Női kosárlabda NB I - A Sopron és a Győr is győzött

Vasas–Uniqa Sopron 63–92 (20–20, 20–22, 19–20, 4–30)

Budapest, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Hervay, Kovács N., Goda.

Vasas: Colic 11/6, Dúl, 4 DUSANIC 14, Mérész 6, Dobos 2. Cs.: SOLYMOSI 9/3, BAJNÓCZI 11/9, Tóth O. Edző: Igor Skocovski.

Sopron: FEGYVERNEKY 3, Weninger 4, JOHNSON 15, GEORGE 21, HATÁR 12. Cs.: CRVENDAKIC 19, Ajdukovic 8, Turner 6, Dubei 4.  Edző: Sterbenz László.

Két kulcsjátékosa, a bolgár bedobó Bachvarova és az amerikai center, Rochel nélkül felálló Vasas ellen jól kezdett a Sopron, s egységes csapatmunkával a negyed közepén 14–7-re ellépett. A második negyedben is jobbára a Sopron vezetett, de a felszabadultan, jól játszó hazaiak tartani tudták a lépést  bajnokkal.

A harmadik negyedben folytatódott az üldözőverseny, az utolsó etap előtt csupán 3 pont volt a soproni előny. A zárónegyedet Crvendakic ponterősségére építve 8–0-lal indította s 10 pont fölé növelte előnyét a Sopron. Ezzel megtörte az Uniqa a tartalékos Vasas ellenállását, a befejező 10 perc nagyon egyoldalú volt, s végül a papírformának megfelelően fölényes győzelmet aratott a soproni csapat.

Sterbenz László: – Eddig is megtettük, ezentúl még intenzívebben szembesítünk mindenkit védekezésbeli hiányosságaival.

CMB Cargo-UNI Győr–PEAC-Pécs 83–75 (29–22, 18–16, 16–20, 20–17)

Győr, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Cziffra, Söjtöry, Ádám.

UNI Győr: KIESEL 14/6, Laklóth 6/3, Török Á. 7/3, HRUSCAKOVÁ 19, Goree 8. Cs.: SIMON ZS. 15/6, Varga Zs.

5, Markó, Likhtarovic 9/3. Edző: Völgyi Péter.

PEAC: MANDICS 15/3, Kuster 11, RAKSÁNYI 17/9, Juhász 8/6, Siksniute 4. Cs.: Licskai 6, Fűrész 9/3, Zele 5/3, Szücs L., Szücs R. Edző: Boris Maljkovic.

Az első negyed Simon Zsófia duplájával zárult, így hét ponttal vezett a hazai csapat tíz perc után (29–22). A második szakaszban először vezetett a Győr  tíz ponttal (43–33), amely biztos előnnyel vonulhatott pihenőre. A harmadik negyed legvége a pécsieké volt, feljöttek öt pontra (63–58), Laklóth hárompontos kísérlete lejött a gyűrűről. Az utolsó felvonást egy pécsi tripla vezette fel, de  ötven másodperccel a vége előtt Simon Zsófia triplájával eldőlt a mérkőzés.

Völgyi Péter: – A támadójátékkal elégedettek lehetünk, a védekezésben viszont sokkal precízebbnek kell lennünk. Az eredmény nem mutatja, mennyire meg kellett szenvednünk ezért a győzelemért.

Boris Maljkovic: – A győri csapat döntő pillanatokban kintről fontos kosarakat szerzett, míg mi nem tudtunk megfelelően reagálni a hazaiak védekezésváltásaira.