2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 22°C Még több cikk.

Birkózás: Deák Bárdos kikapott és kiesett

A vigaszág is elúszott Deák Bárdos Mihálynak, miután az őt a negyeddöntőben legyőző Euren kiakpott a negyeddöntőben iráni ellenfelétől.

17:06 - Deák Bárdos befejezte

Deák Bárdos Mihály legyőzője kikapott az elődöntőben a kötöttfogású birkózók 120 kg-os súlycsoportjában a londoni olimpia hétfői versenynapján, így a magyar sportoló számára befejeződött a küzdelem.

A 37 éves Deák Bárdos a nyolc közé jutásért a nála tíz évvel fiatalabb svéd Johan Eurentől szenvedett vereséget. Euren a negyeddöntőben a tavaly vb-harmadik iráni Bashir Asgari Babajanzadeh Darzi ellen is nyert, a fináléba jutásért azonban három menetben kikapott a 2006-ban világbajnok észt Heiki Nabitól. Ez azt jelenti, hogy a negyedik olimpiáján szerepelő, ötszörös világbajnoki ezüstérmes Deák Bárdos nem került vigaszágra.

A kötöttfogásúak közül hétfőn Módos Péter (55 kg) bronzérmet szerzett, Bácsi Péter (74 kg) pedig sérülés miatt kikapott a nyolcaddöntőben. Kedden a 66 kg-os Lőrincz Tamás lép szőnyegre.

15:40 - Euren megverte Deák Bárdost

Deák Bárdos  Mihály második, nyolcaddöntős mérkőzésén kikapott a kötöttfogású  birkózók 120 kg-os súlycsoportjában a londoni olimpia hétfői  versenynapján.

A negyedik olimpiáján szereplő, ötszörös világbajnoki  ezüstérmes magyar versenyző két menetben maradt alul a svéd Johan  Eurennel szemben.

Deák Bárdos Mihály (pirosban) küzd a svéd Johan Euren ellen a férfi kötöttfogású birkózók 120 kg-os súlycsoportjának nyolcaddöntőjében a 2012-es londoni nyári olimpián. Fotó: MTI/Illyés Tibor
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Deák Bárdos akkor folytathatja a küzdelmet a vigaszágon, ha a  2010-ben Európa-bajnoki bronzérmes legyőzője fináléba jut.

14:40 - Deák Bárdos nyolcaddöntős

Deák Bárdos Mihály megnyerte első mérkőzését a kötöttfogású birkózók 120 kg-os súlycsoportjában hétfőn a londoni olimpián, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.

A negyedik olimpiáján szereplő nehézsúlyú birkózó a kínai Liu Tö-li (Liu Deli) ellen lépett először szőnyegre az ExCeL központban. A statisztika és a rutin az ötszörös világbajnoki ezüstérmes, 37 éves Deák Bárdos mellett szólt azzal együtt is, hogy öt évvel fiatalabb ellenfele 2007-ben Ázsia-bajnok volt.

Az első másfél perc tusakodása után a kékmezes magyar birkózónak kellett lemennie térdelő helyzetbe. Bár ellenfele többször is megemelte őt, akciót nem tudott csinálni, így Deák Bárdos 1-0-ra nyerte a menetet.

Birkózás: Győzelemmel kezdett Deák Bárdos András. Fotó: MTI (galéria)

A következő menetben viszont ugyanilyen arányban a kínai bizonyult jobbnak, kihasználva Deák Bárdos megcsúszását mögékerüléssel szerzett pontot.

A harmadik menetben másfél perc után jött a sorsolás, s megint Deák Bárdos került térdelő helyzetbe. Liu Tö-li azonban szabálytalanul keresett fogást rajta, a bíró ezért megintette, amivel a magyar birkózó nyerte ezt a szakaszt (2-0) és a meccset.

Deák Bárdos a nyolc közé jutásért a 2010-ben Eb-harmadik svéd Johan Eurennel találkozik, aki a kazah Nurmahan Tyinyalijev ellen nyert két menetben.

Doppingvétség: Kizártak egy amerikai dzsúdóst

Nicholas Delpopolo szervezetében kannabisz-származékot találtak egy július 30-i, londoni ellenőrzés… Tovább olvasom