Helyi sport

2016.10.20. 14:06

Női kosárlabda NB I - Végjátékban veszített a Győr, újabb fölényes Sopron-győzelem

kisalfold.hu

DVTK–CMB Cargo-UNI Győr 79–75 (18–21, 18–18, 21–23, 22–13)

Miskolc, NB I-es női mérkőzés, 1100 néző. V.: Pálla, Vida, Balogh Gy.

DVTK: Czank 7/3, Horváth B. 7/3, RASHEED 21/3, T. JOVANOVIC 13, ROBERTSON-WARREN 17. Cs.: Szécsi 6/6, Tomlinson 8/6, Adamecz, Győri, Bach. Edző: Maikel López.

UNI Győr: Kiesel 7/3, Laklóth 8/6, Török Á., Hruscaková 10, GOREE 16. Cs.: SIMON ZS. 16, Horváth K. 6/6, Szabó P. 8, Likhtarovic 4, Varga Zs., Kovács V. Edző: Völgyi Péter.

Laklóth kosarára 9–0-val válaszoltak a hazaiak, de fordítottak a forduló előtt még hibátlan győriek. Az előny a negyed végére hárompontos lett. A második tíz perc elején Horváth K. már második tripláját dobta. Laklóth után Tomlinson és Czank is a félkörön kívülről talált be. Robertson-Warren duplája után pedig egyenlő lett az állás (29–29). Az első félidő hajrája a vendégeké volt (36–39).

A szünetet követően a zöld-fehérek irányítottak (27. p: 45–52). A szakasz végén három pontra megközelítette a győrieket a borsodi gárda, de Simon Zs. duplájának köszönhetően ötpontos előnyről várhatta a zárófelvonást az UNI Győr (57–62). Ezt Laklóth egy triplával indította, Jovanovic két büntetővel válaszolt. Kisebb kosárcsendet követően kezdetét vette a drámai végjáték. A DVTK fokozatosan jött fel, 69–69-nél utolérte Laklóthékat, 75–73-nál pedig már a hazai oldalon volt az előny. Goree kiegyenlített, de 34 másodperccel a vége előtt Czank két büntetőt is bedobott. Szabó Petra triplával próbálkozott, de lejött a gyűrűről, a lepattanó, így a találkozó végül a hazaiaké lett.

Völgyi Péter: – Gratulálok a hazaiaknak, jól használták ki a palánk alatti fölényüket. Nem játszottunk jól, az utolsó negyedben kifejezetten rossz felfogásban kosárlabdáztunk.

MTK–Uniqa-Sopron 52–90 (18–25, 10–29, 9–23, 15–13)

Budapest, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Gál, Válé, Goda.

MTK: Koch 6, Ambrus 9, Zsovár 8/6, Jankó 4, Turóczi 6. Cs.: Wéber 1, Székely-Horváth Zs. 5/3, BAKSA 10, Semsei 3/3, Kuller, Szóráth. Edző: Czigler László.

Sopron: FEGYVERNEKY 7/3, Weninger 10/6, DRAMMEH 11/3, Crvendakic 4, Határ 7. Cs.: George 11, DUBEI 13/9, TURNER 14/3, KRNJICS 9, Czukor 4, Böröndy D., Bakó. Edző: Sterbenz László.

A Sopron érvényesítette a papírformát a fővárosban. Az első negyedben még úgy-ahogy tartotta a lépést a bajnokcsapattal az újonc MTK, de a két középső negyedben a Fegyverneky Zsófia irányította látogató magabiztosan, időnként szellemesen, könnyedén játszva diadalmaskodott a Városmajorban. Az Uniqa-Sopron szakvezetője csapata jelentős előnye birtokában a negyedik negyed elején a csapat fiataljait szerepeltette.

Sterbenz László: – A fiatalok tanítása bármilyen különbségnél nehéz feladat, igaz, van szép oldala is ennek.