Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 07. 25. péntek - Kristóf, Jakab

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > London 2012 olimpia > A bronzért megyünk: Magyarország-Svédország 26-27

A bronzért megyünk: Magyarország-Svédország 26-27

A magyar férfi kézilabda-válogatott ma elődöntőt játszott a svédek ellen a londoni olimpián, és egy góllal, 27-26-ra kikapott.

Mádi József - 2012.08.09. 09:10
Megosztás: Facebook Twitter E-mail

gyKözvetítésünk támogatója az EDF Démász Zrt.

Magyarország-Svédország 26-27 (12-15)

XXX. Nyári Olimpiai Játékok, elődöntő, London. Vezeti: Lars Geipel (német), Marcus Helbig (német).

Magyarország: Mikler -  Harsányi 3, Nagy L., Schuch, Ilyés 3, Zubai 2, Iváncsik G. 3. Csere: Császár 8, Putics 5, Lékai 1, Mocsai T. 1, Vadkerti, Fazekas (kapus). Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Svédország: M. Andersson - Gustafsson, K. Andersson 5, Kallman 5, Jernemyr, Ekberg 6, Doder 1, Larholm 1, Karlsson, Jakobsson, Petersen 4, Ekdahl 4, Nilsson 1, Sjöstrand (kapus). Szövetségi kapitány: Staffan Olsson.

"Borzasztó érzések kavarognak most bennem. Objektíven értékelve: az első félidőben frissességben nem tudtuk felvenni a svédekkel a versenyt. A második játékrészben aztán rendeztük a sorainkat, feljavult a védőjátékunk, sok mindent kipróbáltunk és sok sikeres akciót vezettünk. A végén befújtak egy támadófaultot, ami szerintem nem volt az, és két ziccert kihagytunk, ezért nem sikerült az egyenlítés. Küzdőképességből kiválóra vizsgáztak a fiúk, stratégiailag meccsben voltunk a svédekkel. A bronzmérkőzés nehéz lesz, de egyelőre azzal még nem tudok most foglalkozni" - mondta Mocsai Lajos.

A remeknek mondható, 42 százalékos teljesítményt nyújtó Fazekas Nándor szerint hullámzó volt a csapat játéka:"Több olyan indításgólt kaptunk, ami egyértelműen az összpontosítás hiányára utal. Ilyen a helyzetünk, egyszer fenn, egyszer lenn. Izland ellen fent voltunk, most egy kicsit lejjebb kerültünk. Remélem, a bronzmeccsen megint fent leszünk. A végén sajnos olyan hibáink is voltak, amelyek nem férnek bele egy ilyen szoros mérkőzésbe. Persze, senkit nem lehet hibáztatni, ez csapatjáték."

"Az Izland elleni meccs sokat kivett belőlünk, nem tudtunk olyan hajrát csinálni, amilyet szoktunk - vélekedett Ilyés Ferenc. - Nehéz most bármit is mondani.... Még van egy mérkőzés előttünk, megpróbáljuk gatyába rázni a csapatot. Remélem, sikerül felszívnunk magunkat. "

"Álmainkat válthattunk volna valóra, de muszáj összeszednünk magunkat a bronzmérkőzésre - összegzett tömören Putics Barna.

"Nagyon kemény és agresszív védőfallal találtuk magunkat szembe - értékelt Zubai Szabolcs. - A svédek az első félidőbeli hibáinkat használták ki, utána sajnos már nem értük utol őket. Fájó a vereség, mert nem tudni, lesz-e még egyszer lehetőség pályafutásunk során olimpiai elődöntőben játszani."

"Természetesen nagyon boldog vagyok, hogy mi jutottunk döntőbe - mondta Staffan Olsson, a svédek szövetségi kapitánya. - Kemény meccs volt, a magyarok egy pillanatra sem adták fel, nagyon harcoltak. Egy kicsivel több szerencsénk volt, ez is közrejátszott abban, hogy most mi örülhettünk."

A svédek elleni vereség után a bronzért játszhat a férfi kézilabda-válogatottunk. Fotó: MTI/Kovács Tamás (galéria)

A második félidőben valamivel jobban játszott a magyar csapat, mint az elsőben, ám csak rohant az eredmény után, mindig hátrányban volt. Így aztán törvényszerű a vereség - sajnos.

60. perc: svéd időkérés. 39 mp a meccsből. Ekdahl, 25-27. Putics, 26-27. Öt mp. Vége.

59. perc: Zubai, 25-26. Harsányi ziccerben kihagyja...

58. perc:
passzív a svéd támadás, elveszik a labdát, Mocsai Lajos pedig időt kér. Még hat mp az előnyből. Császár és Doder nélkül a csapatok - mindketten sérültek. Iváncsik a kapufára ejt. K. Andersson, 24-26.

57. perc: Mocsai belemenése. Az volt? Hát... Mocsai Lajos kapitány kap sárgát.

56. perc: Iváncsik ziccert hibáz, miközben Jernemyrt kiállítják. Jönnek a svédek. Ekberg kapufája.

55. perc: passzív, Kallman ellövi, Fazekas véd. Blokk, magyar sarokdobás.

54. perc: Lékai, 24-25.

53. perc: Kallman, 23-25.

52. perc: emberhátrányból gyors indítás után, Harsányi, 22-24. Fazekas védés, indítás, Iváncsik, 23-24. Svéd időkérés.

51. perc: Puticsot állítják Larholm műesése után. Fogy az idő és az esély.

50. perc: Kallman kiharcol egy hetest. Petersen, 21-24.

49. perc: Császár rosszul fog talajt, a lövését védi a kapus. A legeredményesebb magyart letámogatják.

48. perc: Fazekas elkapta a fonalat: előbb szélről, majd ziccert véd.

47. perc: Fazekas véd - újra. Mocsai bombáját hárítja a kapus. M. Anderssonnak mi a dolga? Beáll a kapuba, s véd.

46. perc: leblokkolják Mocsait. Császár, 21-23.

45. perc:
Fazekas véd megint.

44. perc: Császár a felső kapufára lő, kipattan oldalt a labda.

43. perc: magyar hetes. Császár kihagyja. Fazekas is véd. Nagy rossz passza, Kallman gyorsan indul, 20-23.

42. perc: svéd hetes. Petersen, 20-22.

41. perc: M. Andersson véd.

40. perc: Harsányi, 20-21. Három szerzett gól előnyben! Ez az! Fazekas védi Doder Lövését.

39. perc: Zubai, 19-21.

38. perc: Petersen kétpercese. Császár, 18-21.

37. perc: Iváncsik, 17-20. Doder lépéshibája, mi jövünk. A kapus véd, Kallman indul, 17-21.

36. perc:
baj van: Nagyot kiállítják. Ekberg, 16-20.

35. perc: magyar hetes. Császár, 16-18. Ekdahl, 16-19.

34. perc: Putics, 15-17. Ekberg, 15-18.

33. perc: svéd hetes. Petersen, 14-17.

32. perc: Putics tör be, faultolják, hetes. Császár, 14-16.

31. perc: elkezdődött a második harminc perc, mi támadunk. Császár, 13-15. K. Andersson, 13-16.

Az emberelőnyös védekezés nem megy, két két perces büntetést is megnyertek a svédek, és talán többet is hibázunk, mint az ellenfél - amely ezért vezet hárommal a szünetben.

30. perc: Larholm, 11-15. Nagy lövését védi M. Andersson, Császár viszont gólt lő, 12-15.

29. perc: Ekberg, 11-14. Vadkerti-kapufa.

28. perc: Mocsai lövését védte a kapus.

27. perc: Kallman, 11-13. Két perc Petersennek.

26. perc: Harsányi a szélről, 11-12. Időt kértek a svédek.

25. perc: Karlsson második kiállítása. Nem hangzik rosszul. Putics, 10-11. A negyedik gólja. Petersen, 10-12. Megint előny gólt kaptunk...

24. perc: Mocsai, 9-10. K. Andersson, gyorsan elvégzett szabaddobás, 9-11.

23. perc: K. Andersson, 8-10.

22. perc: Ekberg, 8-9. Megint belemenés. Előnyben nem dobtunk kapura...

A döntőért: Magyarország-Svédország. Fotó: MTI (galéria)

21. perc: kiegészülünk, nem kaptunk két perc alatt gólt, majd magyar időkérés. Svéd kiállítás, Karlsson megy pihenni. Pedig nem akart még... Belemenést fújtak Lékai ellen. Érdekes.

20. perc: Lékai lövését védte M. Andersson. Megint mi jöhetünk Kallman hatoson belüli sétája miatt.

19. perc: Schuch kapja a meccs első két percét. Svéd hetes belülvédekezésért. Ekberg hetesét kivédte Mikler! Nagyon jól véd a szegedi kapus.

18. perc: Lékai ellen fault, hetes. Császár a kapufa érintésével fölédobja.

17. perc: K. Andersson sárgát kap. Putics talpról, 8-7. Ekberg gyorsan egyenlít, 8-8.

16. perc: Ekdahl átlövésből, 7-7.

15. perc: svéd hétméteres. Ekberg lövi, 6-6. Zubai kiharcol egy hetest. Császár értékesíti, 7-6.

14. perc: megint Putics, 6-5.

13. perc: Putics, óriási gól, 5-5. Nagy L. ziccert ront.

12. perc: a 3. magyar sárga, Nagy L. kapta. Mikler véd, Iváncsik indul, ám K. Andersson kiütötte a felé szálló labdát.

11. perc: gyors indítás, Kallman, 3-5, Iváncsik G., 4-5.

10. perc: Ilyés lövését védi M. Andersson. Ekdahl, 3-4.

9. perc: Doder mellélő.

8. perc: belemenés Császárnál. Jó magyar védekezés.

7. perc: K. Andersson, 3-3. Zubai kapott sárgát.

6. perc: Mikler háttal véd... Rápattant a kapufáról. Majd megint Mikler, Nilsson nem tud túljárni az eszén. Sárga Schuchnak.

5. perc: Császár lövi a hetest, gól, 3-2.

4. perc: Mikler ziccert véd, a másik oldalon megint Ilyés, 2-1. Nilsson egyenlít, 2-2. Császárt faultolják, sárga Karlssonnak, hetes!

3. perc: Doder lő nagy gólt, 1-1. Nagyot leblokkolják, sarokdobás. Ilyés talpról, megint blokk. Császár talpról lő mellé.

2. perc: Ilyés góljával vezetünk, 1-0.

1. perc: a svédek kezdik a meccset. Két Mikler-védés!

1936, 1980, 1988, 2004 - eddig négyszer jutott olimpián a négy közé a magyar férfi kézilabda-válogatott, most itt az alkalom a statisztika javítására.

A magyar férfi kézilabda-válogatott pénteken, közép-európai idő szerint 18 órától lép pályára a svédek elleni elődöntőben a londoni olimpián.

Az ötkarikás játékok hivatalos honlapja szerint Mocsai Lajos csapata - amely szerdán drámai csatában, kétszeri hosszabbítást követően 34-33-ra nyert az izlandiak ellen - játssza az első elődöntőt, majd ezt követi 21:30 órától a horvát-francia összecsapás.

A svéd együttes a januári Eb-n csak 12. lett, míg a magyarok a nyolcadik helyen zártak. A két csapat legutóbb áprilisban, a svédországi olimpiai selejtezőtornán játszott egymás ellen, s akkor - igaz, az ötkarikás szereplés kivívása után már tét nélküli meccsen - 26-23-ra a svédek győztek.

Moderálásra küldöm 6. ktl 2012.08.11. 15:39

Árulja el már nekem valaki: mitől olyan nagy sztár ez a Nagy László?

Moderálásra küldöm 5. Primax 2012.08.11. 08:28

Szép volt fiúk !
Remek ez a csapat, máris jelentősen túlteljesítette az előzetes elvárásokat.
HAJRÁ MAGYAROK ! ! !

Moderálásra küldöm 4. Poppy04 2012.08.10. 21:32

Nagyon sajnálom a fiúkat, a lépés sajnos most a svédeknek jött ki. Vasárnap nem lesz könnyű dolgunk, de nagyon szorítok a dobogós helyezésért.
Fantasztikus az egész magyar olimpiai csapat, olyan jó, hogy megint van valami, amiért az egész ország egy emberként szoríthat, egy emberként örül, ami kicsit felráz minket. Hajrá Magyarok!

Moderálásra küldöm 3. GD 2012.08.10. 20:59

Nem sokon múlott,de ma a svédekkel volt a szerencse. Gratulálok a srácoknak,hogy idáig eljutottak és remélem,hogy a bronzmeccsen sikerül javítani!

Moderálásra küldöm 2. beniel 2012.08.10. 20:11

Nincs miért szégyenkezniük,becsülettel küzdöttek,már az is nagyon szép eredmény,hogy a legjobb négy közé jutottak,fel a fejjel fiúk,talán majd vasárnap. Hajrá Magyarok!!

Moderálásra küldöm 1. sumegi007 2012.08.10. 19:58

Szép volt Fiúk! Az esély meg volt. Ez van... Majd vasárnap a bronzért. Hajrá Magyarország!!

Más:
Még mielőtt elkezdenétek szidni őket, hogy mennyire <moderálva>ul játszottak, meg hasonlók... Szeretném megkérni ezen kedves emberkéket, hogy játszanak le kétnaponta 2x30 perces kézilabda meccseket erős ellenfelek ellen, akár 4x5 perces hosszabbítással, majd ha sikerrel végigvitték, utána lehet lehet pofázni!! De addig egy rossz szó nem érheti őket!