Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 09. 03. szerda - Hilda

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2006.08.11. - 11 hozzászólás Magyar Allamkincstar- Osztrak Csaladi Potlek RSS Később elolvasom

#11. Szerző: csetanyu 2006-09-24 - 14:21 ó.
Ja, és az előbb még elfelejtettem odaírni: DE SZÉP EZ A KAMPÁNYIDŐSZAK ITT A SZÉCHENYI TÉR KÖRNYÉKÉN!! HOGY DÜBÖRÖG A GAZDASÁG MEG MINDEN!! (FŐLEG A NEM TÚL SZÍNVONALAS ROCKZENEKAROK KÉPÉBEN...!)

#10. Szerző: csetanyu | Előzmény: (#9) szilvianemeth75@hotmail.com
2006-09-24 - 14:18 ó.
Én tudok sokkal jobbat!! Nekem tavaly június végén halt meg a férjem. Itt maradtam munkanélküli özvegyként 5 gyerekkel (ebből 4 középiskolás, egy felnőtt - szintén munkanélküli jelenleg). Namármost, rögtön elkezdtem intézni a Nyögdíjfolyósítónál az özvegyit meg az árvaellátásit, mert különben csak 60ezer családi pótlék lenne 6-unkra (ebből ugyanennyi a lakásrezsi...)... Na, ugye épp bezártak az iskolák, iskolalátogatásikat csak 3 iskolából tudtam szerezni (addig se semmi...), augusztus végén tudtam a 4. iskolából is megszerezni a papírt. Szeptember elején (!) be is tudtam mindent adni... Novemberben, mikor az első visszatérítési részt megkaptam, közölték velem, hogy előleget már előbb is kérhettem volna..... Addig éltünk a 60ezerből... Értsd: mire megkaptuk a többhavi visszatérítést, ami látszólag tényleg szép summa volt (300.000,-), máris lehetett 200.000-et az elmaradt számlákra befizetni... A többiből indíthattam a 4 gyereket iskolába...
Ja, azóta 15.791,- ft. a havi özv. nyögdíjam, és félévente igazolnom kell, hogy a gyerekeim még mindig tanulnak, ráadásul nappalin, - különben megszűnne az árvaellátás... IS......
Ja, ingyenes tankönyvre is csak részlegesen vagyok jogosult, mert nyugdíjasként (!) nem fizetek tb-t meg egyebeket, tehát az önkormányzati szabályzat szerint én jóval meghaladom a minimális határt...
Jelenleg az összjövedelmünk 170ezer forint/hó, ebből min. 70-80e. ft. a lakásrezsi (másfél szoba önkormányzati)...

#9. Szerző: szilvianemeth75@hotmail.com 2006-09-13 - 08:44 ó.
Varjunk.... Mindenfele sertegetes nelkül azert megkerdeznem: ha Dr. Dani Csaba januar eleje ota nem kapott volna fizetest, mert a berszamfejtö lassan dolgozik, a telefont nem veszi fel, mit valaszolt volna, ha erdeklödesere: "Varjon a sorara, sok a feldolgoznivalo" - valaszt kapta volna.... es most ugye szeptember van....

#8. Szerző: mettor | Előzmény: (#6) klara
2006-09-07 - 11:09 ó.
klara:
mettor:Mit csodálkoztok! A sok bamba megválasztotta magának a 22 milló románnal riogató globalista talpnyalókat. Most már nyugodtan megdögölhetünk... (Ha ki nem moderálnak persze e miatt. Vagy majd nemes egyszerűséggel lefasiztáznak. Természetesen a fantasztijks méretű tolerancia jegyében, ahol minden kisebbségnek igaza van, kivéve, ha magyar!)

Ne politizáljunk, mert ez a fórum nem arra van

Tényleg? Ugyan mire van, ha nem arra? Ugyan mi a "politizálás"?! POLIS: a KÖZ ÜGYEIVEL VALÓ FOGLALKOZÁS...!
Talán ez nem?!
Talán hallgassunk, kussoljunk, ne szólj szám...
?!
Az olyan "sikkes" ugyebár, távolmaradni a politikától... MAjd a fejünk fölött mások... Minek elmenni szavazni, úgysem változik semmi... Utána meg SÍRNI...! Ez a bölcs, korrket hozzáállás?!

#7. Szerző: klara 2006-09-03 - 20:38 ó.
A másik topikokban már írtam, itt lehet addig érdeklődni, amíg le nem tilitják a levelezést. Tiltás azért lehet, mert amíg kérdeztünk, válaszoltak is, de egyre több a sértegető e-mail.
Az idézet:::

Ha tévednék, kérlek bocsáss meg, de a DR. Dani Csaba, aki ott volt a fórumon, nekünk ezt mondta.A fórum lezajlott 1/2 óra alatt, az utána következő kérdések tartottak 1 1/2 órát. Azt lehetett leszűrni belőle, ha
mo-n tartottak volna elötte egy ilyet, 1/2 óra alatt vége lett volna.
A legtöbb kérdés persze a MÁK felé hangzott el, de a legtöbbre szinte nem is tudott válaszolni. De itt egy tuti info
németül : eva.farkas@bmf.gv.at (Finanzamt főosztályvezetője)
magyarul:cstam@ahh.gov.hu (a Dr. Dani személyes e-mail címe a MÁK főosztályvezetője )
Ő azt mondta, hogy még itt senki se tudja, mikor mi van, mert nagyon lassan dolgozza fel a rendszer. Ennyi. Várjunk.

#6. Szerző: klara | Előzmény: (#4) mettor
2006-09-03 - 20:20 ó.
mettor:Mit csodálkoztok! A sok bamba megválasztotta magának a 22 milló románnal riogató globalista talpnyalókat. Most már nyugodtan megdögölhetünk... (Ha ki nem moderálnak persze e miatt. Vagy majd nemes egyszerűséggel lefasiztáznak. Természetesen a fantasztijks méretű tolerancia jegyében, ahol minden kisebbségnek igaza van, kivéve, ha magyar!)

Ne politizáljunk, mert ez a fórum nem arra van

#5. Szerző: klara 2006-09-03 - 20:19 ó.
Nézzetek bele a családi pótlék ausztriából című témába
Ott van sok hasznos információ, többek között e-mailek, ahova tudtok írni és garantáltan válaszolnak is

#4. Szerző: mettor 2006-08-23 - 18:26 ó.
Mit csodálkoztok! A sok bamba megválasztotta magának a 22 milló románnal riogató globalista talpnyalókat. Most már nyugodtan megdögölhetünk... (Ha ki nem moderálnak persze e miatt. Vagy majd nemes egyszerűséggel lefasiztáznak. Természetesen a fantasztijks méretű tolerancia jegyében, ahol minden kisebbségnek igaza van, kivéve, ha magyar!)

#3. Szerző: szilvianemeth75@hotmail.com 2006-08-14 - 13:26 ó.
30 nap? es azok akik 2006-ban meg nem kaptak csaladi potlekot gyesen, 2 gyerekkel??? szinten soproni...
vagy akinek 2 honapja zarult le 2004-es ügye, es most kezdtek a 2005-ös feldolgozasat?
Egyszer megneznem, hogy az allami apparatusban dolgozok hogyan birnak egy magancegnel az ottani hajtast, fizetest, vegkielegitest, a sok egyeb juttatas hianyat, a kifizetetlen tulorakat, es a szombat-vasarnapi, valamit ejszakai müszakokat.

#2. Szerző: csabazs | Előzmény: (#1) szilvianemeth75@hotmail.com
2006-08-11 - 20:45 ó.
szilvianemeth75@hotmail.com:Több ismerösöm es jomagam tapasztalata alapjan közlöm az estelegesen osztrak csaladi potlek ugyeben erintett resztvevökkel: A Magyar Allamkincstarral nem lehet a XXI. szazadban sem telefonalni- egyszerüen nem veszik fel- es e-mailezni sem - nem nyilvanos az e-mail cimük, esetleg csak maganügyben adjak meg, sem a honlapjukon, sem a leveleiken nem lathato. Amennyiben 30 probalkozasbol 1x felveszik a telefont, köszönes helyett beleasit a kagyloba az ügyintezö Ur, elnezest nem ker, hanem megkerdezi, hogy" Belehallatszott?" Mindezt negyed 12-kor delelött. (Azert megkerdeztem a nevet...)
Kerdezem en, milyen munka folyik ott???

Igy a Kisalföldben megjelent "Öten elnek ötvenezerböl" cimü cikkben szereplö asszonynek sem tudok semmi biztatot üzenni. Több csaladnak honapok ota nem fizetnek csaladi potlekot, es gyedet sem, mondvan, hogy a ferj Ausztriaban dolgozik, es elöször nekik meg kell vizsgalni...

Ezt az Ügyosztalyt nem lehetne valahogy teljesitmeny szerint fizetni?
Ja, es az allampolgarok adojabol fizetik öket. (Tisztelet a kivetelnek, aki becsületes vegzi ott a dolgat. Jo lenne mar valahogy belebotlani egy olyan ügyintezöbe...)

Kedves Szilvia!Teljes mértékben igaza van!Például egy akkora városban mint Sopron csak hetente egyszer van "ügyintézés"!Friss eset:XY háztartásából kikerült a középiskolába járó gyermek (ilyen szépen fogalmaztak a hivatalos iratban), valaki a volt "háztartásban" felvette a csp-t és mégis XY-ot szólították fel,hogy fizesse vissza a szerintük jogtalanul járó csp-t!Hangsúlyozom , hogy XY fizikailag képtelen volt felvenni,mivel az adott időben és azóta sem tartózkodott azon a helyen ahová a csp-t küldték!Most neki kell postai úton megkerestetnie,hogy ki vette fel!Ha az ügyintéző tudta,hogy már nem él egy fedél alatt a csp-re jogosult gyermekkel,akkor miért nem tudnak utánna nézni,hogy mégis ki vette fel a pénzt!Az már macera.Más:ha valaki beadja a z igazolásokat, hogy tartósan beteg a gyermeke és felemelt csp jár legalább 30 napot várhat amig megkapja a pénzt!Az ügyintézőknek el kellene gondolkodniuk, hogy a gyereknek addig is enni kell és kell a gyógyszer stb!Nagyon könnyű -ha valaki reklamál- azt mondani " ja kérem a számítógápes adatfeldolgozás ídőbe tellik"!CSAK UGYEBÁR A GÉPEKET EMBEREK KEZELIK,S NEM KELLENE MÁS MINT EGY KIS ODAFIGYELÉS ÉS HUMÁNUM!üdv.cszs

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...