2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Kapás országos csúccsal hatodik, döntős a 4x400-as vegyesváltó

1500 gyorson Kis Gergő és Gyurta Gergely nem jutott döntőbe, a női 4x100-as vegyesváltónkat kizárták. A férfiak viszont új országos csúccsal döntősök.
21:00 - Kapás országos csúccsal hatodik 800 gyorson

Kapás Boglárka 8:23.89 perces új országos csúccsal a hatodik helyen végzett 800 méteres gyorsúszásban pénteken a londoni olimpián.

A számot az amerikai Katie Ledecky nyerte a spanyol Mireia Belmonte Garcia és a brit Rebecca Adlington előtt.

Kapás Boglárka a 2012-es londoni nyári olimpia női 800 méteres gyorsúszás versenyszámának döntője után a Vizesközpontban.
Kapás Boglárka a 2012-es londoni nyári olimpia női 800 méteres gyorsúszás versenyszámának döntője után.
Fotó: MTI/Kovács Anikó

800 m gyors, olimpiai bajnok:
Katie Ledecky (Egyesült Államok) 8:14.63

2. Mireia Belmonte Garcia (Spanyolország) 8:18.76
3. Rebecca Adlington (Nagy-Britannia) 8:20.32
...6. KAPÁS BOGLÁRKA 8:23.89

13:03 - Kozma negyedikként csap a célba, és ez döntőt ér. Férfi 4x100-as vegyes váltónk 3:34.44 perc alatt teljesítette a távot, így összesítésben a hetedik lett, és bejutott a holnap este fél 10-kor kezdődő döntőbe. Ez az idő egyébként az új országos csúcs.

13:02 - Ötödik helyen váltunk, Kozma Dominik jön gyorson.

13:01 - A japánok vezetnek. Pulai Bence következik mellúszásban.

Felemás úszódélelőtt pénteken. Fotó: MTI/Kovács Anikó (galéria)

13:00 - Gyurta Dániel jön mellúszással: olimpiai bajnokunk negyedikként ugorhatott medencébe.

12:59 - A férfi 4x100-as vegyes váltó előfutamja jön. Cseh László kezd nálunk háton.

12:41 - Az előfutamot a hollandok nyerik, a magyar váltót kizárták. Kár érte.

A váltó tagjai az MTI érdeklődésére nem tudták megmondani, hogy melyikük váltott rosszul, a harmadik ember Jakabos Zsuzsanna és a negyedik Dara Eszter is saját hibáját valószínűsítette. Mindketten úgy érezték, korán ugrottak vízbe a váltásnál.

"A nagy igyekezetben, hogy villámrajtot vegyek, lehet, hogy én indultam el túl korán" - fogalmazott Jakabos. Dara ehhez hozzátette, ő úgy érezte, ő ugrott ki. Ezzel együtt vélhetően Jakabos hibázott, legalábbis a hivatalos eredményközlésben tőle kezdődően nem szerepel eredmény a magyar kvartett mellett.

Verrasztó saját londoni sikertelenségére utalt vissza: "Ez a diszkvalifikálás kicsit az én egész olimpiámra jellemző balsikerek része. Ezzel együtt örültem, hogy úszhattam."

"Az ifi Eb után sem álltam le, az olimpiai felkészülés miatt ezt nem lehetett megtenni" - mondta Sztankovics. "Mostanra viszont el is fáradtam rendesen, elsősorban fejben."

12:37 - Vízben a magyar 4x100-as női váltó.

12:35 - Véget ért az utolsó előfutam is, már biztos, hgoy Gyurta ideje sem elég a továbbjutáshoz.

"Most nem éreztem magamban az erőt, az olimpia előtt két héttel pszichés fáradtságot éreztem, itt Londonban pedig két napja érzékeltem magamon, hogy nem vagyok elég friss" - mondta a 400 gyorson hatodik Kis. "Összességében azonban sikeres olimpiának ítélem a londonit. 2004-ben nem jutottam döntőbe, 2008-ban pedig hatodik voltam, akárcsak itt pár nappal ezelőtt. Az állóképességemmel nincs gond, az edzőm jó, folytatjuk otthon tovább."

"Tizenhat századot javítottam az egyéni csúcsomon, aminek nagyon örülök, sikerült 15 perc környékén célba érnem, ahogy terveztük" - értékelt Gyurta. "Teljesen elégedett vagyok, de már akkor is az voltam, amikor kijutottam az olimpiára. Természetesen inspirált, hogy a bátyám olimpiai bajnok lett. Amikor verseny közben jelentkeztek a holtpontok, és nagyon fájt, erőt adott az ő sikere, és úgy voltam vele, ha ő kibírta, akkor én is kibírom."

12:17 - 15:04,22-vel ért célba Gyurta, az előfutamában a negyedik helyen. Ezzel az idővel jelenleg a 7. helyen áll, de egy futam még hátravan, így valószínűleg ő sem jut a nyolcas döntőbe.

12:03 - Gyurta Gergely a medencében a férfi 1500 gyors harmadik előfutamában.

11:59 - Kis Gergő ötödikként ér célba, az ideje 15:21,74, ez pedig valószínűleg nem lesz elég a döntőbe jutáshoz. Két előfutam még hátravan.

11:43 - A férfi 1500 méteres gyorsúszás második előfutamában magyar érdekelt is indul: Kis Gergő.

11:25 - Dara Eszter nem állt rajthoz 50 gyorson a londoni olimpián. A magyar úszónő minden bizonnyal a 4x100-as váltóban való későbbi szereplése miatt hagyta ki az 50 méteres előfutamot. A magyar női 4x100-as vegyes váltó (Verrasztó Evelyn, Sztankovics Anna, Jakabos Zsuzsanna, Dara Eszter) 12.50 körül úszik.

Megvan Phelps 17. aranya, Franklin világcsúccsal nyert

Az amerikai Missy Franklin új világcsúccsal nyerte a női 200 méteres hátúszást pénteken a londoni… Tovább olvasom