2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 21°C Még több cikk.

Tetemes előnnyel nyert Litkey csapata a Kékszalagon

A reggeli erős szél teljesen lecsendesedett az esti befutóra a Balatont körülvitorlázó Kékszalag versenyen. A várakozásoknak megfelelően a Litkey Farkas által irányított Axa-Brokernet csapata nyerte a viadalt.
A Litkey Farkas irányította hajó este negyed tízkor futott be a balatonfüredi célba. A többi hajó ekkor azonban még Tihanyt sem érte el. Így ugyan a Nemere II 1952-ben felállított 10 óra 40 perces rekordja nem dőlt meg, de az első tetemes előnnyel nyert.

A hatszoros Kékszalag-győztes Litkey jól bevált csapattal, a korábban a Lisa nevű hajón már bizonyított legénységgel állt rajthoz. A legénységgel utazott Csiszár Jenő is, akit a célban vízbe dobtak a hajósok.

A második helyezést a Soponyai Géza irányításával haladó MediaContact-Avatar nevű egység szerezte meg, ők 22 óra 11-kor értek célba a hivatalosan a T-Mobile-LG Mobile Kékszalag nevet viselő viadalon, mely Európa legrégibb és leghosszabb tókerülő versenye.

Harmadik helyen végzett a Diego, a Sponsor Wanted pedig a negyedik lett. A verseny előtt maguk a kapitányok is ezt a négy hajót nevezték meg esélyesnek, de arra még a győztesek sem számítottak, hogy ekkora előnnyel nyernek. Soponyai a verseny előtt még szoros befutóra számított, Litkey a verseny után úgy nyilatkozott, hogy ők sem hitték volna, hogy ekkora előnyük lesz, de óriási szerencséjük volt a széllel.