Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 10. 31. péntek - Farkas

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2006.03.13. - 236 hozzászólás Családi pótlék Ausztriából. RSS Később elolvasom

#236. Szerző: BG0110 | Előzmény: (#235) kistakács
2014-09-03 - 14:51 ó.
kistakács:Sziasztok!

Ha tudtok, légyszi segítsetek
Férjem 2013. júlis 1. óta dolgozik Ausztriában. Márciusban adtuk be a papírokat a családi pótlék különbözet intézéséhez. (mivel nekem itt Magyarországon van bejelentett munkaviszonyom.) Viszonylag gyorsan intéződött idáig a dolog. A MÁK-ban voltam benn, ott azt mondták, hogy 11.-ként elkészült az E411-es, már csak egy aláírásra vár. (ami még eltarthat 2-3 hétig.. na mindegy, most nem is ez a lényeg nekem. A kérdésem az lenne, hogy mivel mi különbözetet kapunk majd, csak a 2013-as évre fogjuk megkapni most az elszámolásban, vagy ez évre is idáig? a csaj aki intézte a dolgot, ő sem tudta megmondani, mert azt mondja, hogy már előfordult ilyen is, meg olyan is..
nem tudom, hogy számoljak
tapasztalatok? aki különbözetet kap?
köszi

Szia!
Amikor a kérelmet beadtad, meg kellett jelölni az időszakot, amire kéred. Ha utólag kéred a családit, mert itthon kapod a magyart, akkor az előző évet kell beírni (jan-dec.ig), a MÁK is ez alapján kéri a munkaviszonyod igazolását, illetve ők az adott napig (pl:ha márc-ban kapják meg, akkor addig), de ez nem jelent semmit. A különbözetet a 2013-as évre kapod meg. Gyerekszámtól és gyerekéletkortól függ, hogy mennyit.
Ha júli 1 óta dolgozik, és mondjuk 2 gyerek van, akkor kb. nettó 1500 körül kapsz (ha a gyerekek 5-7 évesek).

#235. Szerző: kistakács 2014-08-21 - 17:03 ó.
Sziasztok!

Ha tudtok, légyszi segítsetek
Férjem 2013. júlis 1. óta dolgozik Ausztriában. Márciusban adtuk be a papírokat a családi pótlék különbözet intézéséhez. (mivel nekem itt Magyarországon van bejelentett munkaviszonyom.) Viszonylag gyorsan intéződött idáig a dolog. A MÁK-ban voltam benn, ott azt mondták, hogy 11.-ként elkészült az E411-es, már csak egy aláírásra vár. (ami még eltarthat 2-3 hétig.. na mindegy, most nem is ez a lényeg nekem. A kérdésem az lenne, hogy mivel mi különbözetet kapunk majd, csak a 2013-as évre fogjuk megkapni most az elszámolásban, vagy ez évre is idáig? a csaj aki intézte a dolgot, ő sem tudta megmondani, mert azt mondja, hogy már előfordult ilyen is, meg olyan is..
nem tudom, hogy számoljak
tapasztalatok? aki különbözetet kap?
köszi

#234. Szerző: mirrmurr73 | Előzmény: (#224) fogasanita
2014-08-09 - 16:56 ó.
fogasanita:Sziasztok'
Ha tud valaki segteni kérem válaszoljon!
Végre ma megkaptam másfél év kérelem után a 2012-es családi pótlék különbözetet Ausztriából.Egyszerre elküldték a 2013-ast is. Ez alap összeg.
Gyermekem itthon tartósan beteg, emelt összeget kap, ezt kint is igényeltem, a német nyelvű forditásokat egy hete adtam be a leleteiről.A ma kapott levélben semmi nem szerepel az emelt családi pótlékról de a kérelem elutasitásáról sem.
Elképzelhető, hogy még megkapom az emelt plussz összeget vagy ezt már ne várjam!
Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérem segitsen.
Köszönettel: Szabó Anita

Szia Anita!Szeretném megkérdezni,hogy megkaptátok e az emelt csp különbözetét? Mi is most intézzük,és nem tudom mire számíthatunk.Ahogy olvasgattam nem minden esetben adják meg.Nektek sikerült? Köszönöm szépen válaszod! Szintén Anita vagyok

#233. Szerző: berni0521 | Előzmény: (#227) csacsa8080
2014-07-04 - 07:27 ó.
csacsa8080:
berni0521:Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni. Március 24-én megkaptuk a MÁK levelét hogy továbbitották a családi pótlék igényünket az Osztrákokhoz, azota semmi sem levél sem pénz. Tudja valaki mennyi ennek az átfutási ideje?

Szia!Elvileg 9 hónapra kitolták az osztrákok.

Köszönöm a választ akkor még eltarthat egy ideig

#232. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#172) agi74
2014-06-30 - 19:10 ó.
Szia!Tudnál ezzel a segélyel kapcsolatban bővebb infót adni?Kik igényelhetik és milyen feltételekkel?
Előre is köszi!
Üdv;Tanyus

agi74:Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék valaki tudja e mennyi időt vesz igénybe,míg a Beihilfe zum Kinderbetreuungsgeld,utalják.Ez a kiskeresetűeknél kérhető mint mi is vagyunk.A családi pótlék és a gyes már megérkezett,de sajnos ez még nem.Február elején beadtam a kérelmet,és még mindig semmi!Ha valaki tud valamit légyszi írjon!
Köszönöm

#231. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#172) agi74
2014-06-30 - 19:06 ó.
agi74:Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék valaki tudja e mennyi időt vesz igénybe,míg a Beihilfe zum Kinderbetreuungsgeld,utalják.Ez a kiskeresetűeknél kérhető mint mi is vagyunk.A családi pótlék és a gyes már megérkezett,de sajnos ez még nem.Február elején beadtam a kérelmet,és még mindig semmi!Ha valaki tud valamit légyszi írjon!
Köszönöm

Szia.
Tudnál erről bővebben írni,hogy mi ez a segély és mikor lehet igényelni,kik igényelhetik?
Előre is köszi!
üdv; Tanyus

#230. Szerző: Tanyus 2014-06-30 - 17:18 ó.
Sziasztok!
Mindenkinek tudom ajánlani az osztrák ügyek intézéséhez;
Euro-Finanz-Service Ag
Tel szám; +36/706345944

Úgy tudom Győrben és Sopronban van irodájuk.
Nekünk segítettek csp,gyes,adó ügyében.

#229. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#178) verix0906
2014-06-30 - 17:00 ó.
verix0906:Sziasztok! A párom 1éve dolgozik Ausztriában. Van egy 2 éves kislányunk. Szeretnénk igényelni kintről a családi pótlék különbözetet. Nem vagyunk házasok,és élettársi kapcsolatban sem állunk/Nem mentünk el közjegyzőhöz/.Egy lakcímre vagyunk bejelentve. Az érdekelne minket,hogy így is tudjuk-e igényelni? mindenhol azt olvasom,hogy házasoknak kell lennünk?!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: Vera

Szia!Nálunk is ez a szitu,mi felhívtunk egy céget akik az ilyen ügyekkel foglalkoznak és mindent elrendeztek nekünk.Nem volt akadály,hogy hivatalosan nem vagyunk se élettársak se házasok.Tudom fizetni kell nekik egyszeri díjat de kitöltik a papírokat,megmondják milyen papírokat mellékelj még neked csak alá kell írni és postára adni a megadott címre (amit amúgy a munkahely címe alapján ők tudnak).Mi kintről kaptunk levelet ők pontosan lefordították és megmondták mi a teendő.Nálunk ennyi volt most várunk.Én nem bántam meg,hogy felhívtam őket és segítséget kértem szerintem megérte..(nálunk a MÁK-kal voltak gondok)
Üdv; Tanyus

#228. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#205) betti716
2014-06-30 - 16:37 ó.
Szia!Mi tavaly decemberben adtuk be a papírokat a csp-re és a gyesre is.Kintről már kaptunk levelet,a gyessel kapcsolatba,hogy minden papírunk rendbe de kérik még a hivatalos papírt,hogy megítélték kint a csp-t.Ebből gondolom,hogy előbb rendeződnie kell a csp-nek és utánna jöhet a gyes.Most mi is a cssp-s papírra várunk kintről,hogy aztán már csak ezt a papírt tudjam küldeni a gyes-hez.Remélem most már hamar megjön.

betti716:
eviva:
betti716:Sziasztok. Tudna nekem valaki segíteni?
Megigényeltük a gyes különbözetet Ausztriából. Ott tartunk,hogy már csak az E411.es nyomtatványra vártak. Ez az itthoni gyes, gyed összegét igazolja? Ezt abból gondolom,hogy a munkahelyem is felhívott,hogy kérték tőlük,hogy mikor mennyi gyed-et utaltak.
Most kaptam levelet a MÁK.tól, hogy postázták az osztrákoknak.
Kérdésem,hogy kb mennyi idő kell még,hogy utalják a pénzt?
Köszönöm a segítséget...

Kedves Betti!

Én a magam verzióját tudom leírni,de a mi esetünkben,onnantól,hogy megérkezett a Finanzamt-hoz a hiányzó 411-es nyomtatvány ,kb másfél hét volt,mire megérkezett a különbözet teljes összege.Ez lehet eltérő talán ezt nem tudom,sajnos.De az biztos,hogy ha itt rendben van minden papír már ,akkor nemsokat ülnek rajta.előbb kaptam egy levelet tőlük,ami a kimutatás volt,amiben részletezték a teljes összeget,és másnap már rajta volt a pénz a számlán.
Ez az én esetemben így zajlott!

Közben annyi történt,hogy a családi pótlékot megküldték, de csak 1 hónap különbözetet,mert férjem 2012 nov végén lett kint bejelentve. A hölgy,aki intézte és nyár végén beadta a papírokat, úgy töltötte ki,hogy akkor már ne kelljen megigényelni most év elején. Bár ez szerintem hülyeség. Viszont az E411es papírt februárban küldték ki. Na mindegy. A családit most újra igényeljük a múlt évre. De most azt nem értem,hogy a Gyes különbözetet miért nem küldik?? Az merült fel bennem,hogy a gyest csak a családi pótlék után lehet megigényelni, na most nekem 2013ban nincs még igényelve családi, csak 2012ben 1 hónapban. Vagy ez nem érdekes? Már nem tudom mi van,mert tényleg az E411 kiküldése után megérkezett a családi a számlánkra 1,5 hét múlva és pontosan aznap a levél is,amiben összesítették,hogy mi mennyi. A Gyes papírjai is pontosan a családival egy időben lettek beadva nyár végén. Na meg a munkahelyemről kikérték a papírokat,mert a gyes az én nevemen megy. Vagy azt kikérik a családinál is?
Ne haragudjatok,hogy ennyit kérdezek,de hátha volt valakinek hasonló esete, vagy egyszerűen csak tapasztaltabb...

#227. Szerző: csacsa8080 | Előzmény: (#221) berni0521
2014-06-29 - 11:37 ó.
berni0521:Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni. Március 24-én megkaptuk a MÁK levelét hogy továbbitották a családi pótlék igényünket az Osztrákokhoz, azota semmi sem levél sem pénz. Tudja valaki mennyi ennek az átfutási ideje?

Szia!Elvileg 9 hónapra kitolták az osztrákok.

#226. Szerző: csacsa8080 | Előzmény: (#225) szombatne
2014-06-29 - 11:35 ó.
szombatne:Sziasztok!

Már többször igényeltem ausztriából a családi különbözetet. Eddig mindig amikor MÁK kiküldte nekik a papírokat rá 1-2 hónapon belül megkaptuk a pénzt!
Most március végén küldte nekik a MÁK a papírokat és még nem kaptunk semmit!
Mennyi idejük van erre ilyenkor?
Köszönöm!

Szia!Elvileg kitolták az ügyintézési időt az osztrákok 9 hónapra,de mivel már kaptál benne vagy a rendszerükben,van számod így nem fogják addig elhúzni.

#225. Szerző: szombatne 2014-06-24 - 13:03 ó.
Sziasztok!

Már többször igényeltem ausztriából a családi különbözetet. Eddig mindig amikor MÁK kiküldte nekik a papírokat rá 1-2 hónapon belül megkaptuk a pénzt!
Most március végén küldte nekik a MÁK a papírokat és még nem kaptunk semmit!
Mennyi idejük van erre ilyenkor?
Köszönöm!

#224. Szerző: fogasanita 2014-06-20 - 13:58 ó.
Sziasztok'
Ha tud valaki segteni kérem válaszoljon!
Végre ma megkaptam másfél év kérelem után a 2012-es családi pótlék különbözetet Ausztriából.Egyszerre elküldték a 2013-ast is. Ez alap összeg.
Gyermekem itthon tartósan beteg, emelt összeget kap, ezt kint is igényeltem, a német nyelvű forditásokat egy hete adtam be a leleteiről.A ma kapott levélben semmi nem szerepel az emelt családi pótlékról de a kérelem elutasitásáról sem.
Elképzelhető, hogy még megkapom az emelt plussz összeget vagy ezt már ne várjam!
Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérem segitsen.
Köszönettel: Szabó Anita

#223. Szerző: Hajcsi | Előzmény: (#220) charlye73
2014-06-19 - 08:44 ó.
charlye73:
Hajcsi:Ma megjött a csp az osztrákoktól,a MÁK 11.-én küldte ki hozzájuk a papírokat,és ma reggelre itt volt a pénz.

Sziasztok!

Keresek olyan szervezetet ami ausztriai ügyintézéssel foglalkozik.
Családi pótlékot szeretném megigényelni ausztriából.

Van egy nevelt gyerekem és a korábbi házasságomból két gyerek akik után gyerektartást fizetek.
A nevelt után már beadtuk kétszer is de mindkétszer elutasitották. Elméletileg a 2010-ben hatályba lépett törvény szerint miszerint csak vér szerinti gyerek után jár.

De látom mint mindenbe ebben is vannak kivételek.

A segitséget előre is köszönöm!

Üdv:Karesz

Szia

Nekünk a Pannonfinanz intézte,neten megtalálod az elérhetőségüket,osztrák területen van az irodájuk,de magyarok,nekünk eddig mindent ők intéztek.

Állítólag 2013.jan 01-el változott újra a törvény,és így már a lényeg,hogy egy háztartásban élő gyerekre jár,nem kell vérszerintinek lennie,legalábbis nálunk is ez a helyzet,és megkaptuk.Kitartás,nem rövid a folyamat

#222. Szerző: Szandra.28 2014-06-05 - 19:00 ó.
Szeretném megkérdezni, h a férjem kinn dolgozik, én terhes vagyok, jár-e a gyes mellet Wochengeld is ő utána, vagy az csak akkor jár ha nekem is van kinn munkaviszonyom, és kinn is szülök? És mikor kell igényeli, szülés után, vagy még előtte már? Köszönöm.

#221. Szerző: berni0521 2014-06-04 - 06:15 ó.
Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni. Március 24-én megkaptuk a MÁK levelét hogy továbbitották a családi pótlék igényünket az Osztrákokhoz, azota semmi sem levél sem pénz. Tudja valaki mennyi ennek az átfutási ideje?

#220. Szerző: charlye73 | Előzmény: (#216) Hajcsi
2014-05-11 - 14:17 ó.
Hajcsi:Ma megjött a csp az osztrákoktól,a MÁK 11.-én küldte ki hozzájuk a papírokat,és ma reggelre itt volt a pénz.

Sziasztok!

Van egy nevelt gyerekem és a korábbi házasságomból két gyerek akik után gyerektartást fizetek.
A nevelt után már beadtuk kétszer is de mindkétszer elutasitották. Elméletileg a 2010-ben hatályba lépett törvény szerint miszerint csak vér szerinti gyerek után jár.

#219. Szerző: charlye73 2014-05-11 - 14:16 ó.
Sziasztok!

#218. Szerző: charlye73 2014-05-11 - 14:15 ó.
Sziasztok!

#217. Szerző: Hajcsi | Előzmény: (#210) betti716
2014-04-29 - 09:19 ó.
betti716:Szia. Nem akarok hülyeséget írni és cáfolja meg aki jobban tudja, de úgy olvastam valahol,hogy csak vérszerinti gyerekre lehet 2010 óta családi pótlékot ígényelni.

Hajcsi:Sziasztok!

Megigényeltük az ausztriai családi pótlékot.Az élettársam dolgozik kint,aki nem a gyerekeim apja.A kérdésem az lenne,hogy kaptam a MÁK-tól egy email,adatkérés címen.Ugye már visszaküldtük nekik egy hónapja azt a nyomtatványt amit kiküldtek,hogy töltsük ki.Szóval emailben most olyan adatot kérnek amit nem tudom miért kérik.Kérik a párom ausztriai munkaviszonyának felsorolását pl.Az E411-es nyomtatvány ahogy utánaolvastam arra kell az osztrákoknak,hogy leigazolja a magyarországi jogviszonyokat.Akkor miért kérik az ausztriai munkahelyeit?? Én leírtam nekik,hogy a nyomtatványon a vérszerinti apa adatai vannak,hisz a nyomtatvány ezt kéri.
A másik,hogy olyan időszakról kérnek munkahelyi igazolásokat ami jóval korábbi mint amelyik időponttól kérjük az osztrák családit.Miért? Tud valaki valamit ezekről? Előre is köszönöm,ha tud valaki segíteni.

Én úgy tudom 2013 jan 1-től ez változott.Minden esetre megkaptuk a mai napon,2 és fél évre visszamenőleg.

#216. Szerző: Hajcsi 2014-04-29 - 08:39 ó.
Ma megjött a csp az osztrákoktól,a MÁK 11.-én küldte ki hozzájuk a papírokat,és ma reggelre itt volt a pénz.

#215. Szerző: Sibylla | Előzmény: (#214) zsbkatona
2014-04-25 - 14:33 ó.
zsbkatona:Sziasztok!
Kérdezni szertnék oszták csp ügyben. 2010- 2012 szeptemberig dolgoztam kint e.v.-ként. Be is fizettem egy rakás hozzájárulást, adót, albérlet stb.
Igényeltünk kinti csp-t, a 2011-eset meg is kaptuk jó nehezen, de a 2012-est elutasította a Fianzamt, arra hivatkozva hogy itthon voltam alkalmazva. Ez nem igaz, illetve csak 2012. szeptemberétöl dolgozom ismét itthon.
Szeretném megkérdezni, hogy tud -e valaki hasonló esetröl, hogyan leet fellebezni ill. érdemes -e az ügyben továbbmenni akár jogi utra terelni.
Nekem nagyon sokba került a kinti munkavállalás és bár nem kerestem kevesebbet mint itthon,de sokkal többet sem a befizetendök miatt. Nagycsaládosként egész történet a csp-vel vált volna kerekké, de kb. 8000 Euróval lóg a Finanzamt. Tud-e valaki esetleg erre szakosodott ügyvédet, aki klépes ezt a tételt jó pénzért behajtani rajtuk?
Zsolt

Szia!

Erre a levélre egy hónapon belül tudsz reagálni, és bizonyítani h kint is dolgoztál, ill. ha kint voltál akkor mettől-meddig bejelentett jogviszonyban. Ha letelt az egy hónap akkor ügy újrafelvétellel és igazolásokkal tudod igényelni. Üdv Sibyll

#214. Szerző: zsbkatona 2014-04-13 - 14:46 ó.
Sziasztok!
Kérdezni szertnék oszták csp ügyben. 2010- 2012 szeptemberig dolgoztam kint e.v.-ként. Be is fizettem egy rakás hozzájárulást, adót, albérlet stb.
Igényeltünk kinti csp-t, a 2011-eset meg is kaptuk jó nehezen, de a 2012-est elutasította a Fianzamt, arra hivatkozva hogy itthon voltam alkalmazva. Ez nem igaz, illetve csak 2012. szeptemberétöl dolgozom ismét itthon.
Szeretném megkérdezni, hogy tud -e valaki hasonló esetröl, hogyan leet fellebezni ill. érdemes -e az ügyben továbbmenni akár jogi utra terelni.
Nekem nagyon sokba került a kinti munkavállalás és bár nem kerestem kevesebbet mint itthon,de sokkal többet sem a befizetendök miatt. Nagycsaládosként egész történet a csp-vel vált volna kerekké, de kb. 8000 Euróval lóg a Finanzamt. Tud-e valaki esetleg erre szakosodott ügyvédet, aki klépes ezt a tételt jó pénzért behajtani rajtuk?
Zsolt

#213. Szerző: betti716 | Előzmény: (#211) izéke11
2014-04-11 - 18:21 ó.
Én is februárban kaptam levelet a MÁK-tól,hogy kiküldték a papírjaim és kb 2 hét múlva meg is kaptuk a pénzt. Persze a hölgy ,aki intézi a papírjainkat, Ő rendesen intézkedik. Tehát többször hívta az osztrákokat,hogy hol áll az ügy. Ez volt a családi pótlék, már megkaptuk a gyest is,mert oda is többször írt és telefonált. "rugdosni" kell őket kicsit,hogy ne üljenek a papírokon..

izéke11:
sziszo1988:sziasztok! Tudna nekem valaki valamennyi információt adni, mi az mindent Ausztriából kapunk megkaptuk február végén, hogy ki küldte a MÁK a papírjainkat, de még semmit nem kaptuk azóta se levelet semmit, ti körülbelül onnantól mikorra kaptatok valamit? Előre is nagyon köszönöm!

Szia! Én január 17.-én kaptam meg a MÁK-tól az értesítést, de azóta se semmi. Múlt héten küldtem Faxot, hogy mikor tudnának utalni, de semmi. Kértem segítséget egy cégtől aki ezzel foglalkozik, hogy kérdezzék meg konkrétan, de tőlük sincs semmi válasz, a telefont sem veszik fel! Itt sem válaszol senki, úgyhogy most van nagyon elegem!!! kitartást neked is!

#212. Szerző: sziszo1988 | Előzmény: (#211) izéke11
2014-04-09 - 17:12 ó.
szia!
Köszi azért a válaszod, azt halottam van akinek csak 5 hónap múlva ki... szóval sajnos türelmesnek kell lennünk :( kitartást!

#211. Szerző: izéke11 | Előzmény: (#209) sziszo1988
2014-04-08 - 14:27 ó.
sziszo1988:sziasztok! Tudna nekem valaki valamennyi információt adni, mi az mindent Ausztriából kapunk megkaptuk február végén, hogy ki küldte a MÁK a papírjainkat, de még semmit nem kaptuk azóta se levelet semmit, ti körülbelül onnantól mikorra kaptatok valamit? Előre is nagyon köszönöm!

Szia! Én január 17.-én kaptam meg a MÁK-tól az értesítést, de azóta se semmi. Múlt héten küldtem Faxot, hogy mikor tudnának utalni, de semmi. Kértem segítséget egy cégtől aki ezzel foglalkozik, hogy kérdezzék meg konkrétan, de tőlük sincs semmi válasz, a telefont sem veszik fel! Itt sem válaszol senki, úgyhogy most van nagyon elegem!!! kitartást neked is!

#210. Szerző: betti716 | Előzmény: (#206) Hajcsi
2014-04-07 - 09:43 ó.
Szia. Nem akarok hülyeséget írni és cáfolja meg aki jobban tudja, de úgy olvastam valahol,hogy csak vérszerinti gyerekre lehet 2010 óta családi pótlékot ígényelni.

Hajcsi:Sziasztok!

Megigényeltük az ausztriai családi pótlékot.Az élettársam dolgozik kint,aki nem a gyerekeim apja.A kérdésem az lenne,hogy kaptam a MÁK-tól egy email,adatkérés címen.Ugye már visszaküldtük nekik egy hónapja azt a nyomtatványt amit kiküldtek,hogy töltsük ki.Szóval emailben most olyan adatot kérnek amit nem tudom miért kérik.Kérik a párom ausztriai munkaviszonyának felsorolását pl.Az E411-es nyomtatvány ahogy utánaolvastam arra kell az osztrákoknak,hogy leigazolja a magyarországi jogviszonyokat.Akkor miért kérik az ausztriai munkahelyeit?? Én leírtam nekik,hogy a nyomtatványon a vérszerinti apa adatai vannak,hisz a nyomtatvány ezt kéri.
A másik,hogy olyan időszakról kérnek munkahelyi igazolásokat ami jóval korábbi mint amelyik időponttól kérjük az osztrák családit.Miért? Tud valaki valamit ezekről? Előre is köszönöm,ha tud valaki segíteni.

#209. Szerző: sziszo1988 2014-04-03 - 12:34 ó.
sziasztok! Tudna nekem valaki valamennyi információt adni, mi az mindent Ausztriából kapunk megkaptuk február végén, hogy ki küldte a MÁK a papírjainkat, de még semmit nem kaptuk azóta se levelet semmit, ti körülbelül onnantól mikorra kaptatok valamit? Előre is nagyon köszönöm!

#208. Szerző: varnaianett | Előzmény: (#204) gabo1976
2014-04-02 - 18:00 ó.
gabo1976:
Reni1974:Sziasztok!
meg tudná mondani valaki,hol tudnám letölteni az:"Adatlap az ausztriában benyújtott családi pótlék igényhez történő adatszolgáltatáshoz" nevű nyomtatványt?Elhibáztam a kitöltését
Előre is köszi!

Szia
nem tudom elsöre átment e proba még egyszer.
http://formulare.bmf.gv.at/service/formulare/inter-Steuern/pdfs/9999/Beih1.pdf

Szia ! Sikerült beszerezned a nyomtatványt??? Én sem találom sehol!!!

#207. Szerző: izéke11 2014-03-31 - 16:10 ó.
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Csp. különbözetet várnám a 2012.évit, 1 gyerek után. 2013 májusban leadtuk az igényünket, a MÁK 2014 január 17.-én küldte a levelet, hogy levelemmel egyidöben, kiküldte az Osztrákoknak is! Mikorra várhatjuk, és szerintetek mennyit kb.? Már kértem egy céget, hogy kérdezzenek már Rá telefonon, de semmi választ nem kapok. Ha tudnátok olyan megbízható szakembert aki megkérdezné telefonon, megköszönném az elérhetőségét!

#206. Szerző: Hajcsi 2014-03-25 - 17:27 ó.
Sziasztok!

#205. Szerző: betti716 | Előzmény: (#196) eviva
2014-03-21 - 13:12 ó.
eviva:
Megigényeltük a gyes különbözetet Ausztriából. Ott tartunk,hogy már csak az E411.es nyomtatványra vártak. Ez az itthoni gyes, gyed összegét igazolja? Ezt abból gondolom,hogy a munkahelyem is felhívott,hogy kérték tőlük,hogy mikor mennyi gyed-et utaltak.
Köszönöm a segítséget...

Kedves Betti!

Én a magam verzióját tudom leírni,de a mi esetünkben,onnantól,hogy megérkezett a Finanzamt-hoz a hiányzó 411-es nyomtatvány ,kb másfél hét volt,mire megérkezett a különbözet teljes összege.Ez lehet eltérő talán ezt nem tudom,sajnos.De az biztos,hogy ha itt rendben van minden papír már ,akkor nemsokat ülnek rajta.előbb kaptam egy levelet tőlük,ami a kimutatás volt,amiben részletezték a teljes összeget,és másnap már rajta volt a pénz a számlán.

Közben annyi történt,hogy a családi pótlékot megküldték, de csak 1 hónap különbözetet,mert férjem 2012 nov végén lett kint bejelentve. A hölgy,aki intézte és nyár végén beadta a papírokat, úgy töltötte ki,hogy akkor már ne kelljen megigényelni most év elején. Bár ez szerintem hülyeség. Viszont az E411es papírt februárban küldték ki. Na mindegy. A családit most újra igényeljük a múlt évre. De most azt nem értem,hogy a Gyes különbözetet miért nem küldik?? Az merült fel bennem,hogy a gyest csak a családi pótlék után lehet megigényelni, na most nekem 2013ban nincs még igényelve családi, csak 2012ben 1 hónapban. Vagy ez nem érdekes? Már nem tudom mi van,mert tényleg az E411 kiküldése után megérkezett a családi a számlánkra 1,5 hét múlva és pontosan aznap a levél is,amiben összesítették,hogy mi mennyi. A Gyes papírjai is pontosan a családival egy időben lettek beadva nyár végén. Na meg a munkahelyemről kikérték a papírokat,mert a gyes az én nevemen megy. Vagy azt kikérik a családinál is?
Ne haragudjatok,hogy ennyit kérdezek,de hátha volt valakinek hasonló esete, vagy egyszerűen csak tapasztaltabb...

#204. Szerző: gabo1976 | Előzmény: (#202) Reni1974
2014-03-19 - 09:49 ó.
meg tudná mondani valaki,hol tudnám letölteni az:"Adatlap az ausztriában benyújtott családi pótlék igényhez történő adatszolgáltatáshoz" nevű nyomtatványt?Elhibáztam a kitöltését
Előre is köszi!

Szia
nem tudom elsöre átment e proba még egyszer.
http://formulare.bmf.gv.at/service/formulare/inter-Steuern/pdfs/9999/Beih1.pdf

#203. Szerző: gabo1976 | Előzmény: (#202) Reni1974
2014-03-19 - 09:47 ó.
Előre is köszi!

Szia nem tudom melyik kell de itt sok minden meg van nézd át létszi.http://formulare.bmf.gv.at/service/formulare/inter-Steuern/pdfs/9999/Beih1.pdf

#202. Szerző: Reni1974 2014-03-18 - 13:29 ó.
Sziasztok!
Előre is köszi!

#201. Szerző: Reni1974 2014-03-18 - 07:20 ó.
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani,hol lehet kinyomtatni az: "ADATLAP AZ AUSZTRIÁBAN BENYÚJTOTT CSALÁDI PÓTLÉK IGÉNYHEZ TÖRTÉNŐ ADATSZOLGÁLTATÁSHOZ" nyomtatványt. Elhibáztam a kitöltést.
Köszi:Reni

#200. Szerző: kuszika 2014-03-08 - 13:06 ó.
Sziasztok!

Tudna valaki segiteni nekem?
Problémám a következő:
Megigényeltem a magyar ill az osztrák családi pótlék közötti különbséget 1 gyermekre Ausztriából!
A papirok kitöltése és elküldése után egy levelet kaptunk,miszerint a párom nem részesül MO n már semmilyen ellátásban mert munkanélküli volt,(annak az ideje már lejárt),ezért a további ellátás tekintetében az ausztiai hatóság az illetékes!
Ezzel egyidőben a magyar családi pótlékot is elvették!

Ez 2013 jun ban volt...
Azóta semmi.. se MO rol.se Au ból!

Tehát sem családi pótlék,sem családi pótlék közötti különbözet nem érkezett még.

A győri államkincstárt egyszerűen lehetetlen felhivni,már levelet is irtam Au ba de semmi válasz nem érkezett!

Hogyan tovább?

Köszi a segítséget!

#199. Szerző: zoli003 | Előzmény: (#198) mina01
2014-03-07 - 09:15 ó.
Szerdán vagy Csütörtökön utalták.Jövő héten meg érkezik a számlára.Nekünk 2.5 éve tart a huzavona.Mi is itt tartunk már ahol ti.

#198. Szerző: mina01 2014-02-28 - 20:36 ó.
hát nekünk novemberben már minden papír kint volt a finanzamt nál. és még semmit sem kaptunk.felhívtuk az illetőt aki csinálja a papírokat, és azt mondta hogy mi leszünk a következők.ez 2 hete volt.esetleg akkor kapjuk meg amikor amúgy is kifizetések vannak?amúgy hányadikán szoktak fizetni?

#197. Szerző: Magyaroknyila | Előzmény: (#195) betti716
2014-02-27 - 17:30 ó.
Köszönöm a segítséget...

1-2 hónap.

#196. Szerző: eviva | Előzmény: (#195) betti716
2014-02-27 - 17:25 ó.
Köszönöm a segítséget...

Kedves Betti!

#195. Szerző: betti716 2014-02-27 - 11:31 ó.
Sziasztok. Tudna nekem valaki segíteni?
Köszönöm a segítséget...

#194. Szerző: tigi88 2014-01-17 - 11:00 ó.
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy osztrák gyes igénylésnél a Magyarországon kapott bruttó vagy nettó gyed összegét veszik-e figyelembe? Köszi

#193. Szerző: vercsicsi | Előzmény: (#192) Cjudit1982
2014-01-13 - 10:19 ó.

Kedves guote!Sajnos még nem történt semmi sem.

#192. Szerző: Cjudit1982 | Előzmény: (#191) vercsicsi
2014-01-09 - 09:58 ó.
vercsicsi:Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.Àprilisba adttam be a papírokat és csak szeptemberbe kaptam levelet a Magyar állámkincstártol hogy fizesem vissza a családi potlékot Oktober 7.én be fizettem 24.küldttek levelet hogy kiküldték 11.ével.de felhívtuk ausztriát és azt mondták hogy 29.én kapták meg a levelet.az lenne a kérdésem hogy körülbelül mire számíthatok mikor lessz belöle valami??????

Szia!Érdeklődnék,történt már valami?Megkaptátok már?

#191. Szerző: vercsicsi 2013-11-21 - 12:13 ó.
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.Àprilisba adttam be a papírokat és csak szeptemberbe kaptam levelet a Magyar állámkincstártol hogy fizesem vissza a családi potlékot Oktober 7.én be fizettem 24.küldttek levelet hogy kiküldték 11.ével.de felhívtuk ausztriát és azt mondták hogy 29.én kapták meg a levelet.az lenne a kérdésem hogy körülbelül mire számíthatok mikor lessz belöle valami??????

#190. Szerző: Mery | Előzmény: (#189) Magyaroknyila
2013-10-03 - 12:29 ó.
Magyaroknyila:
Mery:Szeretnék segítséget kérni ! E401 es nyomtatványt kitölteni ! E411-es az meg van de azt Győrből átküldték hat hónap után az Osztrákoknak ők meg 8 hónapot ültek és várták még ezt a E401 es papírt ! Akár fizetek is érte csak legyen meg hogy tudjam küldeni ezt is át ! Ha lenne valaki aki tudna ebben segíteni kérem írjon ! Köszönöm !

E401 - a népesség-nyilvántartást kezelő szerv, vagyis a helyi önkormányzat tölti ki. Ezt követően a nyomtatványt az ügyfél visszakapja, és csatolnia kell a kinti családtámogatási igénylőlaphoz.http://www.euvonal.hu/?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1100

Nagyon szépen köszönöm a segítséget !!

#189. Szerző: Magyaroknyila | Előzmény: (#188) Mery
2013-09-30 - 19:50 ó.
Mery:Szeretnék segítséget kérni ! E401 es nyomtatványt kitölteni ! E411-es az meg van de azt Győrből átküldték hat hónap után az Osztrákoknak ők meg 8 hónapot ültek és várták még ezt a E401 es papírt ! Akár fizetek is érte csak legyen meg hogy tudjam küldeni ezt is át ! Ha lenne valaki aki tudna ebben segíteni kérem írjon ! Köszönöm !

E401 - a népesség-nyilvántartást kezelő szerv, vagyis a helyi önkormányzat tölti ki. Ezt követően a nyomtatványt az ügyfél visszakapja, és csatolnia kell a kinti családtámogatási igénylőlaphoz.http://www.euvonal.hu/?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1100

#188. Szerző: Mery 2013-09-30 - 16:38 ó.
Szeretnék segítséget kérni ! E401 es nyomtatványt kitölteni ! E411-es az meg van de azt Győrből átküldték hat hónap után az Osztrákoknak ők meg 8 hónapot ültek és várták még ezt a E401 es papírt ! Akár fizetek is érte csak legyen meg hogy tudjam küldeni ezt is át ! Ha lenne valaki aki tudna ebben segíteni kérem írjon ! Köszönöm !

#187. Szerző: annamari13 | Előzmény: (#186) vera09
2013-09-20 - 10:40 ó.
vera09:
Üdv Vera

Szia nagyon szépen köszönöm a segítséged megpróbáljuk felhívni őket
Hát a telefonálás meg volt ! Sokkal okosabb nem lettem azt mondták hogy minden rendben és hogy az ügyintézés folyamatban van talán idén meg lesz .Hát ez a talán és idén szavak kicsit elkeserített mert tavaly decemberben adtuk be és június első hetébe vissza küldte a MÁK a papírjainkat !

Szia Annamari!

Különbözetet vagy rendes 2 havonta járót igényeltetettek?

Ha van kedved írj ide: toth0816@cirtomail.hu
Szia köszönöm éltem is vele írtam emailt

#186. Szerző: vera09 | Előzmény: (#185) annamari13
2013-09-19 - 18:37 ó.

Üdv Vera
Hát a telefonálás meg volt ! Sokkal okosabb nem lettem azt mondták hogy minden rendben és hogy az ügyintézés folyamatban van talán idén meg lesz .Hát ez a talán és idén szavak kicsit elkeserített mert tavaly decemberben adtuk be és június első hetébe vissza küldte a MÁK a papírjainkat !

Szia Annamari!

Különbözetet vagy rendes 2 havonta járót igényeltetettek?

Ha van kedved írj ide: toth0816@cirtomail.hu

#185. Szerző: annamari13 | Előzmény: (#183) annamari13
2013-09-19 - 09:37 ó.
annamari13:
vera09:
annamari13:
vera09:
vera09:Sziasztok!!

Valaki tud Nekem konkrét időt mondani,hogy az E411.-es nyomtatványt mennyi idő alatt birálja el Ausztria?Aug 5.-én kiküldte a győri MÁK.
Üdv Vera

Bocsi,Én már álmomba Ausztráliában járok

Szia csak szeretném megkérdezni hogy neked már van valami híred a családiról ? Nekünk júliusban küldte vissza a MÁK de még semmi

Nekünk szerencsénk volt,augusztus 5.-én el küldte a MÁK az E411 igazolást,szeptember 4.-én fel hivtam Finanzmant-ot és szept 9.-én a számlán volt a pénz és a határozat is az nap érkezett.

Érdemes udvariasan fel hívni az illetékes hivatalt (ahol az ügyetek van helyileg)és rá kérdezni hogy minden papírotok rendben van-e,én így csináltam.
Sok szerencsét!
Üdv Vera

#184. Szerző: Schiberna 2013-09-16 - 11:59 ó.

Sziasztok!Szeretnék érdeklődni hogy kapott e már valaki családi pótlék különbözet utalás ebben az évben?
Februárba be adtam az igénylést, azóta kértek pótlást és azt is vissza küldtem de most hónapok óta ,nem kapok semmit :-( Mi lehet az oka???
Előre is köszi az infót.
Üdv Andi

#183. Szerző: annamari13 | Előzmény: (#182) vera09
2013-09-16 - 10:27 ó.
vera09:
annamari13:
vera09:

Valaki tud Nekem konkrét időt mondani,hogy az E411.-es nyomtatványt mennyi idő alatt birálja el Ausztria?Aug 5.-én kiküldte a győri MÁK.
Üdv Vera

Szia csak szeretném megkérdezni hogy neked már van valami híred a családiról ? Nekünk júliusban küldte vissza a MÁK de még semmi

Nekünk szerencsénk volt,augusztus 5.-én el küldte a MÁK az E411 igazolást,szeptember 4.-én fel hivtam Finanzmant-ot és szept 9.-én a számlán volt a pénz és a határozat is az nap érkezett.

Érdemes udvariasan fel hívni az illetékes hivatalt (ahol az ügyetek van helyileg)és rá kérdezni hogy minden papírotok rendben van-e,én így csináltam.
Sok szerencsét!
Üdv Vera

#182. Szerző: vera09 | Előzmény: (#181) annamari13
2013-09-12 - 08:35 ó.
annamari13:
vera09:

Üdv Vera

Sok szerencsét!
Üdv Vera

#181. Szerző: annamari13 | Előzmény: (#180) vera09
2013-09-11 - 10:35 ó.
vera09:

Üdv Vera

#180. Szerző: vera09 | Előzmény: (#179) vera09
2013-09-03 - 11:36 ó.

Üdv Vera

#179. Szerző: vera09 2013-09-03 - 10:57 ó.
Sziasztok!!

Valaki tud Nekem konkrét időt mondani,hogy az E411.-es nyomtatványt mennyi idő alatt birálja el Ausztrália?Aug 5.-én kiküldte a győri MÁK.
Üdv Vera

#178. Szerző: verix0906 2013-08-31 - 15:19 ó.
Sziasztok! A párom 1éve dolgozik Ausztriában. Van egy 2 éves kislányunk. Szeretnénk igényelni kintről a családi pótlék különbözetet. Nem vagyunk házasok,és élettársi kapcsolatban sem állunk/Nem mentünk el közjegyzőhöz/.Egy lakcímre vagyunk bejelentve. Az érdekelne minket,hogy így is tudjuk-e igényelni? mindenhol azt olvasom,hogy házasoknak kell lennünk?!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: Vera

#177. Szerző: erabera59 | Előzmény: (#171) gabork77
2013-08-19 - 05:19 ó.
gabork77:
erabera59:Sziasztok!Szeretnék érdeklődni hogy kapott e már valaki családi pótlék különbözet utalás ebben az évben?
Mi már decemberben beadtuk az igénylés és már elvileg 5 hete ausztriában van a papírunk,de még azóta nem történ semmi :(
Előre is köszi az infót.
Üdv:Era

Üdv!

Ha minden papírodat beadtad, akkor viszonylag - viszonylag -hamar megküldik. Én is ez ügynek vágtam neki március végén es most júniusban kaptam meg a kiegészítést. Nem, NEM az osztrákokon múlik, hanem az Államkincstáron!!! Ők ülnek rajta sokáig. Az osztrák küldött egy levelet melyben pontosítást kért, feladtuk hétfőn, következő hétfőn visszaírt, hogy mennyit állapított meg, s kedden a pénz a számlán volt.
Az Államkincstár a bekért papírokra még kért, mert volt ami lemaradt. Mert elfelejtették bekérni. Sokáig nem lehetett őket elérni telefonon. Amikor el sikerült, akkor azt mondták, hogy az osztrákoknál van, ám a levél nyomkövetés világosan mutatta, hogy azok már visszaküldték. Ekkor bevallották, hogy már mégis itt van. Idézem: "úgy látom minden rendben van, nem is tudom a kolléganő miért nem küldte tovább." Ezek után visszaküldték ausztriába.
A telefon beszélgetés június első hetében zajlott, a második héten az Államkincstár küldött egy levelet május 25-i dátummal, miszerint visszaküldték az adatokat az osztrák félhez. Két héttel visszadátumozták az ügyet. Egy hivatalos helyen!
Úgyhogy telefonon zargasd az államkincstárt, és ne hagyd magad lerázni. Mondd, hogy megkérdezted és a Finanzamt már továbbította hozzájuk a papírjaidat.
Ha ugyanis valami nem jó, vagy hiányzik, már bekérték volna.
Nem reklám de a Pannonfinanz megcsinálja ezt is, adó visszaigénylést és egyebeket.

Köszi szépen az infót.Azóta kaptam levelet kintről,hogy mennyit fognak utalni,így most azt várjuk.Gondolom az már nem lesz olyan sok idő

#176. Szerző: Sacc | Előzmény: (#168) zsolt1234567
2013-08-15 - 19:06 ó.
Kedves Zsolt,
ha még nem sikerült mást találni, ajánlanám Őket, az Ausztriai ügyintézés mellett még másban is tudnak segíteni:
http://igazi.legjobbalkusz.hu/

#175. Szerző: Sacc | Előzmény: (#171) gabork77
2013-08-15 - 19:03 ó.
Sziasztok,
én őket ajánlanám, az Ausztriai ügyintézés mellett sokminden másban is tudnak segíteni:

#174. Szerző: Sacc | Előzmény: (#173) SkultétiKatalin
2013-08-15 - 19:00 ó.
Kedves Katalin,
én Őket ajánlanám, Ausztriai ügyintézés mellett még sokminden másban is segíthetnek :

#173. Szerző: SkultétiKatalin 2013-08-13 - 13:29 ó.
Sziasztok!
Tudna-e segíteni valaki abban, hogy kihez fordulhatok segítségért ill. ügyintézésért osztrák családi pótlék igénylése ügyében? Sajnos egyedül nem tudom megoldani.

Köszönöm a segítséget:
Kata

#172. Szerző: agi74 2013-07-29 - 16:17 ó.
Sziasztok,
Köszönöm

#171. Szerző: gabork77 | Előzmény: (#167) erabera59
2013-07-15 - 21:18 ó.
erabera59:Sziasztok!Szeretnék érdeklődni hogy kapott e már valaki családi pótlék különbözet utalás ebben az évben?
Mi már decemberben beadtuk az igénylés és már elvileg 5 hete ausztriában van a papírunk,de még azóta nem történ semmi :(
Előre is köszi az infót.

Üdv!

Ha minden papírodat beadtad, akkor viszonylag - viszonylag -hamar megküldik. Én is ez ügynek vágtam neki március végén es most júniusban kaptam meg a kiegészítést. Nem, NEM az osztrákokon múlik, hanem az Államkincstáron!!! Ők ülnek rajta sokáig. Az osztrák küldött egy levelet melyben pontosítást kért, feladtuk hétfőn, következő hétfőn visszaírt, hogy mennyit állapított meg, s kedden a pénz a számlán volt.
Az Államkincstár a bekért papírokra még kért, mert volt ami lemaradt. Mert elfelejtették bekérni. Sokáig nem lehetett őket elérni telefonon. Amikor el sikerült, akkor azt mondták, hogy az osztrákoknál van, ám a levél nyomkövetés világosan mutatta, hogy azok már visszaküldték. Ekkor bevallották, hogy már mégis itt van. Idézem: "úgy látom minden rendben van, nem is tudom a kolléganő miért nem küldte tovább." Ezek után visszaküldték ausztriába.
A telefon beszélgetés június első hetében zajlott, a második héten az Államkincstár küldött egy levelet május 25-i dátummal, miszerint visszaküldték az adatokat az osztrák félhez. Két héttel visszadátumozták az ügyet. Egy hivatalos helyen!
Úgyhogy telefonon zargasd az államkincstárt, és ne hagyd magad lerázni. Mondd, hogy megkérdezted és a Finanzamt már továbbította hozzájuk a papírjaidat.
Ha ugyanis valami nem jó, vagy hiányzik, már bekérték volna.
Nem reklám de a Pannonfinanz megcsinálja ezt is, adó visszaigénylést és egyebeket.

#170. Szerző: gma | Előzmény: (#168) zsolt1234567
2013-07-10 - 19:42 ó.
zsolt1234567:Sziasztok! Szeretnek segitseget kerni ausztriai gyes, csaladipotlek stb. kapcsolatban!
Tud esetleg valaki valamilyen irodat, ahol tudnak nekem informaciot adni?
Igazabol az erdekelne, hogy milyen viszony kell legyen a ket szülö között, ahhoz hogy jogosultak legyenek a gyesre, csaladipotlekra?
Elöre is köszönöm!
Üdv: Zsolt

Szia, az Államkincstár Osztrák-Magyar Ügyek Osztálya tud neked segíteni.
Egyébként a gyermek vér szerinti szüleit vizsgálják, tök mindegy milyen viszonyban vannak egymással. Kivéve, ha az igénylő újra házasodott, mert akkor már a házastárs jogviszonyait kell figyelembe venniük a családi pótlék megállapításakor.

#169. Szerző: erabera59 | Előzmény: (#168) zsolt1234567
2013-07-08 - 09:44 ó.
zsolt1234567:Sziasztok! Szeretnek segitseget kerni ausztriai gyes, csaladipotlek stb. kapcsolatban!
Igazabol az erdekelne, hogy milyen viszony kell legyen a ket szülö között, ahhoz hogy jogosultak legyenek a gyesre, csaladipotlekra?
Elöre is köszönöm!

Kedves Zsolt!

Mi is a családit és a Gyest várjuk.A párom dolgozik kint Ausztriában Én itthon vagyok a gyerekekkel és nem vagyunk házasok.Probálj a neten keresni egy irodát, addan sajna nem tudok segíteni :( Sok sikert és kitartást, mert nem lesz egy könnyű menet :(
Mi még tavaj decemberbe beadtuk a papírokat, most az osztrákokra váruk hogy utaljanak.Már 5-6 hete ülnek a papírunkon:(
Sok sikert.
Üdvözlet:Era

#168. Szerző: zsolt1234567 2013-07-07 - 17:57 ó.
Sziasztok! Szeretnek segitseget kerni ausztriai gyes, csaladipotlek stb. kapcsolatban!
Elöre is köszönöm!

#167. Szerző: erabera59 2013-07-06 - 10:23 ó.
Sziasztok!Szeretnék érdeklődni hogy kapott e már valaki családi pótlék különbözet utalás ebben az évben?
Előre is köszi az infót.

#166. Szerző: ajsanya | Előzmény: (#165) Czifi
2013-07-01 - 22:09 ó.
Szia Anikó/Czifi!Küldtem emailt a megadott címre,de egy olyan visszaigazolás jött,hogy nem lehet a címre levelet küldeni.Vagy nem jó a cím,vagy tele van a postaládád.A lényeg,hogy ahol osztrák GYED ill. CSP kapcsolatban segíteni tudnak,az a Pannonfinanz,ezt üsd be a keresőbe,és kifogja dobni a céget.
Üdv.Ajsanya

#165. Szerző: Czifi | Előzmény: (#162) ajsanya
2013-06-27 - 15:12 ó.
Szia.Köszi,hogy írtál.Hát nektek sem lehet egyszerű,siralmas,hogy az embernek mennyit kell várni a pénzére.Férjem már nagyon kivan idegileg,de nagyon bízunk benne,hogy nem kell már sokáig várnunk.Elküldöm az email-cimem,arra el tudod küldeni.Előre is köszönöm.Kívánok nektek is sok-sok kitartást.Ha esetleg kapunk értesítést,vagy netán PÉNZT,jelezni fogom neked.Üdv:Anikó /Czifi/ czifrakaniko@citromail.hu

#164. Szerző: teca0000 2013-06-24 - 22:10 ó.
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Már lassan 1 éve kint dolgozom Ausztriában,mint házi beteg gondozó,vállalkozó ként.Van rendesen bejelentett lakcímem is.Most babát várok,de még dolgozom.A kérdésem az lenne,hogy itt elmehetek-e táppénzre,vagy otthon kell ezeket intéznem?A családom otthon van magyarban,az mindegy lesz,hogy hol fogok szülni?Igazából nem vagyok tisztába azzal,hogy mi jár és honnan.Légyszi segítsetek!
Köszi

#163. Szerző: gma 2013-06-18 - 20:40 ó.
Hivatalos forrás:
Ha szeretnéd, hogy minél gyorsabban el legyen intézve az osztrák Csp igényléshez szükséges E411 leigazolás, akkor az E411-el együtt, vagy a Finanzamtnál való leadástól számított kb 2 hét múlva küldjetek egy adatlapot, a MÁK-nak (9020, Pf. 131, Győr, Osztrák-Magyar Ügyek Osztálya), amin a munkaviszonyokról kell nyilatkozni.
http://www.allamkincstar.gov.hu/maganszemelyek/csaladi_ellatas_egt/2
Innen letölthető az első linkről (melléklet).
vagy:
Államkincstár honlapja
- Magánszemélyek
- Családtámogatási ellátások
- Csalási ellátás az EGT tagállamokban
- Kapcsolódó anyagok
1. link: Melléklet

Ezt ki kell egészíteni egy pótlappal, amin a személyes adatok találhatók: igénylő, vérszerinti apa/anya neve, szül. dátuma, taj szám, lakcím, mindenkinél (gyermeknél is).
Miután a Kincstár leigazolta a munkaviszonyokat, és a magyar családi ellátásokat, postázza Ausztriának az E411-est, az ügyfél pedig erről értesítőlevelet kap.

#162. Szerző: ajsanya | Előzmény: (#160) Czifi
2013-06-18 - 17:55 ó.
Szia Czifi!Ez nagyon durva,amit leírsz.Én egy éve dolgom Ausztriában,a férjem van GYES-en a kislányunkkal.A leírtak alapján mi is hasonló helyzetben vagyunk,mint ti,vagyis kintről kapjuk a CSP-t és a GYES-t.A különbözet visszafizetés a mi esetünkben is meg volt,de mi nem kaptunk csekket,hanem a két ország rendezte le egymás között.Ezt most hosszú lenne leírni,mert már tavaly október óta tart a mi ügyünk,mi azóta nem kapunk családi ellátást.A lényeg,hogy én Ausztriában egy magyar irodához fordultam,akik sokat segítenek nekünk.Még mindig nem kaptunk egy fillért sem,de annyi már biztos,hogy meg fogjuk kapni a pénzt,mert az osztrák hatóságtól már kaptunk tájékoztatást levélben.A győri MÁK-ról annyit,hogy én is nagyon sokat hívogattam őket,mire egyről a kettőre jutottunk,de én egyszer nagyon-nagyon kiosztottam szegény MÁK-os dolgozót,hogy miért ülnek a papírjainkon,miért nem adták már át Ausztriába a papírjainkat....azután az ominózus telefonálás után kb. 1 hét múlva megkaptam a levelet,hogy elküldték az osztrák illetékes hivatalba az igénylést.Ez egy nagyon hosszú folyamat,és az ember csak magára számíthat.Ha szeretnéd,elküldöm a magyar iroda nevét,csak nem tudom,hogy lehet-e privát üzit küldeni?!Mert ez az üzi ugye nyilvános?!Nem vagyok gyakorlott fórumozó,azért nem vagyok ezzel tisztában.Szép napot!

#161. Szerző: monar | Előzmény: (#159) zsanka78
2013-06-18 - 00:41 ó.
zsanka78:Sziasztok!
Azután szeretnék érdeklődni, hogy mennyi most a családi pótlék Ausztriában 2 gyerekre?? A neten próbáltam keresni, de mindenhol csak 2010-2011-es összeget találok.
Köszi előre is a segítséget!

Ausztriában a cs.p. /Familienbeihilfe/ összege 2011 óta nem változott, jó amit a net-en találsz.

#160. Szerző: Czifi 2013-06-04 - 16:51 ó.
Sziasztok.Férjem 2011 októberében ment ki Ausztriába dolgozni.3-om gyerekünk van legkisebb 5 éves ezért anyaságin voltam.2012 nyár végén beadtuk a családi pótlék igénylést,így novemberben felhívtak a győri államkincstártól,hogy mivel nekem itthon nincs munkahelyem,nem jár itthonról a családi pótlék,hanem kintről kell kapnunk,2 havonta 2 havit.De ezért vissza kell fizetnünk az itthonról 1 évig felvett családi pótlékot és anyaságit/ 994 ezer ft-ot/ mert amig nincs kifizetve nem küldik a papirokat az osztrákokhoz.Nem értettem mért kell visszafizetni,hiszen kintről semmit sem kaptunk.Kaptunk 2 db csekket,1 db:624 ezrest, és 1 db:370 ezrest.A nagyobb összeget kifizettük ez év február elején,elfaxoltuk a győriekhez a szelvényt,kb 2 hétre jött 1 levél,hogy az E-411-es nyomtatványt kiküldték.A második csekket május 4-én fizettük ki,azt is el faxoltuk.Azóta szinte képtelenség őket hívni,állandóan foglaltak a telefonok,ha mégis sikerül,nem tudnak semmi konkrét választ adni,arra,hogy kiküldték-e már a papírt.A válasz mindig ugyan az,vagy már kiküldték,vagy még a posta között van.Legutóbb azt mondták,hogy kiment már,de mi igazolást arról még nem kaptunk.Már nagyon unom,az egészet,és akkor még a könyvelő is azt mondta,hogy kb:6 hónap mire ebből pénz lessz.Ez van,azért bízom benne,hogy hamarabb rendeződik.Üdv mindenkinek.

#159. Szerző: zsanka78 2013-05-25 - 21:19 ó.
Sziasztok!
Azután szeretnék érdeklődni, hogy mennyi most a családi pótlék Ausztriában 2 gyerekre?? A neten próbáltam keresni, de mindenhol csak 2010-2011-es összeget találok.
Köszi előre is a segítséget!

#158. Szerző: Svaby 2013-05-10 - 15:59 ó.
Most láttam meg elöször ezt a fórumot, s nagyon meg vagyok lepödve, hogy mindenki próbálja kitalálni, hogy miként kell az osztrák hatóságoknál bizonyos esetekben eljárni, ahhoz, hogy pénzt vissza tudjanak kapni.
El kell menni egy hivatásos magyar-német adószaktanácsadóhoz, ö majd elintézi az igényléseket, s nem kell szaladgálni fühöz-fához tanácsért.
Több helyen látom, hogy az egymás közti felvilágosítás nem felel meg a valóságnak, pld. ha a gyermek még tanul, akkor annak 24 éves koráig igényelhetö családipótlék, s nem 26-ig!!!!
Van még itt több tévhit is!

#157. Szerző: Zorkababa 2013-03-29 - 17:23 ó.
Sziasztok!

Ez év március 04-től munkaviszonyban állok Ausztriában, mint felszolgáló. Napi szinten járok a munkahelyre , ami 65 km távolságra van a magyarországi lakásunktól. Párom ( nem vagyunk házasok) GYES-en van otthon az 5 hónapos kislányunkkal. Részletes információkat szeretnék kérni a következőkről:
- Ingázói adókedvezmény az esetemben
-Családi pótlék igénylésének módja és mikortól jár ez nekünk
- Gyes különbözet igénylésének módja , melyikünknek érdemes kérni , vagy egyáltalán jár-e ez nekünk abban az esetben , hogy nem vagyunk házasok
- Biztosítást jelenleg a kicsi számára kötöttünk Magyarországon , havi 12.500 Ft összegben . Ez beszámolható-e bármilyen formában az adóvisszatérítésben , vagy érdemes -e kötnünk másféle biztosítást amire komoly kedvezményt lehet kapni
- Bárminemű más lehetőség van-e kedvezményeket kapnunk a mi esetünkben.

Válaszokat előre is köszönöm!

#156. Szerző: Zorkababa 2013-03-29 - 17:22 ó.
Sziasztok!
Lenne pár kérdésem , ha tudtok benne segíteni:

Ez év március 04-től munkaviszonyban állok Ausztriában, mint felszolgáló. Napi szinten járok a munkahelyre , ami 65 km távolságra van a magyarországi lakásunktól. Párom ( nem vagyunk házasok) GYES-en van otthon az 5 hónapos kislányunkkal. Részletes információkat szeretnék kérni a következőkről:
- Ingázói adókedvezmény az esetemben
-Családi pótlék igénylésének módja és mikortól jár ez nekünk
- Gyes különbözet igénylésének módja , melyikünknek érdemes kérni , vagy egyáltalán jár-e ez nekünk abban az esetben , hogy nem vagyunk házasok
- Biztosítást jelenleg a kicsi számára kötöttünk Magyarországon , havi 12.500 Ft összegben . Ez beszámolható-e bármilyen formában az adóvisszatérítésben , vagy érdemes -e kötnünk másféle biztosítást amire komoly kedvezményt lehet kapni
- Bárminemű más lehetőség van-e kedvezményeket kapnunk a mi esetünkben.

Válaszotokat előre is köszönöm !!!

#155. Szerző: viktoria0914 2013-03-25 - 19:01 ó.
Sziasztok!
Új vagyok, és egyenlőre még csak érdeklődnék.
Párommal nagyon tervezzük, hogy Dunántúlra költözünk (Sopron), és Ausztriában szeretnénk munkát vállalni, de Sopronba szeretnénk lakni albérletben.
A kérdése(i)m:
- Ha osztrák cégnél fogok dolgozni,de itthon (Sopron) lakom, és terhes leszek,akkor kintről kapom majd a járadékokat?
- Ha igen,mennyi ideig kell kint dolgoznom, hogy kaphassam?
- Úgymond "hátrány" ha itthon lakom?

Köszönöm előre is!!

#154. Szerző: nikoletta222 2013-03-13 - 10:34 ó.
Sziasztok! Segítségeteket kérném, még csak az érdeklődés fázisában vagyunk. Két gyerekünk van, mindkettő tartós beteg, ezért itthon kapom a gyest és az emelt családi pótlékot utánuk.
Férjem májustól kapott munkát Ausztriába. De mi is mennénk, ha találnák olyan albérletet. Az első pár hónap beszokás (gyerekek) után engem is felvennének arra a munkahelyre dolgozni.
Állandó lakcímünk az itthoni marad, mert nem tudni, mennyire jön be a kinti élet, a gyerekeknek megtudom e adni a megfelelő fejlesztést stb. Mikor kell lemondanom az itthoni juttatásokat? Gondolom az első 2 hónapban még nem fontos, hisz akkor még mi sem tudjuk pontosan mi lesz. Vagy hogy működik? Ott én tudok valami juttatást rájuk felvenni, megkapják a lehetőséget ott is a fejlesztésre? Férjem bejelenetett munkahellyel rendelkezik majd, nekem mit kell fizetnem hogy biztosított legyek?
Kérlek segítsetek, nagyon hirtelen jött ez az egész. Mire leszek jogosult, mikor kell igényelni, lemondani és ezek összegileg mit jelentenek?

#153. Szerző: gotti7386 | Előzmény: (#148) évi30
2013-02-23 - 14:22 ó.
évi30:Sziasztok!
Hátha valaki járt már hasonló cipőben,esetleg tudja,mi a helyet ezzel kapcsolatban,segítsetek!
1 hónapja költöztünk a férjemmel másfél év Németországban élés után Alsó-Ausztriába,van munkahelyünk,1 plusz 3 hónapos próbaidő után határozatlan idejű szerződést kapunk.A helyzet,hogy babát várunk(most derült ki).Mivel van érvényes munkaszerződésem és betegbiztosításom,elméletileg kapok ellátást Ausztriában,és remélem,a főnököm sem tesz lapátra emiatt a próbaidő alatt,ha megosztom vele a váratlan örömhírt.
Esetleg tudjátok,hogy járnak pénzbeli ellátások majd,mivel max.6 hónapot tervezek dolgozni a munkahely jellege miatt.Ha jól hallottam,egy év munkaviszony után járna rendes anyasági itt.Egyébként hol tudnék ennek pontosan utána járni?
Köszönöm a segítségeteket! Évi

Helló Évi!!
Először is gratulálok a babához
Én hasonlóan jártam mint Te, ugyanilyen szeződéssel,Én az els hónap lejárta után bejelentettem,hogy állapoos vagyok(nagyon fonttos orvosi igazolással megtenni!!) először a közvetlen feletteseemnek, és elmondtam az aggodalmaimat(mert elvileg próbaidő alatt felmondhatnak terhesség esetén is)DE a főnököm megnyugtatott,hogy NEM TEHETIK,NEM RÚGNAK KI,és valóban így lett..bár a nagyfőnök kiakadt,de tényleg nem mondtak fel, 7.hó-ig dolgoztam, így pont meg van a 6hó munkaviszony ami kell,szülésig napi 32eu-t kapok, szülés után pedig attól függ mennyi ideig akarok itthon maradni,állíttólag minden ugynúgy megillett mint azt akinek régebb óta van munkaviszonya. Szóval 6hó-t kell,h ledolgozz előtte összesen.
Remélem ttudtam segíteni. Ha jutottál valamire írd meg, érdekel.
34hetes Kismama

#152. Szerző: Kriszta04 2013-02-04 - 09:56 ó.
Sziasztok. Hasonló cipöben járok. Évek óta semmi gond nem volt a kiegésztésel, Tavaly szeptember óta a teljes kintire vagyunk jogosultak,novemberben minden papírt szépen beadtunk,minden rendben,osztrák oldalon. Egy bibi van:Győr nem küldi nekik a tavalyi összesítöm,hogy szeptemberig mennyit kaptam,kikérni személyesen nem lehet,telefonon azt mondták nincs személyes ügyfélfogadás ^^ ,majd küldik kintre De kérdem én mikor?

#151. Szerző: Lolitta 2013-02-01 - 20:43 ó.
Sziasztok!!! 2012.07-től van bejelentett munkahelyem és ideiglenes lakcímem Ausztriában..., most először adtam volna be a családi pótlékra az igényemet, de az ügyintéző kéri tőlem az EWR anmeldungot...! Tudtok ebben nekem segíteni...mi ez??? Köszönöm válaszotokat!

#150. Szerző: Trilli | Előzmény: (#147) birozsoltne
2013-01-30 - 07:44 ó.
birozsoltne:Én most tévedtem ide és abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha Ausztriában hány órás bejelentett állásomnak kéne ahhoz lennie, hogy kapjak családi különbözetet?
nekünk is három gyerekünk van, és én szeretnék kint dolgozni, ha úgy alakul, itthon én is februártól csak gyest kapnék, ezek szerint, az akkor nem járna?
köszönöm.

Az aki kereső tevékenységet folytat Ausztriában jogusult családi pótlék ellátásra. A gyeskülönbözethez min. 20 órás munkaviszony szükséges.

#149. Szerző: Magyaroknyila | Előzmény: (#148) évi30
2013-01-28 - 21:44 ó.
évi30:Sziasztok!
Hátha valaki járt már hasonló cipőben,esetleg tudja,mi a helyet ezzel kapcsolatban,segítsetek!
1 hónapja költöztünk a férjemmel másfél év Németországban élés után Alsó-Ausztriába,van munkahelyünk,1 plusz 3 hónapos próbaidő után határozatlan idejű szerződést kapunk.A helyzet,hogy babát várunk(most derült ki).Mivel van érvényes munkaszerződésem és betegbiztosításom,elméletileg kapok ellátást Ausztriában,és remélem,a főnököm sem tesz lapátra emiatt a próbaidő alatt,ha megosztom vele a váratlan örömhírt.
Esetleg tudjátok,hogy járnak pénzbeli ellátások majd,mivel max.6 hónapot tervezek dolgozni a munkahely jellege miatt.Ha jól hallottam,egy év munkaviszony után járna rendes anyasági itt.Egyébként hol tudnék ennek pontosan utána járni?

http://www.igr.at/1130,,,8.html

#148. Szerző: évi30 2013-01-28 - 21:22 ó.
Sziasztok!

#147. Szerző: birozsoltne | Előzmény: (#146) elvira-77
2013-01-26 - 08:34 ó.
Én most tévedtem ide és abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha Ausztriában hány órás bejelentett állásomnak kéne ahhoz lennie, hogy kapjak családi különbözetet?
nekünk is három gyerekünk van, és én szeretnék kint dolgozni, ha úgy alakul, itthon én is februártól csak gyest kapnék, ezek szerint, az akkor nem járna?
köszönöm.

#146. Szerző: elvira-77 2013-01-18 - 15:20 ó.
Sziasztok!

Nagyon jó, hogy léteznek ilyen fórumok és sok okosságot megtudhatok!
Három gyermeket nevelünk, férjem Ausztriában dolgozik augusztus óta!
Nagy örömünkre megtudtuk, hogy mi is igénybe tudjuk venni az osztrák családi pótlék különbözetet! Most jön benne a csavar amit még idejében megtudtam szerencsére!

Még pedig jó ha mindenki tudja aki hasonló cipőben jár mint mi!
Én alanyi jogon kapom itthonról a gyest 11 hónapos fiam után! nincs mögötte munkaviszony! Ezért ha megigényeljük az osztrák családit hiába ,hogy a különbözetet kérem évi egyszer, a magyar MÁK automatikusan megszünteti itthonról a folyósítást mind a családi mind gyes kapcsán, és Ausztria fogja továbbra is utalni! Vissza út nincs a gyes 30 hónapig jár kint, é sitthon én már ezt követően nem mehetek el anyaságira kint pedig ilyen ellátás nincs! Még akkor is ha sokkal több átgondolandó a dolog részemről mindenképp, mert semmi biztosíték arra hogy a férjem évtizedekig kint fog dolgozni! De ez csak abban az esetben van így ha alanyi jogon jár gyes ha dolgoztál előtte mielőtt szültél akkor a különbözetet kifizetik4

Nem beszélve arról hogy ahhoz hogy nekem itthon megszüntessék jó sok megtakarításunknak kell lenni, hogy az üres hónapokban is meg tudjunk élni amikor a magyar állam már nem de az osztrák még nem fizet!

Mivel 5 évre visszamenőleg megigényelhető és járni jár, inkább várunk még vele ki tudja mit hoz a jövő! Ha végleg haza jön a párom akkor meg utólag megigényeljük a pénz bármikor jó lesz bármilyen formában!
Ezt egy kedves ügyintéző mondta el hogy ezt beszéljük át!
Csak azért írtam le hogy ha erről valaki nem tudna akkor inkább mérlegeljen mindent! Ezzel senkit nem akarok megtántorítani!
Köszönettel Elvira!

#145. Szerző: Magyaroknyila | Előzmény: (#143) Apologize
2013-01-15 - 19:10 ó.
Apologize:Sziasztok! Ha én Mon fogok szülni, férjem kint dolgozik, bejelentett munkahelyen, akkor családi pótlékot vagy csak különbözetet igényelhetek! Kint nincs bejelentett lakhelyünk. köszi

Ha neked van munkahelyed,bejelentett állásod akkor bármelyiket,ha nincs a családi pótlékot igényelhetitek.

#144. Szerző: Magyaroknyila 2013-01-15 - 18:37 ó.
http://www.igr.at/ Egy kis segítség.

#143. Szerző: Apologize 2013-01-05 - 14:13 ó.
Sziasztok! Ha én Mon fogok szülni, férjem kint dolgozik, bejelentett munkahelyen, akkor családi pótlékot vagy csak különbözetet igényelhetek! Kint nincs bejelentett lakhelyünk. köszi

#142. Szerző: andika75 | Előzmény: (#140) zsolttamas
2012-12-27 - 19:15 ó.
Szia,akkor tényleg meg tudjuk mi is igényelni a családi pótlékot kintről,ha a férjem kint,én pedig itthon dolgozom,és a 9 éves kislányunk is itthon tanul?Írtad ezt az iskolalátogatási igazolást.Ezt az iskola adja ki?És légyszi segíts még annyiban,hogy milyen papírokat kell kiküldenem a férjemnek a családi pótlék intézéshez,mertmost fogja majd beadni a kérelmet.Nagyon köszönöm!Várom mielöbbi válaszod!Email címem : encsi2003@gmail.com

#141. Szerző: zsolttamas | Előzmény: (#136) Dudu77
2012-12-17 - 19:44 ó.
Dudu77:Sziasztok!
Elég összetett a kérdésem,előre is elnézést a hosszú levélért!
Szóval nyáron eldöntöttük,h Ausztriában fogunk dolgozni. A férjem talált munkát, szeptembertől kint dolgozik. Közben én kismama lettem,így én már nem tudtam munkát keresni. Veszélyeztetett terhes lettem,és ha a 20. hétig nem változik a helyzet, be kell feküdjek a kórházba. Az egyik kérdésem az lenne,h van e arra lehetőség,h esetleg kint feküdjek be a kórházba, -a férjem is csak ettől a hónaptól biztosított-?? Kell e utánam fizetni Tb-t? A következő kérdésem az,h így,h én nem dolgoztam kint egy percet sem, így a családi pótlékon kívűl milyen juttatások illetnek meg majd meg bennünket?
Előre is köszönöm a segítséget!

Jobb ha itt fekszel be a kórházba(Itt megértenek,te is őket stb.)Ha nem volt Magyar országi bejelentett munkahelyed a gyermek születésekor akkor Gyes jár neked a férjed bankszámlájára fogják utalni (ő révén jár) havi 600 euro 30 hónapon keresztül!Ha dolgoztál volna kinnt és nem kinnt élsz nem járna,csak kiegészítő pótlék évente egyszeri utalással.De így szerencséd van és jár neked! anno mi is kaptunk.

#140. Szerző: zsolttamas | Előzmény: (#139) bogica
2012-12-17 - 19:36 ó.
bogica:
egypár:Sziasztok .
Mi a párommal dolgozunk Ausztriában egy kínai étteremben , nem túl jó fizetésért heti 6 napot vagy 7-et napi 11-órában sokszor 2 hét után kapunk fél nap szabadságot elég gáz a dolog ennél kicsit jobbat szeretnénk ha tudtok írjatok előre is köszi .

Szia en is kint dolgozom Ausztriaban rendesen bejelentve fizetve van utanam minden es bejelentett lakcimem is van .Azert nem kepom meg mert a lanyom magyarorszagon el es ott is jar iskolaba.Nagyon kedves volt velem az ügyintezö es elmondta ha a lanyom bejelentem es kint jar iskolaba akkor vagyok jogosul a csaladi potlekra.kethavonta 357 euro

Nem igaz,félrevezetett valaki.A családi pótlék jár neked még kinti bejelentett lakcím sem kell,se ottani iskolába járás.(a magyar iskolától kell iskola látogatási igazolást kérni,lefordítani németre meg egy-két dolog de ezt elfogja mondani az igazi ügyintéző.De van pár ember GYMS.megyében aki mindent elintéz neked pár ezer forintért:Azt tudom ajánlani keress egy ilyen személyt!

#139. Szerző: bogica | Előzmény: (#138) egypár
2012-12-09 - 19:46 ó.
egypár:Sziasztok .
Mi a párommal dolgozunk Ausztriában egy kínai étteremben , nem túl jó fizetésért heti 6 napot vagy 7-et napi 11-órában sokszor 2 hét után kapunk fél nap szabadságot elég gáz a dolog ennél kicsit jobbat szeretnénk ha tudtok írjatok előre is köszi .

Szia en is kint dolgozom Ausztriaban rendesen bejelentve fizetve van utanam minden es bejelentett lakcimem is van .Azert nem kepom meg mert a lanyom magyarorszagon el es ott is jar iskolaba.Nagyon kedves volt velem az ügyintezö es elmondta ha a lanyom bejelentem es kint jar iskolaba akkor vagyok jogosul a csaladi potlekra.kethavonta 357 euro

#138. Szerző: egypár 2012-10-26 - 00:37 ó.
Sziasztok .

#137. Szerző: abatman 2012-10-16 - 22:39 ó.
Sziasztok!

07.01-óta vagyok vállalkozó Ausztriában. Azóta fizetem háromhavonta a minimál járulékot, itthon az E-106-on kijelentkeztem, ezt visszaigazolták. Az lenne a kérésem, kettő gyermekem után mikortól indíthatom a családi pótlék igénylését?
Köszönöm...

#136. Szerző: Dudu77 2012-09-13 - 21:01 ó.
Sziasztok!
Elég összetett a kérdésem,előre is elnézést a hosszú levélért!
Szóval nyáron eldöntöttük,h Ausztriában fogunk dolgozni. A férjem talált munkát, szeptembertől kint dolgozik. Közben én kismama lettem,így én már nem tudtam munkát keresni. Veszélyeztetett terhes lettem,és ha a 20. hétig nem változik a helyzet, be kell feküdjek a kórházba. Az egyik kérdésem az lenne,h van e arra lehetőség,h esetleg kint feküdjek be a kórházba, -a férjem is csak ettől a hónaptól biztosított-?? Kell e utánam fizetni Tb-t? A következő kérdésem az,h így,h én nem dolgoztam kint egy percet sem, így a családi pótlékon kívűl milyen juttatások illetnek meg majd meg bennünket?
Előre is köszönöm a segítséget!

#135. Szerző: renabertus 2012-08-22 - 18:58 ó.
Azt szeretném kérdezni, hogy a családi pótlék visszaigénylésének az ügyintézése törvényesen 90 nap a Magyar Államkincstárnál? A másik TB ügy....férjem Ausztriában dolgozik, ott van TB, biztosítás...stb...és annak idején engem és a gyerekét is megjelölte.Ez azt jelenti, hogy elvileg mi is jogusultak vagyunk ellátásra Ausztriában, de Magyarországon is? És ha pl. nekem volt egy kórházi röngten felvételem...akkor mi a teendő? Mit kell az osztrákok felé elküldeni? Nekem itthon nincs fizetett TB-ém.Köszönöm a válaszokat!

#134. Szerző: Lerka07 2012-08-16 - 11:06 ó.
Szia. Nekünk júniusba jött a MÁK.-tól a papír hogy tovább küldték Ausztriába, múlt héten bement a párom Bécsbe érdeklődni és kitöltették még vele ezt a papírt.http://formulare.bmf.gv.at/service/formulare/inter-Steuern/pdfs/9999/Beih38.pdf

#133. Szerző: neogra | Előzmény: (#128) magyarszabina
2012-08-13 - 09:24 ó.
magyarszabina:Szia! Mikor adtam be a családi igényt,hogy május 31 én kaptad meg?Segíteni nem tudok a kérdésedre mert gyesem nincsen de mi már 11 hónapja várjuk a pénzt. Köszi

szia viszaigazolták már hogy a 411-kiment??attol számitva 90-ven nap

#132. Szerző: neogra | Előzmény: (#128) magyarszabina
2012-08-13 - 09:22 ó.
magyarszabina:Szia! Mikor adtam be a családi igényt,hogy május 31 én kaptad meg?Segíteni nem tudok a kérdésedre mert gyesem nincsen de mi már 11 hónapja várjuk a pénzt. Köszi

szia én 2011-agu 20.án adtam be és 2012-máj 31.én kaptam meg de előbb is meg kaptam volna csak nem volt jó egy papirom

#131. Szerző: schumi07adri 2012-07-30 - 11:26 ó.
Tudna nekem valaki segíteni Tata, Tatabánya, Komárom,Kisbér környékén osztrák ügyek intézésében?Családi pótlék, gyes, E 106-os nyomtatvány ?

Előre is köszönöm:Adrienn

#130. Szerző: vamosikati | Előzmény: (#129) magyarszabina
2012-07-25 - 09:38 ó.
magyarszabina:Sziasztok!Valaki kapott mostanában családi pótlékot?2 havonta fog járni MÁK februárban lezárta itthon azóta Finanzamtál van a papir.Mondták minden rendben van csak türelmesen várjunk.Mennyi időben telhet?Kinek van ebben a a témában tapasztalata kérdem mondjon valamit, mert már kezdek befordulni a bizonytalanságba.KÖSZI!!

Szia!
Mi szoktunk kapni de úgy emlékszem, a nyár vége felé utalják. Az biztos, hogy iskolakezdésre megérkezik.
Úgyhogy várd türelmesen.

#129. Szerző: magyarszabina 2012-07-24 - 14:27 ó.
Sziasztok!Valaki kapott mostanában családi pótlékot?2 havonta fog járni MÁK februárban lezárta itthon azóta Finanzamtál van a papir.Mondták minden rendben van csak türelmesen várjunk.Mennyi időben telhet?Kinek van ebben a a témában tapasztalata kérdem mondjon valamit, mert már kezdek befordulni a bizonytalanságba.KÖSZI!!

#128. Szerző: magyarszabina | Előzmény: (#126) neogra
2012-07-24 - 14:23 ó.
Szia! Mikor adtam be a családi igényt,hogy május 31 én kaptad meg?Segíteni nem tudok a kérdésedre mert gyesem nincsen de mi már 11 hónapja várjuk a pénzt. Köszi

#127. Szerző: magyarszabina | Előzmény: (#125) Lumix
2012-07-24 - 14:21 ó.
Mi 11 hónapja adtuk be a családi pótlék igénylést.2 havonta fog járni mivel férjem kinn dolgozik én viszont nem dolgozom.Februárban küldte át a MÁK a Finanzamtnak.Erre gondoltuk hamarosan megjön a pénz.Most már türelmetlen lévén kezdtünk utána járni a dolgoknak.Mivel mi is úgy tudtuk,hogy 90 nap a határidő.Beszéltem az igr. -nél jogásszal is .Mondták valóban annyi de a Finanzamtnak nincsen szerve ami felülbírálná így hiába van meg ügyintézési határidő ilyen olyan indokkal úgy tesznek ahogy nekik a jó.Sikerült egy ügyintézővel beszélni megadtuk az E-Card számát megnézte mondta mind papír rendben van várjunk türelmesen ezt a választ kaptuk.Nem tudom én vagyok e türelmetlen de már 11 hónapja be lett adva és hiába van precízen kitöltve minden ez van.Remélem más szerencsésebb nálunk.!!!Jah?És most már nem is merek bízni az adott hóban lehet ki fog tavaszodni az ügyintézéssel??

#126. Szerző: neogra 2012-06-18 - 16:59 ó.
sziasztok tudna nekem valaki segiteni most vagyok itt előszőr kintről igényeltem családi potlékot és gyest külőmbőzet a családit megkaptam 05-31.én a dyest még nem kb mikor utalják a gyest . szeretnék mielőbb választ kapni köszönöm

#125. Szerző: Lumix 2012-05-31 - 21:21 ó.
Sziasztok! Meg tudja mondani valaki, hogy a Finanzamtnak és a Krankenkassa-nak van-e ügyintézési határideje és ha igen, akkor mennyi? Merthogy március elején adtunk be családi pótlék iránti kérelmet, illetve adóbevallást és mindezidáig nem kaptunk semmit! Sem felszólítást, hogy valami kellene még, sem pénzt! A Krankenkassától várjuk a gyes különbözetet is (2011-ben már egyszer fizettek, így az ugye nem új kérelem, hanem folyamatos...) Az IGR 3 hónapos ügyintézési határidőt említett, de azt mondták, hogy mivel egyidőben került beadásra az adóbevallás, illetve a családi pótlék iránti kérelem, ez a 3 hónap lehet akár 6 is, merthogy állítólag azt csinálják újabban, hogy megvárják, míg az egyik kérelemre lejár a határidő és utána kezdik csak számolni a másikét! Ezt valóban megtehetik és mi nem fordulhatunk sehová???

#124. Szerző: becsisz 2012-05-31 - 13:52 ó.
Teljeskörű tanácsadás Ausztriában élő és dolgozó magyaroknak, az Ausztria oldaláról igénybe vehető állami juttatásokról, támogatásokról, minden olyan dologgal kapcsolatban, amik anyagi előnyhöz is juttathatják az Ausztriában munkát vállalót.

Kötetlen, 30-40 percben, max. egy órát igényelve 'rabolom' idejét és elmondom Önnek az információt!

Szép napot!

Keressen meg!
becsisz@gmail.com

#123. Szerző: Gombásné 2012-05-21 - 14:05 ó.
Üdvözlöm!Férjem kint dolgozik Ausztriába.Tavaly megállapították kint,h 2 havonta kapjuk a családi pótlékot.Mivel én nem dolgozom sehol.De év eleje óta semmit nem kaptunk.Hová kell fordulnunk?Köszönettel:Gombásné

#122. Szerző: EMESE2010 | Előzmény: (#111) an_gyalka
2012-05-16 - 02:29 ó.
an_gyalka:Tisztelt lions
Gyes és családi pótlék igénylésben szeretném kérni segítségét. a kisfiam 20 hónapos, jövő hónapban készülünk kiköltözni Grazba. A férjem dec.23-tól kint dolgozott de most itthon van egy hónapot. A gyest mikor lehet visszamenőleg igényelni és mi a módja annak hogy Ön ebben segítsen nekünk?

HELLÓ! HA KELL ÉN TUDOK NEKED SEGÍTENI! KERESS MEG! AURELICSKA@CITROMAIL.HU

#121. Szerző: EMESE2010 | Előzmény: (#115) movielux
2012-05-16 - 02:26 ó.
movielux:
TIMI806:
Pocoksüni:Üdvözletem!
Most járok itt először, abban szeretném kérni a segítséget, hogy ha a párom kint dolgozik Ausztriában én M.o.-n és szeptemberben jön a baba, akkor Ausztriából vagy M.o. kapjuk a családi pótlékot, esetleg egyéb juttatást lehet e onnan igényelni. Vagy jobb lenne ha én is kimennék vele? Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!Az egyik barátnőm férje is Ausztriában dolgozik és ők kintről kapnak gyest és családi pótlékot is.Innen M.o-ról semmit sem igényeltek,viszont itthon is le kellett ezt jelenteni a Magyar állam kincstárnak,hogy külföldről kérik, a sok papírmunka után tudta odakint megigényelni.Ami igen csak szép összeg havonta odakintről.A véleményem szerint ha odakint szülnéd meg a babátokat azzal járnátok a legjobban,hisz akkor kettős állampolársággal indulhatna az élete.Ha esetleg kellene egy megbízható hölgy telefonszáma aki ezeket intézte nekik írj és elküldöm neked.

Hiába születik Ausztriában egy gyerek, nem lesz csak abban az esetben osztrák állampolgár, ha mindkettő szülő már osztrák állapolgár.

SZIA!

ÉN TUDOK ESETLEG NEKED EBBEN SEGÍTENI! BÁR AZ ELŐTTEM SZÓLÓNAK ANNYIBAN NINCS IGAZA, HOGY A CSP-OT ÉS GYEST IS CSAK KIEGÉSZÍTÉSKÉNT IGÉNYELHETED ÉVENTE EGY ALKALOMMAL, MERT MO-ON VAN NEKED MUNKAVISZONYOD!
HA KELL SEGÍTSÉG AKKOR KERESS MEG NYUGODTAN!

AURELIACSK@CITROMAIL.HU

TOVÁBBI SZÉP NAPOT!

#120. Szerző: EMESE2010 | Előzmény: (#117) becsisz
2012-05-16 - 02:23 ó.
SZIA PENTI!

ÉN TUDOK SEGÍTENI NEKED HA KELL, BÁR NEM LAKUNK OLYAN KÖZEL EGYMÁSHOZ, DE AZÉRT MINDENT MEG LEHET OLDANI HA SZÜKSÉGES!

KERESS MEG. AURELIACSKA@CITROMAIL.HU

#119. Szerző: EMESE2010 2012-05-16 - 02:20 ó.
ÜDVÖZLÖK MINDENKIT!

HA VALAKINEK AUSZTRIAI CSALÁDI, ADÓ, ÉS GYES ÜGYINTÉZÉS KELLENE AKKOR KERESSEN MEG NYUGODTAN! EMAIL: AURELICSKA@CITROMAIL.HU

HA VALAKI FELVESZI VELEM A KAPCSOLATOT AKKOR MEGPRÓBÁLOK HAMAR JELENTKEZNI FELÉ ÉS INTÉZNI AZ ÜGYEIT!

#118. Szerző: ossian86 2012-05-12 - 14:50 ó.

Sziasztok!Nem tudna valaki küldeni nekem külföldi családi pótlékhoz igénybejelentő papirokat?Nagyon megköszönném.

#117. Szerző: becsisz | Előzmény: (#116) Penti
2012-04-18 - 13:59 ó.
Penti:Üdvözlök mindenkit!
Segítséget kérnék ausztriai családi pótlék,GYES...ügyben! Nem tudtok valakit Körmend ,Szentgotthárd környékén,aki segítene ezek intézésében?
Előre is köszönöm!

Szia Penti!

Én tudok segíteni Neked.
Egy 30-40 perces, max. egy órás kötetlen beszélgetés keretében szívesen megosztom Veled az információkat.

becsisz@gmail.com

Szép napot!

#116. Szerző: Penti 2012-04-17 - 10:14 ó.
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget kérnék ausztriai családi pótlék,GYES...ügyben! Nem tudtok valakit Körmend ,Szentgotthárd környékén,aki segítene ezek intézésében?
Előre is köszönöm!

#115. Szerző: movielux | Előzmény: (#110) TIMI806
2012-04-11 - 21:07 ó.
TIMI806:
Most járok itt először, abban szeretném kérni a segítséget, hogy ha a párom kint dolgozik Ausztriában én M.o.-n és szeptemberben jön a baba, akkor Ausztriából vagy M.o. kapjuk a családi pótlékot, esetleg egyéb juttatást lehet e onnan igényelni. Vagy jobb lenne ha én is kimennék vele? Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!Az egyik barátnőm férje is Ausztriában dolgozik és ők kintről kapnak gyest és családi pótlékot is.Innen M.o-ról semmit sem igényeltek,viszont itthon is le kellett ezt jelenteni a Magyar állam kincstárnak,hogy külföldről kérik, a sok papírmunka után tudta odakint megigényelni.Ami igen csak szép összeg havonta odakintről.A véleményem szerint ha odakint szülnéd meg a babátokat azzal járnátok a legjobban,hisz akkor kettős állampolársággal indulhatna az élete.Ha esetleg kellene egy megbízható hölgy telefonszáma aki ezeket intézte nekik írj és elküldöm neked.

Hiába születik Ausztriában egy gyerek, nem lesz csak abban az esetben osztrák állampolgár, ha mindkettő szülő már osztrák állapolgár.

#114. Szerző: an_gyalka | Előzmény: (#113) lombi1576
2012-04-10 - 14:04 ó.
Kérlek linkeld be még egyszer a honlapot.
Köszönöm

#113. Szerző: lombi1576 2012-04-06 - 17:44 ó.
Halló!

Itt van egy kis tájékoztató az egész ausztriai családi juttatásokról, plusz mindenben INGYEN segítenek.
Én évek óta velük töltök mindent probléma nélkül.
http://www.igr.hu/1130,,,8.html

#112. Szerző: erikaa10 2012-04-03 - 15:03 ó.
Sziasztok!
Most intézzük ausztriából a családi pótlékot!
A kérdésem az lenne ha mi is kint élünk a férjemmel akkor az e 401 papir kitöltése nem kell?

#111. Szerző: an_gyalka | Előzmény: (#103) lions
2012-04-01 - 13:46 ó.
Tisztelt lions
Gyes és családi pótlék igénylésben szeretném kérni segítségét. a kisfiam 20 hónapos, jövő hónapban készülünk kiköltözni Grazba. A férjem dec.23-tól kint dolgozott de most itthon van egy hónapot. A gyest mikor lehet visszamenőleg igényelni és mi a módja annak hogy Ön ebben segítsen nekünk?

#110. Szerző: TIMI806 | Előzmény: (#109) Pocoksüni
2012-03-29 - 16:06 ó.

#109. Szerző: Pocoksüni 2012-03-29 - 09:22 ó.
Üdvözletem!

#108. Szerző: szentkeressy | Előzmény: (#103) lions
2012-03-24 - 21:44 ó.
lions:Ausztriai adóvisszatérités és családipótlék
gyors ügyintézését vállalom.

Üdvözlöm!
Családi pótlék igénylését szeretném elintéztetni Önnel. Kérném tájékoztatását, hogy mi ennek a módja. Köszönöm

#107. Szerző: lions | Előzmény: (#106) bendus3
2012-03-24 - 20:15 ó.
Tisztelt Szűcs József!
Kérem hívjon fel biztos tudok segíteni 0630 3969276
vagy lentebb megtalálja.

#106. Szerző: bendus3 | Előzmény: (#103) lions
2012-03-22 - 14:54 ó.
Üdv. Az adóbevallásom és családipotlékom szeretném elintéztetni, ehhez szeretném a segitséget kérni.
Szűcs József

#105. Szerző: Monota | Előzmény: (#101) lions
2012-03-18 - 15:01 ó.
lions:Szia!
Ausztriában a GYES csak max.30 hónapig jár, ha ez idő alatt a férjed már dolgozott Ausztriában , akkor onnan lehet kérni a GYESt visszamenőleg.
A családi pótlékot is visszamenőleg tudod igényelni, mióta a férjed Ausztriában dolgozik.

Monota:Sziasztok!

Tudna valaki nekem valós információt adni.
A férjem Ausztriában dolgozik, én itthon még májusig gyesen lennék elvileg, de nem kapok azóta Gyest!!
Felhívtam a Győri Államkincstárt, és azt kérdezték van-e munkaviszonyom, mert ha nincs akkor itthon nem jár a Gyes!! Miért? Nem alanyi jogon jár?
Ráadásul pirosan lettem a Tb-nél is.
Tud valaki valamit erről!
A Tb-nél is kiakadt egy hölgy, hogy miért nem kapom, én már annyit telefonáltam emiatt.
Annyi előzménye van, hogy előtte Németországban dolgozott a férjem,/ott sem járt, de úgy tudtam Ausztriában a különbözetet meg lehet igényelni, de itthon is jár./ egy hónapot itthon volt, és ment is Ausztriába.
Megköszönöm, ha valaki hozzászól, és tud segíteni nekem.
Monota

Szia

Köszi a választ, de pontosan a köztes időben ment ki, így kint már nem igényelhetem, és ráadásul itthon sem vagyok így biztosított!
Monota

#104. Szerző: eyi | Előzmény: (#103) lions
2012-03-07 - 12:22 ó.
lions:Ausztriai adóvisszatérités és családipótlék

üdvözlöm! érdeklődnék, hogy férjem 20 órára van bejelentve Ausztriába, 2 gyermekünk (3,5 és 2 éves) van. Tisztán szeretném látni ezt az adózásos rendszert, mire lehet számítani, tudna nekem ebben segíteni?

#103. Szerző: lions 2012-03-02 - 21:30 ó.
Ausztriai adóvisszatérités és családipótlék
<moderálva>

#102. Szerző: lions | Előzmény: (#100) Szabina0215
2012-03-02 - 21:29 ó.
Szia!
Azt javasolnám , beszéld meg a férjeddel ,hogy a te bankszámládra utalják a pénzt.
Ausztriában a családi juttatásokat csak ausztriai bankszámlára fizetik ki .
A kérelmező lapot neked is alá kell írni így nem tudja egyedül elintézni.

Szabina0215:Sziasztok!

Én sem kapom már itthon a gyest és a családit.Elég hosszú folyamat volt mire ezt közölték velem.azt mondták ez egy új törvény.a gond ott van hogy én egyedül nevelem gyermekemet akire emelt családit kaptam mert dongalábas és ők ezt most elvették.Nem tudom hogy iratok fel így neki cipőt.A másik pedig hogy külön élek az apjától de mivel Ő kint dolgozik nekem nincs munkám itthon nem kapok semmit és kint is csak az apuka veheti fel.Ki biztosítja nekem hogy ha felveszi nem költi el vagy egyáltalán meg kapom e.Vagyis az új törvény miatt nem kapok sehonnan semmit.Kicsit durva!

#101. Szerző: lions | Előzmény: (#99) Monota
2012-03-02 - 21:21 ó.
Szia!
Ausztriában a GYES csak max.30 hónapig jár, ha ez idő alatt a férjed már dolgozott Ausztriában , akkor onnan lehet kérni a GYESt visszamenőleg.
A családi pótlékot is visszamenőleg tudod igényelni, mióta a férjed Ausztriában dolgozik.

Monota:Sziasztok!

A férjem Ausztriában dolgozik, én itthon még májusig gyesen lennék elvileg, de nem kapok azóta Gyest!!
Felhívtam a Győri Államkincstárt, és azt kérdezték van-e munkaviszonyom, mert ha nincs akkor itthon nem jár a Gyes!! Miért? Nem alanyi jogon jár?
A Tb-nél is kiakadt egy hölgy, hogy miért nem kapom, én már annyit telefonáltam emiatt.
Annyi előzménye van, hogy előtte Németországban dolgozott a férjem,/ott sem járt, de úgy tudtam Ausztriában a különbözetet meg lehet igényelni, de itthon is jár./ egy hónapot itthon volt, és ment is Ausztriába.
Monota

#100. Szerző: Szabina0215 2012-03-01 - 21:29 ó.
Sziasztok!

Én sem kapom már itthon a gyest és a családit.Elég hosszú folyamat volt mire ezt közölték velem.azt mondták ez egy új törvény.a gond ott van hogy én egyedül nevelem gyermekemet akire emelt családit kaptam mert dongalábas és ők ezt most elvették.Nem tudom hogy iratok fel így neki cipőt.A másik pedig hogy külön élek az apjától de mivel Ő kint dolgozik nekem nincs munkám itthon nem kapok semmit és kint is csak az apuka veheti fel.Ki biztosítja nekem hogy ha felveszi nem költi el vagy egyáltalán meg kapom e.Vagyis az új törvény miatt nem kapok sehonnan semmit.Kicsit durva!

#99. Szerző: Monota 2012-03-01 - 14:38 ó.
Sziasztok!

Monota

#98. Szerző: magyarszabina 2012-02-23 - 13:34 ó.
Sziasztok!
Ma kaptam meg a levelet a Győri Államkincstártól,hogy elbírálták a családi pótlék igényemet és teljes mértékben átadták Ausztriának mert ott vagyunk jogosultak a teljes csalási pótlékra(Teljes és nem különbözet). Ezt a levelet 2 hete írták meg és gondolom már akkor Ausztriába is talán kiérhetett...Ilyenkor mennyi idő amíg folyósítják a pénzt?Júliustól jár nekünk visszamenőleg.Magyarországon november végére ért az ügy akkor vonták meg tőlem a magyar családi pótlékot.Ilyenkor mi van?Vissza kell majd azt a 4 hónapot fizetnem vagy azokra a hónapokra különbözetek kapok? Valamint az valóban igaz,hogy ha munkahely váltás miatt férjem(mivel ő dolgozik odakinn) az egyik helyen hó végén számolt le és a másikon csak 5.-én állt munkába valóban arra a hónapra nem jár családi pótlék?Köszi ha valaki tud segíteni!

#97. Szerző: heizlerzs | Előzmény: (#77) pekoza
2012-02-21 - 22:50 ó.
pekoza:Sziasztok!
Olvasgatom a kérdéseiteket és a válaszokat,hát meg kell hagyni eléggé kétségbe vannak páran esve.El is hiszem persze,mert a pénz az Úr,nem igaz?Először is!Szerintem akinek gondja van az forduljon szakemberhez,kimondottan az ilyen ügyekre specializálódott emberhez.Az elmúlt egy éven belül sokan lettek akik ezzel foglalkoznak,mert igenis van rájuk igény.Az hogy itt össze vissza írogattok egymásnak az nem megoldás.Mi is érintettek vagyunk járulék igénylésekben,és mi is beleestünk abba a hibába hogy a közeli ismerősök történetei,tapasztalatai alapján ítéltük meg a helyzetünket,esélyeinket,eredményességünket.Rosszul tettük,mert elkezdtünk kombinálni és kiderült hogy szinte nincs két egyforma ügy.Nem vagyok bennfentes,nem azért írok a segítségnyújtó szakemberekről ennyit.Biztos van köztük olyan aki csak a pénzt látja benne,de van olyan is aki 100%-ig érti a dolgát és tényleg azon van hogy a megbízója meg legyen vele elégedve.Ki kell fogni.A miénk érti a dolgát,szerencsére.
Másodszor pedig!A türelem rózsát terem!Ebben az esetben pénzt!Nem tudunk mit tenni,ki kell várni a sorunkat.8 hónapja adattuk be ügyintézőnkkel a papírjainkat és még semmi.A pénz jókor jön,akármikor is jön.Akik persze türelmetlenek és minden forintra,hónapról-hónapra élnek,szükségük van elhiszem hogy aggódnak.Mi szerencsére nem tartozunk ide.
Mindenkinek kitartást kívánok,előbb vagy utóbb meglesz a végeredmény!
Üdv mindenkinek:Timi,gyesen lévő édesanya

Hát elég lassú az ügyintézőtök,mi saját magunk intéztük,4 hónap alatt megkaptuk.

#96. Szerző: heizlerzs | Előzmény: (#94) heizlerzs
2012-02-21 - 22:41 ó.
heizlerzs:
marcsi84:
makirézi:Januárba adtuk be a családipótlék igénylést (Auszttriába) 1-hete kaptuk meg!!

szia.mariann vagyok.érdeklődni szeretnék,hogy kivel intéztettétek a családit?nekünk is kellene.azt szeretnénk mi is intéztetni mert azt mondják hogy amugy egy évbe is telik.és ha valakivel intéztetétek mennyibe került?köszönöm előre is a válaszod.jaj és most mennyi a családi?nekem van egy 18 hónapos meg egy 10 éves.köszönöm.szia

Nem telik egy évbe,nekünk 4 hónap alatt meg volt.

mi intéztük saját magunk,5 és 8 évesek a gyerekeink,kéthavonta 710 euro,ebben benne van már a kiegészitő potlék,amit nem kell külön kérni.

#95. Szerző: heizlerzs | Előzmény: (#84) marcsi84
2012-02-21 - 22:38 ó.
marcsi84:
makirézi:Januárba adtuk be a családipótlék igénylést (Auszttriába) 1-hete kaptuk meg!!

szia.mariann vagyok.érdeklődni szeretnék,hogy kivel intéztettétek a családit?nekünk is kellene.azt szeretnénk mi is intéztetni mert azt mondják hogy amugy egy évbe is telik.és ha valakivel intéztetétek mennyibe került?köszönöm előre is a válaszod.jaj és most mennyi a családi?nekem van egy 18 hónapos meg egy 10 éves.köszönöm.szia

mi intéztük,saját magunk,nem is értem a kérdést,én nem fizetek senkinek.nekünk a kissebbik 5,a nagyobbik 8 éves.710 euro kéthavonta a két gyerekre,ebben benne van a kiegészitő pótlék amit nem kell külön kérni.

#94. Szerző: heizlerzs | Előzmény: (#84) marcsi84
2012-02-21 - 21:38 ó.
marcsi84:

Nem telik egy évbe,nekünk 4 hónap alatt meg volt.

#93. Szerző: heizlerzs 2012-02-21 - 21:36 ó.
Most már én is hozzászolók a témához,mi 4 hónapja adtuk be a papirokat az ausztriai Finanzamba,a családi pótlékra,két gyermekünk van.Ők egy hét mulva már meg is küldték magyarországra(győri kincstárnak)mondták noszogassuk őket mert elég lassuak.A győriektől azt az infót kaptam,90 nap az ügyintézés,persze meggyözödtem róla telefonon,hogy megkapták e a papirokat ausztriából,igen megkapták,oké.vártunk 60 napot,aztán minden héten telefonáltam,jmég egy hét,még egy hét,kapunk határozatot,nagyon kedvesek voltak,nem is volt gond,oké kihasználják a 90 napot.letelt a három hónap,elnézést kértek,persze mondanom sem kell a heti telefonokat,még egy-két hét és küldjük az anyagot ausztriába,kapunk róla levelet,hát igy is történt,két hete érkezett meg az anyag ausztriába,és a héten már utalják is visszamenőleg 5 hónapot és az aktuális két havit is.Tehát nem értem azokat akik már egy éve várnak,hogy mire is várnak igazából,vagy miért nem emelik fel a telefont,ott valami nem stimmel,folyamatosan érdeklődni kell.

#92. Szerző: corratec73 2012-02-18 - 12:44 ó.
Sziasztok! A E401 , E411 nyomtatványokon kívül még Családi Pótlék kérelmet is ki kell tölteni ezeken felül Születési Anyakönyvi kivonat a három év alatti gyereknek német nyelvre hitelesen fordítva. Ha van nagyobb gyerek óvoda vagy iskolalátogatási igazolás szinten német nyelvre fordítva de ha iskolának van angol nyelvű nyomtatványa azt általában elfogadják. A gyest pedig csak akkor utalják ha már a családi pótlékot megkaptad mert a családi pótlékot a Finazamt a gyest pedig az osztrák Betegbiztosítási Pénztár folyósítja!

#91. Szerző: anita07 | Előzmény: (#83) bogjuliska
2012-02-16 - 16:08 ó.
bogjuliska:Sziasztok!Valaki tudja mi a helyzet mostanság a családi pótlék utalásokkal??Én márciusban adtam be a családi pótlékot és a gys igénylésemet is de sehol semmi!az ugyebár már lassan 10 hónapja!

Szia! Hová adtad be? Valami nem stimmel. Ha a Győri Államkincstárba adtad be 90 nap az ügyintézés , kérdezz rá minél előbb. Szia!

#90. Szerző: anita07 | Előzmény: (#85) marcsi84
2012-02-16 - 16:05 ó.
marcsi84:sziasztok! Tud valaki segiteni?A gyest és a családit szeretném odakintről megigényelni.vagyis a férjem.egy 18 hónapos és egy 10 éves fiunk van.aki tud ügyintézőt az szoljon légyszi vagy ha tud valamibe segiteni.mert még azt sem tudjuk hogy milyen papirok kellenek.köszönöm

Szia! Családihoz az E 411 és E 401 adatlapokat kell kitölteni elöbbit németül nyomtasd ki, kitöltöd az A részt majd az osztrák Finanzamt lepecsételi .Utóbbit az önkormányzat pecsételi le hogy egy lakcímen laktok.Ezt a kettőt pedig beadod a Győri Államkincstárba az Osztrák-Magyar osztályra. Ügyintézés kb 90 nap! de megéri!És gyest is igényelhetsz csak itthon minden ilyen juttatást le kell mondani. EU vonal neten keres rá , sok info van fent.Remélem segítettem!Szia

#89. Szerző: anita07 | Előzmény: (#88) hurkecz2
2012-02-16 - 15:49 ó.
hurkecz2:Szia ! istván vagyok és már több mint fél éve hivatalosan ausztriában dolgozom! Van 1 :11 éves és 1 1év1hónapos gyermekem ! Mi kell ahhoz hogy megkapjam a családi pótlékot és mennyit kapok ??? A magyarországi betegellátás és az ausztriai családi pótlék összefügg ?

Szia! Ha hivatalosan osztrák cégnél dolgozol akkor mindkét gyermeked után jár a családi pótlék. Két nyomtatvány kell az E-411 , és a E-401-es . Utóbbit az önkormányzat tölti ki , ez egy igazolás hogy egy lakcímen laktok.Az E 411-et kitöltöd az A részt és le kell pecsételtetni Ausztriában a Finanzamt-tal, utánna ezt a két iratot elküldöd postán a Győri Államkincstár Osztrák- Magyar osztályára akik továbbítják majd Ausztriába (90 nap az ügyintézés), majd megadsz egy számlaszámot ,és oda utalják a pénzt ez kb. havi 100ezer ft.Tudsz igényelni gyest is.És meg kell szüntetni az itteni családit, vagy csak a kükönbözetet fizetik ki.A nyomtatványokat le tudod tölteni a netről, az E 411-et németül tölts le. Remélem tudtam segíteni! Szia!

#88. Szerző: hurkecz2 2012-02-14 - 20:02 ó.
Szia ! istván vagyok és már több mint fél éve hivatalosan ausztriában dolgozom! Van 1 :11 éves és 1 1év1hónapos gyermekem ! Mi kell ahhoz hogy megkapjam a családi pótlékot és mennyit kapok ??? A magyarországi betegellátás és az ausztriai családi pótlék összefügg ?

#87. Szerző: lions 2012-02-14 - 18:40 ó.
Ausztriai adóvisszatérités és családipótlék
Tel: 0630 3969 276 (délután)
e-mail: ausztriaiado@vipmail.hu

#86. Szerző: marcsi84 | Előzmény: (#76) WerdnikErnő
2012-01-09 - 09:51 ó.
WerdnikErnő:Hitelek ausztriából, adóvisszatérítés, Pendlerpauschale (útiköltség visszatérítés), családi pótlék ausztriából, bíztosítások optimalizálása, megtakarítások- befektetések, nyugdíjkalkuláció, előtakarékosság szükségességének felmérése, finanszírozások igénylése, meglévőek átvizsgálása, bárminemű segítség ausztriában dolgozóknak.
Werdnik Ernő: +36309866470

Üdvözlöm.Én érdeklődni szeretnék,hogy ön intézi el a családit és a gyest?mert nekünk az kellene most.és érdekelne,hogy mennyiért csinálná ha igen.ausztriában van a férjem.két gyerek van,egy 18 hónapos és egy 10 éves.4.hónapja van bejelentve a férjem.köszönöm válaszát. Mezei Lászlóné

#85. Szerző: marcsi84 2012-01-08 - 19:50 ó.
sziasztok! Tud valaki segiteni?A gyest és a családit szeretném odakintről megigényelni.vagyis a férjem.egy 18 hónapos és egy 10 éves fiunk van.aki tud ügyintézőt az szoljon légyszi vagy ha tud valamibe segiteni.mert még azt sem tudjuk hogy milyen papirok kellenek.köszönöm

#84. Szerző: marcsi84 | Előzmény: (#79) makirézi
2012-01-08 - 19:47 ó.

#83. Szerző: bogjuliska 2012-01-04 - 08:42 ó.
Sziasztok!Valaki tudja mi a helyzet mostanság a családi pótlék utalásokkal??Én márciusban adtam be a családi pótlékot és a gys igénylésemet is de sehol semmi!az ugyebár már lassan 10 hónapja!

#82. Szerző: adri19840627 2011-12-02 - 16:16 ó.
Sziasztok.Segitségeteket kérném.Több téli szezont dolgoztam már Ausztriában bejelentve 3 nap mulva megyek megint kb.áprilisig tart ez a szezon,de 2 napja tudtam meg terhes vagyok kb 4 hetes.Itthon 5 honapos munkaviszonyom van,de több mint egy éves biztositott idöm,mivel elötte fizettem az Apehnál egézségbiztositást magamnak.Fogalmam sincs mit tegyek,mi jár nekem és honnan.Mindenképp kimegyek dolgozni.Segitségeteket kérem,mert tanácstalan vagyok.Mi a teendö?

#81. Szerző: Fordítóiroda | Előzmény: (#73) asher11
2011-09-02 - 21:33 ó.
Kedves Bogi222,

Forduljon hozzám, segítek Önnek.

Fordítóiroda Szuchar
A - 7011 Siegendorf
Tel: 0043 699 150 272 62
Web: www.uebersetzungsbuero-ungarisch.com
E-Mail: szucharszilvia@gmx.at

#80. Szerző: Fordítóiroda 2011-09-02 - 21:19 ó.
Üdvözlöm Önöket!

Fordítóiroda Szuchar. A - 7011 Siegendorf

A fórumon olvasottak után úgy döntöttem hogy én is írok. Lassan 20 éve élek Ausztriában és fordító, tolmácsként dolgozom.
Hivatali ügyekben hol kommunikációs nehézségek merülhetnek fel, személyesen állok Önök rendelkezésére. Elmegyek Önökkel a hivatalokba: Adóhivatal, Betegbiztosító stb... és ott a helyszínen fodítok Önöknek.
Sok ember sajnos nem tudja hova kell mennie. Levelezés sok időt vesz igénybe és nem mindig a legjobb megoldás.
Kérem olvassák el Weboldalamat. www.uebersetzungsbuero-ungarisch.com
E-Mail: szucharszilvia@gmx.at
Telefon: 0043 699 150 272 62

Forduljon hozzám, segítek Önnek!

#79. Szerző: makirézi 2011-08-30 - 13:24 ó.
Januárba adtuk be a családipótlék igénylést (Auszttriába) 1-hete kaptuk meg!!

#78. Szerző: farkasne | Előzmény: (#69) NagySándorné
2011-08-27 - 17:44 ó.
NagySándorné:Sziasztok!!
Segítene nekem valaki, hogy kell beadni ezt akérelmet?? Családi pótlék külömbözetet!
Férjem másfél éve kint dolgozik, de sajnos semmit nem tudok erröl a dologról.
Kihez forduljak segítségért??
köszönöm aki tud segítsen!!
ILDI

Cégbíróságilag registrált hivatalos Bt. vagyunk. Adóvisszaigényléssel, családipótlék-, valamit Gyes-igényléssel, valamint mindennemü szakfordítással foglalkozunk. Számlaképesek vagyunk.
Èrdeklödés: H-P: 8-18 h-ig, Sz.: 8-12 h-ig a köv. telefonszámon:

06/87 414 436, Mobl: 0036/30/298 49 88 vagy
email-ben, bármikor: postmaster@leck-t-online.hu

#77. Szerző: pekoza 2010-09-11 - 23:20 ó.
Sziasztok!
Olvasgatom a kérdéseiteket és a válaszokat,hát meg kell hagyni eléggé kétségbe vannak páran esve.El is hiszem persze,mert a pénz az Úr,nem igaz?Először is!Szerintem akinek gondja van az forduljon szakemberhez,kimondottan az ilyen ügyekre specializálódott emberhez.Az elmúlt egy éven belül sokan lettek akik ezzel foglalkoznak,mert igenis van rájuk igény.Az hogy itt össze vissza írogattok egymásnak az nem megoldás.Mi is érintettek vagyunk járulék igénylésekben,és mi is beleestünk abba a hibába hogy a közeli ismerősök történetei,tapasztalatai alapján ítéltük meg a helyzetünket,esélyeinket,eredményességünket.Rosszul tettük,mert elkezdtünk kombinálni és kiderült hogy szinte nincs két egyforma ügy.Nem vagyok bennfentes,nem azért írok a segítségnyújtó szakemberekről ennyit.Biztos van köztük olyan aki csak a pénzt látja benne,de van olyan is aki 100%-ig érti a dolgát és tényleg azon van hogy a megbízója meg legyen vele elégedve.Ki kell fogni.A miénk érti a dolgát,szerencsére.
Másodszor pedig!A türelem rózsát terem!Ebben az esetben pénzt!Nem tudunk mit tenni,ki kell várni a sorunkat.8 hónapja adattuk be ügyintézőnkkel a papírjainkat és még semmi.A pénz jókor jön,akármikor is jön.Akik persze türelmetlenek és minden forintra,hónapról-hónapra élnek,szükségük van elhiszem hogy aggódnak.Mi szerencsére nem tartozunk ide.
Mindenkinek kitartást kívánok,előbb vagy utóbb meglesz a végeredmény!
Üdv mindenkinek:Timi,gyesen lévő édesanya

#76. Szerző: WerdnikErnő 2010-05-27 - 15:23 ó.
Hitelek ausztriából, adóvisszatérítés, Pendlerpauschale (útiköltség visszatérítés), családi pótlék ausztriából, bíztosítások optimalizálása, megtakarítások- befektetések, nyugdíjkalkuláció, előtakarékosság szükségességének felmérése, finanszírozások igénylése, meglévőek átvizsgálása, bárminemű segítség ausztriában dolgozóknak.
Werdnik Ernő: +36309866470

#75. Szerző: WerdnikErnő | Előzmény: (#69) NagySándorné
2010-05-27 - 15:22 ó.
NagySándorné:Sziasztok!!
Segítene nekem valaki, hogy kell beadni ezt akérelmet?? Családi pótlék külömbözetet!
ILDI

Hitelek ausztriából, adóvisszatérítés, Pendlerpauschale (útiköltség visszatérítés), családi pótlék ausztriából, bíztosítások optimalizálása, megtakarítások- befektetések, nyugdíjkalkuláció, előtakarékosság szükségességének felmérése, finanszírozások igénylése, meglévőek átvizsgálása, bárminemű segítség ausztriában dolgozóknak.
+36309866470

#74. Szerző: hajnalkatakacs78 2009-12-04 - 07:56 ó.
Saját esetemet osztanám meg.Fiam 2006.szept.-ben született.Az osztrák különbözetre 2007.jan.-ban adtuk be igénylésünket,igaz és beadtam a 2006-2007-es évre itthon azt mondták nem gond./munkahelyemen Mo.-on a pénzügyis arrogánsan azt felelte,mikor kértem az itthoni csal.ptl-os papírokat,mit képzelek 2 helyről kapok pénzt?Akkor még igazolást az itthoni összegről nekem kellett kérnem./A pénzt 2007.dec-ben kaptuk meg,Mo-on több telefonálás után,mert ültek Bp.-en a papírokon.Azóta minden zökkenőmentes,januárban beadom és febr.-ban már a számlán van.Közben tartósan beteg lett a gyerek,visszamenőleg kértem kintről az emelt családit./2009.júl./Semmi orvosi papírt nem fordítattunk,BNO kód nemzetközi rajta.Küldtek papírt egy kinti orvosi felülvizsgálatra./2009.szept./Elmentünk,nov.közepén jött a Finanzamtól a papír megítélték a jogosultságot és dec.-ben megkaptuk a visszamenőleges összeget.3 évente felülvizsgálat ottkint.Az első beadás nehézkes,mert mindent átnéznek az osztrákok.Kitartás.Annak akinek gyermeke 50% felül fogyatés v. tartósan beteg csak a százalék számít annak havi 262€ adójóváírás jár.

#73. Szerző: asher11 | Előzmény: (#72) bogi222
2009-06-30 - 02:27 ó.
bogi222:Sziasztok!!! A férjrm ausztriába egyéni vállalkozó, októberben beadtuk az igénylést családi pótlékra, a magyarok már 4 hónapja vissza igazoltak, de még mindig nincs semmi, mennyi időt kell még várnunk, ha valaki esetleg tud erről valamit irjon!! Köszönöm!! Ja, és azóta sehonnan nem kapunk semmit, pedig van négy gyermekünk és ez sajnos nem mindegy!!!!

Alom Alom Edes Alom................!!!!

#72. Szerző: bogi222 2009-06-17 - 10:25 ó.
Sziasztok!!! A férjrm ausztriába egyéni vállalkozó, októberben beadtuk az igénylést családi pótlékra, a magyarok már 4 hónapja vissza igazoltak, de még mindig nincs semmi, mennyi időt kell még várnunk, ha valaki esetleg tud erről valamit irjon!! Köszönöm!! Ja, és azóta sehonnan nem kapunk semmit, pedig van négy gyermekünk és ez sajnos nem mindegy!!!!

#71. Szerző: bogi222 2009-03-30 - 10:42 ó.
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni, már több mint fél éve igényeltük a gyest és a cspótlékot ausztriából, végre küldtek egy adatlapot amit kitöltöttem, rá 2 hétre kaptam egy levelet amiben irták, hogy vissza igazoltak ausztriának.Innen még mennyi az út, hogy megkapjuk a pénzünket? 4 gyermeket nevelünk és itthonról már nem kapunk cspótlékot sem gyest, szóval eléggé el vagyok keseredve, mert már nem birjuk fedezni kiadásainkat, Aki tud valamit irjon KÖSZÖNÖM!!!

#70. Szerző: gyugyu1 2009-02-06 - 21:17 ó.
csak elszeretném mondai én hogy jártam: a kérelmet 2008 májusában adtam be a győri államkincstári hivatalba, egy hónapután továbbitották bp-re ahonnan elhajtottak,hogy nem kaptak meg semmit/futárszolgálat viszi az ügyiratokat/ iktatokönyvben átvették és nem tudtak róla. kb 10ezer forintos telefonszámla után,rájöttek,hogy meg van de nem elég,hiánypótlásra szólitottak fel ami postafordultával megtörtént. a kérelemhez/csal.pótlék ausztriából/ szükséges nyilatkozatot töbszöri telefonálás után küldték ki. az osztrák fél kifizette a külömbözetet 2009 jauárjában! a hab a tortán,hogy 2009 januárban küldtek a győri államkincstári hiv-tól egy levelet amiben értesitenek,hogy a folyósitáshoz szükséges nyilatkozatot megküldték ausztriába!! ez az itteni ügyintézés szinvonala!!!

#69. Szerző: NagySándorné 2009-02-06 - 19:21 ó.
Sziasztok!!
ILDI

#68. Szerző: Ancsa3 2007-03-07 - 10:00 ó.
Sziasztok!!!Hová tünt a régi csapat még február végefelé meg voltatok.Maryann sikerült azota valamit intézned esztipeti is eltünt.miota uj a portál azota nem lehet senkit megtalálni sziasztok

#67. Szerző: andudi 2007-03-06 - 12:33 ó.
Szia!Én is így voltam,megvonták tőlem ,de utána másik helyről kaptam.Elötte Ceglédről,utána A MÁK Nemzetközi Kapcsolatok osztályától jött.Tehát csak annyi,hogy más folyósítja.Viszont ha nincs Magyarországon neked biztositási jogviszonyod,tehát háziasszony vagy akkor teljesen megvonják a magyarok és csak az osztrákok fizetnek a férjednek.Én most itthon vagyok ,nem dolgozom és most intézi a férjen az osztrákoknál,alá kellett irnom,hogy ő kapja az egészet, én lemondok róla.Sajnos nagyon hosszadalmas az egész, nekünk is több hónapig intéződött.

#66. Szerző: Maryann 2007-02-16 - 21:26 ó.
Sziasztok!
Látom ugyan régóta nem írtatok a fórumban,de bízom benne,h lesz vki aki olvassa és segít nekem vagyis ad némi tanácsot.
A férjem kint dolgozik az osztrákoknál és már leadtuk a családipótlék igénylésünket tavaly(2006.0A Magyar Államkincstártól 2006.szeptemberében jött egy levél,h megszüntették a Mo-ról folyósított családipótlékot(itthon az én nevemre jött)Azt hittük,h minden sínen van és kapjuk majd onnantól fogva az osztrákoktól...De tévedtünk.Levélben tájékoztattak,h a beadott formanyomtatványok hiányosak..és akkor újraindítottuk.Már ennek is vagy 2hónapja.Bízunk benne,h megkapjuk onnan.De a kérdésem a következő lenne...Tudtunkkal az osztrákok csak a különbözetet fizetik.S nem jogosan vonták meg a magyarok...Akárhányszor hívom az Államkincstárat,elhajtanak,nem adnak értelmes választ,h miért is vonták meg tőlem az itthoni kifizetést.Szal,mit tegyek?Fellebezzek?Segítsen,aki már járt hasonló cipőben

#65. Szerző: klara | Előzmény: (#0) esztipeti
2006-12-11 - 10:47 ó.
esztipeti:Köszi!
Igen, természetesen a magyarok ültek rajta. Augusztusban postafordultával kellett volna nekik valamit Ausztriába visszaküldeni, amit október közepén küldtek vissza, mert én rájuk telefonáltam, hogy az osztrákok várják a papírt. Na mindegy, majd csak jön.
Sok sikert mindekinek, aki ebben a cipőben jár!
Sziasztok!

Ebből is látszik, hogy kitartás!
Ha valaki feladja, elveszik a bürökráciában. A kiegészítést 1 évben 1-szer utalják, év végén.

#64. Szerző: kismellekes 2006-12-02 - 17:42 ó.
Én tudok jobbat! Én és az 5 gyerekem fél év után kaptuk meg az elhunyt férjem után az első "nyögdíjat" illetve árvasági ellátást... A számlák persze addig is jöttek... Félretett pénzünk egy fillér sem volt... A nagyfiammal együtt évek óta munkanélküliek vagyunk, és 4 gimnazista gyerek van a családban... Nem részletezem... NEKIK "ott" valahol nem sürgős... Mindenképp megvan a fizetésük...!

#63. Szerző: esztipeti 2006-11-30 - 20:36 ó.
Köszi!
Igen, természetesen a magyarok ültek rajta. Augusztusban postafordultával kellett volna nekik valamit Ausztriába visszaküldeni, amit október közepén küldtek vissza, mert én rájuk telefonáltam, hogy az osztrákok várják a papírt. Na mindegy, majd csak jön.
Sok sikert mindekinek, aki ebben a cipőben jár!
Sziasztok!

#62. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) szuzy
2006-11-30 - 16:19 ó.
szuzy:Sziasztok!

Esztipeti gratulálok!!!!!a gyes nagyon hamar ment!!!!!a családi pótlékra kérdezzetek rá!!!lehet, hogy a amagyarok ülnek a papírjaitokon!?

Viszont MÁs.......írjanak azok, akik Mo-n nem rendelkeznek biztosítási jogviszonnyal (férjük, feleségük dolgozik Ausztriában) és mostanában igényelték kinntről a teljes összegű gyes-t vagy családi pótlékot!!!!!mennyi ilyenkor az átfutási idő????persze ahogy elnézem mindenkinél változó.....de mégis??!!!nem kell hozzá osztrák bejelentett lakcímmel rendelkezni ugye???????

Köszönöm: Szuzy

Szióka! Azt hallottam ,hogy akinek külföldön dolgozik a párja,annak nem kell fizetnie januártól,mert az osztrák állam fizeti majd a magyar államnak,ha kórházi stb számla lesz.Az E 106-os nyomtatványt kell kitöltetni a finanzamtban.Hétfőn többet tudok,majd írok,addig senki ne vegye készpénznek.

#61. Szerző: szuzy 2006-11-30 - 09:32 ó.
Sziasztok!

Esztipeti gratulálok!!!!!a gyes nagyon hamar ment!!!!!a családi pótlékra kérdezzetek rá!!!lehet, hogy a amagyarok ülnek a papírjaitokon!?

Viszont MÁs.......írjanak azok, akik Mo-n nem rendelkeznek biztosítási jogviszonnyal (férjük, feleségük dolgozik Ausztriában) és mostanában igényelték kinntről a teljes összegű gyes-t vagy családi pótlékot!!!!!mennyi ilyenkor az átfutási idő????persze ahogy elnézem mindenkinél változó.....de mégis??!!!nem kell hozzá osztrák bejelentett lakcímmel rendelkezni ugye???????

Köszönöm: Szuzy

#60. Szerző: esztipeti 2006-11-27 - 18:10 ó.
Sziasztok! Mi még mindig nem kaptuk meg a családi pótlék különbözetet, amit 2005. decemberében küldtünk el, viszont megkaptuk a GYESt-amit most adtam be 3 hete, most jöttünk rá, hogy Ausztriában a Gyes 30 hónapig adják, így még 14 hónap erejéig mi is beleestünk. Tehát az biztos, hogy igen szép karácsonyunk lesz idén!
Mindenkinek békés, boldog Karácsonyt!!!!!!!

#59. Szerző: szuzy 2006-07-18 - 13:13 ó.
Sziasztok!!!!!!!

Jelentem megkaptuk a családi pótlékot, illetve a különbözetet.....2005.november 4-én adtuk be és 2006.július 13-án jött a számlánkra...de papírt még nem kaptunk róla!!!!egy évben egyszer kapunk különbözetet mert én itthon biztosítási jogviszonnyal rendelkezem, gye-en vagyok!!!
A gyes-t 2006.február 22-én adtuk be és tegnap kaptunk róla levelet, hogy következő hónap 10-ig folyósítják!!!!!Nagyon király!!!!Kitartást Mindenkinek, megéri!!!!!!!

#58. Szerző: esztipeti 2006-06-01 - 11:46 ó.
Sziasztok!

Megint én vagyok. Ezt magyarázzátok meg nekem. A férjem egyik munkatársa 3 hete adta be a kérvényét és már rajta van a számláján a pénz. Ez hogy lehet? velük nem leveleztek, nem kértek a feleségtől munkaviszony igazolást, semmit.
Mi nem tudom hol tartunk, de azt hittük nyárra lesz egy kis nyaralni való. Hát már nem is reménykedem.

#57. Szerző: klara | Előzmény: (#0) bizsu
2006-05-31 - 10:22 ó.
bizsu:sziasztok.

szeretnék segitséget kérni tőletek arra vonatkozoan,hogy austriábol a csp-igényléséhez milyen dokumentumokat kell beszereznem előre is köszönöm.

Nos,
először is, az osztrák űrlapokat,
utána: itthonról a gyerekek igazolását, (óvoda, iskola)
tanácsról: az űrlapot kitöltettetni, aláíratniValóban van-e gyereked)
visszavinni a Finanzamtba, ha jól töltötted ki, állítólag már az idén kapsz pénzt az osztrák bankszámládra

#56. Szerző: bizsu 2006-05-30 - 00:56 ó.
sziasztok.

szeretnék segitséget kérni tőletek arra vonatkozoan,hogy austriábol a csp-igényléséhez milyen dokumentumokat kell beszereznem előre is köszönöm.

#55. Szerző: klara | Előzmény: (#0) esztipeti
2006-05-26 - 23:31 ó.
Tavalyi évre még 10 hónapot mondtak, ez az idén már állítólag 3-6 hónapra csökken

#54. Szerző: esztipeti 2006-05-24 - 19:28 ó.
Sziasztok!
Most ott tartunk, hogy kaptunk Egerből levelet, hogy én nyilatkozzak, hogy biztosítva vagyok e Magyarországon. Nos igen, tehát majd egyösszegben fogjuk kapni a családipótlékot. De ugye az ügymenet nem rövid.
Dec 14. feladtuk a kérelmet. Április vége megérkezik Budapestre a kérelem. 3 hét multán megérkezik Egerbe is. Bár azt mondják, hogy innentől már gyorsabb, de én ezt nem tudom elképzelni. Hiszen most Eger összeszedi az összes cuccomat és felküldi Pestre, mert innentől kezdve ugye oda fogok tartozni. Na azt hiszem ez időbe fog telni nekik, és nem is kevésbe. Aztán ugye Pest is fog rajta ülni, és ami tetézi az időhúzást az az újlakcímünk, ami tuti befog kavarni.
Tehát ha valaki kapott ilyen levelet az illetékes Államkincstártól, az megírná hogy ezután mennyi idő volt még az utalás?
Sziasztok

#53. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) picipoci01
2006-04-29 - 16:31 ó.
picipoci01:Sziasztok!

Most lesz 1 év,hogy kint dolgozom Ausztriában ,de nem állandó munkavállalásim van, minden félévben megszakítják így csak 10 hónapot dolgozom kint. Igazábol nem is vagyok tisztában azzal mik is járnak nekem az alapvető dolgokon kívül. Beszéltetek itt a km pénzről,azt ki veheti igénybe?Minden hónapban 2-szer jöttem haza?Még szeretnék kb 1 évet kint lenni és aztán szertnék kisbabát.Ha Ausztriából mennék gyesre van lehetőségem, hogy onnan igényeljem a csaladipótlékot és egyéb juttatásokat?

Köszi előre is!!

szia! Én úgy tudom,hogy a benzinpénz csak az ingázóknak jár,nem hiszem hogy a havi 2 alkalomra visszakapnád/finanzamtban megmondják/.A gyes és csal.pótlék szerintem jár,de csak arra az időre /10hónap/amíg kinnt dolgozol évente.A másik kettőre pedig itthonról.

#52. Szerző: picipoci01 2006-04-28 - 19:27 ó.
Sziasztok!

Most lesz 1 év,hogy kint dolgozom Ausztriában ,de nem állandó munkavállalásim van, minden félévben megszakítják így csak 10 hónapot dolgozom kint. Igazábol nem is vagyok tisztában azzal mik is járnak nekem az alapvető dolgokon kívül. Beszéltetek itt a km pénzről,azt ki veheti igénybe?Minden hónapban 2-szer jöttem haza?Még szeretnék kb 1 évet kint lenni és aztán szertnék kisbabát.Ha Ausztriából mennék gyesre van lehetőségem, hogy onnan igényeljem a csaladipótlékot és egyéb juttatásokat?

Köszi előre is!!

#51. Szerző: klara | Előzmény: (#0) esztipeti
2006-04-21 - 20:12 ó.

Azért adtam meg az email címét , mert megígérte, hogy aki kérdéssel fordul hozzá, válaszol is rá, rövid határidőn belül. Egy kérése van, hogy a tapasztalatokat írjuk meg, mert így nekünk is és neki is áttekinthetőbbek a kérések (panaszok). Így a leveleket (emailt) konkrétabban fogalmazhatjuk meg.
De ha lehet, csak a konkrét kérdésekkel írjatok, ne sértegessétek, ( még ha valós is) mert lezárja ezt a lehetőséget!!!!!!!!!!!

Aztán mindenki megint futkoshat jobbra-balra, hogy foglalkozzanak vele.
KÖSZÖNÖM!!
Ezért jó a Kisalföldet olvasni (sicc. ez reklám volt?)

#50. Szerző: klara | Előzmény: (#0) n.Andi
2006-04-21 - 19:57 ó.
GRATULÁLOK!!!!!!!

#49. Szerző: n.Andi 2006-04-20 - 14:36 ó.
Sziasztok!

Jelentem,hogy 1 év ügyintézés után megkaptuk a pénzt
Pedig mult héten azt mondták a férjemnek,hogy eltüntek a papirok meg megint adtak neki egy nyomtatványt,hogy még azt töltse ki de csodák csodájára,mikor szerdán bevitte a papirt, az ügyintéző elnézést kért mert elkevertek valamit és közölte hogy elutalták a pénzt,nézze meg a számláját már biztos rajta van.

#48. Szerző: esztipeti 2006-04-20 - 10:37 ó.
ÜDV! Szóval ha hamarabb találom meg ezt a fórumot, és írok a Dr Dani Csabának, hogy nem e tud valamit az ügyünkkel kapcsolatban, annál hamarabb érkezik meg Magyarországra a kérvényünk. Szóval tegnap a Dani Úr visszaírt délelőtt hogy nem jött még a kérvényünk. Elkeseredtem, hiszen már 5 hónapja beadtuk. Aztán láss csodát ma reggel írt egy emailt megint, hogy a tegnap délutáni postával megérkezett. Szóval azért haladunk. Azt mondja a szóbeszéd, hogy innentől már kicsit gyorsabb lesz a menet.
Köszönöm az információkat.

#47. Szerző: editk33 | Előzmény: (#0) klara
2006-04-19 - 19:12 ó.
klara:Lányok, ne vitatkozzatok, nem tehet senki arról, hová született. A lényeg, hogy merre tart. A helyesírás nem mindig az egyénen múlik, mert néha engem is megtréfál a gép. Pláne, ha késő este van és gyorsan írok.
Ez a fórum eddig az osztrák csp-ről szólt. Amennyiben én leírom a velem történteket, az nyílt dolog, okulásul a többieknek, hogy ne essenek ebbe a hibába. A másik: szándékos (provokatív) véleményeket magánlevélben küldjétek át . Ne hasonlítson ez a fórum a politikáéhoz hasonlóakra. Holnap már az lesz a téma, hogy ki-kinek drukkol, a másiknak meg szidja az anyját. Lépjetek túl a dolgon.

Ok....igy legyen

#46. Szerző: klara 2006-04-18 - 21:50 ó.
Lányok, ne vitatkozzatok, nem tehet senki arról, hová született. A lényeg, hogy merre tart. A helyesírás nem mindig az egyénen múlik, mert néha engem is megtréfál a gép. Pláne, ha késő este van és gyorsan írok.
Ez a fórum eddig az osztrák csp-ről szólt. Amennyiben én leírom a velem történteket, az nyílt dolog, okulásul a többieknek, hogy ne essenek ebbe a hibába. A másik: szándékos (provokatív) véleményeket magánlevélben küldjétek át . Ne hasonlítson ez a fórum a politikáéhoz hasonlóakra. Holnap már az lesz a téma, hogy ki-kinek drukkol, a másiknak meg szidja az anyját. Lépjetek túl a dolgon.

#45. Szerző: klara | Előzmény: (#0) esztipeti
2006-04-18 - 21:35 ó.
[Az, hogy milyen levelet kapnak a kérvénybeadók, többféle lehet. Van akinek azért írnak, mert "lekönyvelték a kérését",esetleg még bekérnek valamilyen papírt. Amennyiben viszont januárban beadta, s márciusban olyan levelet kapott, hogy utalják is a csp-t, ezt kétlem. Ha tévednék, bocsi, de szívből gratulálok.

#44. Szerző: esztipeti 2006-04-18 - 15:21 ó.
Sziasztok!

Én érdeklődni szeretnék a családi pótlékkal kapcsolatban. December 14-én beadta a kérvényünket két gyermekünkre egy osztrák ügyvédi iroda, de még azóta semmi sem jött. Az aki itt irt és januárban adta fel és már márciusban kapott is levelet ő kivel csináltatta?
A férjem dolgozik kint mint kamionsofőr, és persze teljesen hivatlaosan.
Köszi előre is a választ. Aki tud nagyon konkrét dolgokat az írhat a kocsistibor@ciromail.hu-ra.

#43. Szerző: editk33 | Előzmény: (#0) boregar
2006-04-15 - 18:36 ó.
boregar:
editk33:
boregar:ezt a fórumot,az osztrák családipótlék miatt nyitottuk.annál kultúráltabb vagyok,hogy leálljak it veled vitatkozni,személyeskedni.ha a nyitótémához nincs hozzászólásod,keress ehhez más fórumot.mi eddig itt szépen elvoltunk,megpróbáltunk segíteni egymásnak.tedd te is ezt.köszönj el szépen.

Lehet,hogy a családipotlék miatt nyilt ez az oldal...de te jó alaposan ki panaszkodtad magadat,hogy hogy ki használják az úradat a kinti munkahelyén ,meg,hogy milyen szemetek az osztrákok!!!!
Na ha ez össze függ a családi potlékkal akkor te 1 nagyon kultúrált nöszemély lehetsz,vitatkozni nem akarok veled,mert én is csak a ´véleményemet mondtam-irtam le!!!
NA CSÁ TEEE KULTÚRÁLT MAGYAR NÖ

előszőr a helyesírást tanuld meg

Te is gyakorolhatod a helyeirást ,nézd vissza a te általad irtakat találsz böven benne,nem a külsöség számit hanem........tudod mit?Nem kötöm az orrodraaaa

#42. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) editk33
2006-04-15 - 18:20 ó.
editk33:
boregar:ezt a fórumot,az osztrák családipótlék miatt nyitottuk.annál kultúráltabb vagyok,hogy leálljak it veled vitatkozni,személyeskedni.ha a nyitótémához nincs hozzászólásod,keress ehhez más fórumot.mi eddig itt szépen elvoltunk,megpróbáltunk segíteni egymásnak.tedd te is ezt.köszönj el szépen.

Lehet,hogy a családipotlék miatt nyilt ez az oldal...de te jó alaposan ki panaszkodtad magadat,hogy hogy ki használják az úradat a kinti munkahelyén ,meg,hogy milyen szemetek az osztrákok!!!!
Na ha ez össze függ a családi potlékkal akkor te 1 nagyon kultúrált nöszemély lehetsz,vitatkozni nem akarok veled,mert én is csak a ´véleményemet mondtam-irtam le!!!

előszőr a helyesírást tanuld meg

#41. Szerző: editk33 | Előzmény: (#0) boregar
2006-04-15 - 17:55 ó.

#40. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) editk33
2006-04-14 - 20:47 ó.
ezt a fórumot,az osztrák családipótlék miatt nyitottuk.annál kultúráltabb vagyok,hogy leálljak it veled vitatkozni,személyeskedni.ha a nyitótémához nincs hozzászólásod,keress ehhez más fórumot.mi eddig itt szépen elvoltunk,megpróbáltunk segíteni egymásnak.tedd te is ezt.köszönj el szépen.

#39. Szerző: editk33 | Előzmény: (#0) boregar
2006-04-14 - 20:16 ó.
boregar:
editk33:Hát ez nem semmi amit itt olvastam igy le ocsárolni az osztrákokat.
Én ´5 éve kint dolgozom hivatalosan szakma nélkül olyan ´munka lehetösét adtak az osztrákok amit magyarországon nem értem volna el!!Már csak azért sem mert CIGÁNY vagyok.A keresetem pontosan annyi mint a többi kolégámé.
Magyarországon neeeem szarják le a dolgozot????
Azért ilyen harsányak az osztrákok,mert nem korlátolttak mint itt a magyarok....................

tetszik,nem tetszik,a véleményemet elmondhatom szabadom.különösképpen a tied pedig nem érdekel.

Talán Azért ,mert cigány vagyok? Ezzel már találkoztam itthon is önzö emberek mindig vannak talán a világnézeteden kellenne változtatni,bocs a nyers válaszért nem sértésnek szántam,de ez az én nézetem

#38. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) szuzy
2006-04-14 - 20:06 ó.
szuzy:Szia Boregar!

Kb.mennyi idő mire a kinti adóbevallással kapcsolatban visszajeleznek, hogy kap -e vissza pénzt vagy nem.....???vagy csak egyből utalnak, hogyha jár vissza?????mégis mennyi időn belül?????

Köszi: Szuzy

körülbelül,4 hónap,de ezt ne vedd készpénznek,velem előfordult /igaz csak egyszer/hogy 8 hónap alatt jött meg.Küldenek egy papírt,hogy mennyit kapsz vissza,utána kb.2 hét mulva lesz a számlán pénz.Az adóbevalláshoz a benzinpénzt is beadtátok ugye?

#37. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) editk33
2006-04-14 - 20:02 ó.
editk33:Hát ez nem semmi amit itt olvastam igy le ocsárolni az osztrákokat.
Én ´5 éve kint dolgozom hivatalosan szakma nélkül olyan ´munka lehetösét adtak az osztrákok amit magyarországon nem értem volna el!!Már csak azért sem mert CIGÁNY vagyok.A keresetem pontosan annyi mint a többi kolégámé.
Magyarországon neeeem szarják le a dolgozot????
Azért ilyen harsányak az osztrákok,mert nem korlátolttak mint itt a magyarok....................

tetszik,nem tetszik,a véleményemet elmondhatom szabadom.különösképpen a tied pedig nem érdekel.

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...