2017. 12. 12. kedd - Gabriella 4°C | 14°C Még több cikk.

Vendégsikerek kezdésként

Kosárlabda

Két mérkőzést rendeztek újév napján az amerikai profi kosárlabda-bajnokságban, az NBA-ben. Mindkettőn vendégsiker született.

Az állatvilágban érdekes lenne a kis észak-amerikai hiúzok – a helyi Charlotte csapatának Bobcats neve erre utal – és a prérifarkasok összecsapása. Nos, fordulatos is volt a Charlotte–Minnesota derbi: a múlt héten háromszori hosszabbításban diadalmaskodó hazaiak közönségük előtt nagyon jól kezdtek: három negyeden át nem sok „köze” volt a meccshez a Minnesota Timberwolvesnak.
Harminchat perc után tíz ponttal vezetett a Bobcats, ám a zárószakaszt Kevin Garnett vezérletével nagyon „megnyomták” a farkasok. Az utolsó negyedet 34–18-ra nyerték, s fordítottak a vendégek, a végeredmény 102–96 lett.
A „vezérfarkas”, Kevin Garnett igen erős dupla-duplával (32 pont, 14 pattanó) kezdte az évet, s próbálta ezzel cáfolni a feltételezést, amely szerint nem igazán motivált mostanában.
Két – ahogy mondani szokták – egykor szebb napokat látott gárda feszült egymásnak Portlandben, ahová a Boston látogatott az év első napján. Nos, a két alakulat jelenlegi helyzetéhez „méltó”, igen szürke meccsen 89–81-re nyert a vendég Boston.