2017. 03. 31. péntek - Árpád 5°C | 18°C Még több cikk.

Fesztivál, küldetéssel

Az Extrém Motorsport Fesztivál szervezőinek küldetését a következő cikkünkből megismerhetik.

Győr az ipar és azon belül is a járműipar fellegvára volt már a 19. század végétől. A hazai és a nemzetközi autó és motorgyártás mindig is jelentős szerepet töltött be a város és ezzel együtt az itt élők életében is. Ezt is a helyi rendezvények és a versenyeredmények is tükrözték.

Már az 1980-as években Győr a gokartversenyek fellegvára volt, ami akkor egyedülállónak számított egész Európában. Monacóban is csak évekkel később rendeztek utcai gokartversenyt.

A Magyar Autósportért Alapítvány olyan – az autósportért rajongók hozták létre –, akik több szakágban is versenycsapatokat üzemeltetnek.

Győr városa neves gokart múltra tekinthet vissza

Az alapítvány célul tűzte ki, hogy ismét visszatérjen eredeti dicsősége a technikai sportoknak. Újra büszkék lehessünk olyan kiemelkedő teljesítményekre, mint amit Szisz Ferenc ért el, aki a világ első forma1-es futamának győztese volt.

Ennek a célnak az elérését szolgálja egyik rendezvényük, ami testközelbe hozza a technikai sportokat. A rendezvény neve: Extrém Motorsport Fesztivál.

Még több információ a fesztiválról ide kattintva olvasható.

Gokart minden mennyiségben

Győr a gokart sport egyik fellegvára volt 1994-ig! Rengeteg magyar bajnokot nevelt ki a Volán SC… Tovább olvasom