2017.02.22. 20:55

Női kosárlabda Euroliga - A Győr és a Sopron is búcsúzott

35 pontos vereséget szenvedett a CMB Cargo UNI Győr a Dinamo Kurszktól, a Sopronnak nem sikerült a bravúr Lille-ben.

Lille–Uniqa Sopron 78–63 (24–10, 21–21, 15–18, 18–14)

Lille, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 14. forduló, 1719 néző. V.: Matejek (cseh), Jones (walesi), Delestrée (belga).

Lille: BREMONT 14/6, Ayayi 9/3, IAGUPOVA 16/3, Amant 4, STEPANOVA 16. Cs.: GAYE 11, Sy Diop 6, Naumenko 2, Jakovljevic. Edző: Frederic Dusart.

Sopron: Turner 2, JOHNSON 21/9, Crvendakic 10, Ajdukovic 4, KRNJIC 12. Cs.: Fegyverneky 6, Határ 4, Weninger, DUBEI 4, Czukor. Edző: Sterbenz László.

Görcsösen, indiszponáltan, hibát hibára halmozva kezdett a Sopron, pedig egy esetleges bravúr, a 11 pontos siker az Európa-kupába való továbblépést jelentette volna. Hiába kért időt Sterbenz, a 6. percben 19–2-re vezetett a Lille. A negyed hajrájában Fegyverneky jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot a Sopron. A második szakasz elején Johnson triplája s Crvendakic kosara után 13 pontra „feljött" a Sopron, majd a hazaiak hibáit kihasználva a félidő hajrájában a tízpontos lélektani határon belülre került. A félidő azonban 7–2-es hazai rohammal zárult.

Egész pályás letámadással,  Krnjic pontjaival kezdve a második félidőt, s hamar feljött tíz pontra az Uniqa. Ennél közelebb azonban nem tudott kerülni ellenfeléhez, hiába villant kétszer is Dubei. Állandósult a 10 és 15 pont közötti francia vezetés, a zárószakasz előtt 11 ponttal állt jobban a Lille – éppen annyival, amennyivel nyernie kellett volna a Sopronnak. A hazai együttes egy 10–2-es három perccel kezdve a zárószakaszt végleg eldöntötte a meccset a maga javára. A hajrában egy 9–0-val ugyan „kozmetikázott" veresége mértékén a Sopron, de a katasztrofális kezdés miatt esélye sem volt nemhogy nyerni, egy szoros meccsre sem.

CMB Cargo-UNI Győr–Dinamo Kurszk 49–84 (6–17, 17–22, 11–23, 15–22)

Győr, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 14. forduló, 300 néző. V.: Zubak (szlovák), Eger (osztrák), Poljansek (szlovén).

UNI Győr: KIESEL 14, Laklóth, Likhtarovic 8/6, Hruscaková 8, Goree 6. Cs.: Varga Zs. 2, Simon Zs. 2, Markó 2, Kovács V. 5, Török Á. 2, Simon A., Nagy R. Edző: Völgyi Péter.

Kurszk: Cruz 3, Prince 7/3, McCoughtry 9, OGWUMIKE 10/3, Ciak 7. Cs.: VAGYEJEVA 9, Logunova 5, Kirillova 6/6, Levcsenko 4, VIDMER 18, Doroseva 3/3, Medvegyeva 3/3. Edző: Lucas Mondelo.

Nem hozott sok pontot a negyed, a 6. percben 7–4-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző. A hosszú kosárcsendet a Kurszk törte meg, zsinórban nyolc pontot szerezve több mint tíz ponttal ellépett (4–15). A második tíz percet a Kurszk kezdte jobban (13. perc: 9–23), Völgyi Péter 9–29-nél időt kért. A folytatásban pontosabbak lettek támadásban a győriek, így közelebb tudtak zárkózni a vendégekhez (16–32). A félidő hajrájában 23–35-re feljöttek a zöld-fehérek, de négy kurszki büntetővel a nagyszünetben 39–23 volt a Dinamo javára.

Másfél perc elteltével a győriek szerezték az első pontokat a második félidőben, de jött a válasz erre a túloldalon. A 25. percben húsz pont fölé nőtt a különbség (25–46). A folytatásban aztán még inkább nőtt a távolság a felek között, az utolsó felvonás 34–62-ről kezdődött. A zárószakaszra gyakorlatilag minden eldőlt, a legnagyobb kérdés az volt, sikerül-e közelebb zárkózni a vendégekhez, vagy tovább nő a különbség. Végül nagyjából sikerült tartani a harminc pont körüli távolságot.

Völgyi Péter: – Szerettük volna szorosabb mérkőzéssel lezárni idei Euroliga-szereplésünket. Nem tudtunk elég harcosak lenni, lepattanózásban múltak felül bennünket nagyon. Bízom benne, a tizennégy nemzetközi meccs tapasztalatait a bajnoki rájátszásban hasznosítani tudjuk.