2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

Gyurta és Jakabos is döntős, nyolcadik lett Hosszú és a gyorsváltó is

Gyurta Dániel a második legjobb idővel jutott a szerda esti döntőbe 200 m mellen, Jakabos Zsuzsanna pedig az ötödik idővel került a 200 m pillangó fináléjába.
22:08 - A Kozma Dominik, Cseh László, Bernek Péter, Kis Gergő összeállítású 4x200 méteres férfi gyorsváltó nyolcadik lett a londoni olimpia keddi versenynapján.

A bravúros teljesítménnyel finalista magyar négyes nem tudott újabb meglepetést okozni, s végig nyolcadik helyen volt, s végül 7:13.66 perccel fejezte be a döntőt.

A győzelmet az amerikai kvartett szerezte meg, így befutó embere, az olimpiák történetének legeredményesebb sportolója, Michael Phelps 15. ötkarikás aranyának örülhetett, melyből ez volt az első Londonban, ahol eddig két ezüstöt gyűjtött.

Az újabb érme egyúttal azt jelenti, hogy már nemcsak az aranyak tekintetében, hanem a medálok számában is minden idők legjobbja: Larissza Latinyina szovjet tornász tartotta az eddigi rekordot 18 dobogós helyezéssel, Phelpsnek viszont ez volt a 19.

Eredmények:
4x200 méteres férfi gyorsváltó, olimpiai bajnok:
1. Egyesült Államok (Ryan Lochte, Conor Dwyer, Ricky Berens, Michael Phelps) 6:59.70 perc
2. Franciaország (Amaury Leveaux, Gregory Mallet, Clement Lefert, Yannick Agnel) 7:02.77
3. Kína (Hao Jün (Hao Yun), Li Csün-csi (Li Junqi), Csiang Haj-csi (Jiang Haiqi), Szun Jang (Sun Yang)) 7:06.30
...8. MAGYARORSZÁG (KOZMA DOMINIK, CSEH LÁSZLÓ, BERNEK PÉTER, KIS GERGŐ) 7:13.66

21:58 - Hosszú Katinka nyolcadik lett 200 m vegyesen a londoni olimpia keddi versenynapján.

A 400-on 2009-ben világbajnok, Londonban negyedik magyar úszó alig 45 perccel a 200 m pillangó elődöntője után ugrott ismét vízbe, s bár pillangón még jól tartotta magát, aztán láthatóan elfáradt, így fokozatosan visszaesett, s végül 2:14.19 perccel nyolcadikként csapott a célba. Egy nappal korábban 2:10.74 perccel jutott a fináléba.

Az aranyérmet a 400 vegyes bajnoka, a 16 esztendős kínai Je Si-ven (Ye Shiwen) nyerte.

Eredmények:

női 200 m vegyes, olimpiai bajnok:
1. Je Si-ven (Kína) 2:07.57 perc
2. Alicia Coutts (Ausztrália) 2:08.15
3. Caitlin Leverenz (Egyesült Államok) 2:08.95
...8. HOSSZÚ KATINKA 2:14.19

21:35 - Gyurta Dániel a második legjobb idővel jutott a szerda esti döntőbe 200 m mellen a londoni olimpia keddi versenynapján.

A szám kétszeres világbajnoka a második elődöntőben szerepelt, s 100 méterig - szokásának megfelelően - közvetlenül az élboly mögött tempózott, majd a táv második felében mindenkit lehagyva elsőként csapott a célba 2:08.32 perccel.

Gyurta Dániel úszik a 2012-es londoni nyári olimpia férfi 200 méteres mellúszás versenyszámának elődöntőjében a Vizesközpontban 2012. július 31-én.
Fotó: MTI/EPA

A 100-on negyedik Gyurtánál jobb időt (2:08.20) csak az első elődöntőben győztes brit Michael Jamieson ért el. Érdekesség, hogy a címvédő japán Kitadzsima Koszuke - éppen a Gyurta melletti pályán úszva - mindössze az ötödik idővel került a fináléba.

Gyurta Dániel:
"Az utolsó húsz méteren már kiengedtem, úgyhogy van még tartalék" - nyugtatta meg Gyurta Dániel az érte szorítókat az MTI-nek nyilatkozva. "Holnap, úgy gondolom, hogy a győztesnek 2:08-on belül kell célba érkeznie. Hogy a két angol nagyon jó, azt tudtuk, és itt Londonban saját közönségük még spannolja is őket. Én azonban magamra figyelek, nem másra, arra, hogy technikailag jó legyek, és minden energiát kiadjak magamból".

21:15 - Jakabos Zsuzsanna kedden az ötödik legjobb döntővel jutott 200 m pillangón a szerda esti döntőbe a londoni olimpián, míg Hosszú Katinka ugyanebben a számban éppen lemaradt a fináléról, mivel kilencedik lett.

A 400 m vegyesen negyedikként zárt Hosszú az első elődöntőben 2:07.69 perccel negyedikként csapott a célba, a másodikban pedig Jakabos - nagyszerű hajrával - harmadikként 2:06.82 perccel.

Jakabos Zsuzsanna a 2012-es londoni nyári olimpia női 200 méteres pillangóúszás versenyszámának elődöntője után a Vizesközpontban 2012. július 31-én.

Hosszú, aki ezúttal 32 századdal maradt le a fináléról, nem állt meg nyilatkozni az úgynevezett vegyeszónában, hanem sietett vissza pihenni és relaxálni a 200 vegyes bő félóra múlva kezdődő döntője előtt.

Jakabos Zsuzsanna:

"Azt hiszem, életem második legjobb idejét úsztam most, és még jobb is lehetett volna, ha a benyúlás sikerül. Kiúsztam magam, de holnap este megpróbálok tovább javulni, remélem, sikerül. Most nagyon boldog vagyok, mivel életem első egyéni döntőjét úszhatom olimpián".

12:38 - Összesítésben a nyolcadik időt érte el a selejtezőben a magyar 4x200-as gyorsváltó, így mi is ott lehetünk a kedd esti döntőben.

Kedd délelőtti úszósikerek az előfutamokban. Fotó: MTI/Illyés Tibor (galéria)

________________

12:17 - Hosszú Katinka meghozta a döntését: nem lép vissza a 200 vegyes döntőjétől.

"Olyan keményen dolgoztam a döntőért 200 vegyesen, hogy elindulok majd ebben a versenyben is. Az ember életében ritkán adódik alkalom olimpiai döntőben úszni" - mondta Hosszú azt követően, hogy kedd délelőtt 200 m pillangón bejutott az elődöntőbe.

Az egyik szám feladásának lehetősége azért merült fel, mert a 200 m pillangó elődöntője és a 200 m vegyes döntője között csak háromnegyed óra van.

"Odateszem magam mindkét számban. A pillangó elődöntőjében legalább 98 százalék kell a döntőért, itt már taktikázni nem lehet. Mindent beleadok, lesz, ami lesz. Majd kiderül, hogy aztán mennyire tudom kipihenni magam a vegyesre."

Hosszú Katinka még elmondta, hogy edzőjével konzultálva döntött arról, mit vállal.

12:13 - "Ez rendben volt, de este még keményebben kell úsznom. Az elődöntőt elvártam magamtól" - összegzett röviden Jakabos Zsuzsanna a selejtezőt követően.

"Nagyon jólesett az úszás, 2:09 körüli időre számítottam, még ennél is jobb lett - nyilatkozott az MTI-nek Gyurta Dániel a futamot követően. - Főleg saját magamnak kellett a futamgyőzelem, s minden úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Rendben volt az erőbeosztásom is, a végén tudatosan vettem vissza a temóból. Este szeretnék egyéni csúcsot úszni."

12:10 - Kis Gergő negyedikként csap célba 7:11,06-tal. Hogy ezzel döntősök vagyunk-e, az a második futam eredményeitől függ. A franciák nyerték egyébként ezt a futamot.

12:09 - Szoros az élmezőny: Kis Gergő az utolsó emberünk.

12:07 - Cseh László jön, az inkább hátúszó Bernek jól tartotta magát.

12:05 - Kozma parádés hajrát mutat be az utolsó ötvenen, így elsőként válthatunk. Bernek Péter a medencében.

12:03 - A férfiak 4x200-as gyorsváltójának selejtezője jön. Kozma Dominik kezd nálunk, a magyar négyesé a kettes pálya.

12:00 - Az ötödik selejtezőben sem úszott jobbat senki Gyurtánál, így övé a legjobb idő a selejtezőkben. Molnár ideje a 20., így ő nem jut tovább.

11:55 - Molnár hetedikként ér célba 2:12,42-vel, így ő valószínűleg nem jut az elődöntőbe.

11:52 - Molnár Ákos az 1-es rajtkőről indul a férfi 200 mell negyedik selejtezőjében.

11:51 - Gyurta végig vezetve nyeri a selejtezőt 2:08,71-gel.

11:48 - Jön a 200 méteres férfi mellúszás harmadik selejtezője. Gyurta Dániel a négyes pályán.

11:39 - Hosszú Katinka 2:07,75-tel negyedikként, Jakabos Zsuzsanna 2:07,79-cel ötödikként jutott elődöntőbe. Az elődöntőket magyar idő szerint 20:57-től rendezik.

11:38 - Jakabos Zsuzsanna alig marad el Hosszú idejétől: a negyedik selejtezőben övé lett a harmadik legjobb idő.

11:36 - Jakabos is már a rajtkövön: ő a negyedik selejtezőcsoportban kapott helyet.

11:35 - Futamjában második helyen ért célba Hosszú.

11:31 - Hosszú Katinka a harmadik selejtezőben a hatos pályán.

11:25 - A női 200-as pillangóúszás selejtezői jönnek, két magyar résztvevővel: Hosszú Katinkával és Jakabos Zsuzsannával.

11:20 - Kozma Dominik visszalépett a 100 méteres gyorsúszástól. Az nso.hu információi szerint úszónk a 4x200-as gyorsváltóra koncentrál, amelynek előfutamai 12.17-kor kezdődnek.

• 1. Csetneky 2012. július 31. 23:41
    „Hát, az eredmények ismeretében nem vagyok benne teljesen biztos, hogy Hosszú jó döntést hozott.”

Kínai aranyérem férfi tőrben

A kínai Lej Seng (Lei Sheng) nyerte a férfi tőrözők keddi egyéni versenyét a londoni olimpián.