Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 10. 30. csütörtök - Alfonz

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Foci EB 2012 hírek > EURO 2012: Horvátország-Spanyolország online 0-1 (0-0)

EURO 2012: Horvátország-Spanyolország online 0-1 (0-0)

A spanyolok találtak egy gólt a meccs végén, így csoportelsőként jutottak tovább.

Munkatársunktól - 2012.06.18. 13:08
Megosztás: Facebook Twitter E-mail

Horvátország-Spanyolország 0-1 (0-0)
Labdarúgó Eb., C csoport, 3. forduló.
Lengyelország, Gdansk Aréna, vezeti: Wolfgang Stark (német).

Horvátország:
Pletikosa - Srna, Corluka, Schildenfeld, Strinic - Rakitic, Vukojevic - Mandzukic, Modric, Pranjic - Jelavic. Szövetségi kapitány: Slaven Bilic.

Spanyolország: Casillas - Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba - Xavi, Busquets, Alonso - Silva, Torres, Iniesta. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Sárga lap: Corluka (27.), Srna (44.), Strinic (54.), Madzukic (89.), Rakitic (91.)

Csere: Vida h. Perisic (66.), Pranjic h. Jelavic (66.), Vukojevic h. Eduardo (81.) ill. Torres h. Navas (61.), D. Silva h. Fabregas (73.), Xavi h. Negredo (89.)

Gólszerző: Navas (88.)

A spanyol csapatnak mindenképpen helye van a legjobb nyolc között, de nem a horvátok ellen mutatott játékuk alapján. A meccsen a kockásoknak voltak nagyobb helyzeteik, de Casillas helyt állt. Végül egyetlen helyzet döntött: Iniesta remek ütemben lépett ki a horvát védők közül és lepasszolta azt a pár perce csereként beállt Navasnak, aki nem hibázott.

90+4. perc: Horvát szabadrúgás, Pletikosa is elöl. Spanyol szabadrúgás kifelé.

90+2. perc: Mandzukic kapott sárgát.

89. perc: Xavi helyére Negredo jön.

88. perc: Iniesta kilép a leshatáron, aztán lepasszolja Navasnak, aki a kapuba vezeti be a labdát. 0-1

84. perc: Navas erős, lapos lövését is hárítja Pletikosa.

83. perc: Iniesta éles szögből lő: lövését szögletre tolja Pletikosa.

82. perc: Letámadnak a horvátok. Ebben van ráció, még ha veszélyes is: ezt erősíti az, hogy Casillas üggyel-bajjal teszi előre a labdát.

81. perc: Vukojevic helyett Eduardo da Silva: ez az utolsó horvát csere.

80. perc: Busquets gólhelyzetben, de megvárja, míg egy horvát odaér és szerelni tudja.

79. perc: Perisic középre tartó lövését védi Casillas.

78. perc: A spanyol tilitoli végén Fabregas addig vár, amíg egy horvát láb blokkolni tudja a lövését.

Horvátország - Spanyolország

74. perc: A kilencedik spanyol szöglet jön. A horvátok eddig csak kettőt rúgtak. Helyzet ebből sincs.

73. perc: Fabregas próbál szerencsét Silva helyett.

70. perc: Perisic kapásból nagyon fölé durrant. Pedig akár le is vehette volna, annyira egyedül állt a spanyolok ötösének közelében.

69. perc: Silva kis híján lerúgta Corluka orrát a horvát ötösön.

66. perc: Pranjic és Vida lejönnek, Perisic és Jelavic a pályán.

64. perc: Érdekes helyzet lenne, ha az olaszok 3-1-re nyernének, itt pedig 1-1 lenne a végeredmény, ebben az esetben ugyanis a horvátok és olaszok között minden azonos lenne (a pontszám, a gólarány és a lőtt gólok mennyisége is). Ebben az esetben az UEFA-együttható döntene a két együttes között, amelyben az olaszok állnak jobban.

61. perc: Torres ma már nem lő gólt: Navas jön a helyére.

59. perc: Modric tökéletes ívelését egyedül fejelheti kapura Rakitic, Casillas óriásit véd. Utána Rakitic megint fejelhet (fekve), a gólvonal előtt azonban kivágják a labdát a spanyolok. Óriási horvát helyzet maradt ki.

54. perc: Strinic rúgja fel Silvát, sárgát kap érte.

50. perc: Horvát szöglet, Casillas öklöz.

46. perc: Csere egyik oldalon sem volt.

Elég gyenge első félidőt mutatott a két csapat. Ha a másik meccsen az olaszok nyernek, és ezen a meccsen marad a 0-0, akkor az olaszok nyerik a csoportot, a spanyolok lesznek a másodikok, a horvátok pedig kiesnek.

45+2. perc: Gól nélkül ért véget az első félidő.

44. perc: Srna könyöklése sárgát ér Starknál.

37. perc: Mivel a másik meccsen vezetnek az olaszok, ezért jelenleg a horvátok kiesésre állnak. Egy 1-1-es döntetlen azonban érdekes helyzetet okozna a csoportban - de ehhez egy gólt lőniük kell a horvátoknak. Ennek megfelelően a horvátok most támadásokkal próbálkoznak. Eddig kevés sikerrel.

Amúgy szent a béke.

29. perc: D. Silva kétszer próbál meg kapura lőni, mindkétszer Pletikosa állja a labda útját.

27. perc: Ramos talpalta le Madzukicot. Sárgát ez nem ért, de Corluka reklamálása igen.

24. perc: Piqué is célba veszi a horvát kaput, de fölé száll a próbálkozása.

22. perc: Pletikosa véd kétszer is egymás után: előbb Torres éles szögből kínálja meg, aztán S. Ramos messziről. A horvát kapus állta a sarat.

12. perc: Iniesta próbálkozása is megmarad próbálkozásnak.

5. perc: Torres fejel, de célt téveszt.

2. perc: Xavi szabadrúgása az első lehetőség.

Horvátország az Eb nyitányában Írországon gázolt át, majd egy bravúros döntetlent értek el a sokra hivatott olasz válogatott ellen. A spanyolok fordítva kezdtek, egy kiegyensúlyozott olasz-iksz után az íreket mosták le a pályáról.

Spanyolország továbbjutását mégis nem sokan kérdőjelezik meg, ebben a sportágban mégis bármi lehet. Nézzük az esélyeket: csoportelsőként jutnak tovább, ha legyőzik Horvátországot, vagy úgy játszanak döntetlent Horvátországgal, hogy legalább két gólt szereznek. Másik forgatókönyv, ha 0–0-s vagy 1–1-es döntetlent játszanak a horvátokkal, és Olaszország nem veri meg Írországot, vagy ha 1–1-es döntetlent játszik Horvátországgal, és Olaszország 4–0-ra vagy legfeljebb három góllal veri meg Írországot.

David Silva is a győzelmre hajt a spanyolokkal. Fotó: MTI/EPA/Bartlomiej Zborowski
David Silva is a győzelmre hajt a spanyolokkal.
Fotó: MTI/EPA/Bartlomiej Zborowski

Csoportmásodikként várhatják a negyeddöntőt, ha 0–0-s döntetlent játszanak Horvátországgal, és Olaszország megveri Írországot, ha 1–1-es döntetlent játszanak a piros-fehér kockásokkal, és az itáliaiak úgy verik meg legalább négy góllal Írországot, hogy legalább öt gólt szereznek, illetve ha kikapnának Horvátországtól de Olaszország nem veri meg Írországot.

"Megnyugtatásképp" a horvátok helyzete se sokkal egyszerűbb: csoportelsőként mehetnek tovább, ha legyőznék Torreséket, és csoportmásodikként, ha nem győzik le a spanyolokoat és Olaszország nem veri meg Írországot, vagy ha úgy játszanak döntetlent Spanyolországgal, hogy legalább két gólt szerezeznek illetve ha 1–1-es döntetlent játszanak a spanyolokkal és Olaszország 2–0-ra vagy egy góllal veri meg Írországot.

Megannyi lehetőség, de találgatni felesleges, este úgyis kiderül minden...

Mandzukics Buffon sem kegyelmezett. Iker Casillas sem lehet kivétel, Fotó: MTI/EPA/Armando Babani
Mandzukics Buffon sem kegyelmezett. Iker Casillas sem lehet kivétel.
Fotó: MTI/EPA/Armando Babani

Az ír-olasz meccs miatt mégis érdekes a találkozó, hiszen 2004-ben a svédek és a dénok voltak hasonló helyzetben, hogy 2-2-vel búcsúztathatják az azúrkékeket. Akkor mindkét fél tagadta ezt, de végül mégis sikerült.

Most az olaszok újra ebbe a helyzetbe kerültek, ugyanis ha a spanyolok csak 2-2-t hátszanak a horvátokkal, akkor mindegy, mi a másik meccs eredménye, az olaszok kiestek.

Fernando Torres felháborodva nyilatkozott a sajtónak, ugyanis ezek a feltételezések és párhuzamok azt jelentik, hogy nem tisztelik se őket, se a horvátokat. A spanyolok támadója elmondta, profi játék a futball, lehet profin győzni, kikapni és döntetlent játszani. Számára a győzelemet jelenti a foci, így ebben a szellemben fognak pályára lépni, és a negyeddöntőben szeretnék várni az ellenfelet, bárki is legyen az.

Moderálásra küldöm 1. józanparaszt 2012.06.18. 22:34