2023.09.17. 20:26

Hosszabbítás után elveszítette edzőmeccsét a Sopron Basket

A ráadásban maradt alul a Sopron Basket női kosárlabdacsapata a Piestanské Cajky elleni felkészülési meccsen.

Sopron Basket–Piestanské Cajky (szlovákiai) 62–66 (17–16, 17–16, 13–12, 11–14, 4–8)

Sopron, nemzetközi női felkészülési mérkőzés.

Sopron: Papp K. 5/3, FEGYVERNEKY 8, Toman D. 4, VARGA A. 14/6, Sitku 7/3. Cs.: Jevtovics 7/3, BÖRÖNDY 14/9, Toman R. 3/3, Janzsó. Edző: Gáspár Dávid.

Varga a Sopronnak szerzett vezetést, de erre hét ponttal felelt, és a negyed hajrájáig vezetett a Pöstyén. Varga triplájával fordított a Sopron, és minimális különbséggel megnyerte az első negyedet. A folytatásban Böröndy vezetésével többször is ellépett 6–8 ponttal hazai csapat, de nem tudta megtörni rendre felzárkózó ellenfelét. Az utolsó percre fordulva egy triplával egyenlített a vendégegyüttes, amelynek a végén nyerni is volt esélye, de nem élt vele – jött a hosszabbítás. Ezt 5–0-val kezdte a szinte végig hátrányban lévő rivális, majd egy pontra még feljött a Sopron, de egy triplával bebiztosította győzelmét a Pöstyén.