Az SMS-küldők szerint elhanyagoltak
![]() |
Sok munkával: Rendszeresen gondozzák Kapuvár parkjait. |
Az előzményekről a jegyző elmondta: a jelenlegi parkgondozó vállalkozó már több mint két éve tartja rendben a város zöldterületeit, annak idején közbeszerzési pályázattal választották ki és nyolcéves szerződést kötött az önkormányzattal az elvégzendő munkákra, melyeket a polgármesteri hivatal rendszeresen ellenőriz.
Borsodi Tamás szerint a Kisalföldhöz érkezett kritikák nem megalapozottak, hiszen a belváros parkjait az átutazó turisták is többször megdicsérik.
Annyit azonban megjegyzett, hogy a zöldterületek állapotán még lehet javítani, de ehhez a város költségvetésében jelenleg nincs fedezet. A jegyző hangsúlyozta: a vállalkozó részt vesz a városszépítő egyesület munkájában és egyéb társadalmi szervezetekben is.
A köztisztaságért nem felel
Megkérdeztük Csapó Andrást, a város főkertészét is. Elmondása szerint a problémákról az újságból értesült, őt személy szerint senki nem kereste meg. A kritikák után többször körbejárta az érintett területeket, de mindent rendben talált, amit a polgármesteri hivatalban is megerősítettek. A gondot abban látja, hogy a köztisztasági feladatok elvégzését is a nyakába varrnák a helyiek, de ez utóbbit a hivatal közhasznú és közcélú munkásai végzik el.
Kétféle művelés a zöldterületeken
A parkokról Csapó András elmondta, két kategóriában végzik a területek gondozását. Az elsőbe tartoznak a város központjában lévő parkok, amelyeken a zöld nyírását intenzívebben, hetente, tíznaponta végzik. Itt virágágyásokat telepítettek, ami szinte állandó munkát ad nekik és a központi parkokban rendszeresen öntöznek is. A második kategóriába tartoznak Kapuvár külterületei.
Itt nem feladat a füves részek sűrűbb nyírása, az önkormányzat tíznapi, kétheti kaszálást, fűnyírást, gyomirtást ír elő. Csapó András hangsúlyozta, a külvárosban található zöldterületek nem minősülnek parkoknak, ezért másfajta gondozást igényelnek. Szándékai szerint azonban e részek további csinosítását is elvégzik a közeljövőben. A főkertész tájékoztatott bennünket, hogy az intenzív művelés alá több mint százezer négyzetméternyi terület tartozik, a külterületeken pedig csaknem háromszázötvenezer négyzetmétert gondoznak.