Teke

2024.04.09. 12:37

A Rába ETO férficsapata magabiztosan nyert a Szuperligában

Elmaradt a nagy küzdelem a férfi Szuperligában, a házigazda Rába ETO simán győzött a Bábolna ellen.

Szuperliga, férfi

Rába ETO Győr SE–Bábolna 6:2 (3560–3448).

Úgy tűnt, hogy már az első párok után megalapozta győzelmét az ETO, mivel Aranyosi László 61, Koller Dániel pedig 22 fával bizonyult jobbnak ellenfeleiknél. A hazai lendület a következő sorban sem tört meg, Pete II László 43, Kiss Norbert pedig 11 fával győzte le bábolnai társát. Már 4:0-ra vezetett az ETO és volt közel 140 fa előnye, amely előre vetítette a győzelmet. A befejező sorban a bábolnai Szász László és Imre Barnabás szerezte a vendégpontokat és némileg csökkentette a fahátrányt is. Ezen a mérkőzésen az ETO remek teljesítményt nyújtva, a tavasz legjobb hazai eredményét produkálva megérdemelten szerezte meg a győzelmet, de ez a remek győzelem szinte már későinek bizonyult.

Psz.: Pete II L. 615, Aranyosi L. 605, Koller D. 597, Kiss N. 580, ill. Szász L. 597, Imre B. 591.

Az ifjúsági mérkőzésen a hazai csapat biztos, 3:1-es (1030–976) győzelmet aratott.

Psz.: Bende Á. 501, ill. Teberi M. 566.

NB I

Mosonszentmiklós–Herend 5:3 (3391–3389).

Végig izgalmas, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat, amelyen a Mosonszentmiklós számára volt a fontosabb a két pont sorsa, amelyet aztán megszerezve elkerült ugyan az utolsó helyről, de még mindig a veszélyes zónában van. Az első pár után 1:1-re állt a mérkőzés, 8 fa hazai előny mellett. A második sorba Solt Martin kicsit kapkodva kezdett, hullámzott a játéka, de a szíve vitte előre. A mérkőzés legjobbja ellen nem sok esélye volt. Korcz Róbert ezúttal a megszokott záró sorból egyet előbbre lépett. Jó húzásnak bizonyult, mert remek, koncentrált játékkal a legjobb hazai eredményt elérve hozta a pontot (2:2). A zárósort a rutinra bízták a vezetők. Pápai Tibor és id. Modrovits István feladata volt ledolgozni a 2 fa hátrányt és legalább 1 pontot szerezni. Az első 30 dobás után elúszni látszott a hajó. Közel 40 fára nőtt a hátrány, de egy pillanatig sem adták fel a a hazaiak. Fokozatosan dolgozták le a hátrányt, és nagy izgalmak után a hit és az akarat meghozta a minimális, kétfás győzelmet.

A találkozó után Frank László szakosztályvezető így értékelt: – Pokoli izgalmas és sportszerű mérkőzést játszottunk a remek csapatot alkotó herendiekkel. Gratulálok a csapatnak, nagyszerűen küzdött mindenki. Most egy hónap szünet következik, de azt munkával fogjuk tölteni az utolsó két fordulóra készülve.

Eredmények: Szalánczi P. 570, Horváth Á. 557, Solt M. 547, Korcz R. 579, Pápai T. 569, Id. Modrovits I. 569.

Az ifjúsági mérkőzésen a vendégcsapat szerezte meg a két pontot (4:0 , 1116–1005).

NB II

AD Flexum TK–Soproni Sörgurítók 7:1 (3095–2963).

Már az első párban hatalmas küzdelmet látott a közönség, hiszen a jól kezdő Nagy Lajos ellenében a második két szettben a sörgurítós Ritter Tamás szinte a sírból hozta vissza a mérkőzést, megszerezve ezzel az egyetlen soproni pontot. Ezt követően aztán a hazai csapat akarata érvényesült, minden játékosuk felülmúlta soproni ellenfelét és fölényes győzelemmel zárták a mérkőzést.

Psz.: Artner F. 545, Dobos G. (Horváth L.) 523, Nagy B. 514, Horváth R. 504, Virág P. 487, ill. Ritter T. 549.

Jobb Dáma–Zalaszentgrót 6:2 (3075–3011).

Az első három párban szoros küzdelmekben, de 15–20 fával mindegyik hazai játékos begyűjtötte a saját szett pontjait, majd Németh Péter a negyedik párban 57 fával verte ellenfelét, amivel szinte bebiztosította a hántai győzelmet, mivel a hátralévő játékosoknak csak tartaniuk kellett a faelőnyt.

Psz.: Németh P. 553, Pulai D. 496, Sárai T. 493, Szlágyi A. 489

Győri területi bajnokság

Kunsziget–Turris SE Sopron 5:3 (2527–2512).

Az első két pár után jelentős előnyt szerzett a hazai pályát élvező Kunsziget, amellyel megalapozta a mérkőzés kimenetelét. A középső harmadban egyenlő erők küzdelme folyt, majd a hajrában beleerősített a Turris csapata, nem sok hiányzott ahhoz, hogy akár megfordítsa a mérkőzést.

Psz.: Szalai B. 463, Strobl G. 433, Saru R. 432, ill. Grászli A. 460, Kozma Márta 430, Pukler N. 423.

Jánossomorja–Pribránszki Kft-Mosonszolnok 6:2 (2618–2571).

Bár az első párban Török Balázs kiváló egyéni eredményével ráijesztett a hazai csapatra, de a folytatásban már a Jánossomorja akarata érvényesült, és egyre jobb eredményeket elérve biztosan tartotta otthon a két pontot.

Psz.: ifj. Tóth Z. 466, Lodesz G. 454, Csillag B. 441, Smuk K. 440, ill. Török B. 471, Kovács B. 436.

Fortuna TC-Győrladamér–Károlyháza 6:2 (2532–2458).

A magabiztos győzelmet arató Győrladamér végig vezetett a mérkőzésen, folyamatosan növelte előnyét, és nem volt kérdéses a találkozó kimenetele.

Psz.: Szücs Cs. 443, Vadász I. 435, Tamás M. 431, Szakács S. 417, ill. Pálfi Á. 432, Fülöp J. 431.

Gyóróért Egyesület–Bábolna B 6:2 (2556–2524).

Mindkét csapat végig egyenletes teljesítményt nyújtott, bár a bábolnai fiatalok sokáig vezettek, a végén a gyórói csapat maga javára fordította a mérkőzést, és otthon tartotta a két pontot.

Psz.: Göcsei T. 468, Bujtás R. 465, Radák R. 444, Pintér Á. 416, ill. Katona P. 469, Mogyorósi B. 464.