2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 23°C Még több cikk.

MTE 1904: Bravúros döntetlen a Pápa B csapata ellen

A kidolgozott helyzetek alapján a hazaiak győzelmet érdemeltek volna a jó iramú, küzdelmes, sportszerű mérkőzésen.

MTE 1904–Pápa B 1–1 (1–1)
Mosonmagyaróvár, 350 néző. V.: Tóth R.
MTE 1904: Antal – Gardó, Horváth Á., Ladiszlaidesz, Németh B. (Tóth N.), Régi, Kovács Á., Böcskör, Schmatovich, Burkus, Cseri. Edző: Siska Attila.
Pápa B: Hajgató – Domján, Dóczi, Wéninger, Németh M., Peric (Megyesi P.), Somogyi, Kaszás, Venczel, Szabó Zs. (Szabó M.), Csepregi. Edző: Nagy Mihály.
Gsz.: Schmatovich, ill. Venczel.

Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a közelmúltban elhunyt Tóth Péter, az MTE örökös tagja, valamint Antal László kapus édesanyja emlékére.

A 23. percben Gardó a bal oldalról ívelt a kapu elé és a jól helyezkedő Schmatovich hat méterről, élesen a léc alá fejelt. 1–0. A 38. percben egy jobb oldali belőtt labdára a hazai védők rosszul helyezkedtek, Venczel pedig 3 méterről belekotort a labdába, ami a hálóban kötött ki. 1–1.

A mérkőzést az MTE 1904 kezdte jobban, bár több lehetőségéből csak egyet tudott kihasználni. Ezután kiegyenlítettebb lett a mérkőzés és egy védelmi kihagyás után egyenlített a Pápa B. Szünet után az MTE 1904 játszott fölényben, de a vendégek kontratámadásai is veszélyesek voltak. A kidolgozott helyzetek alapján a hazaiak győzelmet érdemeltek volna a jó iramú, küzdelmes, sportszerű mérkőzésen.

Jók: Antal, Ladiszlaidesz, Régi, Kovács Á., ill. Hajgató, Somogyi, Venczel, Csepregi.
Siska Attila: – Győzelemre játszottunk, amely egy kis szerencsével sikerülhetett volna.
Nagy Mihály: – Úgy gondolom, nem kell szégyenkezni az eredmény miatt. Mindkét csapat nyerni akart, és ebből egy kitűnő mérkőzés született.