2017. 06. 27. kedd - László 19°C | 30°C Még több cikk.

Továbbjutás vereséggel

Kézilabda Besancon (francia) Graboplast-

ETO 33 (14) 30 (17)

Besancon, női KEK-negyeddöntő, visszavágó-mérkőzés, 3000 néző. V.: Krsitic, Ljubic (szlovének).

ETO (64–57-es összesítéssel).
Rémálomszerűen indult győri szempontból a találkozó, ugyanis a franciák hat perc után 6–1-re vezettek. Időt is kért Róth Kálmán, a győriek vezetőedzője, hogy megfékezze a tízgólos hátrányt megfelező hazaiak lendületét.
Egy darabig még nem hatottak az edzői intelmek, hiszen négy gólra feljött összesítésben a Besancon (9–3). Innen azonban egy csapásra megváltozott minden. A hazaiak három plusz hármas nyitott védekezésére válaszul Görbicz kikerült a balszélre, míg Vérten irányította a győriek játékát.
Szerencsére a kapuban Herr Orsolya is elkapta a fonalat. Negyedóra játék után csak egy góllal vezettek a franciák, sőt, 13–12-re már a Graboplast-ETO vezetett. Nyugodtan játszhattak a zöld-fehérek, s a szünetig még növelték az itthon és kint megszerzett előnyüket.
Szünet után tulajdonképpen már csak az volt a kérdés, sikerül-e kettős győzelemmel bejutni a legjobb négy közé. Hosszú perceken át úgy tűnt, meglesz a második siker is, de a szlovén játékvezetői páros sorozatban állította ki a győri játékosokat, s a 49. percben már egy góllal újra a gallok vezettek (25–24). A végjátékban a hazai pálya előnyét élvező franciák végül bebiztosították győzelmüket, de a győri továbbjutást már nem fenyegették.
Az első tíz perc játékát leszámítva a visszavágón is magabiztos volt a Graboplast-ETO, s a két mérkőzés alapján megérdemelten jutott az elődöntőbe.
Róth Kálmán: – Most látszott, mennyire fontos volt, hogy az első meccsen tíz góllal nyertünk, mert itt bármi történhetett volna. A csapat erejét mutatja, hogy honnan tudott talpra állni, s ha más is úgy akarta volna, akkor a visszavágót is megnyerjük.

Női KEK: Dunaferr–Gjerpen Skien (norvég) 32–32. Továbbjutott: Skien (61–60-as összesítéssel). Larvik HK (norvég)–Itxako Estella (spanyol) 31–19. Tj: Larvik (49–36). Buducnost Podgorica (szerb)–Bayer Leverkusen (német) 29–23. Tj: Podgorica (47–44). Női EHF-kupa: Metz (francia)–Debrecen 25–23. Tj.: Debrecen (43–41), Podravka Koprivnica (horvát)–Cornexi-Alcoa 26–24. Tj: Koprivnica (54–50). FTC–GOG Gudme (dán) 31–23. Tj: FTC (60–53). Motor Zaporizzsja (ukrán)–Ikast Bording (dán) 24–24. Tj: Zaporizzsja (53–51).
Az elődöntők sorsolását kedden tartják Bécsben.