2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 6°C Még több cikk.

Végül összejött a győzelem a franciáknak

A francia válogatott 2-0-ra legyőzte Togót, és ezzel csak második helyen ugyan, de továbbjutott csoportjából. Thierry Henry megszerezte második gólját a VB-n.
Agassa kapus verve: Henry kétgólos a VB-n
A sokáig gólképtelen európai együttesből a második félidő elején előbb Patrick Vieira, majd néhány perccel később Thierry Henry volt eredményes.

Az 1998-ban vb-győztes francia csapat két döntetlen után nyert és öt ponttal lett második a kvartettben, a nyolcaddöntőben pedig Spanyolország legjobbjai ellen lép pályára.

Togo-Franciaország 0-2 (0-0)
Köln, 45 ezer néző, vezette: Jorge Larrionda (uruguayi)

Togo: Kossi Agassa - Dare Nibombe, Jean Paul Yaovi Abalo Dosseh, Massamesso Tchangai - Moustapha Salifou, Yao Junior Senaya, Cherif Toure Mamam (Adekanmi Olufade, 59.), Yao Aziawanou, Mohamed Kader Coubadja - Richmond Forson, Emmanuel Adebayor (Thomas Dossevi, 75.)

Franciaorság: Fabien Barthez - Willy Sagnol, Lilian Thuram, William Gallas, Mikael Silvestre - Franck Ribery (Sidney Govou, 77.), Patrick Vieira (Alou Diarra, 81.), Claude Makelele, Florent Malouda (Sylvain Wiltord, 74.) - David Trezeguet, Thierry Henry

Gólszerzők: Vieira (55.), Henry (61.)
sárga lap: Aziawanou (38.), Mamam (44.), Salifou (88.) illetve Makelele (30.)

4. perc: Trezeguet kapott labdát a togói kaputól 15 m-re, majd fordulásból lőtt, de a játékszer kevéssel elkerülte a kapu bal oldalát.
7. perc: bal oldali beadás után Trezeguet fejelt kapura 10 m-ről, a léc alá tartó labdát Agassa üttötte fölé bravúrral.
28. perc: Henry passzolt a jobb oldalon érkező Riberyhez, aki 13 m-ről, senkitől sem zavarva lőhetett, de csúnyán felé bombázott.
40. perc: Henry lőtt 20 m-ről nagy erővel, Agassa bravúrral védett.
53. perc: Malouda adott balról középre az üresen érkező Riberyhez, aki 11 m-ről nagy helyzetben fölé lőtt.
55. perc: Ribery tört be a togói 16-oson belülre, majd Vieirához passzolt, aki fordulásból a bal felső sarokba lőtt (0-1).
61. perc: egy felívelést követően az előrehúzódó Vieira fejelte le a kapunak háttal álló Henrynak a labdát, a csatár egyet tolt rajta, majd 10 m-ről kilótte a jobb alsó sarokot (0-2).

Óriási iramban kezdte a mérkőzést a francia válogatott, amely sorra alakította ki helyzeteit, ám a befejezésbe mindig hiba csúszott, s mivel a togói kontrák sem hoztak eredményt, döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A szünet után tovább rohamozott Raymond Domenech együttese, amely tíz perc elteltével bevette afrikai ellenfele kapuját, majd néhány perccel később a biztos továbbjutást jelentő kétgólos előnyt is megszerezte. A folytatásban visszavett a tempóból a francia alakulat az egyre fáradó togóiak pedig nem tudtak igazán veszélyes támadásokat vezetni.