Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 10. 31. péntek - Farkas

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2008.07.17. - 527 hozzászólás Madárvédelem - Természetvédelem RSS Később elolvasom

#527. Szerző: anuvuk | Előzmény: (#525) x
2013-12-05 - 16:51 ó.
x:Nemzetközi összehasonlításban milyen helyzetben van a magyar madárvédelem?

Valamikor azon a tömördi "réten" amit a képen látni, Fehérkarmú vércse, (Falco naumanni) is vadászott!

#526. Szerző: anuvuk | Előzmény: (#525) x
2013-12-05 - 12:15 ó.
x:Nemzetközi összehasonlításban milyen helyzetben van a magyar madárvédelem?
kattintson a képre a nagyobb mérethez
A közel 40 éves MME tagsággal a hátam mögött, meg tudom erősíteni, hogy van mivel dicsekedni a fajokat tekintve, - de ugyan akkor, a tenni való feladatok száma is növekedett! - A madarakat, a természetet, folyamatos negatív hatások érik, így a hosszútávú cselekvő jelenlétünkre igen nagy szükség van!

A egyéni madárvédelmi feladatokkal, a sajátos telepítési móddal, igyekszem kivenni a részem, a madár telepítésben!
Bemutatom a legújabb "B" harkály biztos odúmat, mely már várja az új lakókat!

#525. Szerző: x 2013-11-26 - 23:57 ó.
#524. Szerző: anuvuk 2013-11-23 - 18:57 ó.
kattintson a képre a nagyobb mérethez Bemutatom a deszka mentes újabb odúimat!
Az aranyvessző, melyből készülnek az odúk oldalai, az egyik leggyakoribb özönnövény lett!
Hasznos elfoglaltság lehetne, az odúvázak felöltöztetése, aprólékos munkával, a fogyatékkal élőknek! - Munkalehetőség!!!

#523. Szerző: anuvuk 2013-08-10 - 17:21 ó.
kattintson a képre a nagyobb mérethez Átok, vagy haszon!

Van egy fafaj a platán, mely az igaz, hogy a nyári meleg napokon jó szolgálatot tesz az árnyékával, de nagyon sok tennivaló akad vele.
Most például, a növekedése folyamán, leveti a kérgét. Kevesen gondolják, hogy hasznosítani is lehet. Tescós szatyorba gyűjtve, egyszerűen csak apróra kell gyúrni és máris hasznos anyag, apró háncs lesz belőle.
Az ágyások közé, föld takarónak nagyon megfelel, - nem kell a szemetesbe tenni, mint a suszter segéd!!

#522. Szerző: anuvuk 2013-08-06 - 17:23 ó.
kattintson a képre a nagyobb mérethez A hűvös pincében készült, szalakóta típusú odú!

Egy, még évekkel ezelőtt gyártott enyhén kúpos odúban, szalakóta híján seregély költött. Az egyik évben feltűnő volt, hogy nem költenek seregélyek az odúban. A teleszkópos felrakóval levettem az odút, majdnem elájultam a bűztől. A levett odúban a rókák veszettség elleni pogácsája volt!
Hogyan került az odúba? hát, a nyestkoma a szájába vette és felvitte a fára, majd a 68 mm nyílásba gyömöszölte!
A madarászoknak, akkor a sima deszka odú tetején, még táncolni is tudnak!
Ez a tény is késztetett a kúpos odúk gyártására!
Még egy óriási előnye a kúpos odúnak, hogy nem kell deszkának kivágni a fát, de még azt a fát sem kell kivágni, amire majd az odút tesszük!! A képen egy nyest mentes szalakóta odú váz látható! Mely így külsőre nem szép látvány, a király is furán néz ki ruha nélkül, felöltöztetve a lényeg nem látszik!

#521. Szerző: anuvuk 2013-08-05 - 16:43 ó.
kattintson a képre a nagyobb mérethez Ebben a melegben, még a vadnyúlnak sincs kedve szaladni!

#520. Szerző: anuvuk 2013-07-21 - 10:13 ó.
kattintson a képre a nagyobb mérethez A sikeres kirándulás kis közönsége, a gyurgyalag lesről!

#519. Szerző: anuvuk 2013-07-13 - 20:58 ó.
kattintson a képre a nagyobb mérethez Gyurgyalag les lesz 07.18. csütörtökön 17 órakor. Várunk mindenkit egy kis kikapcsolódásra!

#518. Szerző: csonakos | Előzmény: (#516) anuvuk
2013-07-06 - 19:48 ó.
anuvuk:A sikeres széncinege költés eredménye, az ép fészek, melyben szinte nem marad ürülék, mert a felnőttek, rendesen kihordják a piszkot!
Itt a fészek elég szorosan jött ki,- az új megoldásnál, - tálcán lesznek a fiókák!!

Nagyon jó ötletet adtál nekem! Mikortól lehet megnézni az odut? Még néha visszajárnak bele ezért nem bántottam eddig! Az egyértelmű, télire ki kell takarítani. Hatalmas a nyüzsgés a kertben nálunk, főleg locsolás után! A kis rigók bírkóznak a gilisztákkal és ez nagyon klassz élmény! Fél méterre tőlünk! A fürdő naponta tistítva ert akkora a forgalom olykor.

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...