2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Törölték a futamot

Varga Ákos 42. lett a hétfő késő este véget ért futamon, s ezzel összetettben már az 54. A tegnapi szakaszt Andy Caldecott halála miatt törölték a szervezők.

Autó-motor sport

Hétfőn késő este a 42. helyen ért célba a Dakar-rali aznapi távján Varga Ákos. A győri motoros ezzel már az 54. helyre jött fel, bár közvetlenül a beérkezés után aligha vigasztalta ez a tény: „Iszonyúan fáradt vagyok. Egész nap motoron ültem, nagyon hosszú volt ez a szakasz, és az elejétől a végéig igazi homokos sivatag. Elvesztettem az egyensúlyérzékemet is, ahogy leszálltam a motorról. Alig vártam már, hogy vége legyen. Most eszek valamit és utána beesek a hálózsákomba, bár akár most, állva el tudnék aludni. Végig dűnés szakaszon jöttünk, az elején volt egy murvás rész, ami 100 méteres homokos lemenőkkel volt tarkítva, ez vagy harmincszor ismétlődött, itt lehetett teligázzal menni. Láttam Caldecottot a pálya mellett, szinte biztosra vettem, hogy meghalt, bár senki nem mondta mostanáig. Nagyon sajnálom. Tényleg nagyon fáradt vagyok, egyetlen örömöm, hogy a holnapi szakasz azért rövidebb lesz” – mondta Varga.
Nos, nemcsak rövidebb lett, de a verseny is elmaradt. A Dakar-rali szervezői ugyanis úgy döntöttek, Andy Caldecott ausztrál motoros hétfői halála miatt a kétkerekűek versenyen kívül teljesítik a Kiffa és Kayes közötti 333 km-es szakaszt. A rajt előtt a versenyzők egyperces néma csenddel emlékeznek 41 éves társukra, aki a Dakar-rali 26 éves történetének 23. áldozata.