2017. 04. 28. péntek - Valéria 6°C | 10°C Még több cikk.

A hétpróbázó Farkas Györgyi a 22. helyen végzett

A hétpróbázó Farkas Györgyi a 22. helyen végzett az londoni olimpia atlétikai versenyén. A számot a brit Jessica Ennis nyerte.

22:20 - Farkas Györgyi a 22. helyen végzett

A hétpróbázó Farkas Györgyi a 22. helyen végzett a londoni olimpia atlétikai versenyén. A számot a brit Jessica Ennis nyerte.

Farkas az utolsó számban, a 800 méteres futásban 2:17.83 perccel 853 pontot tett hozzá addigi eredményéhez. Így 6013 ponttal zárt, mindössze 17 ponttal elmaradva idei legjobbjától.

A magyar atléta a második helyezett Lilli Schwarzkopf kizárása miatt eredetileg 21. volt, a német csapat azonban óvott, amit azzal indokolt, hogy Schwarzkopf nem követett el semmilyen szabálytalanságot a befejező számban, a 800 méteres síkfutásban, amely után kizárták. Az óvást elfogadták, Schwarzkopf visszakapta pontjait, és második lett, aminek következtében Farkas eggyel hátrébb csúszott a rangsorban a 22. helyre.

Pekingben 5760 ponttal a 28. volt, így pontszámban és helyezésben is előre lépett.

A Honvéd atlétája kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a két nap során, több számban egyéni csúcsot produkált vagy idei legjobbját érte el.
Farkas Györgyi londoni eredményei: 100 m gát: 14.33 mp (932 p), magasugrás: 1,80 m (978 p), súlylökés: 13,55 m (764 p), 200 m: 25.72 mp (822 p), távolugrás: 6,07 m (871 p), gerelyhajítás: 46,52 m (793 p), 800 m: 2:17.83 p (853 p).

A győzelmet a papírformának és a hazai közönség várakozásának megfelelően a 2009-ben világ-, 2010-ben Európa-bajnok brit Jessica Ennis szerezte meg, fölényesen, 6955 ponttal. Ennél csak négyen értek el jobb eredményt a világon.

19:48 - Helebrandt Máté egyéni csúccsal harminckettedik

Helebrandt Máté egyéni csúccsal a 32. helyen végzett 20 km-es gyaloglásban szombaton a londoni olimpián.

A Nyírsuli sportolója az 56 indulót számláló mezőnnyel a Buckingham Palota mellett található St. James parknál vágott neki a belvárosban kijelölt pályának. Helebrandt, aki 1:24:10 órás egyéni csúcsával biztosította helyét az ötkarikás játékokon, az első kilométerek után leszakadt az élbolytól, s a mezőny utolsó harmadában gyalogolt. A hajrában azonban sikerült feljebb kapaszkodnia, s végül 1:23:32 órával, eddigi legjobbjával ért célba.

A 23 éves atléta az olimpiai rekorddal győztes kínai Csen Tingtől 4:46 perccel maradt el.

15:21 - Farkas Györgyi 23. az utolsó szám előtt

A hétpróbázó Farkas Györgyi az utolsó szám előtt a 23. helyen áll a londoni olimpia atlétikai versenyén.

A Honvéd atlétája gerelyhajításban 43,74 méterrel nyitott, majd 43,49 m következett. Harmadikra sikerült javítania, s idei legjobbjával, 46,52 méterrel 793 pontot érdemelt ki, egyben másodikként végzett a B csoportban. Összetettben 5160 ponttal a 23. helyre jött fel.

"A távolugrás nagyon szenvedős volt az állandóan forgó szél miatt" - értékelte szombati teljesítményét Farkas Györgyi. - "A másodikat is ellenszélben ugrottam, s a harmadiknál is neki kellett indulnom, mert lejárt volna a idő, így belerohantam, lesz, ami lesz, de sikerült javítanom. A gerelyhajításnak azért is örülök, mert a távolugrás után nem sok idő maradt, nem vittek ki minket a bemelegítő pályára."

A 27 éves atléta hozzátette, nagyon élvezi a verseny légkörét a teltházas Olimpiai Stadionban:

"A britek Jessica Ennis miatt tulajdonképpen a hétpróbára építették az atlétikát, ezért a mi teljesítményünket is jobban elismerik, a közönség nagyon értékeli az eredményeket."

Hat szám után a hazaiak sztárja, a közönség óriási támogatását élvező Jessica Ennis 5971 ponttal áll az élen, a litván Austra Skujyte (5783 p) a második, az ukrán Ljudmila Joszipenko (5701 p) a harmadik.

A 39 fős mezőnyből közben hatan is feladták a versenyt, köztük két éremesélyes: a címvédő ukrán Natalja Dobrinszka és a világbajnoki negyedik lengyel Karolina Tyminska.

A hétpróbázók az esti programban a 800 méteres futással zárják kétnapos küzdelmüket.

Farkas Györgyi a 25. helyen

A hétpróbázó Farkas Györgyi a 25. helyen áll öt szám után a londoni olimpia atlétikai versenyén.

Az első nap után 29. Farkas távolugrásban 5,88 méterrel kezdett szombaton, majd másodikra csak 5,45 m következett, de harmadikra sikerült hat méter fölé kerülnie, a 6,07-es ugrásért pedig 846 pontot kapott. A 27 éves sportoló összetett verseny során még nem ért el ilyen jó távolugró eredményt, ennél jobbat korábban csak egyéni viadalon tudott.
Farkas öt szám után 4367 ponttal előrelépett a 25. helyre.
A hétpróbázókra szombaton délelőtt még a gerelyhajítás, majd az esti programban a 800 méteres futás vár.

Deák Nagy Marcell kiesett 400 méteren

Deák Nagy Marcell kiesett a 400 méter előfutamában szombaton a londoni olimpia atlétikai versenyén.

A Olimpiai Stadionban a második napon is telt ház, azaz 80 ezer néző előtt kezdődtek a küzdelmek. A Helsinkiben rendezett, júniusi Európa-bajnokságon ezüstérmes futó a nyolcas pályára került a hatodik futamban, itt indult többek között a címvédő amerikai Lashawn Merritt is. A 20 éves Deák Nagy 45.52 mp-es országos csúcsánál hárman is jobb idei eredménnyel rendelkeztek, így a gödöllői atlétának kiválóan kellett teljesítenie a továbbjutáshoz.

A hét futamból az első három helyezettek mellett a további három legjobb időt elérő folytathatta a középdöntőben.
Deák Nagy a tőle megszokott egyenletes tempóban kezdett, miközben Merritt féltávnál feladta a versenyt. A célegyenesbe a magyar atléta negyedikként fordult, s egy darabig úgy tűnt, be tudja fogni az előtte futó brit Conrad Williamst. Végül öt századdal lemaradt a továbbjutó helyről, s 46.17 mp-cel búcsúzni kényszerült.

"Nem tudtam mit kezdeni ezzel a nyolcas pályával" - nyilatkozott elkeseredetten az első olimpiáján szereplő, junior világbajnok Deák Nagy Marcell.

Kínai arany a női párbajtőr csapatversenyben

A kínai válogatott nyerte a női párbajtőrözők szombati csapatversenyét a londoni olimpián.