WHB Liga

2023.10.11. 12:30

Jánossomorjai versenyző lett az erős emberek legerősebbje

Két jánossomorjai versenyző volt a WHB Liga erős ember versenysorozat nagydöntőjében, közülük Kurucz Kornél első, Király Richárd – hajszállal lecsúszva a dobogóról – negyedik helyen végzett.

Kurucz Kornél (középen) megvédte tavalyi elsőségét.

A közelmúltban ért véget az erős emberek öt állomásból álló WHB Liga nevet viselő versenysorozata. A mezőnyben ott volt a két jánossomorjai erős ember, akik közül a nagydöntőben – melyet éppen Jánossomorján rendeztek a városnapok programsorozat részeként – a tavalyi győztes Kurucz Kornél megvédte címét, míg Király Richárd a tavalyi harmadik helye után ezúttal fél ponttal lecsúszott a dobogóról, negyedik lett.

A végeredmény: 1. Kurucz Kornél 28 pont; 2. Nagy Balázs 24,5; 3. Kovács László 24; 4. Király Richárd 24; 5. Kecskés Roni 16,5; 6. Kovács Zoltán 14; 7. Mészáros András 9.

A versenyszámok közül vegyes nyomásban (130 kg rönk, 80 kg óriás egykezes, 145 kg rönk és 90 kg óriás egykezes) Kurucz Kornél 31,10 mp-es eredménnyel második, Király Richárd (58,52 mp) negyedik lett.

Koffercipelésben (2x130 kg – 15 méterre, 2x153 kg – 10 méterre és 2x170 kg – 5 méterre) Kuruczé lett a legjobb idő (42,10 mp), Király Richárd 47,62 mp-cel harmadik lett.

Bödönpakolásban (120, 120, 140, 140, 160, 160kg – 122 cm magasra) Kurucz Kornél 39,76 mp-cel nyert, Király Richárd 67,62 mp-cel második lett.

A hordótartást (2x10 kg-os súly) Kurucz 56,75 mp-cel nyerte Király előtt, akinek 56,32 mp-ig sikerült tartania a súlyokat.

Autóemelésben egy Skoda Octavia kombit kellett megemelni, Király Richárdnak ez tizenhétszer sikerült, amivel ötödik lett, Kurucz Kornél egyszer emelte meg, mellyel hetedikként, utolsóként zárt, de ez már nem osztott, nem szorzott, az első helyet ugyanis addigra már bebiztosította.

Az erős emberek számára még az idei szezonból hátra van a kamionhúzó ob döntője, valamint egy tehetségkutató.

Király és Kurucz egyébként jövőre a nemzetközi porondra is kilép, ugyanis mindketten meghívást kaptak a 120 kg-osok nemzetközi sorozatába. Ezt az európai szövetség rendezi, öt-hat verseny van tervben, az egyik állomást pedig jó eséllyel Magyarországon, azon belül is Győr-Moson-Sopron megyében rendeznék meg. Erről folyamatos a tárgyalás, konkrét döntés még nem született, de a hazai erős ember versenyek motorja, a győri származású Darázs Ádám mindenképpen szeretné ha itt lenne az egyik versenyhelyszín.