2017. 04. 29. szombat - Péter 4°C | 13°C Még több cikk.

Tizenegyesek döntöttek, Messiék a döntőben: Hollandia-Argentína 2-4

Egy nagyon unalmas 120 perc után Romero két lövést védett a tizenegyespárbajban, így Argentína lesz a németek ellenfele a vasárnapi vb-döntőn.

Hollandia-Argentína 2-4, tizenegyesekkel (0-0, 0-0, 0-0)

Elődöntő, Sao Paulo. Vezette: Cüneyt Cakir (török).

Hollandia:
Cillessen - de Vrij, Vlaar, Indi (Janmmat - a szünetben), Blind, Kuyt - Wijnaldum, de Jong (Clasie, 62.) - Sneijder, van Persie (Huntelaar, 96.), Robben. Szövetségi kapitány: Louis van Gaal.

Argentína: Romero - Zabaleta, Demichelis, Garay, Rojo - Mascherano, Biglia, Perez (Palacio, 81.) - Lavezzi (Rodriguez, 101.), Higuaín (Agüero, 81.), Messi. Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella.

Sárga lap: Indi (45.), Demichelis (49.), Huntelaar (105.).

VÉGRE VÉGE! Németország ellenfele Argentína lesz a vasárnapi döntőben, a szombati bronzmeccsen pedig Brazília és Hollandia csap össze. Köszönjük az olvasói kommenteket, sokat segítettek abban, hogy átvészeljünk 120 unalmas percet!

Rodriguez belövi, Cilessen csak hozzáérni tud. 2-4 ARGENTÍNA JUT A DÖNTŐBE!
Kuyt belövi, még él a holland remény. 2-3

Agüero belövi. 1-3

Sneijder lövését is védi Romero!!!!!!! 1-2

Garay a léc alé bombázza. 1-2

Robben még magabiztosabb. Mérnöki pontossággal a bal alsóba, a kapufa mellé. 1-1

Messi magabiztosan belövi, Cilessen másik irányba mozdult. 0-1

Vlaar tizenegyesét kivédi Romero!!! 0-0

Hollandia kezdi a büntetőpárbajt.

JÖHETNEK A TIZENEGYESEK! Több izgalom várható, mint eddig összesen.

120. perc: Távoli holland lövés...blokkolják.

117. perc: Messi gyönyörű ívelése után Rodriguez nagyon rosszul találja el a labdát.

115. perc: MECCSLABDA!!!!! Palacio beindul, üresen kap labdát, fejel, de pont Cilessen kezébe. Hogy maradt ez ki?!

109. perc: Zabaleta ütközése miatt állt a meccs percekig. Neki a foga fáj, a nézőknek meg már mindenük.

Szerintünk fújják le a meccset és legyen ilyen pálya a döntőben. Három csapattal. Mondjuk ebből kettő nem érdemelne finálét.

106. perc: Mekkora helyzet! Palacio gyönyörű beíveléséről marad le Agüero, ha rálehelt volna a labára, talán akkor is bemegy. Nem tette.

105. perc: Robben elesik, de tizenegyes nincs. Akkor sem lett volna az, ha korábban nem vallja be, hogy a Mexikó elleni meccsen színészkedett. Huntelaar kap egy sárgát Mascherano akadályozása miatt.

99. perc: Robben távolró lő, Romero véd. Jó meglátás volt.

96. perc: Robben kioszt egy kötényt, aztán kiharcol egy szögletet. Előtte van Persie helyére Huntelaar érkezik. Valószínűleg azért, mert jobban rúgja a tizenegyeseket. Emlékezhetünk a Mexikó elleni utolsó perces büntetőjére.

91. perc: Kezdődik a hosszabbítás. Várjuk az izgalmakat.

JÖHET A HOSSZABBÍTÁS A lejjebb látható olvasói kommenteket és kommentátori meglátásokat ajánljuk a figyelmükbe, sokkal szórakoztatóbb, mintha elkezdenénk elemezni az elemezhetetlent.

93. perc: Egy újabb olvasói kommentünk szerint indkét csapat fél gólt rúgni, hogy ne kelljen a németekkel játszani.

91. perc: HELYZEEEEEEEET!!!! Robben a 16-os bal sarkánál kap tisztán labdát, de a lövése elakad egy védőben. Ez már eggyel több holland helyzet, mint amennyit eddig feljegyezhettünk.

90. perc: Olvasóink továbbra is próbálják menteni a menthetetlent és ennél is unalmasabb mérkőzések után kutatnak. Egyikük szerint a 2006-os vb Ukrajna-Svájc nyolcaddöntője tudna versenyezni ezzel a meccsel, amikor a közönség ünnepelt a 120 perc után, amikor lefújták 0-0-nál és jöhettek a tizenegyesek.

87. perc: Na!!! Messi a 16-oson belül labdával együtt kerül, aztán meglepő módon szerelik. Kuyt volt a tettes.

81. perc: Perez helyett Palacio érkezik, Higuaín helyén pedig Agüero folytatja.

A helyzetek meg csak gyűlnek...

80. perc: Egy újabb olvasói komment szerint a Tiszakécske-Nyárlőrinc megyehármas derbi volt ilyen izgalmas.

79. perc: "Lassan a Franciaország-Nigéria meccset idézi ez a meccs" - ékezik hozzánk az újabb olvasi komment.

74. perc: HELYZEEEEEEEEEEEET!!!!! Perez kap remek labdát, aztán oldalháló. Nem is értjük hogy történhetett. A partjelző sem, be is intette lesnek. Mondjuk vitatható az ítélet, de az oldalháló miatt nem fontos.

70. perc: "Ezt akár el is lehet lőőőőni...blokk." Szólt először izgatottan, majd csalódottan a kommentátor. Együtt érzünk vele.

62. perc: Clasie érkezik de Jong helyére.

A képek alapján izgalmas a meccs, pedig nem az. Fotók: MTI. (galéria)

60. perc: "Azért csak jót tenne ennek a mérkőzésnek egy gó..., legalább egy helyzet." - ez volt a mérkőzés kommentátorának penge éles helyzetfelismerése.

58. perc: Lavezzi középre ível...ééés....nem sikerül fejelni. Ez már majdnem izgalmas volt. Közben az olvasóink kommentekben találgatják, hogy melyik volt ilyen unalmas meccs a vb-n, egy valószínűsíthetően holland szurkoló állítja: az argentinok összes meccse. Főleg a Svájc elleni. De ugyebár mindent lehet űberelni.

55. perc: Messi, Mesiiii, na talán most... megint szerelik. Janmmat egy hosszú íveléssel próbálkozik. A közönség füttykoncertje teljesen érhető.

52. perc: Messi elindul, ééééés ..... semmi.

46. perc: Kezdődik a második félidő, az elsőnél valószínűleg több izgalmat tartogat. A sárga lapos, sokat szbálytalankodó Indi helyére Janmmat áll be a hollandokhoz.

FÉLIDŐ Végre lefújták. A tévéstúdiók szakértői több izgalmat tartogatnak, mint ez az első félidő. Két helyzetet láttunk, Messi erős szabadrúgását, valamint Garay fejesét. A hollandok helyzetet sem alakítottak ki. Ennél többet nem tudunk hozzátenni, de nem is érdemes. Ha valaki nem hinné el, hogy ennyira unalmas a meccs, akkor megmutatjuk azt a statisztikát, amely a helyzeteket kialakító passzokat mutatja. Azt az egyetlen egyet, Garay fejese előtt.

Passz után egyetlen helyzet alakult ki, egy argentin szögletnél, amikor Garay fejelt.

45. perc: Izgalom a köbön: sárga lap! Messi szabálytalan megállítását Indi ezúttal nem ússza meg. Messi szabadrúgása olyan volt, mint a meccs...

42. perc: Ezen a meccsen a múlton is lehet merengeni. Tudják mi volt pontosan 8 éve? Franciaország-Olaszország világbajnoki döntő egy emlékezetes Zidane fejessel. Ott is volt hosszabbítás és eddig úgy tűnik, hogy itt is lesz.

38. perc: Indi úgy tarolja le Messit, hogy a labda a közelükben sincs. Ha ez nem sárga, akkor semmi. Pedig most ez sem az.

36. perc: Ezen a meccsen azon is ráérünk tűnődni, hogy azt a rengeteg konfettit miért nem takarítják el a holland kapu elől.

27. perc: Mascherano vissza is tér, a válogatott orvosától és a bírótól is engedélyt kapott.

Ha Hollandia így folytatja, ebből nem lesz trófea. Fotók: MTI. (galéria)

26. perc: Wijnaldum és Mascherano összefejel, utóbbi játékos a földön is marad. Ápolják, lejön a pályáról, de úgy tűnik, hogy nem kell lecserélni.

25. perc: van Persie körülbelül 50 méteres indítást kap, de kipattan róla a labda. Előtte Cilessen a vb kapuscselét mutatja be. Szép mozdulatok, de egyik sem ér gólt.

24. perc: Argentin szöglet után Garay fejel, fölé. Nem tudott tisztázni holland védő, csak a fejes helyezésén múlt az argentin vezetés.

23. perc: Most Lavezzi indul meg a jobb oldalon, megint egy veszélyes beadás, most Kuyt tisztáz. A holland védelem sebezhetőnek tűnik.

17. perc: Messi a védők mögé kerülve fut el a jobb oldalon, tisztán adhat be, de Higuaín nem tud a labdába érni, szöglet következik. A sarokrúgás már veszélytelen.

14. perc: Perez a 16-os előterében esik el, remek helyzetből végezhet el szabadrúgást az argentin válogatott. Messi vállalja el, megcélozza a hosszú sarkot, de Cilessen szépen megfogja az egyébként elég nagy sebességgel felé száguldó labdát.

13. perc: Robben kiharcolja, Sneijder pedig él a lövőhelyzettel, de távoli kísérlet után csak a kapufa mellett zúg el a labda.

11. perc: Különösebb megerőltetés nélkül tisztáznak a holland védők egy egyébként remekül beívelt argentin szabadrúgás után.

10. perc: Az eddigiekből ítélve itt csak tizenegyespárbajban eshetnek gólok.

7. perc: Egyelőre csak kóstolgatják egymást a csapatok, nem esnek egymásnak, mint a tegnapi elődöntőn. A hollandok kezdeményeznek inkább, Robbent egy szép támadás végén les miatt megállítják.

1. perc: Üdvözöljük olvasóinkat, elkezdődött a világbajnpokság második elődöntője. A tegnapi brazil dráma után már nem is merünk jósolni, hogy mit várhatunk.

A németek után az argentinok is örülnének hét rúgott gólnak. Fotók: MTI.

A brazíliai labdarúgó-világbajnokság második, szerdai elődöntőjében egy újabb "klasszikusra", jelesül holland-argentin összecsapásra kerül sor, a tornák történetében ez a két csapat már több emlékezetes csatát vívott egymással.

Az egyik legkiemelkedőbb az 1978-as Buenos Aires-i finálé, amely csak késve kezdődött el, a házigazda argentinok ugyanis kifogásolták, hogy Rene van de Kerkhof, a hollandok játékosa sérült karján gipszet visel, végül azonban pályára léphetett.

Mindkét gárda korábban elsöprő erejű támadójátékáról volt híres, a mostani világbajnokságon azonban mind a hollandok, mind az argentinok - ahogyan egyébként a csapatok jelentős része is - elsősorban a biztonságos védekezésre épít.

Közös mindkét gárdában, hogy Brazíliában nehézségek árán jutott az elődöntőbe.

Az argentinok a belgákat Ángel Di María 118. percben szerzett góljával győzték le, ráadásul a Real Madrid szélsője combizomsérülést szenvedett, így az ő játékára nem számíthat Alejandro Sabella szövetségi kapitány.

A hollandok Costa Rica csapatával találkoztak a legjobb nyolc között és csak büntetőpárbajban harcolták ki a továbbjutást. A találkozó kulcsmomentuma az volt, amikor Louis van Gaal, a hollandok szövetségi kapitánya az utolsó percben kapust cserélt, így a 11-eseknél Jasper Cillessen helyett már Tim Krul állt a gólvonalon, s ez utólag nyerő húzásnak bizonyult.

További közös vonás, hogy mindkét válogatott támadójátékának eredményessége leginkább egyetlen futballistán múlik. Az argentinoknál - Di María kiválásával hatványozottan - Lionel Messin áll vagy bukik a siker. A Barcelona négyszeres aranylabdás támadója a csoportkörben négy gólt szerezve vitte a hátán csapatát, jóllehet - bár változatlanul kiválóan futballozik - az egyenes kiesés szakaszban még nem talált kapuba. A holland csapatban a háromgólos Arjen Robbent kell kiemelni, aki eddig csúcsformát mutatva lendületesen és ellenállhatatlanul bolondította meg a riválisok védőit, jelentős érdemeket szerezve a hollandok továbbjutásában.

A hollandok a végén is így örülnek? Fotók: MTI. (galéria)
"Hatalmas lehetőség előtt állunk, nem szalaszthatjuk el - mondta Javier Mascherano, az argentin középpálya motorja, aki hatalmas taktikai csatára számít. - Itt már szívvel-lélekkel kell harcolni, de nem szabad, hogy ez a taktika kárára váljon, nagyon oda kell figyelnünk."

"Argentína nem csak egy játékosból áll, csapatszinten kell felkészülnünk rájuk" - jelentette ki a hollandok kapusa, Jasper Cillessen, hozzátéve, hogy az 1978-as fináléban elszenvedett vereségért "csodálatos elégtétel" lenne, ha hazája megszerezné első világbajnoki címét.

A hollandok sorozatban másodszor juthatnak be a világbajnokság döntőjébe, míg az argentinok 1990 után játszhatnának újra finálét.

Hollandia:
Korábbi vb-részvételek: 9
Legnagyobb sikerek: vb-ezüstérmes (1974, 1978, 2010), Európa-bajnok (1988)
FIFA-világranglista: 15.
Szövetségi kapitány: Louis van Gaal (2012 júliusa óta)

Argentína:
Korábbi vb-részvételek: 15
Legnagyobb sikerek: világbajnok (1978, 1986), Copa America-győztes (1921, 1925, 1927, 1929, 1937, 1941, 1945, 1946, 1947, 1955, 1957, 1959, 1991, 1993), Konföderációs Kupa-győztes (1992), olimpiai bajnok (2004, 2008)
FIFA-világranglista: 5.
Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella (2011 augusztusa óta)

A két csapat egymás elleni mérlege:

• A két válogatott eddig nyolcszor találkozott egymással, a hollandok négyszer, az argentinok pedig egyszer győztek, háromszor döntetlen született. Az európai csapat 13-szor, míg a dél-amerikai hatszor volt eredményes.

• Világbajnokságokon négyszer csapott össze a két együttes: a legemlékezetesebb az 1978-as finálé, amelyet hosszabbítás után 3-1-re nyertek a házigazda argentinok. Négy évvel korábban, Németországban a második csoportkörben 4-0-ás, 1998-ban Franciaországban a negyeddöntőben pedig 2-1-es holland siker született, míg 2006-ban Németországban szintén a a csoportküzdelmek során gól nélküli döntetlennel zártak a felek.