Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 04. 24. csütörtök - György

Még több

Keresés a témakörben: (a hozzászólások szövegében)

2004.12.17. - 7590 hozzászólás A demokrácia szégyene RSS Később elolvasom

#140. Szerző: Filpo | Előzmény: (#0) sopi
2005-01-26 - 21:03 ó.
Én is győri vagyok de nagyon sok ismerősöm él Budapesten és kb. 2 hetente utazok oda.
Egyáltalán nem akarok Pest-Vidék ellentétet kirobbantani (megvolt ez vagy 40 éven keresztül), de logikusan végiggondolva a dolgokat:

* mindenkit elsősorban az foglalkoztat, ami vele és a közvetlen környezetében történik;
* az ország szempontjából fontos döntések többsége Pesten születik;
* minél közelebb van valaki egy eseményhez, annál többet lát belőle;

Tehát a pestiek jobban meg tudják ítélni a kormány tevékenységét mint mi, akik 120 kilométerre lakunk.
Konkrét példát mondok: annak idején nagy port vert fel a Puskás-stadion beléptetőkapuinak ügye. (Deutsch Tamás volt akkoriban a sportminiszter)
Pár nappal azelőtt hogy újságban legelőször megjelent volna az ügy, éppen a fővárosban tartózkodtam és több ismerősöm is beszélt a dologról, mégpedig eléggé hasonlóan előadva.
Aznap délután visszaérkeztem Győrbe és elújságoltam a nagy hírt az ismerőseimnek. 20 emberből egy se tudott róla pedig Pesten akkor már legalább 2 napja ezt beszélték!! Újságban rá két vagy három napra jelent meg a hír miután visszaérkeztem.
Még az origo-n sem volt előbb fent!!!

Az én véleményem szerint éppen ezért népszerűbb a baloldal a fővárosban. Meg a 4-es metró miatt, aminek a szükségességét csak az kérdőjelezi meg aki évente 2-szer utazik Bp.-re, akkor is kocsival. Egyébként meg nem érzem azt - vidéki létemre - hogy budapesti "vízfejűség"-ről beszélhetnénk.
És még valami: egyik pártnak sem vagyok a tagja és nem is akarok az lenni. Egyszerű MSZP-szimpatizáns vagyok.

#139. Szerző: load | Előzmény: (#0) Auslander
2005-01-26 - 20:54 ó.
"Minek a jog ha a polgár felelötlen és nem él a jogával ?"

Mert joga van hozzá, hogy eldöntse: Élni kíván-e a jogával vagy sem.

Bonyolult?

#138. Szerző: Auslander | Előzmény: (#0) load
2005-01-26 - 19:38 ó.
Gondoltam hogy csak ennyire fog telni belöled, de már az ilyenhez sokan hozzám hasonló gondolkozásuak már hozzá vagyunk szokva. Ez az átkozott idöszak még átkozottabb öröksége : az agymosott társadalom ami képtelen ebböl kilábalni.
Sajnálattal közlöm hogy te nem vagy egyátalán vitaképes mert gyerekesen elfogult vagy és képtelen vagy kilépni a brossurás gondolkozási módból.
Az hogy szavazni egy polgári jog az még nem zárja ki hogy ez köteleö lehessen, söt ha igy vélekedsz a jog erösiti a kötelességet !
Minek a jog ha a polgár felelötlen és nem él a jogával ? Hmmm....?

#137. Szerző: györök | Előzmény: (#0) Filpo
2005-01-26 - 18:51 ó.
Kedves filpo.
Értelmes, meggyőző munka a Fidesz részéről? Ez az év vicce! Mire gondolsz?
A 2002-es választási eredmények hónapokon keresztül való megkérdőjelezésére? Vagy az ország megosztására, ami miatt családok mentek tönkre? Esetleg több ezres, engedély nélküli utcai tüntetésekre, hídfoglalásokra? Talán a többi jobboldali párt beolvasztására (ez tipikusan kommunista módszer!),

Amerikában, (az új nagy példakép.Régebben a szovjetunio volt) újra számolták a szavazatokat. Nem emléxel? Lehet hogy ott mégis demokrácia van? Nem gondolod?
Azóta orbán, meg fideszfóbiába szenvedtek. Modj már példát az árokásásra légyszíves, persze ha tudsz. Ezzel az agitpropos sületlenséggel ne próbálkozz mert nem megy. Kommunita módszer! Ha ha ha. Mikor a gyilkos kiált rendörért. Még tanulnotok kell a demokráciát. Meg kell szoknotok hogy a rendes oldalnak is van véleménye.
Persze jó komcsi is holtig tanul(hatna). Próbáljátok meg.

#136. Szerző: györök | Előzmény: (#0) Filpo
2005-01-26 - 13:25 ó.
Egy széles körű tévedést szeretnék eloszlatni : az ateizmus NEM egyenlő a kommunizmussal!!!
Az ateizmus Isten tagadását jelenti, az ateisták azt hirdetik hogy ISTEN nem létezik.
A kommunizmus lényege egy nagyon szép gondolat.

Ez volt a korai szakasz. Jó lenne ha folytatnád a sort: lenin, sztálin, rákosi, kádár, horn, és a most hatalmon lévökkel.
Olyan szépen tudományosan. Hogy jutottak el az idilli komunizmustól, a vérgözös, népírtó, népnyomorító kommunizmusig?
Várom megtisztelö válaszodat.

#135. Szerző: györök | Előzmény: (#0) Filpo
2005-01-26 - 13:18 ó.
Ehhez az értelmes pártszöveghez:
Kövér László úgy véli: Gyurcsány Ferenc nem könyvelhet el sikereket magának. – Duma. Duma. Duma. Csak a beszéd, a szöveg, a szereplés. Teljesítmény semmi. Ami van, az az áremelés, a privatizáció, a munkahelyek megszűnése, az eladósodás, a hátrább sorolás. Minden szempontból szomorúan mondom, hogy lassan már a labdarúgó-válogatott is megelőzi Magyarország elismertségét – vélekedett a politikus, hangsúlyozva: A kormányfő érdemi, országvezetői döntéseket egyáltalán nem hozott. – Amiben döntött, arról vagy kiderült, hogy kudarc (például a bankadó, amelynek következményeit most az ügyfelekre hárítják), vagy más jellegű bukás, mint a népszavazás esetében, amelyet lehet, hogy rövidtávon sikerként könyvelnek el az MSZP-nél, de hosszabb távon beláthatatlan erkölcsi és politikai károkat okoz az országnak és az MSZP-nek is – hívta fel a figyelmet a választmányi elnök. Kövér szerint leginkább a semmittevés és a PR-politizálás jellemzi a miniszterelnököt, illetve a szimbolikus, az ország napi gondjaival össze nem kapcsolható kérdések napirendre erőltetése. – Ezek elterelő hadműveletek. (…) Az új kormányfő szívesen kötözködik, legyen szó az egyházakról, magáról a pápáról vagy a határon túli magyarokról. Szereti megalázni ellenfeleit. Lényegében arról van szó: a koalíció ki tudja-e húzni a 2006-os kampányig úgy, hogy a konkrét csoportokat, szakmákat húsba vágóan érintő kérdések helyett azon vitatkozzunk, hogy ki klerikális, nacionalista vagy éppen nemzetáruló. Ebbe a zsákutcába próbál minket Gyurcsány Ferenc becsalni. Egyébként ezeket a „klerikális” és „nacionalista” kifejezéseket Gyurcsány előtt utoljára Rákosi Mátyás használta – emlékeztetett Kövér László az interjúban.

#134. Szerző: load | Előzmény: (#0) Auslander
2005-01-26 - 11:18 ó.
Ezt írod:
"Tehát ma szerintem ha kötelezö lenne a szavazás a Fidesz ..."

Meg ezt:
"Ugyan már barátom, én öreg róka vagyok és már 47 éve élek igazi demokráciában. Szeretném ha hazám is elérhetné az ilyen fokú demokráciát. Mert ne haragudj, de a mai magyaroknak még nincs halvány gözüksem hogy mi a demokrácia. Egyenlöre tiazt hiszitek hogy az ami már van az demokrácia. Ne haragudjatok de ez csupán felelötlen szabatosság, majdnem libertinázsem.
Egyébként ha többet akarsz felölem tudni nézzél be az mno.hu forumjára. Ott találsz 4200 Auslander beirást nagyon sok témában."

Demokratikus államokban a szavazás nem kötelezettség, hanem jog.
Az mno.hu fórumára meg nem látogatok el, mert ebből a pár mondatból is tudom, hogy ki vagy.

#133. Szerző: FREDDY/S | Előzmény: (#0) kincs
2005-01-26 - 08:24 ó.
"ezért fontosak az írott és iratlan szabályok ismerete és betartási készsége" sajnos ez a 15 év alatt ez még nem érezhető, helyette a korrupció magas szintre fejlődött, s ezért lehet az életszinvonal egyeseknél más szinten.

#132. Szerző: kincs | Előzmény: (#0) Filpo
2005-01-26 - 07:32 ó.
ha hosszabb ideig olvasod a gondolatcseréket
látod majd, hogy
többen megteszik ezt az azonosítást
egyébként
az utópiák mindig megvalósulnak mintát adnak
de tömegesen eltorzulnak
hála istennek
merthogy emberek vagyunk sokfélék sokféle elképzeléssel

ezért fontosak az írott és iratlan szabályok ismerete és betartási készsége

#131. Szerző: kincs | Előzmény: (#0) györök
2005-01-26 - 07:19 ó.
tehát 3 200 000 ember él a létminimum alatt
kissé sarkítva ők a panelprolik
nekik tehát nincs és nem is lehet hazaszeretetük?

tehát a hazaszeretet érzése kié?
/lehet/
Miféle kritériumai vannak?
Kérlek adj erre is némi utalást!

Hozzászólások megjelenítése oldalanként:
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...