2017. 08. 20. vasárnap - István 18°C | 23°C Még több cikk.

Vitorláshajó-modellek siklottak a Báger-tó vizén

Mosonmagyaróvár - Tizenkét kis hajó cikázott – esetenként akár 80–100 km/h-s sebességgel – a mosonmagyaróvári Báger-tavon elhelyezett bóják között a hétvégén. A tizenkettedik alkalommal megrendezett Móvár Regattára, a Nemzetközi Rádióirányítású Vitorláshajó Modellező Versenyre az ország számos pontjáról és Szlovákiából is érkeztek versenyzők.
– Több mint tíz éve, 1996-ban szerveztük az első versenyt – meséli Hujber Ferenc, a Mosonmagyaróvári Modellező Klub Technikai SE elnöke, aki immár ötven éve foglalkozik hajómodellezéssel. Gimnazistaként indult először futamon, modelleket is azóta gyűjt, kollekciójának legrégebbi darabja 1961-ből származik.

A vitorláshajó-modellezés nem olcsó sportág: egy komolyabb gép hét-nyolcszázezer forintba kerül.

Szombaton, az idei verseny első napján az időjárás nem kedvezett a Móvár Regattának, az eső miatt többször is le kellett állítani a futamokat, ám vasárnap már szikrázó napsütésben került sor az eredményhirdetésre. A tizenkét indulóból Horváth Zsolt (Sopron) nyerte meg a versenyt, a második helyezés Kiss Miklósé (Pécs) lett, a dobogó harmadik fokára pedig Csóka László (Pécs) állhatott fel. A győztes összesen 40,9 pontot szerzett, míg az utolsó helyezett 207-et kapott – ebben a sportágban ugyanis az győz, aki a futamokon a legkevesebb pontot gyűjti: azaz a legügyesebb versenyző pontszáma nulla lehet.

• 1. csecse 2008. augusztus 12. 01:27
    „Hogyan mentek 80-100-al, ha vitorlasok voltak?”