Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 04. 23. szerda - Béla

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2008.07.17. - 527 hozzászólás Madárvédelem - Természetvédelem RSS Később elolvasom

#197. Szerző: anuvuk | Előzmény: (#125) anuvuk
2010-06-12 - 11:46 ó.
anuvuk:Új Cél, Új Kihivás !

Most érzem ugyan azt az érzést amit 1985- ben átéltem, az "E" fakéregborítású odúk függesztett, teleszkópos felrakása előtt !
Az akkori első két odú áprílisi kihelyezése 100 %-os eredményt hozott, vörös vércse 6, erdei fülesbagoly 4 fiókával.
Mint mindenütt, itt is az erőszakosság győzedelmeskedett, az odúk hosszútávú kintléte a szőrmés ragadozók biztos bázisává váltak.
A kúpos, bemutatott félig kész odú méretei : a 200x140mm-es nyílás, a 350x300 és a270-es tényleges belső magasságával a vércséknek, erdei fülesbaglyoknak ideális méret költésre.
- Több ezer deszkából készült odú van jelenleg az MME kezelésében, de nyest hozzáféréssel, -s jelentős kárt okozva az állományban.

Bekövetkezett amitől tartottam, a negatív eredményekről nem szívesen írok, - de muszály, mert csak akkor mennek előre a dolgok, mégha nehézségek is merülnek fel.
A télen még láttam vörös vércséket a területen, - de ez a kesze-kusza esős időjárás felborított mindent, a fű, a sok vizzel ledölve úgy megnőtt a vércsék kedvenc csemegéi a pockok eltüntek. - Ez is bizonyítja, hogy szükség van az aktív munkára, hogy eredményeket tudjunk felmutatni. A fiatal erőre nagy szükség lenne a továbbiakban is, tapasztalataimat szívesen átadom.!

#196. Szerző: ZéZé | Előzmény: (#195) anuvuk
2010-06-09 - 23:15 ó.
anuvuk:
soder:Hamár madár, meg Gyirmót..
Nemtudom, hányan ismerik itt azt, hogy a gyirmótiakat valamikor azzal csúfolták, hogy akkora náluk a szegénység, hogy búcsu napján gólyapörkölt, meg szedres-rétes a menü.
Igaz, Gyirmót valaha tele volt gólyafészkekkel, a Zúgó melletti terület meg szederfákkal.

Valóban a jobb időkben 9 fészek is volt a faluban, hát hogy a fazékba jutott e azt nemtudom,- de a szedres rétesről hallottam a szeder fák most is megvannak.

Na igen. Meg ugye vannak a kányatelepiek meg a kecsketelepiek.
Igaz én ezt 1987 körül hallottam. Rég volt.

A fiókákat csak ugy látom, ha a függönyt elhúzom, és az ablakot is kicsit kinyitom. Láthatólag nem örül neki az "anyu rozsdásfarkú"
Üdv

#195. Szerző: anuvuk | Előzmény: (#194) soder
2010-06-09 - 21:23 ó.
soder:Hamár madár, meg Gyirmót..
Nemtudom, hányan ismerik itt azt, hogy a gyirmótiakat valamikor azzal csúfolták, hogy akkora náluk a szegénység, hogy búcsu napján gólyapörkölt, meg szedres-rétes a menü.
Igaz, Gyirmót valaha tele volt gólyafészkekkel, a Zúgó melletti terület meg szederfákkal.

Valóban a jobb időkben 9 fészek is volt a faluban, hát hogy a fazékba jutott e azt nemtudom,- de a szedres rétesről hallottam a szeder fák most is megvannak.

#194. Szerző: soder 2010-06-09 - 19:29 ó.
Hamár madár, meg Gyirmót..

#193. Szerző: anuvuk | Előzmény: (#192) ZéZé
2010-06-09 - 18:55 ó.
ZéZé:
anuvuk:
ZéZé:
anuvuk:Madarász ropogós, "saját" cseresznyéje.

Ez kint van valahol a töltéshez közel ugye?
Tessék vigyázni, nehogy megelőzzék a seregélyek
Sok a szúnyog Gyirmóton?

Ma is szedtem kétszatyorral "2kg"-ot,csak annyit lehet, szunyog az egy szál sem volt,jól működött az irtás. Reggel hosszúnadrág, gumicsizma ( jó a tároló szekrény)
délben, rövid nadrág, szandál. ZéZé 1974-ig horgásztam,- hogy átváltottam madarászni, nem bántam meg, - ez sokkal változatosabb, érdekesebb!!
A kakukkot utánozva, odacsaltam a fához,- de az nem szereti a cseresznyét.

Azt hiszem rátaláltál a két legjobb dologra. A horgászat nagyon jó dolog. Végig kint a természetben.... Gondolom már nem olyan viszonyok vannak a vizeken mint 30-40 éve.....
A madarak pedig tényleg a világ csodája.
Épp egy rozsdafarkú pár költ a spejzunk ablakában. Kb keleti oldal. elég védett. most keltek ki a fiókák, asszem négyen vannak.
Szerinted mennyire zavarja a szülőket, ha néha belülről megnézem őket? elhúzva a függönyt, villanyt nem felkapcsolva.

Valóban, a horgászat közel ál a madarászathoz, az akkori "bambusz" botokat kerékpárral vittem hazulról, - tulajdonképpen a csöveket is úgy viszem, csak egy kicsit közelebről. A madarakat abszolut nem zavarod azzal, hogy a függönyön keresztül megnézed őket.

#192. Szerző: ZéZé | Előzmény: (#191) anuvuk
2010-06-08 - 22:57 ó.
anuvuk:
ZéZé:

Sok a szúnyog Gyirmóton?

Ma is szedtem kétszatyorral "2kg"-ot,csak annyit lehet, szunyog az egy szál sem volt,jól működött az irtás. Reggel hosszúnadrág, gumicsizma ( jó a tároló szekrény)
délben, rövid nadrág, szandál. ZéZé 1974-ig horgásztam,- hogy átváltottam madarászni, nem bántam meg, - ez sokkal változatosabb, érdekesebb!!

Azt hiszem rátaláltál a két legjobb dologra. A horgászat nagyon jó dolog. Végig kint a természetben.... Gondolom már nem olyan viszonyok vannak a vizeken mint 30-40 éve.....
A madarak pedig tényleg a világ csodája.
Épp egy rozsdafarkú pár költ a spejzunk ablakában. Kb keleti oldal. elég védett. most keltek ki a fiókák, asszem négyen vannak.
Szerinted mennyire zavarja a szülőket, ha néha belülről megnézem őket? elhúzva a függönyt, villanyt nem felkapcsolva.

#191. Szerző: anuvuk | Előzmény: (#190) ZéZé
2010-06-08 - 19:26 ó.
ZéZé:

Sok a szúnyog Gyirmóton?

#190. Szerző: ZéZé | Előzmény: (#189) anuvuk
2010-06-07 - 23:26 ó.

Sok a szúnyog Gyirmóton?

#189. Szerző: anuvuk 2010-06-07 - 19:00 ó.
kattintson a képre a nagyobb mérethez Madarász ropogós, "saját" cseresznyéje.

#188. Szerző: anuvuk 2010-06-06 - 15:56 ó.
kattintson a képre a nagyobb mérethez A nyest, most biztosan nem tud felmászni a fára!

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...