2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -3°C | 3°C Még több cikk.

Aranyvasárnap: Berki és Pars olimpiai bajnok, Módos bronzérmes - összefoglaló

Három éremmel - két arannyal és egy bronzzal - gyarapodott a magyar küldöttség összetermése a londoni olimpián.
Három éremmel - két arannyal és egy bronzzal - gyarapodott a magyar küldöttség összetermése a londoni olimpián: a vasárnapi versenynapon győzött a tornász Berki Krisztián, a kalapácsvető Pars Krisztián, míg a harmadik helyen végzett a birkózó Módos Péter.

A nap első nagy sikerét Berki aratta, aki a hazai közönség támogatását élvező Louis Smith-t is legyőzve végzett az élen lólengésben, kiélezett versenyben. A kétszeres világbajnok, hatszoros Európa-bajnok magyar tornász, azután, hogy a múlt szombati selejtezőben hibázott, a vasárnapi döntőben tökéletes gyakorlatot mutatott be, és bár Smith utóbb ugyanannyi pontot kapott, mint ő - 16,066-ot - a magyar tornász kiviteli pontszáma magasabb volt, ezzel nyert. A döntő másik magyar résztvevője, Hidvégi Vid rontott - leesett a szerről -, emiatt nyolcadik lett.

Vasárnap este Pars Krisztiántól várta a magyar küldöttség a győzelmet, és az idei Európa-bajnok, a tavalyi világbajnokság ezüstérmese nem is okozott csalódást. A szombathelyi atléta már első, 79,14 méteres dobásával az élre állt, ettől kezdve pedig végig vezetett. Végül a harmadikra elért 80,59 méteres eredményével szerezte meg az olimpiai bajnoki címet, több mint egy méterrel megelőzve a címvédő, ezúttal második szlovén Primoz Kozmust.

Nagyszerű sikert aratott a kötöttfogású birkózók 55 kg-os kategóriájában Módos Péter, aki ugyan a negyeddöntőben kikapott az ötszörös világbajnok iráni Hamid Mohammad Szorjan Reihanpurtól - ő végül meg is nyerte a versenyt -, de aztán a vigaszágon javított, s a dán Haakan Erik Nyblom legyőzésével kiharcolta a bronzérmet.

A vasárnap érdekelt másik magyar birkózó, a 74 kilós Bácsi Péter nyolcaddöntős mérkőzésén megsérült, emiatt kikapott, s már nem is folytathatta a versenyt. Utóbb kiderült, hogy bal térdében levált a porc, illetve hátsó keresztszalag-szakadást szenvedett.

Miközben Berki a győztes gyakorlatát mutatta be, a női vízilabda-válogatott már az elődöntőbe jutásnak örülhetett, mivel szoros mérkőzésen 11-10-re felülmúlta az orosz csapatot. Ellenfele a döntőbe jutásért, kedden a spanyol együttes lesz.

Az atlétáknál Rakonczai Beáta a 85., Erdélyi Zsófia a 92., Kálovics Anikó pedig a 95. helyen végzett maratonfutásban. A szörfösök között Detre Diána 18., az ötödik olimpiáján résztvevő Gádorfalvi Áron pedig 25. lett.

Az ötkarikás újonc Czékus Eszter, Kiss Szofi műúszópáros a kötelező gyakorlatot követően a 21. helyről várja a folytatást.

• 1. Bali_Tibi 2012. augusztus 06. 10:46
    „Krisztián először

A helyzet hasonló, mint anno középkorba:
    Nemes küzdelemben vívva egy lovagi torna.
    Helyszíne nem más, mint a Nort Greenwich aréna,
    Csordulásig telve annak minden egyes karéja.
    Brit és magyar zászlók egymás mellett lobognak,
    A szívek itt ma két nagy sportolóért dobognak.
    Lelátón a brit királyi család legcsinosabb tagja,
    A látvány hihetetlen: sehol a lovagja!
    Van itt lovag elég! Lent a küzdőtéren,
    De nem a hercegnő a díj... "csupán egy" aranyérem.

Fegyver híján magyar vándor és különböző elemek,
    Kedves magyar legények! Egy ország veletek...
    Egy csak egy legény áll kézen a vidéken,
    Az oké, hogy itt van Vid is, de ő még nem...
    Angol - magyar párbaj, döntő ütközet,
    Melyet sok, hosszú feszültséggel teli perc követ.
    Minden egyes tekintet kivetítőnek feszülve,
    Tizenhatezren állva, senki nem bírja ülve.
    Egyforma a pontszám, de magyar a boldogság...
    Krisztián! Egy egész nemzet büszke most rád.

Krisztián másodszor

Mivel magyar vagy gyere, nézz az égre,
    S lásd: repül a kalapács, száll a messzeségbe!
    Útjára indult egy magyar legény által,
    Gyere, utazz te is eme kalapáccsal!
    Felszállásra várok bent a dobókörben,
    Kengyelem pedig egy erős ökölben.
    Krisztián az, ki fogantyúm szorítja,
    Megpörget, eldbob, majd teli torokból ordítja...
    Nem is igazán hallom, hisz már messze vagyok,
    Viszont fantasztikusak ezek a pillanatok.

Nyolcvanezer néző és az olimpia lángja,
    Acélszívem az ötkarika eszméjétől átjárva....
    Repülök még picit, hogy mind tovább élvezzem,
    S ezáltal Krisztián minél előrébb végezzen.
    Majd mikor már úgy érzem senki sincs előttem,
    Leköszönök: Szia 80 méter, itt vagyok megjöttem!
    59 centiméterrel még tovább is haladok,
    Örülök, hát örüjetek ti is magyarok!
    Nagy utazás volt ez, köszönöm Krisztián,
    Te vagy az egyik legnagyobb ezen az olimpián.”

Pars Krisztián olimpiai bajnok kalapácsvetésben!

Pars Krisztián 80 méter 59 centis dobással megnyeri a kalapácsvetés döntőjét! Usain Bolt 9.63-mal… Tovább olvasom