Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 09. 01. hétfő - Egyed, Egon

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2008.08.31. - 11 hozzászólás Miért van az, hogy a győri kisalföld volánnál a 15 km-es távolságnál 20 km-es jegyet , vagy bérletet követelnek ! RSS Később elolvasom

#11. Szerző: lacrimarosa 2012-06-21 - 18:24 ó.
Nem éppen ebben a témában ,de szeretném megosztani a tapasztalatomat az egyik városi járattal kapcsolatban. Azért itt,mert hiába jelentkeztem be,az új téma nyitásánál folyamatosan csak azt írja ki a rendszer,hogy jelentkezzek be,vagy regisztráljak. Be vagyok jelentkezve. Tehát:
A hónapok óta tartó tapasztalatot a 22-es járaton szereztem,a városháza mellől indul 9 óra 33 perckor ez a busz,mindig ugyanazzal a sofőrrel.
Úgy gondolom a Volán szolgáltat,értünk van,és nem fordítva,az utasok nem azért szállnak fel a buszra,hogy a sofőr hangulatának legyenek kiszolgáltatva.
Kérdés,hogy milyen szigorral betartandó az,hogy kizárólag az első ajtón lehet felszállni?
Más járatokon kinyitják az ajtót a sofőrök. Ezen a buszon ez a sofőr csak elöl enged felszállni. Megszámoltam,volt olyan nap,hogy 48 utas szállt fel egyetlen ajtón! Idősek botokkal,vak ember fehér bottal,mások bőrönddel,esernyővel. Majd ez a sok ember elindul egymáson át a busz vége felé,hogy elférjenek. Akkor is csak egyetlen ajtót nyit ki,amikor a buszon már van 3 ellenőr!Tegnap nem engedett felszállni egy kismamát két gyerekkel és babakocsis babával.Megvárta,míg egy ajtón mindenki felszáll,32 utas,majd akkor kinyitotta a hátsó ajtót,és felszállhatott a kismama,de akkor már senki nem tudott segíteni neki,mert mindenkit csak elöl engedett fel.
A Lajta utcai megállónál nem engedett felszállni egy babakocsis házaspárt,akik felmutatták a bérletüket,mégsem nyitotta ki nekik a hátsó ajtót!
Tegnap különösen bal lábbal ébredt,minden utasba belekötött,így a menetidő jóval hosszabbra sikerült neki a megszokottnál. Az nem fontos számára,hogy a 6-8 perces utazási időm éppen 15 percig tartott. Ennél durvább,hogy a hét elején leszállított egy német férfit,aki bérlettel utazott,a sajátjával,megvette,és beleírta a megfelelő helyre a saját igazolvány számát. Nem engedte felszállni,mondván,hogy német!
Rendet kell csinálni sok mocskos csaló potyautas között! Bérletünkön nincs feltüntetve,hogy csak magyarok vehetik meg. Amikor eladták neki a bérletet,senki nem adta tudtára,hogy ő német állampolgárként nem utazhat magyar autóbuszon még akkor sem,ha becsülettel jegyet,bérletet vált. A rend csinálás ott kezdődne,hogy ne adjanak el olyat,amit aztán nem használhat az utas.
Tudomásom szerint nincs és logikátlan lenne egy ilyen törvény.
Elfogadom az ésszerű szabályokat,elfogadom,hogy ki kell szűrni a potyautasokat,
de ami sok,az sok!
Ez az ember NEM való ide. Udvariatlan, megengedhetetlen hangnemben beszél az utasokkal,elfogadhatatlan,ahogyan visszaél a "hatalmával" , miszerint ő a busz vezetője.
Az,hogy önmagát lejáratja,az ő dolga. De ezt teszi a céggel,aki neki munkát ad,és tágabb értelemben is csak rossz fényt vet ránk győriekre,magyarokra az efféle viselkedés.
Kérem, tegyenek rendet a fejében az illetékesek!
Köszönöm,hogy meghallgattak.

#10. Szerző: otromba 2010-03-29 - 14:16 ó.
A jegy is hosszabb,minél távolabb utazunkkkkkkkkkkkkk!!!!!

#9. Szerző: Dwatson 2010-02-27 - 19:32 ó.
2009 decembere óta Rábapatona-Győr között is 25km-es bérletet kell váltani a kevesebb mint 20 kilométerre.Érdekelne hogy sikerült-e elérnie valamit ezügyben.

#8. Szerző: federik | Előzmény: (#7) özv.József
2008-09-01 - 00:52 ó.
"Megkövetem, és elnézést kérek öntől,de NEM a volán társaságtól ! A kérdésére felelve igen,bemértem ,és hitelesítettem is,hogy pontos-e a mérésem ! üdvözlettel.József"

Kedves Uram!
Nem tudok jobb tanácsot adni, helyesebben a fentiekhez hozzátenni, mint:

Irány a fogyasztóvédelem! Tegye ezt igazságának tudatában, amihez én eredményes harcot kívánok Önnek, de higyje el ,ebben a "távolságkérdésben" csak az tud Ön mellett objektíven kiállni,aki maga is lemérte a kérdéses távolságot, és egyezik az ön mérésével.
Más egyetértő,vagy elítélő vélemény,csak szubjektivitáson alapuló üres duma.

#7. Szerző: özv.József | Előzmény: (#6) federik
2008-08-31 - 23:32 ó.
federik:Kedves József!
Akár megtisztelő is lehetne,hogy válaszában volánosnak titulál, amin kedves fórumtársaim,akik más oldalamról ismernek, bizonyára jót mosolyognak.
Nem, nekem a volánhoz annyi közöm van,hogy az elmúlt 20 esztendőben szinte naponta vettem igénybe szolgáltatásukat,mint utas,- több kevesebb elégedettséggel.
Ön kérdezett valamit,én pedig legjobb tudomásom szerint megpróbáltam válaszolni.Nem vagyok a volán fogadatlan prókátora, csak megpróbáltam az objektív tényekre hivatkozni, ami Önnek mint olvasom sorait, nem tetszik.Populista módon írhattam volna azt is,hogy:igen ,ez egy csirkefogó népnyúzó társaság,akik csak tisztességtelen haszonra tudnak szert tenni,de ez nem az én formám és stílusom.
Ön azt mondja,a papír mindent elbír.Igaz. Néha a jogtalan és bizonyítatlan vádaskodást is.Ha Ön kétségbe vonja a menetrend szerinti távolság valóságát, tessék lemérni, tessék azt mondani,hogy lemértem, ez a távolság nem 15,1m , hanem 14,9 akkor van némi hitele a papír tűrőképességéről írtaknak.Addig viszont nincs, és az ön kérdésének sincs.
Üdvözlettel federik, aki nem volános, csak egy egyszerű fórumozó, aki megpróbált Önnek válaszolni.
/megtisztelne ha esetleges válaszában jelezné,hogy mely utazási viszonylatról van szó/

Megkövetem, és elnézést kérek öntől,de NEM a volán társaságtól ! A kérdésére felelve igen,bemértem ,és hitelesítettem is,hogy pontos-e a mérésem ! üdvözlettel.József

#6. Szerző: federik 2008-08-31 - 23:10 ó.
Kedves József!
Akár megtisztelő is lehetne,hogy válaszában volánosnak titulál, amin kedves fórumtársaim,akik más oldalamról ismernek, bizonyára jót mosolyognak.
Nem, nekem a volánhoz annyi közöm van,hogy az elmúlt 20 esztendőben szinte naponta vettem igénybe szolgáltatásukat,mint utas,- több kevesebb elégedettséggel.
Ön kérdezett valamit,én pedig legjobb tudomásom szerint megpróbáltam válaszolni.Nem vagyok a volán fogadatlan prókátora, csak megpróbáltam az objektív tényekre hivatkozni, ami Önnek mint olvasom sorait, nem tetszik.Populista módon írhattam volna azt is,hogy:igen ,ez egy csirkefogó népnyúzó társaság,akik csak tisztességtelen haszonra tudnak szert tenni,de ez nem az én formám és stílusom.
Ön azt mondja,a papír mindent elbír.Igaz. Néha a jogtalan és bizonyítatlan vádaskodást is.Ha Ön kétségbe vonja a menetrend szerinti távolság valóságát, tessék lemérni, tessék azt mondani,hogy lemértem, ez a távolság nem 15,1m , hanem 14,9 akkor van némi hitele a papír tűrőképességéről írtaknak.Addig viszont nincs, és az ön kérdésének sincs.
Üdvözlettel federik, aki nem volános, csak egy egyszerű fórumozó, aki megpróbált Önnek válaszolni.
/megtisztelne ha esetleges válaszában jelezné,hogy mely utazási viszonylatról van szó/

#5. Szerző: özv.József | Előzmény: (#3) federik
2008-08-31 - 20:46 ó.
federik:...ja,és itt található a díjszabás amelynek egy részletét próbáltam bemásolni,de ez így teljes: www.volan.hu/dijszab/jegyar2.pdf

Tudom ! Az a lényeg a papír! A menetlevél elbír mindent mi ? A ceruza vastagon fogjon,mi ? Csak azt felejtették el,hogy nem állami cégnek szolgáltatnak,hanem többnyire keményen megdolgozó bérből, és fizetésből élő embereket,akiket szinte olyan körülmények között utaztatnak ,mint ezelőtt 15-20 éve a sertéseket és a szarvasmarhákat szállították !Ha nem hiszi üljön fel egy korai járatra (vagyis akarom mondani állja végig az utat) Persze van egy két autóbusz vezető,aki normálisan vezet ! Gondolom nagyon jól tudják mire akarok rávilágítani !!!!! Arról nem is szólva ,hogy az államtól mennyi támogatásban részesül a társaságuk.

#4. Szerző: özv.József | Előzmény: (#2) federik
2008-08-31 - 20:24 ó.
federik:
özv.József:

Km Km
(Ft) (Ft) (Ft)
0,0 - 5 125 65 15 0,0 - 5
5,1 - 10 200 100 20 5,1 - 10
10,1 - 15 250 125 25 10,1 - 15
15,1 - 20 300 150 30 15,1 - 20
20,1 - 25 375 190 40 20,1 - 25

Talán ezért kedves József,talán azért mert a 15km nem 15km, hanem 15,1 km és azért bizony már egy kategóriával magasabb díjat kell fizetni.Tessék talán a menetrendnél ellenőrizni a kérdéses megálló távolságát az indulási(felszállási helytől és akkor kiderül,hogy jogos e a kérdés,avagy sem. Ilyen egyszerű az Ön kérdésére a válasz.

Na erre mondják azt,hogy a nyúl nem döglött meg,csak mélyen alszik !De komolyra fordítva a dolgot:1 -az A BIZONYOS TÁVOLSÁG 15- KM ÉS NEM /15,1 / 2-NEM A KÁDÁRRENDSZERBE ÉLÜNK,HOGY TÚLSZÁMLÁZZUK A KM MENNYISÉGET! 3-piacgazdaságban keményen könyörtelenül fizetünk mindenért,még azért is amikor a busz helyett taxival kell a célba érni !Mivel a kedves járat kimaradt,késik,meghibásodott,vagy éppen nincs kedve megállni,vagy eltelefonálta magát,vagy éppen munkabeszüntetést folytatnak !!!!!! Az érvényes bérlettel meg elmehetünk a sóhivatalba ! 4- Önök nagyon felszeretnek kerekíteni,és valósággal (diktatúrát alkalmaznak ! A reagálása is erre utal,mivel ez egyből arra emlékeztet,amikor az anyuka kisgyermeke leejti a zsírós kenyeret az oviban ,nem a gyereke a hibás !Hanem kérdőre vonja a dadát,hogy biztos hogy jó felén kenték meg a kenyeret ? Mivel a kenyér pofára esett !Hát így védekeznek önök ! Nem rossz !! Minden szentnek maga felé hajlik a keze!Jó esetben inkább 14.9,persze attól függ mennyire kopott a gumija a busznak ! Mert akkor lehet +5% ami elérheti a 15,745-is.

#3. Szerző: federik 2008-08-31 - 17:09 ó.
...ja,és itt található a díjszabás amelynek egy részletét próbáltam bemásolni,de ez így teljes: www.volan.hu/dijszab/jegyar2.pdf

#2. Szerző: federik | Előzmény: (#1) özv.József
2008-08-31 - 16:53 ó.
özv.József:

Km Km
(Ft) (Ft) (Ft)
0,0 - 5 125 65 15 0,0 - 5
5,1 - 10 200 100 20 5,1 - 10
10,1 - 15 250 125 25 10,1 - 15
15,1 - 20 300 150 30 15,1 - 20
20,1 - 25 375 190 40 20,1 - 25

Talán ezért kedves József,talán azért mert a 15km nem 15km, hanem 15,1 km és azért bizony már egy kategóriával magasabb díjat kell fizetni.Tessék talán a menetrendnél ellenőrizni a kérdéses megálló távolságát az indulási(felszállási helytől és akkor kiderül,hogy jogos e a kérdés,avagy sem. Ilyen egyszerű az Ön kérdésére a válasz.

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...