2018. 05. 20. vasárnap - Bernát, Felícia 12°C | 23°C Még több cikk.

Svájc: újabb lépés a továbbjutás felé

Svájc 2-0-ra legyőzte Togo válogatottját, e ezzel Dél-Koreával együtt lépéselőnyben van. A továbbjutást az utolsó kör dönti el, melyben Svájc Dél-Koreával, Franciaország Togóval játszik.
Togo-Svájc 0-2 (0-1)
Dortmund, 63 ezer néző, vezette: Carlos Amarilla (paraguayi)
G csoport, 2. forduló

A svájci Frei szerezte csapata első gólját (Fotó: FIFAworldcup.com)
Togo
: Kossi Agassa - Dare Nibombe, Assimiou Toure, Massamasso Tchangai, Kuami Agboh (Moustapha Saliphou, 25.) - Thomas Dossevi (Yao Junior Senaya, 69.), Cherif Toure-Maman (Robert Malm, 87.), Alaixys Romao, Richmond Forson - Mohamed Kader Coubadja, Emmanuel Adebayor

Svájc: Pascal Zuberbühler - Philipp Degen, Philippe Senderos, Patrick Müller, Ludovic Magnin - Raphael Wicky, Johann Vogel, Tranquillo Barnetta - Ricardo Cabanas (Marco Streller, 77.) - Alex Frei (Mauro Lustrinelli, 87.), Daniel Gygax (Hakan Yakin, a szünetben)

Gólszerzők: Frei (16.), Barnetta (88.)
Sárga lap: Salifou (45.), Adebayor (47.), Romao (53.), illetve Vogel (92.)

6. perc: Kader fordult le védőjéről, betört a svájci 16-oson belülre, majd az ötös bal sarkáról lőtt, de a rövid oldalra tartó labdáját Zuberbühler védte.
16. perc: balról érkező beadásnál Barnetta lőhetett a jobb oldalon, de rosszul találta el a labdát, ami viszont így a kaputól négy méterre álló Freihez került, ő pedig a hálóba továbbított (0-1).
30. perc: Forson futott el a bal szélen, beadásánál a svájci védők elvétették a labdát, amely így a jobb oldalon érkező Dossevi elé került, a középpályás 14 m-ről kevéssel mellé bombázott.
51. perc: a togói 16-os előtt keresztbe futó Bernetta kapott jó indítást, a középpályás előbb felpörgette a labdát, majd futtából lőtt, Agassa azonban védett.
64. perc: szép kényszerítő végén Yakin került a kapussal szembe, 15 m-ről lőtt, Agassa bravúrral hárított.
88. perc: Lustrinelli passzolt Barnettához, aki 15 m-ről, jobbról szépen a hosszú sarokba lőtt (0-2).

Mindkét csapat támadó szellemben kezdte a mérkőzését, de gólt csak a svájciak szereztek negyedóra elteltével. Ezt követően még aktívabbá váltak az afrikaiak, s több helyzetet is kidolgoztak, ám próbálkozásaik nem jártak eredménnyel. Igaz, Adebayor buktatásáért egy jogosnak tűnő büntetőt nem ítélt meg javukra a paraguayi játékvezető.

A második játékrészben a svájci együttes lényegesen kevesebb teret engedett ellenfelének, amely ezáltal csak ritkán jutott el helyzetig. Az afrikaiak így hiába próbálkoztak, képtelenek voltak kapuba találni, ráadásul a hajrában a korábban több lehetőséget is kihagyó európai gárda megadta a kegyelemdöfést, amely egyben Togo búcsúját jelentette.