Budapest, Bozsik Stadion

Vez. Andó-Szabó

Budapest Honvéd: Kemenes - Ikenne-King, Ingjatovics, Kosznics, Baráth - Godoy, Hidi, Vécsei - Prosser, Bobál G., Youla

Győri ETO: Kamenár - Svec, Lipták, Lang, Dinjar - Windecker, Pátkai, Andrics - Koltai, Kvilitaia, Rudolf

Hamar előnyt szerzett a Győr: a 7. percben Rudolf Gergely pontos beadása után Koltai Tamás 6 méterről térddel juttatta kapuba a labdát (0–1). Tíz perccel később növelhette volna előnyét a vendégegyüttes, de Rudolf elhibázta a tizenegyest, a labdával a háló helyett a jobb oldali kapufát találta el.

A szünet után is maradt az addigi forgatókönyv: a Honvéd igyekezett, de hasztalanul, a gyors ellentámadásokkal kísérletező Győr ugyanakkor meg tudta duplázni előnyét. A 79. percben - kispesti szöglet után - jött az eredményes kontra, amikor is Rudolf kiugratását követően Lipták tálalt Koltai elé, aki közelről a kapuba gurította a labdát, második gólját szerezve (0-2).

A Honvéd sorozatban 10. mérkőzését zárta nyeretlenül.

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek.

90. perc: Két perc a hosszabbítás,

82. perc: Pátkai helyére Bénes jön.

80. perc: Rudolf-Lipták összjáték után Koltai lőhet kapura, aki ezúttal sem hibázik. 0-2

77. perc: Vidovics is besárgul.

75. perc: Holender kap sárgát.

72. perc: Kosznics szabadrúgása középről centikkel megy a bal fölső sarok mellé.

69. perc: Szöglet után Kamber fejel kapura, Kamenes megint véd.

68. perc: Wolfe kap sárgát.

67. perc: Ikenne-King cserél Vidoviccsal.

63. perc: Andrics sérülés miatt nem tudja folytatni, Wolfe váltja.

61. perc: Továbbra is alig van a győri csapatnál a labda.

56. perc: Hidi lő 25-ről, a bal felsőből tornássza ki a labdát Kamenár.

53. perc: Kvilitaia helyére Kamber jön.

52. perc: Youla remek labdát kap, erős, 11 méterről leadott lövését bravúrral védi Kamenár.

51. perc: Beszorul az ETO.

46. perc: Holender váltja Bobált, ez az egyetlen változás a csapatok összetételében a második félidő elején.

Budapest Honvéd - Győri ETO

45. perc: Vége az első félidőnek.

40. perc: Prosser is a jobb alsót veszi célba, akár csak pár perce Youla, de ezúttal is kapu mellé megy a labda.

38. perc: Youla lő 18-ról Kamenár kapuja mellé.

35. perc: Windecker is besárgul.

33. perc: Újabb győri gól, de les miatt nem adja meg a játékvezetői csapat. Pedig ez nem tűnt annak.

30. perc: Godoy kap sárgát.

28. perc: Svec kézzel ér labdába a győri tizenhatoson belül, de néma marad Andó-Szabó sípja.

24. perc: Rudolf lő ezúttal 7 méterről, Kemenes ezt is fogja.

22. perc: Andrics 21 méterről lő, Kemenes nagyot véd.

17. perc: Andric tekerné 10 méterről a hosszú sarokba a labdát, de Kemenes véd.

15. perc: Kosznics volt szabálytalan Liptákkal szemben a tizenhatoson belül, a játékvezető 11-est ítél a győri csapat javára. Rudolf büntetője azonban a kapufát találja el, onnan pedig kapu mellé pattan a labda.

11. perc: Kamenár ölközi Dinjarra a labdát, onnan pedig Vécseihez pattan, aki 15-ről lő, de pontatlanul.

8. perc: Rudolf jobbról a kapu elé lövi élesen a labdát, a hosszún érkező Koltai a kapuba lő. 0-1

1. perc: Kemenes kis híján gólpasszal ajándékozza meg az ETO-t. Egy előra vágott labdát a kispesti kapus Rudolfhoz fejeli oda, aki egyből lő, de nem talál az üres kapuba.

Előzmények:

Az idei utolsó, 17. forduló rangadóját Debrecenben játsszák, ahol a második MTK Budapest lesz a címvédő hajdúságiak vendége a labdarúgó OTP Bank Ligában.

Noha a fővárosiak jelenleg nyolc ponttal megelőzik riválisukat, mégis Kondás Elemér csapata számít esélyesebbnek. Bár a szezont gyengén kezdte, mostanra olyannyira belelendült, hogy hét bajnoki találkozó óta veretlen, ezalatt pedig hatszor nyert és csak egyszer játszott döntetlent.

Szintén izgalmas összecsapásnak ígérkezik a harmadik Diósgyőr és a hatodik Újpest meccse, mivel a két csapatot mindössze egyetlen pont választja el egymástól. A miskolci gárda ebben az idényben még veretlen hazai pályán, míg a lila-fehérek nyolc idegenbeli találkozójukból csak kettőt nyertek meg.

Az ötpontos előnnyel éllovas Videoton az újonc Dunaújváros vendége lesz.