2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -6°C | -1°C

Zsivoczky második

Zsivoczky Attila ezüstérmes lett a göteborgi Európa-bajnokságon. A magyar tízpróbázó az utolsó versenyszám után került a dobogó második fokára. A kalapácsvetés döntőjét mára halasztották, ahol az éremre szintén esélyes Pars Krisztián az érdekelt.

Atlétika

A tízpróbázó Zsivoczky Attila fantasztikus versenyzéssel ezüstérmet szerzett a göteborgi Európa-bajnokságon. A magyar versenyző, akárcsak a tavalyi, Helsinkiben rendezett világbajnokságon, az utolsó számban, 1500 méteren futott fel a dobogóra. A második helyhez az orosz Alekszandr Pogorelovval szemben 81 pontos, a harmadik Alekszej Drozdovval szemben pedig mindössze 23 pontos hátrányt kellett ledolgoznia. Papíron jobb futónak számított náluk, így leginkább az volt a kérdés, a második vagy a harmadik helyet tudja-e megszerezni. A címvédő és olimpiai bajnok cseh Roman Sebrle – Zsivoczky edzőpartnere – elsőségét nem fenyegette veszély.
A gyakorlattól eltérően – a jelentős csúszás miatt – nem két, hanem egy csoportban vágott neki a tízpróbázók mezőnye, a még versenyben maradt húsz atléta az 1500 méternek. Zsivoczky az élmezőnyben helyezkedett, Drozdov mögötte, Pogorelov már az első kör végén leszakadt. Drozdov viszont tapadt Zsivoczkyra, egészen a célegyenesig, amikor a magyar többpróbázó ellépett tőle, s csaknem öt mp-et vert rá, azaz hat ponttal elé került. Pogorelov alaposan lemaradva ért célba, így Zsivoczky a második helyre lépett előre, a tavalyi vb-bronz után EB-ezüstöt nyert.
A péntek délutáni heves esőzés után a szervezők úgy döntöttek, szombatra halasztják a férfi kalapácsvetés döntőjét. A finálét, melynek tagja Pars Krisztián is, 13.45 órától rendezik.
Kiss Dániel 110 m gáton bejutott az elődöntőbe. A 24 éves magyar versenyző 13.72 mp-cel harmadik lett futamában, s reménykedhetett, hogy ez elég lesz a továbbjutáshoz – az öt futamból az első két helyezettek mellett a további hat legjobb idővel rendelkező folytathatta szereplését. Idejével végül öt futó tudta megelőzni Kisst, aki így a 16. helyen készülhet a mai folytatásra.
A távolugró Vaszi Tünde bejutott a vasárnapi döntőbe. Vaszi 6,24-gyel kezdett, de ennél feltétlenül több kellett a fináléhoz, hiszen az első sorozatban 15-en is nagyobbat ugrottak nála. Sikerült is javítania, 6,51-gyel már sokkal kedvezőbb helyzetben várhatta a folytatást. Harmadikra 6,48 métert ért el, s éppen a 12. helyen még befért a vasárnapi fináléba.