2023.01.14. 21:41

Női kézilabda EL - Nantes - Mosonmagyaróvár 37-29

A Nantes túl nagy falatnak bizonyult Gyurka János együttesének.

Így látta a mosonmagyaróvári mester - Gyurka János nyilatkozata

"Hullámzó volt a játékunk, voltak tehát jobb periódusaink, de sokat is hibáztunk, amit a második félidőben már kihasznált a Nantes. A fordulás után már nem tudtunk felzárkózni, így a francia csapat rutinos játékosai többet mertek vállalni. Kiváló kapusteljesítmény is segítette őket, miközben nálunk hiányzott az a Tóth Eszter, aki jól kezdte a találkozót, így stabilizálhatta volna a teljesítményünket. A mérkőzés második felében gondjaink voltak az egy az egy elleni párharcokkal, a beálló körüli védekezéssel, így sokszor megvertek bennünket a közeli zónákban. Szerettünk volna szorosabb mérkőzést játszani, de nem akartuk feladni a filozófiánkat, mert ezt a tempót kell elsajátítanunk ahhoz, hogy ezen a szinten sikeresek legyünk."

Nantes-Mosonmagyaróvár 37-29 (18-15)

60. perc: Lagerquist góljával indul az utolsó perc. 36-28. Pásztor is betalál. 37-29. A Nantes még időt kér, 16 másodperc van a meccsből. Az óváriaknak sikerül kivédekezni az utolsó támadást, így nyolc gól marad a különbség. Köszünjük a figyelmüket!

59. perc: Óvári időkérés kicsit több, mint másfél perccel a vége előtt. Lancznak megvan a tíz találat. 35-28.

58. perc: Passzívig támadnak a franciák. Lépéshibával ér véget a támadásuk, közben kiegészül az MKC.

57. perc: Strömberg lövését védi Szemerey.

56. perc: Ondono gólt dob. 35-27. Stranigg nem talál kaput. Két percre kiküldik Pásztort. Megvan a labda, de nem talál be az üres kapuba Kovács P.

55. perc: Hétméterest lőhet az MKC, Bergumot pedig ki is állítják két percre. Lancz értékesíti a hetest, kilencedik gólját szerzi ezzel. 34-27. Nantes-i időkérés.

54. perc: Finstad góljára gyorsan jön a válasz. Legalább Straniggnak sikerült gólt szerezniek. 34-26

53. perc: Lancz szépít. 32-25. Túl sok helye marad Ardouinnek. 33-25. Straniggnak nem akar összejönni a gól, Placzek véd.

52. perc: Lagerquist növeli ismét nyolc gólra a hazaiak előnyét. 32-24.

51. perc: Beállógól az óváriaktól, Pásztor kapott remek labdát. 30-23. Most a franciák válaszolnak gyorsan, megint Grandveau. 31-23. De Tóth N. góljára sem kellett sokat várni. 31-24.

50. perc: Távoli bombagól Grandveau-tól. 30-22.

49. perc: Szemerey jön az óvári kapuba. A gyors, de pontatlan indítást már ő füleli le. Tóth G. lövését könnyedén védi Placzek.

48. perc: Ahanda növeli az előnyt hétre. 29-22

47. perc: Placzek megint védi a lefelé tartó lövést, Ivancok lőtte. Hagman góljára Lancztól jön a gyors válasz. 28-22

46. perc: Megint Hagman szedi össze a kipattanót. 27-21

45. perc: Albek lövését meg a kapus, Placzek védi. Hagman góljára Ivancok válaszol gyors góllal. 26-21.

44. perc: Dupuis szerez góla a bal szélről. 25-20. Tóth N. lövését blokkolják a hazai védők.

43. perc: Tóth G. lövése elkerüli a kaput. Belemenés a franciáknál. Gyors gól Albek Annától. 24-20.

42. perc: Ivancok próbálkozik megint, ezúttal sem tud betalálni a kapuba. A labda gyorsan visszakerül az óváriakhoz. Gyurka János időt kér.

41. perc: Mistina védi Ondono lövését. Ivancok sem tud gólt dobni, Placzek véd. A kapufáról jön ki Strömberg lövése.

40. perc: Ondono az ötödik gólját szerzi. 24-19. Stranigg hiába talál a kapuba, rálépett a vonalra, a játékvezetők pedig kiszúrták ezt.

39. perc: A kapufáról kipattanó labdát Hagman lövi Mistina kapujába. 23-19. Tóth G. lapos lövését védi Placzek.

38. perc: Grandveau lövése pontatlan. Lancz újabb hétméterest vált gólra, André állt be a kapuba. 22-19.

37. perc: Villámgyors góllal válaszol Pásztor Cassou góljára. 22-18.

36. perc: Passzívból lőnek a hazaiak, jó a blokk. Pásztor a kapufát találja el, de hétméterest ér az ellene elkövetett szabálytalanság. Lancz értékesíti a büntetőt. 21-17.

35. perc: Ahanda lövése kapu mellé száll. Megint nem jön össze a gól az óváriaknak.

34. perc: Hagman eredményes ismét, ezúttal hétméteresből. 21-16. Ivancok ront.

33. perc: Hagman növeli a különbséget. 20-16. Kiegészül az MKC, de Albek lövését védi Placzek.

32. perc: Ondonót kiállítják két percre. Albek lövi a második félidő első óvári gólját. 19-16.

31. perc: A második félidő Ondono góljával kezdődik. 19-15.

30. perc: Passzívból lövi kapu fölé a labdát Lancz. Ahanda gólt szerez, Bardit pedig kiállítják két percre. 18-15. Vége az első félidőnek, jön a szünet.

29. perc: Ondono tud befordulni, beállóból növeli kettőre az előnyét a Nantes. 17-15

28. perc: Ismét vezetnek a hazaiak, a gólszerző Ardouin. 16-15. A blokkról száll kapu fölé Tóth N. lövése. Kovács P. követ el belemenést.

27. perc: Újra vezet a Nantes Finstad révén. Összejön a viszonylag gyors válasz Lancznak. 15-15

26. perc: Mistina kettő nagyot véd egymás után. Belemenés az óváriaknál, de Pásztor a félpályánál visszaszerzi a labdát, és egyenlít. 14-14.

25. perc: Lepereg a hazai emberhátrány. Grandveau hibázik támadásban. A gyors óvári akció végén Csire Fanni ejtése a kapufán landol.

24. perc: Passzívból nem jutnak lövéshez a franciák. Tóth N. megszerzi az első gólját. 14-13. Hazai időkérés.

23. perc: Ondono kiállításával emberelőnybe kerül az MKC. Lancz pattintja a kapuba labdát a Pásztorra szemben elkövetett szabálytalanság miatt megítélt bünetőből. 14-12.

22. perc: André védi Kovács P. lövését, Hagman ziccerét pedig Mistina hárítja.

21. perc: Hétméterest dobhat a Nantes. Hagman nem hibázza el. 13-10. Lancz emeli a labdát a kapuba, de azonnal jön a válasz Strömbergtől. 14-11.

20. perc: Finstad lövését lábbal védi Mistina. Nem jut el Ivancok passza a szélsőig.

19. perc: Mistina jól száll be a meccsbe, védi Ahanda kísérletét. Ivancok farag a hátrányon. 12-10.

18. perc: Lancz megszerzi az első gólját. 12-9. Kovács Patríciát kiküldik két percre.

17. perc: Ahanda betalál. 12-8. André védi Lancz lövését. Strömberg kísérletét már a másik óvári kapus, Mistina védi.

16. perc: Lagerquist szerez gólt. 11-7. Eladott labda után kerül ziccerbe Dupuis, Szemerey hárít. Kovács Patrícia megszerzi az első gólját. 11-8.

15. perc: Ivancok gólja gyors válasz a hazai gólra. 10-7

14. perc: Szép gól Albektől. 9-6. Összejön a gól Dupuis-nak. 10-6.

13. perc: Gyurka János időt kér. Albek lövését védi Placzek. Támadóhiba a hazaiaknál.

12. perc: Lagerquist növeli különbséget. 9-5

11. perc: Strömberg eredményes. 8-5. Placzek védi Stranigg lövését. Tóth Esztert piros lappal állítják ki - érthetetlen az ítélet.

10. perc: Tóth Eszter négy perc után szakítja meg az óvári gólcsendet. 7-5. A kapufa segíti ki Szemereyt, de az indítást lefülelik a hazaiak.

9. perc: Két gólra nő a Nantes előnye, Finstad talált a bal alsóba. 6-4. Faragó nem tudja megfogni a labdát a bejátszás után. Ondono növeli a franciák előnyét. 7-4.

8. perc: Beállógóllal szerzi meg a vezetést a Nantes, Ondono volt eredményes. 5-4. Labdát veszít az MKC egy támadószabálytalanság miatt.

7. perc: Ahanda egyenlít. 4-4. Albek lövését lábbal védi Placzek kapus.

6. perc: Tóth Eszternek mutatják fel a sárga lapot. Ismét egyenlít a hazai együttes, ezúttal Hagman révén. Tóth Eszter azonnal góllal válaszol. 3-4.

5. perc: Labdát veszít az óvári csapat, egyenlít Dupuis. 2-2. Ivancok megszerzi a második gólját is. 2-3.

4. perc: Finstad eredményes. 1-2. Pásztort kiállítják két percre.

3. perc: Az óvári blokkról megy ki a labda az alapvonalon túlra.

2. perc: Technikai hiba a franciáknál. Hétméterest kap az MKC, Pásztorral szemben történt belülvédekezés. Tóth Eszter bedobja. 0-2.

1. perc: A fehérben játszó óváriak kezdik a meccset, feketében a hazaiak. Ivancok szerzi az első gólt a meccsen. 0-1.

Előzetes - Az Európa Liga B csoportjában a második kört rendezik a hétvégén, amelyben a Motherson-Mosonmagyaróvár a francia Nantes vendége lesz. Gyurka János csapata csütörtökön még bajnoki mérkőzésen Siófokon szerepelt, ahol egy góllal kapott ki, így nem a legjobb hangulatban indult el Franciaországba. Ráadásul a házigazda nagyon komoly játékerőt képvisel, így nem lesz könnyű dolguk a mosonmagyaróváriaknak.

A Nantes-ban a tapasztalt kézilabdázók és a fiatal tehetségek kiváló csapatot alkotnak. A dániai vereségük után pedig egészen biztos, hogy javítani akarnak, hiszen egyértelmű céljuk a továbbjutás a csoportból. Tökéletesen tisztában vagyunk azzal, hogy az előzetes esélyek mellettük szólnak. Nekünk most ismét meg kell találnunk önmagunkat, a játékunkat, azt a küzdeni tudást, amit hiányoltam a siófoki mérkőzésen. Felkészülünk az ellenfelünkből, de a saját játékunkat akarjuk játszani, ami akkor vezethet egy jó mérkőzéshez, ha bátrak is leszünk

– mondta a mosonmagyaróváriak vezetőedzője.