Legyőzte az MKC az ETO-t

2023.09.06. 07:04

Női kézilabda NB I - Parázs meccs: Motherson Mosonmagyaróvár-Győri Audi ETO 33-30 - fotók

Mindkét csapat győzelemmel kezdte a bajnokságot. A Mosonmagyaróvár veretlen maradt a második forduló után.

Fotó: Kerekes István

Motherson Mosonmagyaróvár-Győri Audi ETO 33-30 (15-13)

60. perc: Újabb győri hétméteres jöhet. Gros lövését Szemerey lábbal védi. Marad a labda a győrieknél. De Paula gólt dob. 32-30. Lépéshiba Tóth Gabriellánál, de hibázik az ETO is, mert eladja a labdát Oftedal. Gyurka János időt kér, amikor hat másodperc van még a meccsből. Tóth G. még dob egy gólt a dudaszó előtt. 33-30. Három góllal veri végül az MKC az Audi ETO-t.

59. perc: Tóth N. góljával megint három góllal vezet az MKC. 32-29.

58. perc: Toft védi Schatzl N. lövését. A labda marad az óváriaknál. Pásztor szerez szemfüles gólt. 31-28. Oftedal küzdelme hétméterest ér. Gros bedobja. 31-29.

57. perc: De Paula gólja is gyors gól. 30-28. Nze Minko mezhúzásért kiáll két percre.

56. perc: Oftedal talál megint a hálóba. 29-27. Tóth G. gyorsan válaszol. 30-27.

55. perc: Pásztor ejti a labdát Toft fölött a kapuba. 29-26

54. perc: Lépéshiba Nze Minkónál. Labdát veszít az óvári csapat, Győri-Lukács még egy gólt szerez az emberelőnyből. 28-26

53. perc: Győri-Lukács eredményes emberelőnyből. 28-25. Passzívig jut az óvári támadás. Albek lövését sáncolják a győriek.

52. perc: Oftedal eredményes, először a mérkőzésen. 27-24. Tóth G. előtt marad hely. 28-24. Aztán másodpercekkel később épp Tóth Gabriella az, akit kiküldenek két pecre.

51. perc: Tóth N. góljával négy gól az MKC előnye. 27-23. Szerencsével marad csak a labda a győrieknél.

50. perc: Tóth G. lövését védi Toft. Ryu bejátszása nem ér el a beállóig. Nze Minko mgasan védekezik.

49. perc: De Paula eladja a labdát, Schatzl Natalie büntet. 26-23. Kirkely időt kér. De Paula passza pontatlan.

48. perc: Passzívban már a hazaiak. Albek lövése a felső lécről vágódik a gólvonal mögé. 25-23

47. perc: Brattset Dale kap pontos bejátszást. 24-22. Tóth E. lövését a kapufa segítségével védi Toft. Szöllősi-Schatzl lefordulásból eredményes. 24-23.

46. perc: Jön vissza Toft a győri kapuba, de nem tudja védeni Sztankovics lövését. 24-21.

45. perc: Óvári büntető, Tóth Eszter ezt is bedobja. 23-21.

44. perc: Tóth G. bejátszása jó a szélről befutó Schatzl Natalie-nak. 22-20. Gyorsan jön a válasz de Paulától. 22-21.

43. perc: Szöllősi-Schatzl ejtése sem ér gólt, a kapufát találja el.

42. perc: Pásztor elrontja a középkezdést. Oftedal rossz helyre passzol. Pásztor góljával megint a hazaiak vezetnek. 21-20.

41. perc: Kapu fölé megy Tóth Eszter lövése. Szemereyről bepattan a kapuba Gros lövése. 20-20.

40. perc: Albek erdményes. 20-19. Hovden a rövid kapufát találja el a jobb szélről, Szemerey is beleért.

39. perc: Hovden ejtését Szemerey védi. Tóth G. először talál kapuba. 19-18. Újra egyenlő az állás Gros ötödik góljával. 19-19.

38. perc: Belemenés a Nze Minkónál. Albek egyenlít. 18-18. Győri időkérés, ez is indokoltnak hat.

37. perc: Tóth E. hétméterese a kapuban, Duijndam nem tud védeni. 17-18.

36. perc: Bardi F. szerzi a második félidő első hazai találatát. 16-18. De Paula lövése pontatlan.

35. perc: De Paula betalál. 15-17. Megint labdát szerez az ETO, Hovden szerez gyors gólt. 15-18. Beragadt rendesen az MKC, indokolt Gyurka János időkérése.

34. perc: Gros lövése nem jó. Albek rosszul passzol.

33. perc: Hovden révén előny a győrieknél. 15-16.

32. perc: Albek lövi kapu fölé a labdát. Gros egyenlít. 15-15.

31. perc: Indul a második félidő. Labdát szerez az ETO, Szöllősi-Schatzl szerez gólt a lefordulásból. 15-14.

30. perc: Labdát veszít a hazai csapat. Schatzl Natalie labdaszerzés után gólt dob a félidő vége előtti másodpercekben. 15-13. Kétgólos óvári előnnyel vonulnak szünetre a csapatok.

29. perc: Kiegészül az Audi ETO. Blohm a beálló, méghozzá egyedül, vagyis az emberhátrány után felhagy a hét a hat elleni játékkal a győri együttes. Szemerey térddel védi Gros büntetőjét.

28. perc: De Paula lövését nem tudja védeni a kapus. 13-13. A bal felsőben köti ki Ivancok bombája. 14-13.

27. perc: Tóth Eszter dobja a labdát az üres kapuba, miután Ryu eladja a labdát. 13-12.

26. perc: Ivancok kapufája után pontatlan a győri indítás. Schatzl Natalie-t löki meg a levegőben Nze Minko két percre kiállítják, az MKC pedig hétméterest dobhat. Tóth Eszter értékesíti a büntetőt. 12-12.

25. perc: Labdát veszít az óvári együttes. De Paula ezúttal pontosabban céloz. 11-12.

24. perc: Udvardi kísérleténél is Toft a végállomás. De Paula a kapufát találja el.

23. perc: Hovden nem kegyelmez, nagy gólt dob a jobb szélről, és véget vet az ETO nyolc perce tartó góltalanságának. 11-11. Tóth G. lövését védi Toft.

22. perc: Tóth N. újabb találatával - először a meccsen - vezet az MKC. 11-10

21. perc: Szemerey védi Nze Minko lövését. Hovden büntetőjét kézzel-lábbal védi Szemerey.

20. perc: Továbbra is kapus nélkül az ETO, így van két beálló támadásban. Labdát veszítenek a győriek, Albek egész pályás góllal egyenlít. 10-10.

19. perc: Szöllősi-Schatzl lövését Szemerey védi. Kiegészül a hazai csapat. Tóth N. gólja azt jelenti, hogy már csak egy gól a mosonmagyaróváriak hátránya. 9-10.

18. perc: Eladja a labdát Oftedal. Udvardi Léna próbálkozik a jobb szélről, de Toft jól zárja a rövid oldalt.

17. perc: Pásztor Noémi az első játékos, akit két percre kiállítanak, Brattset Dalét rángatta meg a mezénél fogva.

16. perc: Ivancok sem marad már gól nélkül. 7-10. Ryu lövését védi Szemerey. Gyors gólt dob Tóth N., két gólra apad a különbség. 8-10.

15. perc: Pazar passz Pásztornak, passzívban, de véd Toft. Hovden is megszerzi az első gólját. 6-10.

14. perc: Kirkely időt kér. Két beálló az ETO-nál, lépéshiba Grosnál.

13. perc: Toft is nagyot véd, Ivancok tette próbára. Szemerey fogja Gros lövését, de elkapkodja az indítást az MKC.

12. perc: Albek is nagy gólt dob. 6-9. Belemenés de Paulánál. Szemerey védi Nze Minko ziccerét.

11. perc: Pásztor góljával háromra olvad a győri előny. 5-8. Újabb távoli gól Grostól. 5-9.

10. perc: Értékesíti a hazai büntetőt Tóth Eszter. 4-8. Szemerey véd ismét.

9. perc: Szemerey védi De Paula lövését. Pásztor labdát veszít. Győri-Lukácsé az újabb győri találat. 3-8.

8. perc: Szemerey védi Szöllősi-Schatzl lövését. Tóth N. passza pontatlan. De Paula is meglövi az első gólját. 2-7. Albek szerez gyors gólt. 3-7.

7. perc: Azonnal gólt dob az ETO a támadásából, Gros távolról eredményes. 1-5. Albek kapufát dob, Szöllősi-Schatzl szerez gyors gólt. 1-6. Időt kér Gyurka János, az MKC vezetőedzője. Szépít a hazai együttes, Tóth Nikolett talál a kapuba. 2-6.

6. perc: Nagyon keményen védezeik az Audi ETO. Sorra végzi el a szabaddobásokat az MKC. Végül Toft védi Albek lövését.

5. perc: Megvan az első hazai gól, Tóth Eszter lövi. Gros azonnal válaszol. 1-4. Tóth Esztert kell ápolni.

4. perc: Győri-Lukács a kapufát találja el. Labdát szerez az ETO, Nze Minko meg sem áll a kapuig. 0-3.

3. perc: Gros is betalál. 0-2. Tóth Eszter adja el a labdát.

2. perc: Eladják a labdát az óváriak.

1. perc: A győriek kezdik a meccset. Brattset Dale lövi az első gólt. 0-1

Előzetes - Megyei rangadó

Győzelemmel kezdte a szezont a Motherson Mosonmagyaróvár a női kézilabda NB I-ben. A Budaörs elleni 36-29-es sikerből a nyáron érkező Schatzl Natalie 7 góllal vette ki a részét.

„ Én és a csapat is nagyon élveztük a játékot - meséli Schatzl Natalie, az MKC balszélsője. A kezdeti izgatottságot gyorsan levetkőztük, és jó játékot tudtunk pordukálni. A győztes kezdés fontos volt, mert így jó szájízzel várhatjuk az ETO elleni mérkőzést. Hazai közönség előtt egy élvezetes találkozót szeretnénk produkálni, ami emlékezetes lesz a nézőknek.”

Faragó Luca is egyre fontosabb játékosa a Motherson Mosonmagyaróvárnak. A beállós két gólja mellett a védekezésból is kivette a részét a szombati találkozón.

„Nagyon jó hangulatú mérkőzés volt a Budaörs elleni, nagy öröm volt a számunkra, hogy ennyien elkísértek minket – ezt már Faragó Luca mondja, a csapat beállósa. A csapaton belül jó hangulat uralkodik, és ez a pozitív környezet az ETO ellen is fontos lehet. Szeretnénk minél tovább, akár 60 percen keresztül is meccsben maradni a világ egyik legjobb csapatával szemben.”

Az MKC kerete továbbra sem teljes, a szerdai bajnokiróé várhatóan Lancz Barbora és Stranigg Zsófia is hiányozni fog.

Az Audi ETO is győzelemmel kezdte az NB I-et. A zöld-fehérek a Békéscsabát 37-23-ra verték az első fordulóban.

„Az ETO ellen az lenne az ideállis, ha teljes kerettel tudnánk pályára lépni – mondta Gyurka János. A sérültjeink miatt azonban ez nem így lesz. Azt tűztük ki célul, hogy a védekezésünk feszessége megmaradjon, a támadásokban továbbra is eredményesek legyünk, valamint, hogy a koncentrációnk az egész mérkőzés alatt megmaradjon. Most ezek a legfontosabbak számunkra.”

„Minden bizonnyal nagyon nehéz ellenfél vár ránk. A tavalyi szezonban láthattuk, mennyire szoros meccseket játszottak a mosonmagyaróváriak, tudjuk, milyen összecsapás előtt állunk. Nagy iramú, tempós találkozóra számítok, ezért okosan kell a védekező- és támadójátékunkat is alkalmaznunk. Szerintem az dönt majd, melyik fél tudja a saját játéka szerint alakítani a mérkőzést” – fejtette ki várakozásait Ulrik Kirkely, a győriek vezetőedzője.