2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -7°C | 2°C Még több cikk.

Teremfociban új győztest avattak

A téli szezon teremlabdarúgó-bajnokságán, amelyet 1980 óta rendeznek meg a városban, 76 csapat indult. A vendéglátó középiskola tornatermében 12 csapat versengett a Lövér-kupáért. A négyes döntőben az Autó-Sába szerezte meg az első helyet a Rotary előtt, harmadik a Sopron United, negyedik a Conti-Sped csapata lett az MKB Arénában rendezett fináléban.

A további 64 csapatnak a sportcentrum adott otthont a tél folyamán, s a csoportmérkőzések után alsó és felső ágon folytatta 32–32 csapat a küzdelmeket a végső helyezésekért. A vigaszágnak számító Tűztorony-kupában 371 gól esett, ami hatgólos átlagot jelentett mérkőzésenként. A döntőben nem láthatott a sportcsarnok közönsége gólesőt, de annál nagyobb küzdelmet a Fertőrákosi Vállalkozók és a Közti II között. A két csapat egygólos meccsen döntötte el a kupa sorsát, s ezt a fertőrákosiak érték el, míg harmadik a Defkó, negyedik az Autoliv csapata lett.
A legnagyobb érdeklődés a Sopron-kupa helyosztóit kísérte, s mintegy két-háromszáz drukker előtt előbb a bronzcsatát rendezték. Itt a sok nagy csatát megért Hubertus az újoncnak számító Opel Horváth együttesét győzte le 3–2 arányban.
A fináléban a 2003-as terembajnok Hirschler együttesének ellenfele a döntőbe először bejutott Darts Club–3. Félidő Borozó volt. Utóbbiak – őrizve őszi szabadtéri jó formájukat, ahol vezetik az első osztályú bajnokságot – érték el az első gólt, majd kimaradt Hirschler-helyzetek után újabb góljukkal eldöntötték a mérkőzést, s a harmadik amolyan ráadásnak számított. E győzelmük terembajnoki címet jelentett számukra. A végeredmény: 1. Darts Club–3. Félidő Borozó, 2. Hirschler I, 3. Hubertus, 4. Opel Horváth.
A Sopron-kupa gólkirálya ifj. Keszeg János (Camel Team), a legjobb kapus Lajtai Gábor (Darts Club–3. Félidő Borozó) lett. A téli teremtornán több mint ezer labdarúgó vett részt, s összesen a 292 mérkőzésen 1655 gól esett.
A csapatok azonban sokáig nem pihennek, hiszen közeleg a szabadtéri bajnokság rajtja, amit ha az időjárás engedi, április 10-re terveznek a szervezők.