2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Utolsókból lettek másodikak

A Duisburgban zajló, a nem olimpiai sportágak olimpiájának nevezett Világjátékokon szereplő magyar női strandkézilabda-válogatott az igen erős mezőnyben második helyezést ért el.

Kézilabda

A magyar együttes nehezen lendült játékba, hiszen mindhárom csoportmérkőzését elveszítette, igaz, a németek és a törökök ellen csak szétlövéssel maradt alul. A nyolccsapatos torna kiírása alapján a mieink csoportnegyedikként a másik csoport győztesével, az addig még félidőt sem veszített Oroszországgal kerültek szembe a négy közé jutásért. Ezen a sorsdöntő találkozón a magyar lányok a csak aranygóllal elveszített első félidőt követően hat gól különbséggel nyerték meg a második játékrészt és végül 6–5-re a szétlövést, így hatalmas meglepetésre éremért csatázhattak a zárónapon, miközben az esélyes oroszok az alsó ágra kerültek.
A krimibe illő izgalmakat hozó negyeddöntőhöz képest a törökök elleni elődöntőt viszonylag simán megnyerte a magyar válogatott, melynek eredményeként döntőt játszhatott a legnagyobb favoritnak számító brazilok ellen.
A csoportmérkőzések során vívott mérkőzéshez hasonlóan ez alkalommal is a dél-amerikai lányok győzedelmeskedtek, de jóval nagyobb küzdelemben: a két félidőben csak 9–7, illetve 14–13 arányban bizonyultak jobbnak a magyar csapat tagjainál.

Érmekben bízik

a magyar csapat

A hétvégén a lengyelországi Poznan látja vendégül Európa legjobb kajakosait és kenusait. A nagy… Tovább olvasom