Női kézilabda

2023.11.20. 18:05

Bajnokok Ligája – A Győri Audi ETO KC az egyetlen hibátlan csapat

A Bietigheim elleni mérkőzésen megőrizte veretlenségét a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata. A Bajnokok Ligája idei kiírásában aratott nyolcadik ETO-győzelem azt jelenti, hogy egyetlen olyan együttesként várhatja a 2024-es folytatást, amely minden meccsen nyert az ősz folyamán – számolt be róla honlapján a klub.

A BL-ben nyolcból nyolc meccsen örülhetett a Győri Audi ETO csapata.

1. forduló, 2023. szeptember 10.: Brest Bretagne Handball–Győri Audi ETO KC 23–24 (14–16)

A szezon első mérkőzésére utazási nehézségeket követően megérkező Győri Audi ETO KC a Brest Bretagne otthonában kezdte a BL 2023/24-es kiírását. A nyitófordulóban mindössze egy góllal nyert a győri csapat.

2. forduló, 2023. szeptember 16.: Győri Audi ETO KC–DVSC 35–23 (14–10)

A második találkozót hazai pályán játszották a zöld-fehérek a DVSC ellen. Az Ulrik Kirkely vezette ETO könnyedén győzött.

3. forduló, 2023. szeptember 23.: CSM Bucuresti–Győri Audi ETO KC 23–27 (12–14)

Harmadjára Bukarestbe látogatott a zöld-fehér alakulat, ahol szintén szoros csatában lett meg az újabb két pont a hét mérkőzésének nevezett találkozón. Az MVP-nek a román fővárosban Kari Brattset Dalét választották, aki mezszámának megfelelő mennyiségű gólt, azaz hetet szerzett.

4. forduló, 2023. október 1.: Győri Audi ETO KC–Buducnost 37–19 (23–8)

Október első napján az Audi Aréna Győrben az eddigi legnagyobb különbségű győzelmét könyvelhette el a zöld-fehér csapat, miután a Buducnost együttesét 18 góllal múlta felül.

5. forduló, 2023. október 21.: Győri Audi ETO KC–Odense Handbold 32–29 (16–12)

Rövidebb BL-szünetet követően az Odense Handbold látogatott Győrbe. A dán alakulat gyors kézilabdáját háromgólos győzelemmel sikerült megállítani. Nem mellesleg ez volt az az őszi mérkőzés, amelyen egy ETO-játékos a legtöbb gólt szerezte; Stine Oftedal 10 találattal bizonyult a legeredményesebbnek akkor.

6. forduló, 2023. október 29.: IK Sävehof–Győri Audi ETO KC 26–29 (8–13)

Egy héttel később Svédországba, az IK Sävehof otthonában ismét háromgólos különbséggel sikerült nyernie a győri csapatnak.

7. forduló, 2023. november 11.: Bietigheim–Győri Audi ETO KC 26–34 (10–12)

A Bietigheim ellen nehezen indult az EHF által a hét mérkőzésének választott találkozó. Az ETO-nak a vezetést csupán az első félidő végére sikerült átvennie, amely a szünetre kétgólos győri fórt jelentett. A második játékrész már pontosabb kézilabdát hozott győri részről. Végül újabb győzelmét ünnepelhetett a csapat, Rju Un Hi pedig az MVP-nek járó díjat is bezsebelhette.

Grafika: gyorietokc.hu

8. forduló, 2023. november 18.: Győri Audi ETO KC–Bietigheim 31–29 (13–17)

Szorosan alakult a Bietigheim elleni második mérkőzés is. Az ETO szinte végig hátrányban kézilabdázott, ugyanakkor Duijndam kulcspillanatokban tudott ziccereket védeni, a szélen Győri-Lukács, középen pedig De Paula remekelt. Az utolsó öt percben sikerült a fordítás, így a küzdős meccsen kétgólos zöld-fehér győzelem született.

8 mérkőzés, 8 győzelem, 249 dobott és 198 kapott gól. Az őszi krónikához hozzátartozik az is, hogy az ETO-játékosok közül a legeredményesebb Estelle Nze Minko lett, aki 38 gólt szerzett. A fordulók során a legtöbb hétméterest Ana Gros értékesítette, szám szerint 12-t. A BL-összesítésben a kapusok védéseit tekintve Sandra Toft a 4. helyen áll: 227 lövésből 74-szer fogta meg a labdát, amely 32 százalékos hatékonyságot jelent. Szintén előkelő eredménnyel büszkélkedhet Rinka Duijndam is, aki a hétméteresek hárításában nyújtott kiemelkedőt: 14 büntetőből 6-ot védett, így 42 százalékkal zárta az őszt.

Az EHF női Bajnokok Ligája 2024. január 6-án 16 órakor folytatódik a Győri Audi ETO KC számára. Az új év első BL-meccsén az Audi Aréna Győrbe az IK Sävehof csapata érkezik.