Kisalföld logö

2018. 08. 15. szerda - Mária 19°C | 28°C Még több cikk.

A nyalintás nesze a legjobb magyar animációs film a Mediawave-en

Kihirdették a filmes díjakat a 26. Tartóshullám Mediawave Együttlét záróestjén, szombaton a Monostori Erődben.

A zsűri a versenyprogram és az Úton online filmverseny filmjeit is kitüntette, idén először a diákzsűri díjait is kiosztották.  A rendezvényen a filmes díjak mellett átadták a 2016-os Párhuzamos Kultúráért Díjakat is. A Mediawave zárónapján, május 1-én több ingyenes koncert is lesz a Monostori Erőd melletti Duna-parti színpadon, fellép többek között a Dűvő zenekar, az Auróra akusztik, a litván Laiminguo és az észt pUULUUp.
A zsűri tagjai

Magyar játékfilm, kisjátékfilm, kísérleti és magyar animáció zsűri:
PÁLFI György, Titus MUNTEAN (ROM). Priit TENDER (EST)

Dokumentum, nemzetközi animáció és táncfilm zsűri:
Zlatina ROUSSEVA (BEL/BUL), Radu IGAZSÁG (ROM), VARGA Balázs (HUN)


A zsűri által kitüntetett filmek

Legjobb animáció: Dina VELIKOVSKAYA (RUS): About A Mother / Egy anyáról 8 min.
 


Legjobb magyar animáció: ANDRASEV Nadja (HUN): A nyalintás nesze 9 min.
 


Legjobb kisjátékfilm: GuðMundur Arnar GUðMUNDSSON (ISL): Artun 21 min.

Legjobb magyar fikciós film: NAGY Viktor Oszkár (HUN): Hivatal 52 min.

A fikciós zsűri különdíja: CSOMA Sándor (HUN): Tabula Rasa 29 min.

Legjobb magyar dokumentumfilm: NAGY Dénes (HUN): Seb 52 min.
 


Legjobb dokumentumfilm: Vita Maria DRYGAS (POL): Piano / A zongora 45 min.

Legjobb kísérleti film: Fabiano MIXO (GER, BRA): Woman without Mandolin / Nő mandolin nélkül 5 min.


Az Úton online filmverseny díjazottai:

Harcosok útja kategória
Paul MESCHUH (GER): Nabilah 22 min. kisjátékfilm

Nők útja kategória
Victoria VELLOPOULOU (GRE): Excision / Kivágás 54 min. dokumentumfilm

Sosem tudhatod kategória
Gheorghe PREDA (ROM): Film a világ végén 16 min. kisjátékfilm

Útközben kategória
Pablo DICONCA (CND): Abyss / Mélység  8 min. táncfilm

Édes otthon
Quino PINERO (Ethiopia, ESP, UK): Roaring Abyss / Morajló Abesszínia 86 min. dokumentumfilm

A diákzsűri díja:

Legjobb kisjátékfilm: NAGY Dénes (HUN): Seb 52 min.

Legjobb Nagyjátékfilm: BUHAROV Igor & BUHAROV Ivan (HUN): Az itt élő lelkek nagyrésze 90 min.

Legjobb dokumentumfilm: HÖRCHER Gábor (HUN): Drifter 72 min.

Legjobb táncfilm: SZŰCS Réka (HUN, MEX): Wild Horses / Vadlovak 8 min.


A március 1-től március 31-ig tartó közönségszavazás díjazottai

Legjobb film:
PÜSÖK Botond (Románia, Magyarország): Angela  33 min.
 
Legjobb operatőr:
Michael SIEBERT (Németország): Thirst - Durst nach leben / Szomjazom az életre  16 min.
 
Legjobb színész:
BARANYI László (Magyarország): Lépj tovább 9 min.

Legszebb út:
Oliver VICTORIA & Zimu ZHANG (Mexikó, Kína, Magyarország): Egyszer volt, hol nem volt, Magyarországon 81 min.

Legnehezebb út:
PÖRÖS Izabella (Magyarország): It's a long way / Hosszú út 10 min.


Legfurcsább út:
Shakiba SHABANI (Irán): Ekhtiar / Akarás 7 min.


 

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Az egy éve dédelgetett feleakkora sportcsarnok építésének terve hamar szertefoszlott Tatabányán

Az egy éve dédelgetett feleakkora sportcsarnok építésének terve hamar szertefoszlott Tatabányán
A tatabányai közgyűlés teljes támogatásával 6000 férőhelyes, multifunkcionális sportcsarnok épülhet a megyeszékhelyen. A napirend tárgyalása előtt A Vértes Agorája ügyvezető igazgatója, Sámuel Botond átadta Schmidt Csaba polgármesternek azt a 2852 aláírást tartalmazó dokumentumot, mely az eredetileg tervezett 3000 fős csarnok helyett a kétszer nagyobb komplexum építése mellett foglal állást. Tovább olvasom