Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 08. 01. péntek - Boglárka

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2009.05.26. - 173 hozzászólás Előtakarékos lakások RSS Később elolvasom

#173. Szerző: blackcat21 | Előzmény: (#172) bambara28
2014-07-24 - 22:54 ó.
bambara28:Kedves Géza!

-Ha írsz egy email címet,átlüldöm a korábbi pályázati hirdetményt. Abban szinte minden benne van.
-Ha nincs a neveden ingatlan akkor igényelheted
-Nincs megkötés bérre,csak annyi hogy havi 40ezret kell megtakarítani,és a pályázáskor 300ezret fel kell mutatni számlán. ( ha 2en pályáztok,akkor az is jó ha ketten mutatjátok fel pl fele fele arányban)
- 3 fősre csak 3 fővel minimum,vagy 90 napot betöltött terhességel lehet
-ebben nem vagyok biztos,de ha időközben szétmentek akkor úgy tudom maradhat a nem költözni vágyó fél.

A pályázati anyagot küldöm akkor,ha adsz egy email címet,plusz ha van kérdés szívesen válaszolok.

Üdv:
Barbi

Kedves Barbi!

Én is próbáltam átrágni magam a pályázaton, illetve itt a hozzászólásokon, de nem találtam a kérdésemre a választ.
Nekem az lenne a kérdésem, hogy köthető-e 5 évnél rövidebb szerződés, amennyiben nem, felmondható-e a szerződés ennél hamarabb, ha rendelkezünk azzal az összeggel amire már felvehetünk hitelt?
Esetleg az 5 éves időszakon belül öröklünk, ezért már nem szeretnénk tovább fizetni az előtakarékosságot? Mi a helyzet akkor ha a pályázatban leírt összegnél többet is meg tudunk/szeretnénk takarítani havonta, ezáltal nem akarunk 5 éves szerződést kötni.
Kizáró ok-e a az átlagosnál "magasabb" kereset, és az hogy van autónk? A magasat azért tettem idézőjelbe, mert nem minimálbérre gondolok, a párom informatikus. A szörnyű az, hogy mindketten dolgozunk, viszonylag jól keresünk, de az albérlet kifizetése után nem nagyon marad félretenni.
Ha esetleg nem tudsz minden kérdésemre válaszolni, írd meg hol tudnék utánanézni!

Előre is köszönöm a válaszod!

Üdv: Csilla

Canister:Üdvözlet!

Bármennyire is kerestem mindenhol, és egy jó pár 10 oldalt visszaolvastam itt is a forumban, sajnos nem találom meg a legalapvetőbb információkat, amire szükségem lenne. Nagyon szépen megköszönném, ha valaki tudna válaszolni a kérdéseimre:

- Hol találok bármilyen (aktuális) leírást az egész "programról"?
- Ki igényelheti a lakást/pályázhat?
- Van-e bármilyen bérre/egyéb jövedelmi hyelzetre való megkötés?
- Az 1/2/3 fős lakások azt jelentik, hogy 1/2/3 főnek kell konkrétan beköltöznie? Tehát adott esetben a párommal pályázhatok-e 3 fős lakást, ha még csak tervezzük a gyereket? És amennyiben tegyük fel meg is kapjuk a 3 főset, majd szétmegyünk és egyedül maradok a 3 fős lakásban, akkor mi a helyzet?

Biztos lenne/lesz még kérdésem, és előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol!

üdv,

Kovács Géza

#172. Szerző: bambara28 | Előzmény: (#171) Canister
2014-05-23 - 21:44 ó.
Kedves Géza!

-Ha írsz egy email címet,átlüldöm a korábbi pályázati hirdetményt. Abban szinte minden benne van.
-Ha nincs a neveden ingatlan akkor igényelheted
-Nincs megkötés bérre,csak annyi hogy havi 40ezret kell megtakarítani,és a pályázáskor 300ezret fel kell mutatni számlán. ( ha 2en pályáztok,akkor az is jó ha ketten mutatjátok fel pl fele fele arányban)
- 3 fősre csak 3 fővel minimum,vagy 90 napot betöltött terhességel lehet
-ebben nem vagyok biztos,de ha időközben szétmentek akkor úgy tudom maradhat a nem költözni vágyó fél.

A pályázati anyagot küldöm akkor,ha adsz egy email címet,plusz ha van kérdés szívesen válaszolok.

Üdv:
Barbi

Canister:Üdvözlet!

Bármennyire is kerestem mindenhol, és egy jó pár 10 oldalt visszaolvastam itt is a forumban, sajnos nem találom meg a legalapvetőbb információkat, amire szükségem lenne. Nagyon szépen megköszönném, ha valaki tudna válaszolni a kérdéseimre:

- Az 1/2/3 fős lakások azt jelentik, hogy 1/2/3 főnek kell konkrétan beköltöznie? Tehát adott esetben a párommal pályázhatok-e 3 fős lakást, ha még csak tervezzük a gyereket? És amennyiben tegyük fel meg is kapjuk a 3 főset, majd szétmegyünk és egyedül maradok a 3 fős lakásban, akkor mi a helyzet?

üdv,

Kovács Géza

#171. Szerző: Canister 2014-05-06 - 21:32 ó.
Üdvözlet!

üdv,

Kovács Géza

#170. Szerző: Reni07 | Előzmény: (#169) WD40
2014-02-21 - 07:02 ó.
Szia,
márciusban és októberben lehet pályázni. A pályázati anyagot a www.gyor.hu oldalon találod meg.
Üdv:Reni

WD40:Az érdekelne,hogy 2014-ben mikor van pályázati lehetőség és hogy tudnék pályázni?
Előre is köszönöm!

#169. Szerző: WD40 2014-02-09 - 21:13 ó.
Az érdekelne,hogy 2014-ben mikor van pályázati lehetőség és hogy tudnék pályázni?
Előre is köszönöm!

#168. Szerző: WD40 2014-02-09 - 20:39 ó.
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy 2014-ben mikor lesz pályázati lehetőség elő takarékos lakásra?

#167. Szerző: maybe | Előzmény: (#166) Rozika19
2014-02-04 - 20:20 ó.
Rozika19! Enyhén "lelombozó", amiket írtál... De köszi szépen az őszinte jellemzést! Meg a tanácsot..

#166. Szerző: Rozika19 | Előzmény: (#165) maybe
2014-01-31 - 12:05 ó.
maybe:Tudná valaki egy picit részletezni a szigethys 1 fős lakásokat?
Méretek, állapotok (úgy általában) és milyen burkolással (vagy anélkül), felszereltséggel lehet az ottaniakat átvenni.. ?
Furán hangozhat a kérdés, főleg ha mindenhogy hasznos lehetőség, de... : "érdemes" a szigethys lakásokért 3 évig pályázni?
Mennyi esély van rá, hogy valaki máshol kapjon 1 fős lakást?

Köszönöm!!

Egy szóval lehet jellemezni: iszonyatos.
Azt a tervező illetőt, aki, ha jól emlékszem még elismerést is kapott ezért a borzadájért, azt zárnám be oda pár évre! Esetleg akkor észbekapna!
Ha mázlija van az embernek és a szélső lakások egyikét kapja meg, akkor abban a megtiszteltetésben van része, hogy kis ablak is tartozik a szobához, egyébként meg csak a bejárati rész funkcionál természetes fényforrásként.
Egyáltalán nem érdemes arra a vacakra éveket pazarolni, én mikor megláttam majdnem fordultam is ki azonnal az úgynevezett "lakásból".
A fürdőszobarész egy hányadék volt, ez a szoba legvégében van, ha egy téglalapként képzeled el, akkor a végéből válassz le egy vékony csíkot és az az. Konyhának megy egy majdnem széteső kredenc szerűség a szobában (ami maga a lakás), össz:27m2 kb az egész (de ezzel nem is lenne gond). Állítólagos felújítás, amit a bérlőnek el kéne végezni, itt szerintem a büdös életbe nem volt.
Röviden ennyi. Bocs ha elvettem a kedved, de szépíteni azon semmit nem lehet, ha csak a híd alatt és e között választhatsz, akkor talán jobb választás lehet, de egyébként nem. Inkább keress partnert egy két főshöz, vagy bármi más.

#165. Szerző: maybe 2014-01-18 - 18:00 ó.
Tudná valaki egy picit részletezni a szigethys 1 fős lakásokat?
Méretek, állapotok (úgy általában) és milyen burkolással (vagy anélkül), felszereltséggel lehet az ottaniakat átvenni.. ?
Furán hangozhat a kérdés, főleg ha mindenhogy hasznos lehetőség, de... : "érdemes" a szigethys lakásokért 3 évig pályázni?
Mennyi esély van rá, hogy valaki máshol kapjon 1 fős lakást?

Köszönöm!!

#164. Szerző: Reni07 | Előzmény: (#163) elanor6
2014-01-17 - 12:14 ó.
Szia,

nálunk a levélben amit küldtek volt egy időpont a lakás megnézéséhez és volt egy időpont amikor az önkormányzathoz be kellett menni. Az önkormányzatál elmondják, hogy milyen teendőid vannak még (pl lakástakarék megkötés ilyenek.) Nekünk már meg volt kötve a lakáselőtakarékosság így mi másnap visszamentünk és az önkormányzatnál aláírunk egy szerződést/megállapodást pontosan már nem emlékeszem. Az önkormányzat továbbítja a győr-szolhoz. A győrszol kb 1 hét után jelentkezett, hogy mehetünk aláírni a szerződést, miután aláírtuk talán pár nap telhetett el és már át is vehettünk a lakást. Mi január elején néztük meg a lakást és kb jan 20 vettük át a lakást.

Hol kaptatok lakást?

Üdv:

Reni

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...