2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 6°C Még több cikk.

Cseh, Bernek és Balog elődöntős

Férfi 200 háton két magyar is elődöntős, Cseh László 200 vegyesen a legjobb időt úszta az előfutamok során. A többieknek nem jött össze az elődöntő.

13:00 - „Nem volt rossz, de a mell nem volt az igazi. Nem egy sarkalatos probléma, de azért kell rajta javítani. Úgy érzem, tudtam volna jobb időt is, de akkor nagyon kiúsztam volna magamat" – nyilatkozta a vegyes zónában Cseh László a 200 vegyes után.

Cseh, Bernek és Balog elődöntős szerdán. Fotó: MTI/Kovács Anikó (galéria)

12:50 - A magyar négyes a második futamban indult, az első ember, Mutina kissé lemaradt, de Jakabos feljött a harmadik helyre, s ezt a pozíciót Hosszú megtartotta, míg Verrasztó negyedikként csapott célba 7:54.58 perccel. Ez az idő két századdal volt gyengébb, mint a még éppen döntős, nyolcadik helyezett japán stafétáé.

"Mind a négyen mindent beleadtunk, végül két század hiányzott. Iszonyú balszerencse így lemaradni a döntőről, kegyetlenül rossz érzés..." - nyilatkozott a társak nevében is Hosszú Katinka.

12:30 - Cseh László a legjobb idővel (1:57.20) jutott be a férfi 200 vegyes úszás elődöntőjébe, Verrasztó Dávid pedig 36 versenyzőből a 35., nagyon rossz úszást követően – időeredménye 2:04.53.

12:20 - Sztankovics Anna a 29. helyen végzett női 200 m mellen a londoni olimpia szerdai versenynapján.

A magyar úszó az első előfutamba került, s ott másodikként csapott a célba 2:29.67 perces idővel.

"Túlságosan is korai volt a mai úszás, én jobban szeretek délután versenyezni. Azt akartam, hogy 2:30-on belül legyek, ez sikerült is, bár az egyéni csúcsomtól jó egy másodperccel elmaradtam" - mondta Sztankovics.

A további négy futamban még 27 riválisa bizonyult gyorsabbnak nála.

12:18 - A futamot 1:57,2-es idővel Cseh László nyeri.

12:16 - Cseh László a medencében a 200 vegyes harmadik előfutamában.

11:45 - A női 200 méteres mellúszás előfutamai jönnek. Az első futamban Sztankovics Anna két társával vág neki a távnak.

11:42 - Balog ideje az ötödik, Berneké a kilencedik legjobb lett - derült ki az 5. előfutamot követően.

11:38 - Egy futam még hátravan, de mindkét magyar, Bernek és Balog is továbbjutott.

11:33 - Bernek harmadikként ér célba a futamban 1:57,52-tel. Két futam van még hátra, csak utána derül ki, hogy a két magyar részt vehet-e az elődöntőkben.

11:29 - 1:56,98-cal Balog nyeri a futamot. A következő futamban Bernek Péternek szoríthatunk.

11:26 - A férfi 200 méteres hátúszás előfutamai következnek, a második futamban Balog Gábor a medencében.

11:16 - Most már biztos, hogy Dara Eszter nem jut a legjobb 16 közé a női 100 gyors mezőnyében.

11:07 - Dara Eszterrel a négyes pályán kezdődik a női 100 méteres gyorsúszás harmadik selejtezője. Eszter 55,37 másodperccel nyeri a futamját.

Imre Géza párbajtőröző nem jutott 8 közé

A magyar párbajtőröző első meccsét megnyerte, a norvég Piaseckitől azonban vereséget szenvedett, így… Tovább olvasom