2015.06.11. 21:05

Női kosárlabda Eb - Szlovák siker a magyarok csoportjában Sopronban

A szlovák női kosárlabda-válogatott szoros mérkőzésen legyőzte a svéd csapatot Sopronban, az Európa-bajnokság D csoportjában, amelyben a magyar válogatott is szerepel.

mti

A svédek jól kezdtek, majd a nagyszünetig tízpontos előnyre tettek szert. A szlovákok azonban a harmadik negyedben ledolgozták hátrányukat, így a döntő játékrésznek egyenlő állásnál vágtak neki a felek.

Az utolsó szakaszban nagy küzdelem zajlott a pályán, a hajrát a szlovákok bírták jobban, így ha nehezen is, de megnyerték a meccset. A magyarok a románokkal közös rendezésű Eb nyitónapján szabadnaposak, pénteki első mérkőzésükön a svédekkel találkoznak majd.

Eredmények, 1. forduló - Sopron: Szlovákia-Svédország 72-69 (16-22, 14-18, 23-13, 19-16)