Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 11. 28. péntek - Stefánia

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Foci EB 2012 hírek > EURO 2012 negyeddöntő: Spanyolország-Franciaország 2-0

EURO 2012 negyeddöntő: Spanyolország-Franciaország 2-0

Nem izzadtak meg a spanyolok a franciák ellen, a 90. percben Xabi Alonso második góljával végleg eldőlt a továbbjutás. A spanyolok a portugálokkal találkoznak az elődöntőben.

Kis Réka - mti - 2012.06.23. 09:08
Megosztás: Facebook Twitter E-mail

Spanyolország-Franciaország 2-0 (1-0)

Labdarúgó Eb., negyeddöntő.
Ukrajna, Donyeck, Donbass Aréna, 47000 néző. Vezette: Nicola Rizzoli (olasz).

Spanyolország:
  Casillas – Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba – Xavi, Busquets, Xabi Alonso – D. Silva, Iniesta – Fabregas. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Franciaország: Lloris – Réveillere, Rami, Koscielny, Clichy – Cabaye, M’Vila, Malouda – Debuchy, Ribéry – Benzema. Szövetségi kapitány: Laurent Blanc.

Sárga lap: Sergio Ramos (31. perc), Cabaye (42. perc), Ménez (76. perc).

Csere: Debuchy h Ménez (64.perc), Malouda h. Nasri (65. perc), Silva h. Pedro (65. perc), Fabregas h. Torres (67. perc), M'Vila h Giroud (79. perc), Iniesta h. Cazorla (84. perc).

Gólszerző: Xabi Alonso (19. ill. 90. perc).

A spanyolok nem izzadtak túl ezen a meccsen Ribéry egy-két villanásától tekintve a franciák képtelenek voltak bármit is kezdeni Xaviékkal, így egy jutalom-tizenegyes után kétgólos győzelemet alkottak. Del Bosque együttese a legjobb négy között Portugáliával találkozik.

2. félidő (2-0)

94. perc:
Torres a jobb oldalon cselez, felnéz, de addigra szerelik. Spanyol szöglet után vége a mérkőzésnek, nem izzadtak meg.

90. perc: Négy percet hosszabbít az olasz bíró.

89. perc: Pedro cselezi be magát a kapu elé, felrúgják, spanyol tizenegyes. Xabi Alonso vágja be, ezzel eldőlt. 2-0.

88. perc: Francia szöglet, Ribéry vágta bele a két védőbe a labdát. A sarokrúgás se jobb, Casillas hozhatja játékba a labdát. nem kapkodja el.

84. perc: Utolsó cseréjét is kihasználja Vicente del Bosque, Iniesta helyett Cazorla a pályán.

80. perc: Torrest ugratják ki, befújják a lest, bár így is Llorisba rúgja a labdát.

76. perc: Ménez is begyűjti a sárgát. Kellett neki reklamálni. A meccs nem akar felpörögni, még most sem.

EURO 2012 negyeddöntő: Spanyolország-Franciaország. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

71. perc: Ribéry a bal oldalon robog le az alapvonalig, beadja, de Casillas kivetődik rá.

69. perc: Torres elől tisztázzák a labdát, spanyol szöglet.

67. perc: Xavi szöglete a semmibe száll, senkit nem talált meg. Torrest is beküldi del Bosque.

65. perc: Három csere is megtöri a meccset, kettőt a franciák cseréltek, Nasri és Ménez jön be, a másik oldalon Silva helyett Pedro a pályán.

60. perc: Itt az első nagy helyzet, Ribéry bal oldali beadását Debuchy fejelte fölé.

58. perc: Piqué felszabadítása nem sikerült túl jól, francia szöglet. Nem jutnak el helyzetig. Megint.

51. perc: Xabi Alonso szemben a kapuval, megint eldurrant a kapu felett.

46. perc: Nincs csere egyik csapatnál sem.

A spanyolok éppen annyival játszanak jobban, hogy vezessenek a franciák előtt. A csoportkörök alatt sem kellett maximumot nyújtani, ez a tendencia itt is folytatódik. A franciák nem találják magukat a pályán, se a labdát.

1. félidő (1-0)

45. perc: Xavi szabadrúgása a bal oldalról tekeredik, de elég erőtlen volt, Lloris kezébe pottyan a labda. Egy perc hosszabbítás.

42. perc: Cabaye és Busquets akad össze, a francia egy sárgával lesz gazdagabb. Közben Ribéry megtépázott mezét cserélte le.

38. perc: Iniesta tör be a jobb oldalon, de kirúgják előle a labdát. Spanyol szöglet, Piqué fejese jócskán fölé.

33. perc: Ribéry akciózik a bal oldalon, beadja középre, de nincs érkező ember, Casillas hasal rá a labdára.

32. perc: Újabb francia szabadrúgás, most Cabaye, Casillasnak kellett kiütnie, francia szöglet. A beívelés után Casillas repül ki, Rami fejelne bele, de másodjára megvan.

31. perc: Sergio Ramos kap sárgát, Benzemával szemben szabálytalankodott.

26. perc: Szabadrúgást kapnak a franciák, Benzema áll oda, de bőven ellő a kapu felett.

19. perc: Vezet Spanyolország! Iniesta cselez a bal oldalon, Jordi Alba viszi le az alapvonalig a védők mögött, jön a beadás középre, majd Xabi Alonso fejel a kapuba. 1-0.

14. perc: David Silva csinálja meg a helyzetet középen, kiadja a labdát oldalra Arbeloának, de kicsit elnézte, és keresztbe ellő a kapu előtt.

11. perc: Xabi Alonso egy távolival próbálkozik, Lloris simán fogja a labdát.

6. perc: Fabregas akad össze Clichyvel, elhasalnak mindketten, az összes spanyol hőzöng, de aztán gyorsan túlteszik magukat azon, hogy nincs ítélet.

5. perc: David Silva kavarog a jobb oldalon, de inkább hátra adja.

1. perc: A franciák kezdték a találkozót, ők játszanak fehérben, a spanyolok a szokásos piros-kékben.

20.30: Örömteli hír, csak hogy egy kis bulvárt is vigyünk a sportba, Shakira gyermeket vár Piquétől, így biztosak vagyunk benne, hogy a spanyol ma 200%-kal fog játszani.

Korábban

A címvédő spanyol együttesnek az elődöntőbe kerüléshez olyan tettet kell végrehajtania az ukrán-lengyel közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságon, amely korábban még sosem sikerült neki: le kell győznie tétmeccsen Franciaország legjobbjait.

A két ország csapatainak egymás elleni mérlege ugyan spanyol fölényt mutat, 30 eddigi összecsapásból 13-at megnyert az ibériai együttes, s 6 döntetlen mellett csupán 11-et veszített el, ám téttel bíró találkozón még sosem tudott a Kékek fölé kerekedni.

A hat tétmeccsen elszenvedett öt vereség közül az utolsó a spanyol csapat jelenlegi keretének több tagjában is elevenen élhet, ugyanis Iker Casillas, Pepe Reina, Xavi, Xabi Alonso, Cesc Fabregas, Andres Iniesta és Fernando Torres is ott volt abban a válogatottban, mely a 2006-os világbajnokság nyolcaddöntőjében 3-1-re kikapott a Zinedine Zidane fémjelezte franciáktól.

Ugyanakkor szinte csak a múlt szól a franciák szombati továbbjutása mellett, mert amíg a spanyolok azóta a legutóbbi Eb-t és vb-t is megnyerték, a franciáknál már nagyon távoli emlék csak a Zidane és Thierry Henry vezette vb-ezüstérmes sikercsapat. A mostani együttes ugyan már jobban szerepelt, mint a legutóbbi két nagy tornáról győztes meccs nélkül, a csoportkör után kieső válogatott, ám a Franck Ribéryt, Karim Benzemát és Nasrit is soraiban tudó gárda sem brillírozik, mindössze négy szerzett ponttal jutott csak tovább a nyolc közé.

"Remek alkalom lesz számunkra, hogy megszakítsuk a rossz sorozatot, nagyon bízunk benne, hogy a tapasztalatunk a mi javunkra fordítja majd ezt a mecset - nyilatkozta az idén Bajnokok Ligáját nyert Torres. - Őszintén szólva, nem bánnám, ha a franciák a szombati meccsre sem találnának rá a legjobb formájukra, de ha esetleg mégis sikerül nekik, mi készen állunk majd!"

A két kapitány közül nem csak azért van könnyebb helyzetben Vicente del Bosque, mert csapatának játéka - ha nem is sziporkázóan, de - jól működik, hanem azért is, mert a meccsre mindenkire számíthat keretéből, míg a másik oldalon Laurent Blanc a védelem oszlopát, Phillipe Mexest kénytelen lesz nélkülözni. A francia szakvezető így minden bizonnyal a félelmetesnek nem nevezhető Laurent Koscielny-Adil Rami belső védőpárral áll majd fel Donyeckben.

Moderálásra küldöm 3. zsi-ci 2012.06.24. 09:59