Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 07. 29. kedd - Márta, Flóra

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2005.05.11. - 89 hozzászólás családi pótlék ausztriából RSS Később elolvasom

#1. Szerző: boregar 2005-05-11 - 19:08 ó.
Sziasztok!van valaki aki ausztriából fogja kapni a családipótlékot?Netán már kapja is?

#2. Szerző: ferry58 2005-05-11 - 22:03 ó.
Én kint dolgozom és kint adtam be az adóbevallást ahol fel kellet tüntetni minden családdal kapcsolatos adatot, söt egyedülkeresek, de mivel a család nem Ausztriában él igy nem jogosultak családi potlékra sem. Ezek szerint vagy én vagyok ügyetlen vagy más hazudik aki ilyent mesél.

#3. Szerző: gedo | Előzmény: (#0) ferry58
2005-05-12 - 08:30 ó.
Szia!
Bocs de azt kell mondanom, ügyetlen vagy! Én itthon dolgozom, a feleségem ausztriában, eddíg én kaptam a családit, mostantól pedíg a különbözetet kapja a nejem, + itthon én a magyart..szóval járj utána a dolognak jobban mert nem kell kint élned hogy járjon!!

#4. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) gedo
2005-05-12 - 11:33 ó.
Ferry 58!
azén férjem külföldön dolgozik.Az adóbevallásnak semmi köze a családipótlékhoz.
3 db nyomtatványt kell kitöltened /E411,E4o1,és a
familienbeihilfe /nyomtatványokat.Utána le kell fordíttatnod hitelesen a gyerekek születési anyakönyvi kivonatát,a lakcim igazolo kártyát és az iskola illetve az ovoda látogatási papírt.
ezután be kell adni a területileg illetékes finanzamtnak ausztriában.Mi november közepén adtuk be.Körülbelül junius végére várom a pénzt.Ha többet szeretnél tudni erről irj e_mailt privát.

#5. Szerző: boregar 2005-05-12 - 11:37 ó.
Ferry 58! Azt meg csak most olvastam hogy egyedül keresel! Akkor viszont jár neked is az asszonytartás is!!!!
Ha a feleséged nem dolgozik!!
Azt pedig az adóbevalláson kell feltüntetni egy kis rublika van azt kell beixszelni.Ez egy évre visszamenőleg adják.a családi pótlékot annak akinek nem dolgozik a párja annak 2 havonta. akinek dolgozik annak egy évben egyszer fizetik ki.

#6. Szerző: klara | Előzmény: (#0) boregar
2005-05-14 - 00:51 ó.
Arról mit tudtok, hogy aki nem folyamatosan dolgozik (1 éve) Ausztriában, annak elutasítják? Egyébként az osztrákok miután leellenőrizték a papírokat, átküldik az illetékes Magyar Állami Kincstárnak,ahol viszont akár 1/2 évet is ülnek rajta, mire visszaküldik Ausztriába.Nektek már kifizették a km pénzt?(Pendlerpausal)

#7. Szerző: boregar 2005-05-14 - 09:09 ó.
Ha év közben ki vagy jelentve pár hónapig akkor arra az időre nem jár.A többire igen.Ha csak most kezdték kinn dolgozni és nincs meg az egy éved akkor majd csak azután fog járni ha meglesz az egy éved.
Egyébként tényleg fél évig ülnek rajta itthon. Mi nov. közepén adtuk be és most ápr. 1 től már nem kapok itthonról.KB:juni végétől kapjuk kintről.

#8. Szerző: klara | Előzmény: (#0) boregar
2005-05-14 - 22:31 ó.
Én rákérdeztem kinnt, de ők 1 hónap után átadják a magyar oldalra, innen meg leshetünk.Arról nem is szólva, hogy az itthoniról lemondattak, s most a könyvtámogatáshoz kérik az iskolákban.Ha nem tudom bemutatni az igazolást, fizethetek 3 gyerek után teljes összeget.

#9. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) klara
2005-05-15 - 07:41 ó.
Klara!Azzal cseszted el,hogy bementél az államháztartási hivatalba és ott kérdezősködtél.Ahhoz hogy ausztriába beadd a kérvényt, semmi közük a magyaroknak.Sokan jártak így hogy bementek itt magyarországon és azonnal lemondatták őket.Pedig ez teljesen szabályellenes.Most azt tudod csinálni, hogy irsz nekem privat E-mailt és megadom azt a cimet ahová be kell adnod egy kérvényt és visszamenőleg megkapod azokra a hónapokra a pénzt amióta már nem kaptál csal.pótlékot.Hány hónapról lenne szó?
Pontosan ird meg hogy hol laksz és mikor mondatták le veled a csal.pótl.-ot.Egyébként az igaz hogy az osztrákok pár hét után átadják mo.ra és itt kb:fél évig ülnek raja.

#10. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) boregar
2005-05-17 - 16:52 ó.
Klára!!!!!!!!!!!!!!!
Valami miatt nem megy át a levél hozzád.A családi pótlék ügyében.Irj ujra légyszi .

#11. Szerző: FREDDY/S 2005-05-18 - 06:40 ó.
Én 11 évig fizettem a munkanélküli hozzájárulást Ausztriában (munkanélküli biztosítási számom is volt). Amikor önhibámon kívűl munkanélküli lettem a munkanélküli segélyt azért nem kaptam, mert nem volt ott albérletem. Amikor dolgoztam akkor ingáztam, a hozzájárulást akkor tőlem vonták le, nem számított, hogy nics albérlet. Természetesen a képviselők ezt nem tudták megoldani, ugyanis ez már nem az ő problémájuk. Az alapvető emberi jogokat nem mindegy, hogy ki értelmezi, nemde...

#12. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) FREDDY/S
2005-05-18 - 11:25 ó.
én úgy tudom hogy akkor is jár a munkanélküli ha nincs kinnt bejelentett lakcimed.
ez mostani eset?Akkor kérdezz meg egy jogi képviselőt aki a magyarokkal foglalkozik.Oberpullendorfon és Oberwarton is van a finanzamtban ilyen és perfekt tudnak magyarul.Csak utána ne szidj ha nem sikerulne,de én igy tudom.

#13. Szerző: FREDDY/S | Előzmény: (#0) boregar
2005-05-18 - 20:42 ó.
Hát csak az a baj, hogy hiába számolták ki a munkanélküli segély összegét, az albérleti címre nem tudták átutalni, mert a határon túlra nem utalhatták. Ha egyedül a problémád nem tudod megoldani, akkor az csak egy probléma marad.

#14. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) FREDDY/S
2005-05-19 - 10:07 ó.
Az igaz hogy mo.ra nem utalnak pénzt de egy osztrák számlaszámra már igen.Nyitni kellene egyet ha még nincs.Én biztosan nem hagynám annyiba a dolgot mert az a pénz is sokkal több mint amit itthon megkeresel.

#15. Szerző: klara | Előzmény: (#0) boregar
2005-05-19 - 11:16 ó.
Megkapom a leveleid, de az axelero.hu most áll át t-online.hu-ra, valószínüleg ezért küld vissza üzenetet.A pesti telefonszámot légyszi küld el nekem.Köszi

#16. Szerző: klara | Előzmény: (#0) FREDDY/S
2005-05-19 - 11:21 ó.
Mo-ra nem kapsz pénzt, de lehet nyitni kinn számlát. Arra vigyázz, hogy olyat nyiss, ahova nem kell betenni pénzösszeget, mert vonják a havi költséget.A másik számlában az a jó, hogy nem kell fix összegnek rajta lenni a felvételkor kérik az útlevelet.A munkanélküli segély jár, azt is kapod, de én úgy tudom, hogy csak a mo-inak megfelelő összeg.

#17. Szerző: klara 2005-05-20 - 11:46 ó.
Megpróbáltam rákérdezni,mi van a csp-vel, de nem megy. 1 hete próbálom felhívni a MÁK-ot Győrben, de csak ma vették fel a telefont.Megkérdeztem, hol tart a kérvényünk-nem tudta. Tankönyvtámogatás ügyben - nem tudta.Na most őszintén ,.........?!?
Végül megadta azPest számot, de ott csak a titkárnő van, hétfőn próbálkozzak újra.Addig is sziasztok, majd írok mire jutottam.Ha valaki most akarná beadni a kérvényt csp-ra külföldről, NE MONDJON LE ITTHON ADDIG RÓLA!! Nálunk is ez volt a baj,hogy Sopronban közölték muszáj lemondó nyilatkozatot írni.EZ BAROMSÁG!

#18. Szerző: FREDDY/S | Előzmény: (#0) klara
2005-05-20 - 12:34 ó.
Az elméletben minden nagyon szép, csak az a baj, ha érintett leszel, akkor derül ki, hogy mindabból a fele sem igaz. Én a szomszéd állampolgársággal háromszorosát kereshettem volna, ez az esélyegyenlőség és az azonos bánásmód. He lehet csak 25 éves legyél, felsőfokú végzettséggel, és többéves gyakorlattal. Ha valahol meg érdeklődni mertsz, az azt jelenti, hogy nehéz ember vagy. Csak ilyen segítséget tudnak biztosítani az illetékesek, avagy lehet hogy mindezt rosszul értelmezem, nemde...

#19. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) boregar
2005-06-13 - 19:51 ó.
Szia!

Kérlek segíts nekem:nekem is a férjem dolgozik Ausztriában 2005.ápr.11 óta, a kislányunk 2 éves lesz augusztusban,én itthon vagyok egyenlőre még gyed-en, augusztustól gyes-en!!!!Nyomtatványaink már vannak a kinti családi pótlékhoz (E411,E401 és a Kinderbeihilfe)és lefordítattam a gyerek születési anyakönyvi kivonatát a mi házassági anyakönyvi kivonatunkat és még mi kell????
De a soproni Államkincstárnál azt kérték, hogy az E411-es 5.pontját először pecsételtessük le kinnt a Finanzamt-ban és utána hozzam be hozzájuk a nyomtatványokat???!!!!
És tényleg csak jövőre adhatjuk be, vagy már beadhatnánk, de hova???És mennyi egyébként az összege???és Kindergeld (gyes) is jár nekem ezek alapján???
Segítséged előre is köszönöm!!!!

#20. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) boregar
2005-06-14 - 08:05 ó.
Boregar!

Ha lehet az e-mail címemre válaszolj!!!!!!!Köszi:Szuzy

#21. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) szuzy
2005-06-16 - 12:34 ó.
Elment a válasz,remélem megkaptad.

#22. Szerző: klara | Előzmény: (#0) szuzy
2005-06-16 - 14:11 ó.
A Finanzamt már nem adja vissza neked a papírokat! De addig itthon ne mondj le a családi pótlékról semmi esetre sem, míg kintről nem kapod.

#23. Szerző: klara | Előzmény: (#0) klara
2005-06-16 - 14:16 ó.
SIKERÜLT!!!!!
jÚLIUS 1-TŐL KAPOM A SZÁMLÁMRA A CSAL.PÓTLÉKOT!
KITARTÁS MINDENKINEK!!!

#24. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) klara
2005-06-16 - 17:58 ó.
Tök furcsa, mert én még rá is kérdeztem Sopronban az Államkincstárnál és azt mondta a hapsi, hogy nem kell lemondanom az itthoni családi pótlékot!!!!!!
Ez az amikor nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal!!!!Komolyan ez már kész röhej!!!De örülök, hogy Neked összejött!!!

#25. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) szuzy
2005-06-16 - 19:39 ó.
Szia!Elküldtem a telefonszámom mert a levél nagyon hosszú volt.Ha ez sem érne oda,te ird meg a telefonszámod és visszaküldöm az enyémet sms-ben.Itt nem akarom megadni mert az enyém titkositva van bizonyos okok miatt.szia Boregar.

#26. Szerző: zazi12 | Előzmény: (#0) klara
2005-06-17 - 09:57 ó.
Szia klara! Egy pár kérdést ha feltehetnék....Előre is köszi! A számládra kaptál pénz, vagy levélben értesítettek, hogy júl 1-től már kapood? Mikor adtad be? Én decemberben adtam be de azóta semmi visszajelzés!

#27. Szerző: boregar 2005-06-17 - 13:13 ó.
Senki ne lepődjön meg ha először csak a kéthavi családi pótlék jönne meg.Küldeni fogják visszamenőleg 2004 május 1-től csak a minisztériumtól várják a papirokat meddig kapta itthonról és milyen összeget.Utána tudják a visszamenőlegest kiszámolni.

#28. Szerző: klara | Előzmény: (#0) zazi12
2005-06-17 - 19:08 ó.
Számlára, de nem értesítettek, én hívogattam őket folyamatosan.Amikor a magyarok visszaküldték a papírokat,onnantól kezdve 2 héten belül már visszaigazolták a jogosságot, s küldik a számlára.

#29. Szerző: klara | Előzmény: (#0) szuzy
2005-06-17 - 19:09 ó.
Köszi. Most én is drukkolok, hogy a többieknek is sikerüljön.

#30. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) klara
2005-06-17 - 19:28 ó.
Küldenek majd értesitést de a számlán előbb rajt lesz a pénz.Soká ér ide ausztriából a levél.KB 2 hét.

#31. Szerző: zazi12 2005-06-18 - 18:34 ó.
Köszi a választ! A magyarok nekem azt mondták( kb. egy hónapja) ők visszaküldtek mindent , azóta semmi! Most várok, de már egyre türelmetlenebbül!

#32. Szerző: klara | Előzmény: (#0) zazi12
2005-06-24 - 14:06 ó.
Miért nem kérdezel rá?Mikor én megkérdeztem őket, hogy miért nem utalnak, a magyarok mutogattak egymásra(mi itt vesztünk el,1/2 évre).Miután kibogoztuk a szálakat, a kintiek 2 hét után jelezték, hogy már megérkezett a levél, s hó végéig megállapítják a juttatás összegét.Ha Eisenstadthoz tartozol:00432682628310
Bemondod a biztosítási számodat, s megmondják azonnal, hol tartasz.

#33. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) klara
2005-07-15 - 14:09 ó.
Szia Klári! Sikerült megkapnotok a családi pótlékot?Már senki sem foglalkozik ezzel a kérdéssel?

#34. Szerző: klara | Előzmény: (#0) boregar
2005-07-19 - 23:17 ó.
Szia! Kössz az érdeklődésedet, még nem kaptam meg a számlára a pénzt, de már állítólag átutalták.

#35. Szerző: sok kérdés | Előzmény: (#0) boregar
2005-07-23 - 18:22 ó.
Ezek szerint már legtöbben megkaptátok a CSP-t
Ausztriából, vagy legalább már tudtok valamit.
Én január végén adtam be a kérelmemet,(a férjem
dolgozik kinn),de még semmi választ nem kaptam,
még azt sem,hogy a papírok rendben vannak-e?
Én a gyerekek szül.ak.kiv-át sem lefordítva adtam be
be,sőt a házassági ak.kiv.-ot le sem adtam.
Érdeklődjek valahol?

#36. Szerző: klara | Előzmény: (#0) sok kérdés
2005-07-26 - 08:10 ó.
Egyelőre még mi is csak tudunk valamit.Azért, hogy tudj valamit, nem fog senki utánad rohanni, hogy bocsi, de ezek a papírok még hiányoznak.Egyszerűen nem foglalkoznak veled tovább, félretesznek.Sajnos, neked (vagy a férjednek )kell rohangálnod, hogy milyen papírt, hova adjatok be.A szül.kiv.-ot nem kell lefordíttatni akkor, ha a beadásnál az eredetit lefénymásolták.Legjobb, ha annál a helynél érdeklődsz, ahol leadtátok, milyen adatokra van még szükség, mert soha nem kaptok semmit.

#37. Szerző: klara 2005-07-26 - 08:11 ó.
Boregar!
Veled mi van?

#38. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) klara
2005-07-26 - 13:00 ó.
Szia Klári!Mi már 2x kaptunk tehát 4 havi családipótlékot kaptam eddig.Augusztusban jön a következő.Visszamenőleg még nem kaptam meg,mert egy számlaszámra várnak az osztrákok,hogy magyarországnak ki tudják fizetni amit 2004.május 1-től nekem itt fizettek.Utána számitják ki a különbözetet és utalják.Talán augusztusban az is meglessz.Egyébként igazad van,mindenkinek utána kell járni mert lassuak,de nagyon.Én már 3x telefonáltam ki,hogy mikor utalják már a visszamenőlegesen járó pénzt.szia.

#39. Szerző: Laura 2005-07-28 - 14:15 ó.
Szia Klara!Köszi a "sok kérdés"-re a jó tanácsokat!
képzeld telefonáltunk Eisenstadt-ba (ott adtuk be a
a papírokat)és egy arrogáns férfi úgy elküldött a
bús....-ba,hogy szavunk sem maradt.Annyit mondott,
majd ők keresnek bennünket,ha úgy gondolják!Ezeknek
csak akkor jó a magyar, ha fizet,fordítva már nem
szeretik.

#40. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) Laura
2005-07-28 - 15:30 ó.
szia Laura!Ezzel a férfival nekem is volt szerencsém beszélni.Próbáld meg máskor,nem mindig ő veszi fel a telefont.Ha mégis újra kifogod,egyszerűen rakd le a telefont. A többi munkatársa egyébként nagyon rendes és segítőkész.Sok sikert.!

#41. Szerző: klara | Előzmény: (#0) Laura
2005-07-29 - 13:04 ó.
Laura!
Bocsáss meg nekem, de ez sajnos benne van a pakliban.Ha gondolod (még nem vette el a kedved)próbálkozz máskor is, van egy nagyon kedves hölgy, + 2 másik ügyintéző úr.Velem ez személyesen történt meg, volt nagy égés.Délután visszamentem, s a másik úr nagyon udvariasan felvilágosított.Próbálkozz, ne hagyd magad.Kitartás, kérdezzd meg Boregart.

#42. Szerző: Laura 2005-07-29 - 14:16 ó.
Sziasztok! Köszönöm a bíztatást! Fogok próbálkozni
többször,majd írom mire jutottam.

#43. Szerző: klara | Előzmény: (#0) Laura
2005-08-01 - 20:31 ó.
A lényeg, hogy ne add fel.

#44. Szerző: klara 2005-08-03 - 21:17 ó.
Most még annyit tudtam meg: ha mindkét fél (apa-anya) kinn dolgozik, 2 havonta jár a cs. pótlék.Ellenben ha az egyik itthon van, évente 1* kapja meg a különbözetet.A visszamenőlegessel is van egy kis gond, mert ha mindketten kinn dolgoztak az EU után, de felvették itthon a cs.pótlékot, állítólag először vissza kell fizetni május 1-ig. Utána a teljes összeget Euróban visszakapod.Na most ennyivel okosabb? lettem megint.

#45. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) klara
2005-08-04 - 21:46 ó.
Szia Klára!Ha csak az egyik szülő dolgozik kinnt ausztriában a másik mo.on dolgozik,akkor kapják meg egyszer egy évben.Ha az egyik kinnt a másik itthon háztartásbeli,munkanélküli stb tehát ha nincs folyamatos munkaviszonya,akko 2 havonta kapják meg.Nekem a férjem dolgozik kinnt én sehol.Kéthavonta kapjuk.Ha mindkét szülő kinnt dolgozik akkor is 2 havonta jár.Van olyan lehetőség hogy te visszafizeted a magyar államnak a 2004.05.01-kapott családi pótlékot és akkor ettől az időponttól teljes összeget kapsz kintről.De semmi értelme szerintem.Fizessék csak ki az osztrákok a magyaroknak és utána te megkapod a különbözetet arra az időre amig mo.on nem szüntették meg a folyósítást.onnantól ugyis teljes összeget kapsz ausztriából.

#46. Szerző: zazi12 2005-08-09 - 12:10 ó.
Sziasztok! Először is irigylek mindenkit, akinek sikerült a családi pótlék ügyére pontot tenni. én már kezdem magam úgy érezni, mintha alamizsnát kérnék az osztrákoktól! Mint már előzőekben leírtam decemberben adtam be a papírokat! Júniusig türelemmel vártam, akkor pedig ( biztatásotokra) mertem telefonálni! Kb. három próbálkozásig azt a választ kaptam, hogy még nem ért be a papírom! Ezek után itthon végig telefonáltam mindenkit, és kiderült hogy már rég átment minden! Ezek után sikerült beszélnem egy nővel, aki bevallotta, tényleg minden már rég náluk van, csak most le van állítva a kifizetés, majd jelejtkeznek! Türelmes voltam, vártam! Aztán még egyszer a múlt héten megpróbáltam telefonálni, és sikerült azzal a "kedves" emberrel beszélni, aki úgy elküldött a búsba, hogy azóta sem tértem magamhoz!
Ennyi! Sík ideg vagyok, lakáscsere minden közepette nagyon fontos lenne már az a pénz ha valaki tud valami okosat örülnék neki!

#47. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) zazi12
2005-08-09 - 19:41 ó.
Megint csak ismételni tudom magam.Próbálkozz a telefonálással,valamikor csak nem az a "kedves" ember veszi fel a telefont.Ha peched van egyszerűen leteszed.Nem szeretnék senkit sem elszomorítani,de tudnotok kell,hogy ezt minden évben újból be kell adnotok majd.Talán addigra már gördülékenyebben megy a dolog.Kitartást mindenkinek.

#48. Szerző: klara 2005-09-06 - 09:46 ó.
zazi12
Ne keseredj el, még én is hasonló cipőben járok.Ahhoz képest, hogy május 30.-val sikerült a papírjaimat a szomszédba küldetnem, még mindig nem történt semmi.Pedig akkor azt mondták, hogy mivel regisztrálták a papírjaimat, innentől gyorsabban megy, azóta sincs semmi .Pedig én tényleg minden hónapban telefonálok,de mindig csak annyi:most már küldik a pénzt.Közben állástalan lettem, ami felvet egy csomó jogi problémát, hiszen itthon kellene jelentkeznem a munkanélküli hivatalba.Ha nem tudok gyorsan elhelyezkedni, segélyt kapok, ami nem szerencsés, mert akkor megint itthon vagyok regisztrálva, s a procedúra miatt ugrik a családi pótlék .Ezen értem azt, hogy majd ha lesz állásom, kezdhetem az egészet elölről.Na most kicsit le vagyok törve.

#49. Szerző: Laura 2005-09-06 - 16:03 ó.
Kedves klara!Elárulhatnád, hogy sikerült elérned
hogy Ausztiába küldjék a papírjaidat, mert énnekem
most sikerült megtudnom,még Pesten van az összes
papír.én is el vagyok keseredve,mikor lesz ebből
pénz,vagy lesz-e egyáltalán?? Nincs senki aki
segít?Teljesen hülyének nézik az embert?
Neked is kitartást,úgysincs más lehetőségünk!

#50. Szerző: 1148 2005-09-13 - 17:02 ó.
sziasztok.csipi vagyok.febr.közepén adtuk be a papirokat.még semmi.ben az osztrák lassú hanem a magyar minisztériumban 3-ember felelős a papirmunkáért nálunk

#51. Szerző: klara | Előzmény: (#0) Laura
2005-09-15 - 10:13 ó.
Sziasztok!
Annyit tudok csak mondani, hogy hívjátok fel a MÁK-ot Bp.-en, s kérjétek őket, hogy küdjék át a papírjaitokat.Valójában nem biztos, hogy Pesten van, mert először a megyeihez kerül ,s itt volt az enyém is min. 3 hónapig.Tehát először azt kellene megtudni, hol akadt el.

#52. Szerző: klara 2005-10-12 - 11:52 ó.
Sziasztok!
Jó hírrel kezdem, megkaptuk végre mi is a családi pótlékot Ausztriából.Ellentétben másokkal, nekünk egyösszegben utalták át 2004 máj.-2005 szept.-ig. Bánja a kánya, a lényeg, hogy 1 éves huzavona után végre van honnan kapni.Tudniillik innen már nem, onnan pedig még nem voltunk a rendszerben.Ezért kívánok mindenkinek kitartást!!!!!!!

#53. Szerző: klara 2005-10-18 - 09:20 ó.
A papírokat viszont évente kell megújíttatni.Ilyenkor vizsgálják felül, hogy az illető jogosult-e még a csp-ra.

#54. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) klara
2005-10-20 - 14:26 ó.
És mikor kell újra beadni????Az adott év után vagy még évvége előtt???

#55. Szerző: atinasz 2005-10-21 - 17:16 ó.
Sziasztok!Atina vagyok.
Nagyon örülök h. végre találtam a neten egy ilyen fórumot ahol ezzel foglalkoznak.Mármint a csp-vel.Mi is hasonló cipőben járunk. Azzal a különbséggel, h. élettársi kapcsolatban élünk. Nekem az előző házasságomból van egy középiskolás fiam, a közös lányunk januárban született. Csp. Eisenstadtba kb. áprilisban adtuk be, azóta semmi. Nemrég beadtuk Oberpullendorfban a gyest is, erre két hete jött egy levél, h. pótoljak pár papírt: lakcímkártya, anyakönyvi kivonat. A fordítások 15ezerbe kerültek, + a levél Au-ba 860 Ft. Már egy csomó költségbe került az egész, de pénz még nem láttunk belőle. Ma telefonáltam Pestre az Államkincstárba a nő azt mondta nov.11-ig szabin van az ügyintézőnk, de hétfőre megnézi h. elküldték e már Au-ba a papírjainkat. Pedig kb. 1 hónapja már ígérték h. kiküldik. Ennyit a magyar ügyintézésről. Ha valaki tud vmi információval szolgálni, segíteni kérem írjon, ide v. az email címemre. Jár a csp. ha élettársak vagyunk, és a nagy gyerekemre jár? Akkor 2006. januárba újra be kell adni a kérelmet, megint mindent le kell fordíttatni? A párom csak 2004. nov-ben jelentkezett be a címemre vagyis azóta vagyunk a lakcímkártyákon egy címen, ez vajon baj lehet? A nagy fiam után egyedülállóként kaptam a cspt Mo-on, akkor jelentettem be h. együtt élek vkivel amikor a kicsi lány idén januárban megszületett, akkor vajon 2004.05.01-től jár a csp a nagy után ? Jó kérdések.Ha valaki tud segítsen információval. Előre is nagyon szépen köszönöm. Jó hétvégét mindenkinek. Jó volt olvasni végre h. valakinek azért már sikerült, bár itt nálunk is már vannak néhányan akik kapják.

#56. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) atinasz
2005-10-21 - 18:34 ó.
Szia!Tudni kellene,hogy TE vagy esetleg az élettársad dolgozik-e kint!Ugyanis csak a vér szerinti gyerek után kaphattok csal.potlékot au-ból.Ha az élettársad dolgozik kinn,és nem ő a vérszerinti apa,akkor nem jár a nagyfiunak,ellenben ha TE dolgozol kinnt,akkor já,mivel édes gyereked.Illetve van még egy lehetőség,Ha az élettárs nevére vette a nagy fiut,akkor szintén jár.Ha egy lakcímen laktok.A közös gyerek jan.-ban született,tehát onnantól kapjátok.Illetve ha a nagyfiu az élettársad nevén van,akkor 2004-től.Nem év elején kell beadni,hanem annak az időpontnak az éves fordulóján,amikortól majd megitélik neked./pl 2005.11.12.akkor egy év mulva ilyenkor /
Ha valamit nem jól tudtam akkor bocs,de volt közeli hozzátartozóm hasonló cipőben ezért mertem irni.Kitartást.

#57. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) boregar
2005-10-21 - 19:49 ó.
még adok egy tel.számot,Ő Obervarton intézi ezeket az ügyeket,tud magyarul is.:Nikol Faszl 0043 33523 235616.

#58. Szerző: atinasz | Előzmény: (#0) boregar
2005-10-25 - 17:06 ó.
Köszönöm a válaszod.Bocs eddig nem volt időm írni. Nem tudom jár e a fiamra majd meglátjuk. Egyébként én itthon gyeden vagyok jelenleg, az elettársam dolgozik kint. Képzeld ma megint telefonáltunk Pestre, állítólag az ügyintézönk két hétig szabin van, addig a kutya nem foglalkozik velünk. Még mindig nem küldték ki a papírunkat, de az egyik hölgy bevallotta h. már rég lejárt az ügyintézési határidő. 90 nap. Meg azt is mondta hívjam fel Szombathelyt hátha itt akadt el a dolog. Felhívtam és tényleg 1 papírt nem küldtek még el Pestre, mert az ügyintéző elfelejtette, vagy helyette egy másik csinálta ő csak a nevét firkantotta oda, ezt ő így mondta és elnézést kért. Most elfaxszolja nekem, hogy gyorsan vissza tudja faxolni, aztán mehet Pestre. Kész bolondok háza, röhej az egész. Ha nem velem történik el sem hiszem. Szóval a cspre még várhatunk ki tudja mikor ér ki a papír, utána az osztrákok még meddig ülnek rajta. De azért köszi mégegyszer az infókat, ha valakinek még van mit írni a témáról írhatna. Üdv.

#59. Szerző: szitas | Előzmény: (#0) boregar
2005-10-25 - 20:47 ó.
Szia Boregar!
Még csak egy hónapja dolgozom kinnt,ingázó engedéllyel.Tényleg csak 1 év munkaviszony után vagyok jogosult csp-ra?
A nejem GYES-en van,a gyermek még csak 5 hónapos.Ő kap itthon csp-t.
A cégnél viszont kitöltötték a kétféle formanyomtatványt,és kérték az Anyakönyvi fordítását.A könyvelőnek küldték át tudtommal,ő intézi tovább.
Lehet,hogy ők sincsenek képben e témában?
Ha nem gond e-mail címre válaszolj,mert azt jobban figyelemmel kísérem.
Köszi!

#60. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) szitas
2005-10-26 - 18:44 ó.
irtam!

#61. Szerző: cinisamu | Előzmény: (#0) klara
2005-11-02 - 14:26 ó.
Kedves Klára! Mi most kezdtük el ezt az egészet.
Illetve 10 hónapja könyörgök a férjemnek, hogy
csináljunk már valamit és most jutott el oda.
Olvastam, hogy Ti megkaptátok a családi pótlékot.
Tudnál esetleg
egy-két hasznos tanáccsal szolgálni, külön körök
elkerülése végett? Mi most ott tartunk, hogy
kitölteti a munkahelyén a papírokat (ő dolgozik
Ausztiában én meg Mo-on)és leadjuk a Veszprém
megyei MÁK-hoz, mert ők utalják nekem a családi
pótlékot. A férjem munkahelyén le is kell pecsételtetni
amit kitöltenek?
Mi szükséges még? Előre si köszönöm!

#62. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) boregar
2005-11-04 - 13:45 ó.
Szia Boregar!

Végre mi is beadtuk a papírokat Eisenstadt-ban, úgyhogy megkezdődhet a visszaszámlálás!!!csak bírjuk kivárni!!!nagyon köszi a segítségedet!!!egyébként az okmányirodába (Sopron) mégegyszer visszamentem, hogy úgy töltsék ki nekem az E401-es ahogy kell (ékezet nélkül,fordított dátum stb....)és még neki állt feljebb, hogy mit akarok én mikor ők egy magyar szerv és nekik magyarul kell írniuk!!!!csak az a babi mondtam neki, hogy ez meg egy osztrák nyomtatvány, amit Ausztriába kell beadni, nem pedig Magyarországon!!!!Szóval erről ennyit!!!De mindent köszi és ha lesz fejlemény úgyis írok!Kitartás mindenkinek!!!

#63. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) klara
2005-11-07 - 12:43 ó.
Klara!

Nektek a különbözetet nem kellett vissza fizetni, ugye?
Mert most a gyermekeit egyedül nevelő unokatesómnak, aki kinnt dolgozik, állítólag vissza kell fizetnie kötelezően!ez lehetséges?

#64. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) szuzy
2005-11-07 - 17:15 ó.
Bocs,hogy beleszólok,de milyen különbözetet kellene visszafizetnie?Egyébként ez hülyeség.Soha senkinek még nem kellett semmit sem fizetnie.Megnyugodhat az unokatesód.

#65. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) boregar
2005-11-08 - 13:55 ó.
Jaj bocsi, hülyeséget írtam!Arra az összegre gondoltam amit addig kapott itt Magyarországon, amíg le nem tiltották neki!
Bocsi,bocsi!
De ez nem úgy van, hogy az osztrák annyival kevesebbet fizet ki arra az időszakra!!!!miért kellene neki ezt visszafizetni???!!!

#66. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) szuzy
2005-11-08 - 16:58 ó.
Szia!nem kell neki semmit visszafizetnie,mert amig itthonrol kapta,addig az időpontig kintről különbözetet kap,amikortól itthonról nem kapta,onnantól fizetik az osztrákok a teljes összeget.pl:2005.04.01-ig kapta mo.ról,akkor ausztriától Ő2004.05.01-2005.04.01ig a két összeg közti különbözetet kaja meg.amikortól mo.on már nem kapta,onnan kapja a teljes összeget.Remélem érthetően irtam le.Van egy olyan lehetőség,hogy te visszafizetheted az államnak a csatlakozás óta kifizetett összeget,de ez felesleges,csak bonyolitja a dolgot.Szerintem még senki nem csinálta.Az osztrák állam fizeti vissza a magyaroknak ezt a pénzt,ezért kap arra az időre csak különbözetet.Egyébként fel akartalak hivni ez ügyben,hogy érthetőbben elmondjam,de már nincs meg a tel.számod.szia

#67. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) boregar
2005-11-08 - 17:49 ó.
Köszi-köszi!

Így már értem, csak azt hittem, hogy kötelezővé is tehetik a magyarok a visszafizetést!

#68. Szerző: atinasz 2005-11-10 - 11:51 ó.
Sziasztok' Van valaki úgy mint én, hogy Mo-on van rendesen munkahelye, és az osztrákoknál az élettársa, férje dolgozik. Én úgy tudom ilyen esetben évente egyszer utalják a csp- t Ausztriából. Mi még mindig nem kaptunk semmit. Pesten a Mákban eddig az ügyintézőnk szabin volt senki nem foglalkozott az ügyünkkel mindenki lerázott. Holnap hívom állítólag már dolgozni fog. Mi van a magyar cspvel.úGY hallottam hogy akinek felküldik a megyéről Pestre, hogy a továbbiakban onnan kapja annak újra kell igényelni Pesten is az egészet. Van egy kolléganőm, aki az osztrák cspt szeptemberben megkapta kintről, a magyart felküldték Szhelyről Pestre azóta rajt ülnek. Ha valakinek van infója kérem írja meg. Előre is köszi. Ti már kaptatok kintről adóvisszatérítést. Azt is várjuk, tavaly ilyenkor már rég megkaptuk. Üdv

#69. Szerző: boregar 2005-11-25 - 10:42 ó.
[Burgenlandi Magyar munkavállalók!!!!!!Minden magyar munkanélküli hivatalban lehet kapni az ingyenes jogi kisokost,ami tájékoztató a Burgenlandban dolgozó magyar munkavállalók számára.Benn van a csal.pótléktól kezdve a gyes,az ingázó általány,végkielégítés stb.]

#70. Szerző: n.andi 2006-01-04 - 15:41 ó.
Sziasztok!
Nekem a férjem dolgozik Ausztriában.Áprilisban beadta a papirokat,történtek is dolgok:pl. az itthoni csp.-ot már nem kapom oktober óta,de kintről még egy fillért sem kaptunk.Megmondaná valaki ,hogy egy gyerek után mennyi pénz jár,mert ezzel sem vagyunk tisztában.

#71. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) n.andi
2006-01-15 - 20:26 ó.
n.andi:Sziasztok!
Nekem a férjem dolgozik Ausztriában.Áprilisban beadta a papirokat,történtek is dolgok:pl. az itthoni csp.-ot már nem kapom oktober óta,de kintről még egy fillért sem kaptunk.Megmondaná valaki ,hogy egy gyerek után mennyi pénz jár,mert ezzel sem vagyunk tisztában.

Szia!Ha megmondod hány éves a gyerek,akkor megtudom mondani mennyi eurót kaptok.

#72. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) boregar
2006-01-29 - 14:31 ó.
boregar:[Burgenlandi Magyar munkavállalók!!!!!!Minden magyar munkanélküli hivatalban lehet kapni az ingyenes jogi kisokost,ami tájékoztató a Burgenlandban dolgozó magyar munkavállalók számára.Benn van a csal.pótléktól kezdve a gyes,az ingázó általány,végkielégítés stb.]

Én is nagy bőszen beküldtem a férjemet ezért a jogi kisokosért a soproni munkaügyi központba, ahol közölték, hogy ilyet ők még nem láttak, nem is hallottak róla!!!!!!Felhívtam Győrben Németh Kálmánt, ő az IGR magyar-burgellandi szakszervezet) soros elnöke, aki azt mondta, hogy kinnt az IGR-ben biztosan lehet kapni, ez egyébként Eisenstadt-ban az AMS-ben van, ott magyar jogsegélyszolgálatot is tartanak minden kedden és pénteken 9-12ig.
Sok segítség van, és a jogi kisokos is letölhető a www.igr.at oldalról is (magyarul és németül)!!!!!!

#73. Szerző: boregar 2006-02-11 - 14:38 ó.
gfgfgfgfg

#74. Szerző: roland05 | Előzmény: (#0) atinasz
2006-02-22 - 08:54 ó.
atinasz:Sziasztok' Van valaki úgy mint én, hogy Mo-on van rendesen munkahelye, és az osztrákoknál az élettársa, férje dolgozik. Én úgy tudom ilyen esetben évente egyszer utalják a csp- t Ausztriából. Mi még mindig nem kaptunk semmit. Pesten a Mákban eddig az ügyintézőnk szabin volt senki nem foglalkozott az ügyünkkel mindenki lerázott. Holnap hívom állítólag már dolgozni fog. Mi van a magyar cspvel.úGY hallottam hogy akinek felküldik a megyéről Pestre, hogy a továbbiakban onnan kapja annak újra kell igényelni Pesten is az egészet. Van egy kolléganőm, aki az osztrák cspt szeptemberben megkapta kintről, a magyart felküldték Szhelyről Pestre azóta rajt ülnek. Ha valakinek van infója kérem írja meg. Előre is köszi. Ti már kaptatok kintről adóvisszatérítést. Azt is várjuk, tavaly ilyenkor már rég megkaptuk. Üdv

Sziasztok!

Adóvisszatérítés ügyében tudok segíteni bárkinek. szilvianemeth75@hotmail.com címen keressetek!
Üdvözlettel: Szilvi

#75. Szerző: nagy14 2006-02-26 - 14:15 ó.
Sziasztok , megtudná valaki mondani nekem ,hogy egy 9 és egy 2 éves gyerkőc után mennyi a családi pótlék ausztriában ?

#76. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) nagy14
2006-02-27 - 11:07 ó.
nagy14:Sziasztok , megtudná valaki mondani nekem ,hogy egy 9 és egy 2 éves gyerkőc után mennyi a családi pótlék ausztriában ?

Szia!A 2 éves után 168,20 , a 9 éves után 162,70 Eurót kapsz havonta.A 3.életév betöltése után változik az összeg és 10 éves kortól is.emelkedik.szia.

#77. Szerző: nagy14 2006-03-03 - 18:37 ó.
Sziasztok, GYES-igénylésről , tud valaki bővebb információt, ausztriából ?

#78. Szerző: ILDIKO 2006-03-14 - 16:41 ó.
Sziasztok!Nekem a férjem osztrák én pedig magyar vagyok.Az elsö házasságombol van két gyermekem.Én kint dolgozom bécsben.Most adtam be a családit.Az itthonit még nem mondtam le amig nem kapok kintröl.De ki tudja mennyi idö mulva kapok ausztriábol?Köszi szasztok

#79. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) nagy14
2006-03-14 - 18:39 ó.
nagy14:Sziasztok, GYES-igénylésről , tud valaki bővebb információt, ausztriából ?

Szia!

Mi most adtuk be...nekem a férjem dolgozik kinnt, én itthon vagyok gyes-en.Eisenstadt-ba a Gebietskrankenkasse-ba küldtünk egy levelet, hogy szeretnénk igényelni a gyes-t a gyerek születési anyakönyvi kivonatával és annak fordításával mellékelve.....aztán egy héten belül megküldték a nyomtatványokat: Antrag auf Kinderbetreuungsgeld+E401+E411-es melyekhez mellékelnem kellett a gyerek kiskönyvének másolatát és az én kismama könyvemnek a másolatát...és az én nevemen igényeltük, mert kinnt azt mondták a férjem bruttó fizetése sok, ezért igénylőnek engem írjunk be.........

Üdv: Zsuzsi

#80. Szerző: szuzy | Előzmény: (#0) ILDIKO
2006-03-14 - 18:40 ó.
ILDIKO:Sziasztok!Nekem a férjem osztrák én pedig magyar vagyok.Az elsö házasságombol van két gyermekem.Én kint dolgozom bécsben.Most adtam be a családit.Az itthonit még nem mondtam le amig nem kapok kintröl.De ki tudja mennyi idö mulva kapok ausztriábol?Köszi szasztok

Mostanában a beadástól számítva ....kb.9-10 hónap...mire pénzt kapsz.

#81. Szerző: n.Andi 2006-03-25 - 01:53 ó.
Sziasztok!

Ma rossz hireket kaptunk,a férjemet valósággal elhajtották a fenébe,hogy hogy gondolja ezt az egész csp-osdit
Ő dolgozik Ausztriába,én Magyarországon vagyok a gyerekkel jelenleg munkanélkülin.Az osztrákok szerint nem jár tőlük semmi mert a gyerek nem ott él.A papirozást végigcsináltuk,itthon megvonták tőlem a pénzt,most
ujra kapom de más utalja,nem Ceglédről jön.Ilyenkor mi van?Azt mondták neki,hogy ez az egész csak egy internetes kitaláció

#82. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) n.Andi
2006-03-25 - 08:41 ó.
Ez hülyeség!!!!!!!!!!Ha a férjed HIVATALOSAN ausztriában dolgozik,jár a csal.pótlék.Melyik finanzamtban voltazok?????Mindegyikünk gyereke magyarországon él.Az enyém is 2004 óta kapom a csal.pótlékot.Maximum nem volt jó valamelyik papírotok.Mióta dolgozik kinnt a férjed,és melyik tartományban?A lap alján is van egy csal.pótlékos topic ,olvasgasd el azt is.Ilyent még nem hallottam.

#83. Szerző: n.Andi 2006-03-25 - 12:46 ó.
Szia!
Teljesen kiborultam mikor éjszaka hazaállitott ezzel a hirrel
1987 óta dolgozik kint,teljesen hivatalosan, Oberösterreich a tartomány ,a
Gmundeni hivatalban volt.

#84. Szerző: n.Andi 2006-03-25 - 12:49 ó.
"A lap alján is van egy csal.pótlékos topic ,olvasgasd el azt is."

Melyikre gondolsz?Hol találom?

#85. Szerző: boregar | Előzmény: (#0) n.Andi
2006-03-25 - 18:46 ó.
n.Andi:"A lap alján is van egy csal.pótlékos topic ,olvasgasd el azt is."

Melyikre gondolsz?Hol találom?

Amiket itt írunk az a"cikkünk nyomán" -ban olvasható,a másik amit mondtam a "MINDEN MÁS " -ban.A kisalföld kezdőlapja,utána a fórum,és ott a lap alján a minden másban.Egyébként ne hagyjátok annyiban,mert kell hogy megkapjátok!!!!!!!!!!

#86. Szerző: Szabina82 2011-10-07 - 15:02 ó.
Sziasztok!!!
Először vagyok ezen az oldalon.Olyan problémám van hogy az állam nem fizeti ki a családimat és a gyesemet.Az apuka kint dolgozik az osztrákoknál és onnan kaptuk a családit itthon pedig megvontak mindent.Júniusban külön mentünk és be adtam az igénylésem mint egyedülálló a Magyar Államkincstárnak.Azt mondják mivel az apuka kint dolgozik nem kaphatom itthon a támogatást.Nem értem hiszen már nincs közöm hozzá!!Szeretnék segítséget kérni hova forduljak?Köszönöm!

#87. Szerző: Fordítóiroda 2011-12-01 - 21:43 ó.
Kedves Fórumlátogatók,

Szuchar Szilviának hívnak és Ausztriában, Siegendorfban élek és dolgozom mint fordító és tolmács.
Egy adótanácsadóval dolgozom együtt Eisenstadtban, aki a magyar vendégmunkások számára elintézi a családi pótlék különbözetét, gyest, adóbevallást.
Én mint fordító és tolmács intézem a fordítási részét valamint a kapcsolattartást az esetleges nyelvi nehézségek miatt.
Amennyiben segítségre szorulnak kérem jelentkezzenek.
Segítünk Önöknek!
Web.: www.uebersetzungsbuero-ungarisch.at
Telefon: 0043 699 150 27 262
E - Mail: szucharszilvia@gmx.at

#88. Szerző: cseh1973 | Előzmény: (#87) Fordítóiroda
2012-11-22 - 16:27 ó.
Fordítóiroda:Kedves Fórumlátogatók,

Szuchar Szilviának hívnak és Ausztriában, Siegendorfban élek és dolgozom mint fordító és tolmács.
Egy adótanácsadóval dolgozom együtt Eisenstadtban, aki a magyar vendégmunkások számára elintézi a családi pótlék különbözetét, gyest, adóbevallást.
Én mint fordító és tolmács intézem a fordítási részét valamint a kapcsolattartást az esetleges nyelvi nehézségek miatt.
Amennyiben segítségre szorulnak kérem jelentkezzenek.
Segítünk Önöknek!
Web.: www.uebersetzungsbuero-ungarisch.at
Telefon: 0043 699 150 27 262
E - Mail: szucharszilvia@gmx.at

Kedves Szilvia én Dezső vagyok Vajdasagbol 5 hónapja dolgozom Ausztriában és tervezem hogy Januártol csaladostol kiköltözöm de sajnos nem beszélem eleg jol a német nyelvet ,a főnököm meg sajnos nem segitt semmiben mivel tulon tul öntelt (Szerbiai) ezert kerem ha tudna segiteni az Ausztriai dokumentumok kitöltésében főleg a család pótlék terén nagyon megkösszöném.

#89. Szerző: anita7113 2013-02-12 - 10:44 ó.
Ausztriában dolgozik férjem, 3 gyermekünk van. 2012 augusztusában kezdtem intézni az ausztriai családi pótlékot.
2012-ben 1 hónapot dolgoztam itthon. Kaptunk egy vissza fizetési határozatot, miszerint
mivel itthon nem dolgozik a családból senki. igy vissza kell fizessem a 2012-es évet, addig nem küldik ki a papírjaim Ausztriába.
Na ez ám a patt helyzet. Itthon nem kapod kintről nem kapod, de majd közel fél millát követelnek vissza. Telefonáltam, ez igy van fizessek. Kértünk kölcsön. Fizettünk és vártunk, hátha sinen vagyunk.... Újabb levél,( Államkincstár) kiküldték a levelem, elrejtve a mondatokban, hogy ők fél év családit fizettek itthon ki a családnak.
Na ez már sok!!!!!!!!!! Megint telefon....Ők jól számoltak, csak nyelvtani hibát vétettek levelükben, tehát azt irták, hogy 2012-ben 06.30-ig és itt az igen van a hangsúly
nem azt, hogy június hónapban. Mindezt fellengzős vállalhatatlan hangon, mintha én lennék értük és nem fordítva. Tehát figyeljetek minden mondatra, mert súlyos százezreket jelenthet.

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:

bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...