Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 11. 27. csütörtök - Virgil

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2006.03.13. - 239 hozzászólás Családi pótlék Ausztriából. RSS Később elolvasom

#239. Szerző: Szotyi007 2014-11-25 - 14:48 ó.
Sziasztok!

Csak ajánlani tudom az Euro-Finanz-Service Zrt-az osztrák gyes, adóvisszatérítés, családi pótlék stb problémamentes ügyintézéséhez!

06 20 614 63 53

Mi nagyon meg vagyunk elégedve velük!

#238. Szerző: jnora 2014-11-25 - 14:38 ó.
Sziasztok!

Független pénzügyi tanácsadással foglalkozó cég képviselőjeként nagyon szívesen segítek minden Ausztriában dolgozóknak az adózásban, családi pótlék, gyes teljeskörű ügyintézésében, állami támogatások felkutatásában mind a 2 országban valamint minden pénzügyi szektort érintő témában.

Részletekért keressetek bizalommal!

#237. Szerző: lusman77 2014-11-02 - 14:31 ó.
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 2013 május 13.-án beadtuk a 2012-es családi póték különbözet kérelmünket. 2013 szeptemberében visszaküldtem az utolsó papirokat a MÁK-hoz. Ők 2014 februárig ráültek a papirokra! Márciusra kiért. Pár hónap szünet, majd kiegészítő papírokat kértek, visszaküldtük. Most megint kérnek egy papírt "AUFSTELLUNG IHRER LEBENSERHALUNGSKOSTEN". Mire gondolhatnak pontosan, és miért kérik. Csekk fénymásolat is kell?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv:Hajni

#236. Szerző: BG0110 | Előzmény: (#235) kistakács
2014-09-03 - 14:51 ó.
kistakács:Sziasztok!

Ha tudtok, légyszi segítsetek
Férjem 2013. júlis 1. óta dolgozik Ausztriában. Márciusban adtuk be a papírokat a családi pótlék különbözet intézéséhez. (mivel nekem itt Magyarországon van bejelentett munkaviszonyom.) Viszonylag gyorsan intéződött idáig a dolog. A MÁK-ban voltam benn, ott azt mondták, hogy 11.-ként elkészült az E411-es, már csak egy aláírásra vár. (ami még eltarthat 2-3 hétig.. na mindegy, most nem is ez a lényeg nekem. A kérdésem az lenne, hogy mivel mi különbözetet kapunk majd, csak a 2013-as évre fogjuk megkapni most az elszámolásban, vagy ez évre is idáig? a csaj aki intézte a dolgot, ő sem tudta megmondani, mert azt mondja, hogy már előfordult ilyen is, meg olyan is..
nem tudom, hogy számoljak
tapasztalatok? aki különbözetet kap?
köszi

Szia!
Amikor a kérelmet beadtad, meg kellett jelölni az időszakot, amire kéred. Ha utólag kéred a családit, mert itthon kapod a magyart, akkor az előző évet kell beírni (jan-dec.ig), a MÁK is ez alapján kéri a munkaviszonyod igazolását, illetve ők az adott napig (pl:ha márc-ban kapják meg, akkor addig), de ez nem jelent semmit. A különbözetet a 2013-as évre kapod meg. Gyerekszámtól és gyerekéletkortól függ, hogy mennyit.
Ha júli 1 óta dolgozik, és mondjuk 2 gyerek van, akkor kb. nettó 1500 körül kapsz (ha a gyerekek 5-7 évesek).

#235. Szerző: kistakács 2014-08-21 - 17:03 ó.
Sziasztok!

Ha tudtok, légyszi segítsetek
Férjem 2013. júlis 1. óta dolgozik Ausztriában. Márciusban adtuk be a papírokat a családi pótlék különbözet intézéséhez. (mivel nekem itt Magyarországon van bejelentett munkaviszonyom.) Viszonylag gyorsan intéződött idáig a dolog. A MÁK-ban voltam benn, ott azt mondták, hogy 11.-ként elkészült az E411-es, már csak egy aláírásra vár. (ami még eltarthat 2-3 hétig.. na mindegy, most nem is ez a lényeg nekem. A kérdésem az lenne, hogy mivel mi különbözetet kapunk majd, csak a 2013-as évre fogjuk megkapni most az elszámolásban, vagy ez évre is idáig? a csaj aki intézte a dolgot, ő sem tudta megmondani, mert azt mondja, hogy már előfordult ilyen is, meg olyan is..
nem tudom, hogy számoljak
tapasztalatok? aki különbözetet kap?
köszi

#234. Szerző: mirrmurr73 | Előzmény: (#224) fogasanita
2014-08-09 - 16:56 ó.
fogasanita:Sziasztok'
Ha tud valaki segteni kérem válaszoljon!
Végre ma megkaptam másfél év kérelem után a 2012-es családi pótlék különbözetet Ausztriából.Egyszerre elküldték a 2013-ast is. Ez alap összeg.
Gyermekem itthon tartósan beteg, emelt összeget kap, ezt kint is igényeltem, a német nyelvű forditásokat egy hete adtam be a leleteiről.A ma kapott levélben semmi nem szerepel az emelt családi pótlékról de a kérelem elutasitásáról sem.
Elképzelhető, hogy még megkapom az emelt plussz összeget vagy ezt már ne várjam!
Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérem segitsen.
Köszönettel: Szabó Anita

Szia Anita!Szeretném megkérdezni,hogy megkaptátok e az emelt csp különbözetét? Mi is most intézzük,és nem tudom mire számíthatunk.Ahogy olvasgattam nem minden esetben adják meg.Nektek sikerült? Köszönöm szépen válaszod! Szintén Anita vagyok

#233. Szerző: berni0521 | Előzmény: (#227) csacsa8080
2014-07-04 - 07:27 ó.
csacsa8080:
berni0521:Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni. Március 24-én megkaptuk a MÁK levelét hogy továbbitották a családi pótlék igényünket az Osztrákokhoz, azota semmi sem levél sem pénz. Tudja valaki mennyi ennek az átfutási ideje?

Szia!Elvileg 9 hónapra kitolták az osztrákok.

Köszönöm a választ akkor még eltarthat egy ideig

#232. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#172) agi74
2014-06-30 - 19:10 ó.
Szia!Tudnál ezzel a segélyel kapcsolatban bővebb infót adni?Kik igényelhetik és milyen feltételekkel?
Előre is köszi!
Üdv;Tanyus

agi74:Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék valaki tudja e mennyi időt vesz igénybe,míg a Beihilfe zum Kinderbetreuungsgeld,utalják.Ez a kiskeresetűeknél kérhető mint mi is vagyunk.A családi pótlék és a gyes már megérkezett,de sajnos ez még nem.Február elején beadtam a kérelmet,és még mindig semmi!Ha valaki tud valamit légyszi írjon!
Köszönöm

#231. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#172) agi74
2014-06-30 - 19:06 ó.
agi74:Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék valaki tudja e mennyi időt vesz igénybe,míg a Beihilfe zum Kinderbetreuungsgeld,utalják.Ez a kiskeresetűeknél kérhető mint mi is vagyunk.A családi pótlék és a gyes már megérkezett,de sajnos ez még nem.Február elején beadtam a kérelmet,és még mindig semmi!Ha valaki tud valamit légyszi írjon!
Köszönöm

Szia.
Tudnál erről bővebben írni,hogy mi ez a segély és mikor lehet igényelni,kik igényelhetik?
Előre is köszi!
üdv; Tanyus

#230. Szerző: Tanyus 2014-06-30 - 17:18 ó.
Sziasztok!
Mindenkinek tudom ajánlani az osztrák ügyek intézéséhez;
Euro-Finanz-Service Ag
Tel szám; +36/706345944

Úgy tudom Győrben és Sopronban van irodájuk.
Nekünk segítettek csp,gyes,adó ügyében.

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...