2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Cseh Laci bronzérmes!

Cseh László óriási hajrával bronzérmet szerzett 200 m vegyesúszásban. Phelps nyert, Lochte lett a második.
21:25 - Cseh László bronzérmet nyert 200 méteres vegyesúszásban csütörtökön a londoni olimpián.

A szám pekingi ezüstérmese 1:56.22 perccel csapott a célba a két amerikai szupersztár, Michael Phelps és Ryan Lochte mögött. Közülük előbbi, aki minden idők legeredményesebb olimpikonja, pályafutása 16. aranyát és 20. érmét nyerte az ötkarikás játékokon. Phelps egyúttal az első férfi úszó, akinek egymást követő három olimpián sikerült ugyanabban a számban diadalmaskodnia.

Cseh László bronzérmet nyert 200 m vegyesúszásban. Fotó: MTI (galéria)

Cseh pillangón jól tartotta magát, majd háton és mellen nagyon megnőtt közte és az élen haladó amerikaiak között a különbség, de még a harmadik helyen tempózó brazil Pereirától is egy testhosszal le volt maradva, azonban gyorson utóbbit lehajrázva megszerezte a bronzérmet. Cseh a londoni magyar küldöttség ötödik érmét szerezte.

Gyurta Dániel szerdai, 200 m mellen és Szilágyi Áron vasárnap kardban aratott diadala előtt két cselgáncsozó végzett dobogós helyen: a 48 kg-os Csernoviczki Éva szombaton bronzot, a 66 kilós Ungvári Miklós pedig vasárnap ezüstöt nyert.

Férfi 200 m vegyes, olimpiai bajnok:
Michael Phelps (Egyesült Államok) 1:54.27 perc 2. Ryan Lochte (Egyesült Államok) 1:54.90 3. CSEH LÁSZLÓ 1:56.22

"Az első százat borzasztóan úsztam, a végén, gyorson viszont sikerült lehajráznom a brazilt, és meglett a bronz, ami nagyon kellett a 400 vegyes és a 200 pillangó kudarca után. Mivel örök elégedtelen vagyok, csak kis boldogságot érzek a bronzérem miatt, de a célba éréskor megerősödött bennem az elhatározás, hogy folytatom tovább, egészen a riói olimpiáig" - nyilatkozta Cseh László az MTI-nek az eredményhirdetést követően.

Arra kérdésre, hogy látja utólag a két balsikerű versenyét, így válaszolt:

"A 400-at nagyon elrontottam, Phelps oldalvizén akartam célba érni, ahelyett, hogy beleadtam volna apait-anyait, mert akkor nem esek ki kilencedikként. Ilyet többet nem csinálok, butaság volt, nem szabad taktikázni, inkább reggel is ússzam ki magam, ezt a hibát, amit itt elkövettem, nem akarom többet megismételni. A 200 pillangó nem volt az igazi, az ottani gyenge szereplésemet én az önbizalomhiányra vezetem vissza, ez már a 400 vegyes utóhatása volt. Fel kell tennem a kérdést, és választ is kell adnom majd rá, hogy érdemes-e erőltetnem a jövőben is a pillangót. Hogy mára összeszedtem magam, az is kellett, hogy kibeszéltem magamból a bajaimat, jó, hogy a dobogó alsó fokát azért sikerült megcsípnem."

20:40 - Takács Krisztián 12. lett 50 m gyorson

Takács Krisztián 12. lett férfi 50 m gyorson a londoni olimpia csütörtöki versenynapján. A magyar sprinter az első elődöntőben szerepelt, s 22.01 másodperces idejével úgy lett hetedik a futamában, hogy mindössze négy századdal maradt el az országos csúcsától. A következő elődöntőben még öten bizonyultak nála gyorsabbnak.

Takács Krisztián rajtol a 2012-es londoni nyári olimpia férfi 50 méteres gyorsúszás versenyszámának elődöntőjében a Vizesközpontban. Fotó: MTI/Kovács Tamás
Fotó: MTI/Kovács Tamás

12:51 - Szekeres a 35. helyen végzett.

12:46 - Most már biztos, hogy Szekeres ideje nem elég az elődöntő jutáshoz: még egy előfutam hátra van, de máris vannak 16-an, akik jobb időt úsztak a magyar hátúszónál.

Úszás: Takács, Kapás és Pulai is elődöntős. Fotó: MTI/Kovásc Anikó (galéria)

12:35 - Szekeres Dorina 2:18,16-ot úszott a női 200 méteres hátúszásban, ezzel az eredményével valószínűleg nem lehet ott az esti elődöntőben.

12:29 - Pulai Bence 12. helyen jutott tovább 52.19 másodperces idejével a 100 pillangó elődöntőjébe.

A magyar versenyző a harmadik futamban szerepelt, amit meg is nyert. Eddigi legjobb eredményét májusban, a debreceni Európa-bajnokságon érte el, 52.56-tal.

"Örültem a futamgyőzelmemnek és az időmnek egyaránt, pláne, hogy nagy nevek voltak a mezőnyben - mondta az MTI-nek Pulai. - Voltak hibák is persze, például a fordulómnál, de összességében elégedett vagyok, a hajrám is nagyon jól sikerült, és 37 századot javítottam eddigi legjobbamon. A 16 között még nehezebb lesz, de mindent megpróbálok ott is, a célom, hogy este 52 másodpercen belül érjek célba."

A 43 fős mezőnyben a 200-on aranyérmes dél-afrikai Chad Le Clos úszta a legjobb időt (51.54).

12:25 - Kapás Boglárka a hatodik legjobb idővel bejutott a 800 méteres gyorsúszás pénteki fináléjába, ugyanakkor Risztov Éva a csütörtöki eredményével a 13.  helyen zárt.

A debreceni Európa-bajnokságon ezen a távon bronzérmes Risztov a harmadik futamban kapott helyet, és 8:29.06 perces idővel ötödikként ért célba. Ezt követően a Debrecenben aranyérmes Kapás lépett a rajtkőre, és 8:26.43-as teljesítményével - ami jobb, mint amivel a kontinensviadalon diadalmaskodott - második lett.

"Könnyedén úsztam, jólesett, vártam már nagyon, hogy újból versenyezhessek, mert a 400 gyors inkább csak a bemelegítésre volt jó. A debreceni Eb-n délután úsztam ennyire jól, így a döntőben még tovább javulhatok" - nyilatkozta az MTI-nek a kétszeres ifjúsági olimpiai bajnok Kapás.

"Nagyon jól sikerült ez a 800, délelőtt még egyszer sem úsztam ennyire jó időt. A döntőhöz ez is kevés ugyan, de különösebben nem készültem erre a számra. A lelkiismeretem tiszta, elégedett vagyok. Mától pedig készülök a jövő heti nagy megméretésre, a 10 kilométerre a nyíltvízi úszók között" - mondta Risztov.

A 35 fős mezőnyben a címvédő brit Rebecca Adlington nyújtotta a legjobb teljesítményt, 8:21.78 perccel.

12:00 - 8:26,43-mal holtversenyben másodikként ér célba Kapás a futamában. Reméljük, elég lesz a döntőbe jutáshoz.

11:53 - A következő előfutamban Kapás Boglárka is részt vesz.

11:50 - 8:29,06-ot úszott Risztov Éva, a futamjában ötödik helyen végzett, de még hátravan három futam, és innen elődöntő nélkül egyből a nyolcas döntőbe kvalifikálják magukat az úszók. Kicsi az esély tehát arra, hogy ez az idő elég lesz Risztovnak a döntőbe jutáshoz.

11:42 - Medencében a női 800 gyors előfutamának mezőnye. Risztov Éva is már rója a hosszokat.

11:16 - Az 50 méteres gyorsúszásban induló Takács Krisztián 22.19-es idővel negyedikként ért a célba az előfutamában. Ezzel az idővel a 14. legjobbként részt vehet az elődöntőben. Az 50 méter férfi gyors elődöntője csütörtök este 20.30-kor kezdődik.

Előzmények:
A 200 méter vegyes szerdai elődöntőjében nyújtott teljesítménye alapján Cseh Lászlónak reális esélye kínálkozhat csütörtökön a javításra, egyúttal első éremszerzésére a londoni olimpián.

A szám pekingi ezüstérmese a második idővel jutott tovább a szerda esti elődöntőből, és csak a 400 vegyesen győztes, Londonban már két aranynál tartó amerikai Ryan Lochte volt gyorsabb nála.

Cseh László
Cseh László mosolyogva szállt ki a 200 vegyes elődöntője után.
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az uszodában a csütörtök délelőtti előcsatározásokban Takács Krisztián (50 m gyors), Pulai Bence (100 m pillangó), Szekeres Dorina (200 m hát), Kapás Boglárka és Risztov Éva (mindkettő 800 m gyors) próbál szerencsét.

• 1. Föld 2012. augusztus 02. 21:54
    „Gratulálok Laci,szép volt!:)))”

Fölényes olasz siker a női tőr csapatversenyben

Az olasz női tőrözők nagy fölénnyel nyerték meg a csapatversenyt a londoni olimpián. Tovább olvasom