2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Fölényes lipóti győzelem

A hűvös-szeles időben lejátszott mérkőzésen a lendületesen, néha sziporkázóan játszó lipóti csapat nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a Várpalota ellen, ha a százszázalékos helyzeteit kihasználja.

Lipót-Pékség–Várpalota 4–0 (1–0)
Lipót, 200 néző. V.: Vass.
Lipót: Rom – Bella (Ásványi), Lakatos, Töltősi, Lappints, Krén, Török, Dombi, Magyar (Csordás), Sütöri, Gál (Jurik). Edző: Gunyhó Ferenc.
Várpalota: Radnai – Bíró, Újj N., Bálint, Pavelka, Ujj T. (Borbély), Fülöp, Szelecki, Kaufmann, Humli (Papp), Hardi (Csupor). Edző: Szabó Csaba.
Gsz.: Sütöri (2), Dombi, Gál.

Az első félidőben a szinte egy kapura játszó lipótiak több góllal is vezethettek volna, de az utolsó pillanatban hibáztak a csatáraik. A 44. percben aztán góllá érett a nagy nyomás: Krén beadását Dombi a várpalotai kapuba fejelte. 1–0. A 48. percben Krén a jobb oldalon szépen húzott el, beadását Gál 5 méterről lőtte a hálóba. 2–0. A 60. percben újabb gólt ért el a lipóti csapat: Magyar bal oldali beadását Sütöri fejelte a bal alsó sarokba. 3–0. Hat perc múlva Krén remek labdával ugratta ki Sütörit, aki lefutotta a védőjét és a hálóba lőtte a labdát. 4–0.

A hűvös-szeles időben lejátszott mérkőzésen a lendületesen, néha sziporkázóan játszó lipóti csapat nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, ha a százszázalékos helyzeteit kihasználja. A négy-nullás végeredmény nem tükrözte a két csapat közti különbséget.

Jók: Krén, Dombi, Sütöri, ill. senki.
Gunyhó Ferenc: – Sikeres idénykezdet, de a sok kidolgozott helyzetet be kell rúgni.
Szabó Csaba: – A két csapat közti különbséget hűen tükrözi az eredmény. A hazaiak teljesen megérdemelten nyertek.

Kalmár László

• 1. dorombolok 2011. március 07. 18:25
    „Hajrá Lipót !!!!!!!!”

MTE 1904: Bravúros döntetlen a Pápa B csapata ellen

A kidolgozott helyzetek alapján a hazaiak győzelmet érdemeltek volna a jó iramú, küzdelmes,… Tovább olvasom