2017. 08. 20. vasárnap - István 18°C | 23°C Még több cikk.

Tartalékosan lépett pályára az Audi-ETO

Az Audi-ETO-ból heten hiányoztak a tegnapi, Dunaferr elleni két mérkőzésen. A bajnoki címvédő mindkétszer ki is kapott. A Rába Quelle-ETO tegnap kétszer is legyőzte a szlovák Érsekújvár együttesét.

Kézilabda

Két mérkőzést játszott az Audi-

ETO tegnap Dunaújvárosban. A Dunaferr ellen igencsak tartalékosan állt fel a győri gárda, ugyanis a délelőtti és a délutáni meccsen is hét játékost nélkülözött Róth Kálmán vezetőedző.
Az előző szezon végén megsérült, de szépen gyógyuló Herr Orsolya mellett nem lépett pályára a Hypo ellen megsérült Radulovics Bojana és Aurelia Bradeanu. Előbbinek az egyik ízülete vérzett be, igaz, nem a lövőkezén. A világ legjobbjának korábban kétszer is megválasztott átlövő remélhetőleg a jövő héten már tud edzeni.
Súlyosabbnak tűnik viszont a román játékos sérülése, akinek lövőkezén a csukló megfeszült, s bevérzett. Dr. Szálasy László csapatorvos elmondta: egyelőre gipszben van a sérült testrész, s nem tudni, mikor kerül le a kezéről.
Ugyancsak hiányzott a keddi Duslo Sala ellen agyrázkódást szenvedett Bódi Bernadett, aki hétfőtől várhatóan már teljes értékű munkát végezhet. Ana Djokic bokája még a múlt heti edzés egyikén fordult alá, de már edz, Ana Maria Lazer viszont még csak rehabiltációs munkát végez. Bár bemelegített, az első találkozón mégis hiányzott a húzódással bajlódó Kovacsicz Mónika is.
Nélkülük ezúttal nem sikerült legyőzni a hazaiakat: a Dunaferr 18–12-es félidőt követően 29–22-

re nyert. A győri gólokat Vérten (4), Mörtel (4), Görbicz (4), Bognár (3), Temes (3), Juhász (1), Hornyák (1), Gogirla (1) és Csupor (1) szerezték.
A délutáni találkozón is a dunaújvárosiak győztek, mégpedig 27–24-re – a félidőben 15–11 volt az állás a Dunaferr javára.
A győri gólszerzők: Mörtel (7), Görbicz (6), Temes (4), Hornyák (2), Bognár (1), Vérten (1), Gogirla (1), Németh N. (1), Csupor (1).
A Rába Quelle-ETO csütörtök este az NB I/B-s Alba Regia otthonában 16–12-es félidő után 38–27-re győzött. Az ETO legeredményesebb játékosa Szabó A. és Konkoly volt 6–6 találattal.
Az összecsapáson Forrai Dániel térde megsérült, de valószínűleg nem súlyosan. A Tatabánya ellen meghúzódott Borislav Basaric már edz, de kihagyta az összecsapást, csakúgy, mint a tegnapi Érsekújvár elleni két találkozót. Bognár Róbert egyelőre fizioterápiás kezelést kap, hogy mennyire súlyos a deréksérülése, az a következő napokban derül ki.
A szlovák Érsekújvár ellen egyébként az első meccsen 15–16-os félidőt követően 32–28-

ra győzött a győri gárda. A legeredményesebb góllövők Józsa (7), Széles (6) és Nagy T. (6) voltak.
A győri gárda délután is győzött: 19–13-as félidő után 36–33-ra. Józsa és Széles átmentette góllövőformáját, ugyanis előbbi hét, utóbbi öt találatig jutott. Szintén ötször volt eredményes Miss.