Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 07. 24. csütörtök - Kinga, Kincső

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2006.03.13. - 233 hozzászólás Családi pótlék Ausztriából. RSS Később elolvasom

#233. Szerző: berni0521 | Előzmény: (#227) csacsa8080
2014-07-04 - 07:27 ó.
csacsa8080:
berni0521:Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni. Március 24-én megkaptuk a MÁK levelét hogy továbbitották a családi pótlék igényünket az Osztrákokhoz, azota semmi sem levél sem pénz. Tudja valaki mennyi ennek az átfutási ideje?

Szia!Elvileg 9 hónapra kitolták az osztrákok.

Köszönöm a választ akkor még eltarthat egy ideig

#232. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#172) agi74
2014-06-30 - 19:10 ó.
Szia!Tudnál ezzel a segélyel kapcsolatban bővebb infót adni?Kik igényelhetik és milyen feltételekkel?
Előre is köszi!
Üdv;Tanyus

agi74:Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék valaki tudja e mennyi időt vesz igénybe,míg a Beihilfe zum Kinderbetreuungsgeld,utalják.Ez a kiskeresetűeknél kérhető mint mi is vagyunk.A családi pótlék és a gyes már megérkezett,de sajnos ez még nem.Február elején beadtam a kérelmet,és még mindig semmi!Ha valaki tud valamit légyszi írjon!
Köszönöm

#231. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#172) agi74
2014-06-30 - 19:06 ó.
agi74:Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék valaki tudja e mennyi időt vesz igénybe,míg a Beihilfe zum Kinderbetreuungsgeld,utalják.Ez a kiskeresetűeknél kérhető mint mi is vagyunk.A családi pótlék és a gyes már megérkezett,de sajnos ez még nem.Február elején beadtam a kérelmet,és még mindig semmi!Ha valaki tud valamit légyszi írjon!
Köszönöm

Szia.
Tudnál erről bővebben írni,hogy mi ez a segély és mikor lehet igényelni,kik igényelhetik?
Előre is köszi!
üdv; Tanyus

#230. Szerző: Tanyus 2014-06-30 - 17:18 ó.
Sziasztok!
Mindenkinek tudom ajánlani az osztrák ügyek intézéséhez;
Euro-Finanz-Service Ag
Tel szám; +36/706345944

Úgy tudom Győrben és Sopronban van irodájuk.
Nekünk segítettek csp,gyes,adó ügyében.

#229. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#178) verix0906
2014-06-30 - 17:00 ó.
verix0906:Sziasztok! A párom 1éve dolgozik Ausztriában. Van egy 2 éves kislányunk. Szeretnénk igényelni kintről a családi pótlék különbözetet. Nem vagyunk házasok,és élettársi kapcsolatban sem állunk/Nem mentünk el közjegyzőhöz/.Egy lakcímre vagyunk bejelentve. Az érdekelne minket,hogy így is tudjuk-e igényelni? mindenhol azt olvasom,hogy házasoknak kell lennünk?!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: Vera

Szia!Nálunk is ez a szitu,mi felhívtunk egy céget akik az ilyen ügyekkel foglalkoznak és mindent elrendeztek nekünk.Nem volt akadály,hogy hivatalosan nem vagyunk se élettársak se házasok.Tudom fizetni kell nekik egyszeri díjat de kitöltik a papírokat,megmondják milyen papírokat mellékelj még neked csak alá kell írni és postára adni a megadott címre (amit amúgy a munkahely címe alapján ők tudnak).Mi kintről kaptunk levelet ők pontosan lefordították és megmondták mi a teendő.Nálunk ennyi volt most várunk.Én nem bántam meg,hogy felhívtam őket és segítséget kértem szerintem megérte..(nálunk a MÁK-kal voltak gondok)
Üdv; Tanyus

#228. Szerző: Tanyus | Előzmény: (#205) betti716
2014-06-30 - 16:37 ó.
Szia!Mi tavaly decemberben adtuk be a papírokat a csp-re és a gyesre is.Kintről már kaptunk levelet,a gyessel kapcsolatba,hogy minden papírunk rendbe de kérik még a hivatalos papírt,hogy megítélték kint a csp-t.Ebből gondolom,hogy előbb rendeződnie kell a csp-nek és utánna jöhet a gyes.Most mi is a cssp-s papírra várunk kintről,hogy aztán már csak ezt a papírt tudjam küldeni a gyes-hez.Remélem most már hamar megjön.

betti716:
eviva:
betti716:Sziasztok. Tudna nekem valaki segíteni?
Megigényeltük a gyes különbözetet Ausztriából. Ott tartunk,hogy már csak az E411.es nyomtatványra vártak. Ez az itthoni gyes, gyed összegét igazolja? Ezt abból gondolom,hogy a munkahelyem is felhívott,hogy kérték tőlük,hogy mikor mennyi gyed-et utaltak.
Most kaptam levelet a MÁK.tól, hogy postázták az osztrákoknak.
Kérdésem,hogy kb mennyi idő kell még,hogy utalják a pénzt?
Köszönöm a segítséget...

Kedves Betti!

Én a magam verzióját tudom leírni,de a mi esetünkben,onnantól,hogy megérkezett a Finanzamt-hoz a hiányzó 411-es nyomtatvány ,kb másfél hét volt,mire megérkezett a különbözet teljes összege.Ez lehet eltérő talán ezt nem tudom,sajnos.De az biztos,hogy ha itt rendben van minden papír már ,akkor nemsokat ülnek rajta.előbb kaptam egy levelet tőlük,ami a kimutatás volt,amiben részletezték a teljes összeget,és másnap már rajta volt a pénz a számlán.
Ez az én esetemben így zajlott!

Közben annyi történt,hogy a családi pótlékot megküldték, de csak 1 hónap különbözetet,mert férjem 2012 nov végén lett kint bejelentve. A hölgy,aki intézte és nyár végén beadta a papírokat, úgy töltötte ki,hogy akkor már ne kelljen megigényelni most év elején. Bár ez szerintem hülyeség. Viszont az E411es papírt februárban küldték ki. Na mindegy. A családit most újra igényeljük a múlt évre. De most azt nem értem,hogy a Gyes különbözetet miért nem küldik?? Az merült fel bennem,hogy a gyest csak a családi pótlék után lehet megigényelni, na most nekem 2013ban nincs még igényelve családi, csak 2012ben 1 hónapban. Vagy ez nem érdekes? Már nem tudom mi van,mert tényleg az E411 kiküldése után megérkezett a családi a számlánkra 1,5 hét múlva és pontosan aznap a levél is,amiben összesítették,hogy mi mennyi. A Gyes papírjai is pontosan a családival egy időben lettek beadva nyár végén. Na meg a munkahelyemről kikérték a papírokat,mert a gyes az én nevemen megy. Vagy azt kikérik a családinál is?
Ne haragudjatok,hogy ennyit kérdezek,de hátha volt valakinek hasonló esete, vagy egyszerűen csak tapasztaltabb...

#227. Szerző: csacsa8080 | Előzmény: (#221) berni0521
2014-06-29 - 11:37 ó.
berni0521:Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni. Március 24-én megkaptuk a MÁK levelét hogy továbbitották a családi pótlék igényünket az Osztrákokhoz, azota semmi sem levél sem pénz. Tudja valaki mennyi ennek az átfutási ideje?

Szia!Elvileg 9 hónapra kitolták az osztrákok.

#226. Szerző: csacsa8080 | Előzmény: (#225) szombatne
2014-06-29 - 11:35 ó.
szombatne:Sziasztok!

Már többször igényeltem ausztriából a családi különbözetet. Eddig mindig amikor MÁK kiküldte nekik a papírokat rá 1-2 hónapon belül megkaptuk a pénzt!
Most március végén küldte nekik a MÁK a papírokat és még nem kaptunk semmit!
Mennyi idejük van erre ilyenkor?
Köszönöm!

Szia!Elvileg kitolták az ügyintézési időt az osztrákok 9 hónapra,de mivel már kaptál benne vagy a rendszerükben,van számod így nem fogják addig elhúzni.

#225. Szerző: szombatne 2014-06-24 - 13:03 ó.
Sziasztok!

Már többször igényeltem ausztriából a családi különbözetet. Eddig mindig amikor MÁK kiküldte nekik a papírokat rá 1-2 hónapon belül megkaptuk a pénzt!
Most március végén küldte nekik a MÁK a papírokat és még nem kaptunk semmit!
Mennyi idejük van erre ilyenkor?
Köszönöm!

#224. Szerző: fogasanita 2014-06-20 - 13:58 ó.
Sziasztok'
Ha tud valaki segteni kérem válaszoljon!
Végre ma megkaptam másfél év kérelem után a 2012-es családi pótlék különbözetet Ausztriából.Egyszerre elküldték a 2013-ast is. Ez alap összeg.
Gyermekem itthon tartósan beteg, emelt összeget kap, ezt kint is igényeltem, a német nyelvű forditásokat egy hete adtam be a leleteiről.A ma kapott levélben semmi nem szerepel az emelt családi pótlékról de a kérelem elutasitásáról sem.
Elképzelhető, hogy még megkapom az emelt plussz összeget vagy ezt már ne várjam!
Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérem segitsen.
Köszönettel: Szabó Anita

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...