Uniqa-Sopron–ZTE 72–52 (20–11, 20–14, 22–14, 10–13)

Sopron, NB I-es női mérkőzés, 400 néző. V.: Jakab, Rácz, Vida.

Uniqa-Sopron: Fegyverneky 8, Turner 3, Dubei, CRVENDAKIC 15, GEORGE 13/3. Cs.: DRAMMEH 10, KRNJIC 8, Határ 8, Weninger 4, Czukor. Edző: Sterbenz László.

ZTE: NAGY D. 14, Kovács C.2, Burkholder 4, Daniels 6, Horváth Zs. 1. Cs.: Szalay 5/3, HEGEDŰS-ŐRI 13/3, Böröndy V. 7/3, Orsó,  Velkey, Vincze. Edző: Gáspár Dávid.

Jól kezdett a Sopron, elsősorban Crvendakic eredményes játéka révén 9–2-re, majd 18–6-ra is vezetett. Ezt követően a ZTE elsősorban Nagy és Hegedűs-Őri ponterőssége révén kiegyenlítetté tette ugyan a játékot, de elsősorban a légiósok – akiket azért próbált pihentetni is Sterbenz László –, George, Krnjic és Drammeh gondoskodtak róla, hogy igazán közel, 10 ponton belülre ne kerülhessen a bajnokcsapathoz a ZTE.

Az összecsapás végképp a 3. negyed második felében dőlt el, ekkor egy 12–0-ás rohammal 20 pont fölé növelte előnyét a Sopron, s ebben a „futásban" azért már Weninger Virág keze is benne volt. A zárószakaszt becsületből lejátszották a felek.

Sterbenz László: – Nem a mai játékunkkal csalogattuk ki szurkolóinkat a Salamanca és a Miskolc elleni nagy csatákra, ők is tudják: tudunk ennél sokkal jobban is játszani.

CMB Cargo-UNI Győr–Cegléd 89–69 (19–19, 27–17, 22–17, 21–16)

Győr, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Földházi, Cziffra, Hegedűs.

UNI Győr: KIESEL 15/6, Laklóth 5/3, Varga Zs. 10, Török Á. 2, GOREE 16. Cs.: SIMON ZS. 21/9, Hruscaková 5, LIKHTAROVIC 11/3, Kovács V. 2, Szabó P. 2, Nagy R., Simon A. Edző: Völgyi Péter.

Cegléd: MEDGYESSY 13/3, Kányási 8, NAGY-BUJDOSÓ 16/6, Skoric 8, Maksimovic 10. Cs.: Serbán, Katona 7, Schlemer 3, Kobolák 4, Ruttner, Filipowicz. Edző: Cziczás László.

A találkozó előtt a győri játékosok Mikulás-sapkát húztak, csokival és virgáccsal ajándékozták meg a ceglédieket. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött a brazíliai repülőgép-szerencsétlenség áldozataira emlékezve.

Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott. A ceglédieknek volt egy 5–0-ás, a győrieknek egy 7–0-ás sorozata, de összességében fej fej mellett haladtak a csapatok. A második tíz percben viszont elléptek a győriek (15. perc: 34–26), a félidő hajrája pedig 44–33-ról kezdődött. Szünet után tovább nőtt a zöld-fehérek előnye (62–47). A zárófelvonásban pedig a harmincpontos különbséghez is közel kerültek a hazaiak, de a végére ebből faragott valamit a Cegléd, a biztos győri siker azonban nem forgott veszélyben.

Völgyi Péter: – Nagyobb sebességgel és kevesebb hibával játszottunk, mint a Cegléd, a harmadik negyed végére ez el is döntötte a mérkőzést. Az utolsó szakaszban már mindkét gárda a soron következő nemzetközi meccsére gondolt.