2018.12.09. 20:34

Női kosárlabda NB I - Győri siker Pécsen

A Győr hét ponttal nyert a PEAC vendégeként a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

PEAC-Pécs–CMB Cargo-UNI Győr 64–71 (20–17, 15–19, 10–13, 19–22)

Pécs, NB I-es női mérkőzés, 300 néző. V.: Cziffra, Rácz, Vida.

PEAC: VANLOO 17/6, Wentzel 7/3, Gémes-Sarok 8/6, TETEMONDOVÁ 10/6, IMOVBIOH 14. Cs.: Barnai 4, Ruják 4, Tenyér. Edző: Meszlényi Róbert.

UNI Győr: BROWN 19/3, Raksányi 6, Török Á. 5/3, SPANOU 17/3, Krnjic 2. Cs.: GRAY 10, Nagy D. 2, CZANK 10/6, Varga Zs. Edző: Milos Pavlovic.

A hazaiak 4–0-val kezdtek, amit kiegyenlítettek a vendégek, de a folytatásban a pécsiek vezettek, a legnagyobb különbség az első negyedben hat pont volt a két csapat között (18–12), amit az első pihenőre sikerült megfelezniük a zöld-fehéreknek (20–17). A 12. perc végén vezetett először az UNI Győr (22–23), majd Brown triplája után a győri gárda lépett meg hat ponttal (26–32). A nagyszünetben, ha minimális különbséggel is, de a vendégek vezettek (35–36). A fordulás után tovább folytatódott a váltott üldözőverseny, a zárófelvonás előtt vették vissza ismét a vezetést Czankék, állandósult az öt pont körüli vezetésük, sőt, három perc sem volt hátra mikor 64–53-as győri vezetést mutatott az eredményjelző, s innen már nem is engedte ki a kezéből az irányítást.

A várakozásoknak megfelelően nehéz mérkőzésen roppant fontos győzelmet aratott a CMB Cargo-UNI Győr.

Milos Pavlovic: – Fontos győzelem volt számunkra, ami annál is értékesebb, mert igazán nem játszottunk jól.