Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 11. 27. csütörtök - Virgil

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Foci EB 2012 hírek > EURO 2012 - Írország-Horvátország 1-3 (1-2) - videókkal

EURO 2012 - Írország-Horvátország 1-3 (1-2) - videókkal

Gyors horvát fejesgólra gyorsan válaszoltak - természetesen fejesgóllal - az írek. Jelavic egy szerencsés gólt lőtt, aztán Mandzukic duplázni tudott.

nmgr - 2012.06.10. 13:10
Megosztás: Facebook Twitter E-mail

Írország-Horvátország 1-3 (1-2)
Labdarúgó Eb, C. csoport, 1. forduló.
Lengyelország, Poznan, Poznani Nemzeti Stadion. Vezeti: Björn Kuipers (holland).

Írország: Given - O'Shea, Dunne, St.Ledger, Ward - Duff, Whelan, Andrews, McGeady - Keane - Long. Szövetségi kapitány: Giovanni Trapattoni.

Horvátország: Pletikosa - Strinic, Schildenfeld, Corluka, Srna - Perisic, Modric, Vukojevic, Rakitic - Mandzukic, Jelavic. Szövetségi kapitány: Slaven Bilic.

Csere: Walters h. Doyle (53.), McGeady h. Cox (54)., Keane h. Long (75.), ill. Jelavic h. Kranjcar (72.), Perisic h. Eduardo (89.), Rakitic h. Dujmovic (92.)

Sárga lap: Andrews (45.), ill. Modric (53.), Kranjcar (84.)

Gólszerző: St. Ledger (18.), ill. Mandzukic (3. és 48.), Jelavic (43.),

II. félidő
96. perc: Vége a meccsnek, a horvátok joggal nyerték meg a C csoport második meccsét.

92. perc: Duff adja középre a labdát, Andrews fejese centikkel megy el a jobb kapufa mellett - ír szempontból a rosszabbik oldalon. A meccs utolsó cseréje: Dujmovic jön Rakitic helyett.

91. perc: Még öt percig tart a meccs.

89. perc: Horvát csere: Perisic helyére jön Eduardo da Silva.

87. perc: Mandzukicot ápolni kell egy légipárbaj után. Aztán Pletikosát is, miután Long könyökével találkozott az orra.

84. perc: Kranjcar buktatja taktikai okokból Coxot, kijár érte a sárga lap.

81. perc: Andrews lapos lövése elmegy a hosszú sarok mellett.

79. perc: Duff beadását Andrews fejeli kapura, Pletikosa védeni tud.

78. perc: Rakitic végre egy olyan gólt is lőhetett volna, ami nem a szerencsén múlt volna, a horvát 7-es lövése azonban pár centivel elkerüli Given kapuját.

75. perc: Keane Dunn-nak adja a csapatkapitányi karszalagot, mert lecserélik. Long érkezik a pályára.

72. perc: Az első horvát csere: Jelavic helyére Kranjcar jön.

68. perc: Dunn fejese végre kapu felé szállt, de Pletikosának nem okozott gondot.

62. perc: Az írek most úgy érezhetik, hogy Kuipers ellenük van. A gólt most hagyjuk (szerintünk szabályos volt), de hogy most Schildenfeld felrúgta Keane-t a tizenhatoson belül, az biztos. Meg az is, hogy a holland bíró nem látott szabálytalanságot.

54. perc: Két ír csere: Walters helyére Doyle, McGeady helyére Cox jön. Cox nagyon jól játszott ellenünk, Trapattoni most is ebben bízik. Modric pedig besárgul.

48. perc: Megint szépen járatják a horvátok a labdát, aztán jön egy beadás, Mandzukic fejese a kapufáról Given fejére pattan, onnan pedig a hálóba. 1-3

46. perc: Csere nincs, így kezdődik a második félidő.

I. félidő

Az Eb eddigi leggyorsabb gólját Mandzukic szerezte.

45+1. perc: Szép horvát támadás végén Rakitic fejel kapu fölé.

45. perc: A meccs első sárgáját Andrews kapja, Mandzukicnak csúszott alá. Amíg ápolják a horvátot, visszajátszásban mutatják újra a gólt, ahonnan egyértelműen látszik, hogy a gólpasszt Ward adta, így hiába állt lesen Jelavic, a gól érvényes. Más kérdés, hogy a horvát már akkor lesen állt, amikor játékostársa Wardhoz lőtte a labdát.

43. perc: Remek horvát támadás végén szögletre mentenek az írek. A szöglet után némi kavarodás következik, amelynek végén Jelavic elé kerül a labda (valószínűleg ír lábról), a horvátok 9-ese pedig Given fölött a hálóba emel. 1-2

33. perc: Modric távoli lövését magabiztosan fogja Given.

29. perc: Oldalról érkezik az ír szabadrúgás a horvát kapu elé éppúgy, mint az egyenlítő gól előtt, ezúttal azonban túl magasan száll a labda, és mindenki lemarad róla.

22. perc: Perisic bűvészkedik egyet a labdával, majd 22 méterről bombázza azt a kapura: Given bravúrral hárít.

18. perc: Egyenlítenek az írek. Egy oldalról érkező szabadrúgást St. Ledger négy méterről fejel a kapuba. 1-1

12. perc: Az írek szabadrúgása ígéretes helyről pocsékul sikerül.

7. perc: Duff lövése kerüli el Pletikosa kapuját.

3. perc: Mandzukic fejeli a kapufa tövébe egy ír védőn megpattant beadást, Given azonban nem éri el a labdát. 0-1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Szent a béke.

Előzmények:
Poznanban lép pályára a C. csoportból Írország és Horvátország. Európa-bajnokságon először 1988-ben vettek részt az írek. Giovanni Trapattoni kapitánykodása alatt a 2010-es világbajnokság pótselejtezőjében kiesett.

A 2008-as Európa-bajnokságon a házigazda Ausztriát és Lengyelországot 1–0, míg Németországot 2–1 arányban győzték le a csoportban. A negyeddöntőben Törökország ellen drámai körülmények után tizenegyesrúgásokkal estek ki.

Moderálásra küldöm 1. meteor* 2012.06.10. 23:24

akkor most mar ertem miert jarkalt boldog boldogtalan ir zaszloval a hatan, es miert viseltek sport ruhakat meg 02 polokat. a hulye foci miatt! azert hajra irek!